İçeriğe Yönlendir

Ev Yapımı CafeLatte - Cappuccino

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mert Yeldan

Pot benzeri Bi sütlük var bende cam. 350 ml alıyor. Onla bi deneyeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Espresso ama ilham vermesi adına 

bi ara sürekli izliyordum. İnstagram’da karşıma çıkardıkça çıkarıyordu. Bunlar nası bi manyak deyip bıraktım. Hele aletlere bak yaa :) 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

soğuk gibi dumanı nerde?

sıcaklar çakma espressocularda.

:) 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çiçek gibi club işte :) 

bu ürün işe yarıyor mu? Bi ara niyetlenmiştim

evet espresso yaparken belli basınçta belli sürede işlem görmesi lazımmış. suyu kaynatıyorsun kahveyi koyuyorsun. belli sayıda pompa yapıp bekleyip kahveyi alıyorsun. ben amazon dan almıştım. istersen satabilirim. kullanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

evet espresso yaparken belli basınçta belli sürede işlem görmesi lazımmış. suyu kaynatıyorsun kahveyi koyuyorsun. belli sayıda pompa yapıp bekleyip kahveyi alıyorsun. ben amazon dan almıştım. istersen satabilirim. kullanmıyorum.

İşte konu burada muallak. Kaç kere kullanacağım. O yüzden almamıştım. Teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Mert Yeldan yazdı:

Bana uygun yollu kahve saklayacak kapkacak lazım. 

Vakum kapaklı cam kavanoz hocam. Hem ucuz, hem sağlıklı.

Doğan Arşiray yazdı:

Elden düşmüş espresso makineleriniz değerine alınır :exc1:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hic dusmedi elimden hep sıkıca tuttum.  (:  gercekten isteyen varsa satabilirim.  mesaj atarsiniz. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İşte konu burada muallak. Kaç kere kullanacağım. O yüzden almamıştım. Teşekkür ederim 

bende iki kez kullandım iş yerinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihat Küçükay
Erdem Doğan yazdı:

Konuya bi güncel

IMG_3009.jpeg

3eaa40d2-3400-4802-a38b-c806bb28eab1.jpeg

Ben hala böyle yapamıyorum :bravo: Maşallah, afiyet olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Orta segment uygun fiyatlı olan bu çekirdek benim hoşuma gitti. Tavsiye ederim. 

julius meinl (prasident kırmızı paket)

aynı markanın sarı paket jubilaum olanı da aldım ama daha denemedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

orta segment cekirdek nasil oluyor yahu? 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

orta segment cekirdek nasil oluyor yahu? 

Corolla gibi.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hahaha (: + termofor

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Son 1 yıldır farklı farklı espresso makinesi tamiri yapmaya başladım. Bu sebepten ok fazla ekipmanlar var. Eğer parça ihtiyacınız olursa haber verin yardımcı olurum. Süzgeçlerinin değişmesi gerekiyor çok sık değiştirmemek için de temizleyici ürün var her gün 1-2 demleme işlemi yapılıyorsa haftada 1 hiç değilse temizlenirse iyi olur. Bilginiz olsun. Afiyet olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Arif Aykın yazdı:

Son 1 yıldır farklı farklı espresso makinesi tamiri yapmaya başladım. Bu sebepten ok fazla ekipmanlar var. Eğer parça ihtiyacınız olursa haber verin yardımcı olurum. Süzgeçlerinin değişmesi gerekiyor çok sık değiştirmemek için de temizleyici ürün var her gün 1-2 demleme işlemi yapılıyorsa haftada 1 hiç değilse temizlenirse iyi olur. Bilginiz olsun. Afiyet olsun.

Ucuz Ev tipi portafiltteli makineler çok sattı. Çin yapımı. Güzel tamir sektörü çıkar valla. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Otomatik makinelerde basınç çok fark ediyor mu? 15 bar olanları kimi hiç tavsiye etmiyor, illa 19 bar olsun diyor. Kimi de çok fark etmez diyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Mahmut Yıldız yazdı:

Otomatik makinelerde basınç çok fark ediyor mu? 15 bar olanları kimi hiç tavsiye etmiyor, illa 19 bar olsun diyor. Kimi de çok fark etmez diyor. 

Basınç arttıkça fiyat artıyor. Mokapotların yaklaşık 3 bar ile espresso demlediklerini düşünürseniz,  15 bar haydi haydi yeter.

Arif Aykın yazdı:

Yakında bende conta değişeceğim. Demlerken Puk screen kullandığım için süzgeç temiz kalıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

espressı 5-10 bar arası çıkıyor. 19 ile bomba olur o :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

espressı 5-10 bar arası çıkıyor. 19 ile bomba olur o :) 

19 bar olması cep telefonlarında kameranın çok mega piksel olması gibi bir şey o zaman. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...