İçeriğe Yönlendir

O Bir Fransız II

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Barış AÇIL

Gecmis olsun ailenizin tez zamanda sağlığına kavuşmaları dilegi ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Abi, Allah çözülmeyecek dert vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

uzun zamandır fransıza birşey yapmamıştım havalar soğuk, ramazan derken pek ilgilenmemiştim bu gün hava biraz güneşli olunca bende biraz vakit ayırdım. 

Kapı döşemelerinin klipsleri sorunlu idi. Kapı döşemeleri sallanıp ses yapıyordu klipsleri daha önce almıştım ön sol kapıyı daha önce söküp değiştirmiştim. Bu gün sağ iki kapıyı söktüm ve klispsleri değiştirdim. Sol atka kapi gayet saglam duruyor o yüzden hic sökmedim. Kapı içi izolasyon yapmayı düşünüyorumdum ama kapı içlerinde zaten mevcut var mış🤔

IMG-20220505-WA0002.jpg

IMG-20220505-WA0003_3.jpg

IMG-20220505-WA0004_2.jpg

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

hoparlör nerde

Sonradan takılıyor döşeme sökülür ken sökülmek zorunda montaj sonrası yerine taktım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Sonradan takılıyor döşeme sökülür ken sökülmek zorunda montaj sonrası yerine taktım 

çok iyi yani hoparlör için döşeme komple sökülmek zorunda değil , şimdikler bir facia

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

çok iyi yani hoparlör için döşeme komple sökülmek zorunda değil , şimdikler bir facia

Evet sadece kapak var onu sökünce direk hoparlöre ulaşım var üç vida sök hoparlör dışarıda 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Tamer Topaç yazdı:

Satılıkmış. Öyle bir duyum aldım...

Lazım mı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bu günü sanayi günü yaptım 

dün kapılar ile uğraşırken 

Arka sağ tekerde fazla balata tozu vardı balata çok azalmış

balata sıfıra yakındı bu gün sanayiye gittim balataları değişmek için tekerlek merkezi kilitlemiş o yüzden balata sıfırlamış ama diske zarar vermeden şükür balata ile kurtardım merkez tamir edildi balatalar değişti e gitmişken fren hidroligini değişimi yapıldı 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Aracı aldığımdan beri araçta Lpg olmasına rağmen kısa mesafe kullandığı için kullanmıyordum. Havalar ısınınca araç daha çabuk Lpg ye geçeceği için  Yakıt tüketimine katkı sağlamak amacı ile lpg sisteminin  bakımını yaptırdım. 

Yakıt katkısı ve lpg katkısı eklendi. Ayarlar yapıldı. Filtre değişti.  Aracı Lpg ye alınca kendi kafasına göre çıkıp benzine geçiyordu ayarları yapıldı. Dolum ağzı kaçırıyordu onuda değiştirdim. Araç uzerinde Tartarini marka Lpg kiti mevcut. Bana en yakın tartarini servisi Kartal oto sanayi Mavi otogazda işlemler yapıldı. 10 bin km sonra tekrar bakımı var. 5 bin km sonra kontrole çağırdılar ucretsizmiş. Ayrıca 10 bin km boyunca ayarlarda bozulma olursa ücretsiz olarak ayar yapacaklarını ilettiler. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lpg candır 10.5 TL /lt misss

yakıtı düşürmemek gerek marşa basmaya korkar olduk 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yakıtı düşürmemek gerek marşa basmaya korkar olduk 

380 tl ye fulluyorsun psikon rahatlıyor :crazy: millet takır tukur motorla  5 lt mazot yakmaya kasarken sen dip gaz 10 yaksan hala kardasın

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

380 tl ye fulluyorsun psikon rahatlıyor :crazy: millet takır tukur motorla  5 lt mazot yakmaya kasarken sen dip gaz 10 yaksan hala kardasın

İnşallah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Gül
Çağlar Bayur yazdı:

👍😄

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Havalarda ısındı, deyme keyfine LPG nin
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bu gün lpg  bakım sonrası aracı tüp ile kullandım karşıya geçip geldim ancak araç yolda giderken benzine geçiyor nedendir çözemedim ben tüpe alıyorum o benzine geçiyor yolda sürekli gözüm tüp göstergesinde araç kullanmak zorunda kaldım.

Neden olur ne yapmam gerekiyor daha önce böyle bir sorun yaşayan oldumu.

Bakım yaptırdığım yeri aradım hafta içi gelin aracı bilgisayara bağlayıp yol testi yapalım dedi. Hafta içi gideceğim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu gün lpg  bakım sonrası aracı tüp ile kullandım karşıya geçip geldim ancak araç yolda giderken benzine geçiyor nedendir çözemedim ben tüpe alıyorum o benzine geçiyor yolda sürekli gözüm tüp göstergesinde araç kullanmak zorunda kaldım.

Bakım yaptırdığım yeri aradım hafta içi gelin aracı bilgisayara bağlayıp yol testi yapalım dedi. Hafta içi gideceğim.

Düğme bile arızalı olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bende 2 yıl önce oldu abi map sensörü ve beyin denendi düzelmedi, tatil öncesi kısıtlı zamandı sıfır kit taktırmıştım. Elektrik tesisatı ile ilgili bir sorun diye tahmin ediyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

9.98 tl aytemiz :)

bizim burdaki lükstemiz lerden herhalde 10.5 lem

araç yolda giderken benzine geçiyor nedendir çözemedim

lpg filtresi veya soğuk kalan regülatör, lpg basıncı azalınca benzine geçer, biten depo gibi düşün

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lpg filtresi veya soğuk kalan regülatör, lpg basıncı azalınca benzine geçer, biten depo gibi düşün

Kesinlikle başıma gelmişti.

Veya bunların kablo tesisatında deformede olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Bende 2 yıl önce oldu abi map sensörü ve beyin denendi düzelmedi, tatil öncesi kısıtlı zamandı sıfır kit taktırmıştım. Elektrik tesisatı ile ilgili bir sorun diye tahmin ediyorum.

Bakalım gideceğim hafta içi bir yol testi yapalım ne çıkacak akşam biraz araştırdım dediğin gibi map sensörü sorunu veya diyafram diyorlar bakalım ne çıkacak 

Çağlar Bayur yazdı:

bizim burdaki lükstemiz lerden herhalde 10.5 lem

Abi hafta içi yol testi yapılacak ne filtre yeni değişti.  Ucuz yollu hal olur inşallah 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...