İçeriğe Yönlendir

O Bir Fransız II

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Birde kapalı mekanım olsa yapacak çok şey varda havaların ısınmasını beklememem gerekecek sanırım 
Sökülüp evde yapılabilecek temizlik onarım kaplama gibi şeylere yönelmeli abi, şifayı kapma soğuklarda
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Bu gün çok mutsuzdu onu mutlu ettim 

Geçen hafta sonundan beri hiç çalıştırmamıştım bu gün çalıştırmak istedim çalışmadı. Marşa bastım  önce biraz güç verdi sonrası yok. Zaten üstünde adı sanı olmayan es-sa diye ne üdüğü  belirsin bir aku vardi. Takviye yapıp elektrikçiye gittim senin araban mutsuz dediler bende onu mutlu ettim. 60 amper mutlu akü taktık 650 tl.

gitmişken bir de far ayarı yaptırdım. Teyp direk bağlı idi kontak kapanınca kapanmıyor du onuda konağa bağlarttım far ayarı ve teyp bağlantısı içinde 50 tl verdim.

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Bu gün çok mutsuzdu onu mutlu ettim 

Geçen hafta sonundan beri hiç çalıştırmamıştım bu gün çalıştırmak istedim çalışmadı. Marşa bastım  önce biraz güç verdi sonrası yok. Zaten üstünde adı sanı olmayan es-sa diye ne üdüğü  belirsin bir aku vardi. Takviye yapıp elektrikçiye gittim senin araban mutsuz dediler bende onu mutlu ettim. 60 amper mutlu akü taktık 650 tl.

gitmişken bir de far ayarı yaptırdım. Teyp direk bağlı idi kontak kapanınca kapanmıyor du onuda konağa bağlarttım far ayarı ve teyp bağlantısı içinde 50 tl verdim.

Ya sahte mutluluksa bu :)

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ya sahte mutluluksa bu :)

İnşallah sahte mutluluk değildir başka mutluluklar peşinde koşmasın 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İnşallah sahte mutluluk değildir başka mutluluklar peşinde koşmasın 

Eskidendi o mutluluklar :) mutlu akü’den çok çekti millet. Umarım sizinki sağlam çıkar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eskidendi o mutluluklar :) mutlu akü’den çok çekti millet. Umarım sizinki sağlam çıkar

Umarim iki yıl garantisi var bana yeter bozulursa aldığım yer tanıdık yakarım gemileri 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Umarim iki yıl garantisi var bana yeter bozulursa aldığım yer tanıdık yakarım gemileri 

O zaman iş değişir 👍 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hiç mutludan garanti işlemi yaptırmadın bahse girerim :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

hiç mutludan garanti işlemi yaptırmadın bahse girerim :)

Hayır yapmadım abi. ben mutluyu tanımam ki gider tükkandan yenisini kendim takar gelirim sormam bile yeterki beni yolda üzmesin bu gün ki gibi kapının önünde bıraksın yeter 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ya tükkan da seni tanımaz ise.... mutlu tükkanın faturasını tanımaz mesela.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ya tükkan da seni tanımaz ise.... mutlu tükkanın faturasını tanımaz mesela.

Yok öyle deme, deme öyle kötüyü çağırma şimdi 

Abi ben bulurum dükkanda stok bol 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Biz kangoonun mutlu akü faturasını kaybetmişiz ama bulsak şansımı deneyecektim. Çağrı merkezi bayisine yönlendirmişti kontrol için.

Güle güle kullan abi hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Ben garanti bitmesine 3 gun kala mutlu akuyu garantiyr yolladim aldigim yer yatlrdimci oldu yeni cikma bir aku ile degistirdiler sonra 1 yil kullanip araci sattim aldığınız yer saglamsa bir sekilde cozuyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu

