İçeriğe Yönlendir

Uykuya Dalma Problemim.

İlkay Başaran

Recommended Posts

Fatih Keskin

İlkay havaalanından ben alırım seni arabaya biner binmez uyumak garanti

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
İlkay havaalanından ben alırım seni arabaya biner binmez uyumak garanti
Tedavimin burada olduğunu biliyordum :crazy:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
İlkay Başaran yazdı:

Merhaba konuyu sağlık kısmına açmak istemedim google okuyormuş orayı.
Sıkıntım şu, uykuya dalacakken sanki nefes almayı unutuyorum. Bazı günler gündüz dahi bu nefes olayı otomatikten çıkıp manuele dönüyor gibi. Yoğun eforda nefes darlığı ya da yorgunluk yok. Uykuya birkere dalınca devamında sorunum yok. Gece uyanmıyorum bi ses vb olmadıkça. Uyanırsam da sıkıntısız dalıyorum geri. Yani uykuya ilk girişte problemim var. 
Bu nefes almayı unutma gibi olan histe sanki 2 dakika nefes almamışım gibi tam dalacakken uyanıyorum. Böyle boğulacakmış gibi bir his. O sırada kalp ritminde değişiyor fark ediyorum. 
Aslında bunu yazmamam lazım belki ama bu olay ilk doz biontech vurulduğundaki gece başladı. Şu an 3 doz aşılıyom. Üçüde biontech. Bazen 1 hafta bu sorunu yaşamıyorum. Sonra yeniden başlıyor. Kbb ye muayeneye gittim bir sorun göremedi. Hafif bir sarmka var dedi damağın arkasında. Akciğer grafiği ve fonksiyon testinde sorunum yok. Hergün nabızı 140 yapacak şekilde 5 dakika kadar bisiklet kullanıyorum. İşim zaten hep hareketli. Hiç nefes darlığı vb yaşamadım. 1995 ten beri sigara içiyorum. Ben ne yapayım şimdi? Geçici bir aşı yan etkisi olabilir mi? Umarım kalıcı değildir. Fikriniz var mı? Bu arada burun kalannarım çok dar. İlyadin kullanırsam mesela her deliğe 2 fıs şeklinde daha önce nefes almamışım ben diyorum. 3 4 gün onun yardımı ile daldım ama o da kortizonluymuş ve 7 günden fazla kullanmayın yazıyor içinde..

.
a3a9a8d4d4bb977f7e1b31efedd106de.jpg

.
3cfec36574eb8d8500223f92c8fdd6cd.jpg

Bir dönem bende de aynısorunlar vardı. Uykuya dalamama istemsiz nefes tutma, farkına vardıgımda sanki boğazıma çökmüş gibi soluk soluğa kalırdım nabzım yükselirdi.  Muayeneler sonucunda bişey çıkmamıştı . Hem gögüs doktoru hem nöroloji doktoru psikolojik oldugunu söyledi. Tek bir ilaç verdiler onda da içinden 1 tanesini kullandım . Şükür bişey kalmadı. :) Belki o da psikolojik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İlkay bir de yastığını değiştirmeyi denesene. Fark edecektir. İlk yattığında rahat edemiyor olabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Geçmiş olsun, alternatif tıp olarak papatya çayı demleyebilirsiniz, gözleri ağırlaştırma konusunda üzerine yoktur. Ama markette satılan poşetler dandik aktardan sapı ile beraber satılan varsa alıp bir avuç demlemeniz daha iyi. Bir de yorulma meselesi var yorulmaya alıştıysa bünye gün içinde aynı eforu görmeden zor uyur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe
İlkay Başaran yazdı:

Yok eşim uyanmıyorsun ve horlamıyorsun diyor. 2 3 gece sahaba kadar ses kaydı yaptım onlarda da normal dışı bir ses yok. Burada uyku merkezi de yok.

Yok hayır. Hatta 4 5 kilo azaldım.

Hocam uyku merkezleri sadece horlama ya da uyuma durumuna bakmaz.
Uyurken nefesin kaç defa durmuş , normal bir insanın nefes alma durumuna göre sizinki nasıl vs... bakarlar

Hatta bazı kişilere uykuda düzenli nefes alması için makine bile öneriyorlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Uludağ Üniversitesinde uyku merkezi var, ben bir gece kaldım, 13 sayfalık detaylı bir rapor çıkıyor. Duruma göre de tedavi gerçekleşiyor. Sadece yoğunluk oluyor, randevu vermeleri 1 yılı buluyor ama ben oradan bir doktora muayene olduktan sonra şansıma 1 hafta sonraya yer verdiler. Belki sizin için de faydası olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Balıkesir Şehir Hastanesinde uyku merkezi var bildiğim, teyzem 2 sene önce annemlerin yazlıkta kalp krizi geçirince o hastaneye götürmüştük, oradan biliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bir uyku merkezide bana lazım. numara yapıp gitsem beni 10 gün filan misafir ederlermi acaba..