dün akşam gene fransızın oyununa geldim. bir kaç zamandır araç ilk marşta zorlanıyor gibi oluyordu tabi aklımda deli sorular. yukarıda ki söylemler den dolayı Aküye yormaya başlamıştım ancak aküyü ölçtüm geçen cumartesi günü normal değerlerde idi. akşam bana sürpriz hazırlamış. dışarıda idim işim bitti geldim araca bindim marşa basıyorum tık yok, farlar normal araç içi ışıklar normal marşa basıyorum bütün ışıklar sönüyor. aha dedim mutlu benle eğlenmeye başladı. sonra aküden değildi olamazdı ve olmadı uğraş uğraş çalıştıramadım. tabi çevremdeki meraklı kalabalık her kafadan bir akıl veren yok şöyle yap yok böyle yap diyenler arasında kendimi dinlemeye çalışıyorum. yok akü takviye yap yok vurduralım çalışır, her kafadan bir ses en son akünün kutup başını çıkarıp arabayı kapattım araçtan uzaklaştım. aküden ise kendini toplasın hem de meraklı grup dağılsın diye. kendi başıma kalınca marş motorunu bulmaya çalıştım aracın ancak motorun arkasında alt tarafta elimdeki malzeme ile ulaşıp kafasına bir iki vuruş yaptım ama yeterli olmadı ah işte arabada keser taşıyan abiler boşuna taşımıyormuş diye geçirdim içimden. son çare ustamı aradım çıktı geldi. o da ilk akü olabilir mi diye baktı akü sağlam aldı eline lokma takımın uzatma kollarını bir birine bağladı başladı üsten aşağı marş motorunu dövmeye. sonuç hüsran ne yapalım derken çekici çağırmaya karar verdik. sonra aramadan bir daha deneyelim dedi usta ufak bir vır sesi gelince dedik bu araç çalışır bir iki vuruştan sonra marş aldı ve çalıştı araç. kartaldan direk sanayiye ustanın dükkana bıraktım aracı. sabah gittim marş motorunu söktük baktık kömürler bitmiş ve kollektörü baya sıkıntılı durumda idi. tamir olabilir ancak sıkıntılı tekrar aynı hatayı yapma durumuna karşı yenisi ile değiştirdik. 

sanayiye gitmişken araç biraz fazla yakıyor ona bir bakalım dedik ilk bujilerden başladık şimdilik bujiler değişti sonrasında ileri doğru gideceğiz şanzımana kadar yolu var. geçen hafta arka kapı kolu kırılmıştı onu değiştim. birde silecekleri değiştirdim.

diyorum gelmeyeyim şu fransızın oyununa ama her seferinde beni istediği yöne çekiyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Eski modellerde maalesef Fransızlar da biraz fazla sorun oluyor sanki. Belki de eski sahipleri hiç bakmamış ta olabilir. Seni sıkıntıda bırakmasın da gerisi hallolur. Takma kafana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fransız cazibelidir.. Kapılırsın çekimine. :)

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Hacı Şenyurt yazdı:

Eski modellerde maalesef Fransızlar da biraz fazla sorun oluyor sanki. Belki de eski sahipleri hiç bakmamış ta olabilir. Seni sıkıntıda bırakmasın da gerisi hallolur. Takma kafana.

Yok kafama takmıyorum artık sadece lazım olduğunda bozulması sıkıyor biraz. cumartesi babamı Süreyya Paşa hastaneye yatırdım halen orada ciğerleri su toplamış pazartesi kardeşim kartal umut hastanesinde ameliyat oldu. İki hastane arasında mekik dokurken bozulunca biraz can sıkıyor 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öncelikle hem aile fertlerine hem de fransıza geçmiş olsun.

2006 model bir aracın marş motorunun ölmesi normal tabii ki. Bu yaştaki her araçta olabilecek arızalar. Sonuçta sıfır km değil.

Senin elinde toparlanacak sonuçta ama toparlanana kadar biraz can sıkabilir tabii ki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Öncelikle hem aile fertlerine hem de fransıza geçmiş olsun.

2006 model bir aracın marş motorunun ölmesi normal tabii ki. Bu yaştaki her araçta olabilecek arızalar. Sonuçta sıfır km değil.

Senin elinde toparlanacak sonuçta ama toparlanana kadar biraz can sıkabilir tabii ki.

Teşekkür ederim Sani, araç 2003 model bozulmasında sorun yok bozulacak tabiki zamanla. sorun yanlış zaman da olmasında işte 

Eski araç ufak ufak topluyorum bozulan yerlerimi yapıyorum benden sonra alacak rahat eder

Mehmet Ozyurek yazdı:

Fransız cazibelidir.. Kapılırsın çekimine. :)

Cazibesi fiyatı abi başka cazibesi yok benim için 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yeni marş iyidir

He he çok güzel oldu 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

He he çok güzel oldu 

kontağı bozulmuş hybritten iyidir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Yok kafama takmıyorum artık sadece lazım olduğunda bozulması sıkıyor biraz. cumartesi babamı Süreyya Paşa hastaneye yatırdım halen orada ciğerleri su toplamış pazartesi kardeşim kartal umut hastanesinde ameliyat oldu. İki hastane arasında mekik dokurken bozulunca biraz can sıkıyor 

O kadar haklısın ki tam lazimken şu koyverdi mi deli ediyor. Ama iyi var. Yoksa İstanbul'da taksi daha da baş agritabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Geçmiş olsun amcama abi :) gerisi hallolur ellerinde ve cüzdanında

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

kontağı bozulmuş hybritten iyidir

Ney hybritin kontağı mi bozulmuş 

Köksal Yılmaz yazdı:

Geçmiş olsun amcama abi :) gerisi hallolur ellerinde ve cüzdanında

Saol köksal 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...