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

bir uyku merkezide bana lazım. numara yapıp gitsem beni 10 gün filan misafir ederlermi acaba..

Otel lazım bence:)

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Doğan Arşiray yazdı:

Ukrayna da var 10 günlük uyku merkezleri. Yalnız telefon, bilgilsayar falan yasak. Evde bırakıp gidiyorsunuz. 

• Beğen 3
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Erdem Doğan yazdı:

Ukrayna da var 10 günlük uyku merkezleri. Yalnız telefon, bilgilsayar falan yasak. Evde bırakıp gidiyorsunuz. 

Yengeler ne diyor  bu duruma?  Keşke yazmasaydın buraya. Şimdi herkes uyku problemi çekmeye başlayacak 😀

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erdem Doğan yazdı:

hiç duymamıştım.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Tiroid yanında paratiroid baktırdınız mı bildiğim kadarıyla parathormon yüksekliğinde böyle sorunlar olabiliyor araştırın isterseniz belirtiler varsa bir hekime danışırsınız.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağlar Bayur

vesile ile yatak çok önemli, acaip tesadüfler zinciri sonucu 250 TL ye bir yatak aldık, markasız noname, ben böyle rahat birşey görmedim, muadilleri 1300 TL civarında

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile yatak çok önemli, acaip tesadüfler zinciri sonucu 250 TL ye bir yatak aldık, markasız noname, ben böyle rahat birşey görmedim, muadilleri 1300 TL civarında

İyiymiş fiyatı.. 250 TL'ye çivili yatak bile satmazlar bu devirde :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

Danıştın mı hekime arkadaşım?

Yine düzeldiği periyottayım abi. Bekliyorum tekrar başlayacak mı diye.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Yurdaer Elay yazdı:

İyiymiş fiyatı.. 250 TL'ye çivili yatak bile satmazlar bu devirde :D 

Sadece çivi satmışlar bence.

Rakamlar şaka mı yazım hatası mı (iironi mi): 250 lira-1300 lira

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

Sadece çivi satmışlar bence.

Rakamlar şaka mı yazım hatası mı (iironi mi): 250 lira-1300 lira

rakamalr gerçek , aynı vaadi sunan markalı yatak 1300 idi, sertifikası içindeki sünger ler takozlar da aynı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
rakamalr gerçek , aynı vaadi sunan markalı yatak 1300 idi, sertifikası içindeki sünger ler takozlar da aynı
Benim 2012'de açtığım konuda yatak fiyatı 1500 liraydı.
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
İlkay Başaran yazdı:

Bendeki almayı unutma gibi. Ciğer boşken uyanıyorum.

Nefes almayı bıraktığın için beyin uyandırıyor seni. Bu nefes almayı unutma bendede vardı. O zamanlar covid denen şey yoktu. Artık uyumak istemiyordum. Ya hanım uyandırıyordu yada kendim uyanıyordum. Ölmüşsünde sonradan ciğerlerine hava dolmuş gibi oluyordum. Bendekinin nedeni yoğun sitresdi. Saldıkdan sonra geçti. Allah şifa versin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

1- yaşlanıyorsun

2- arabayı değiş :kihkih:

3-ekonomiyi düşünememeye çalış 

4-daha fazla spor yap ve erken yat

5-yastık rahat olacak ve sabah kalktığında sırtın falan, sağın solun ağrımayacak, üstünü örtmeyi ihmal etme açıkta kalan yer olmasın

6- geçmiş olsun :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

1- yaşlanıyorsun

2- arabayı değiş :kihkih:

3-ekonomiyi düşünememeye çalış 

4-daha fazla spor yap ve erken yat

5-yastık rahat olacak ve sabah kalktığında sırtın falan, sağın solun ağrımayacak, üstünü örtmeyi ihmal etme açıkta kalan yer olmasın

6- geçmiş olsun :)

1 - Evet abi malesef

2 - Arabadan memnunum senin arabayı komple alır bagaja.  :tongue2:

3 - Ekonomi ile işim yok geçen ayın maaşını çekmemişim bak aklıma geldi :crazy:

4 - Spor var abi hem nabız 140 oluyor
5 - Yastığım iyi sabah kalkarken hiç ağrım vb olmaz 
7 - Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...