İçeriğe Yönlendir

Ev Yapımı CafeLatte - Cappuccino

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Erdem Doğan yazdı:

Hassas terazi varsa bakarmisin kasiga koydugun kahve kac gram ve bardakdaki kahve kac gram? Bardagin darasini alirsin heralde :)

Hassas yok işte :) alayım bi tane lazım aslında

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Bir yerde durmasını bilmek, bu yeterli bana demek lazım. Yoksa incir ağacı dikebilir. Sonu yok bu işin.Ona karar verdim ben.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Eqqmnp.jpg

EqqvXy.jpg

Aydınlatma cok iyi degil, cekirdeklerin renk tonu belli olmuyor. Markette satilanlara göre baya acık renk. Taze olmasından mı, cinsinden dolayı mı bilmiyorum. Şubat ayında almıstım. 15 gün önce paketlenmisti. Bitmek üzere :) Ayda 1 kg bitiyor neredeyse. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bıçakla mı değirmenle mi öğütüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bıçakla mı değirmenle mi öğütüyorsunuz?

Cekirdeklerin oldugu yer makinenin öğütücü haznesi. Bu markayi 7-8 numara ile cekiyorken marketten aldiklarimi 5 numara kurtariyor. Sebebini anlamadim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Erdem Doğan yazdı:

Eqqmnp.jpg

EqqvXy.jpg

Aydınlatma cok iyi degil, cekirdeklerin renk tonu belli olmuyor. Markette satilanlara göre baya acık renk. Taze olmasından mı, cinsinden dolayı mı bilmiyorum. Şubat ayında almıstım. 15 gün önce paketlenmisti. Bitmek üzere :) Ayda 1 kg bitiyor neredeyse. 

Az kuvurmuşlardır.

https://kahvesever.net/kahvenin-kavrulmasi/

https://www.sihirlifasulyeler.com/ilgincler/kahve-gunlukleri-kahve-cekirdegi-kavurma-dereceleri

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

150 ml fincan. 30 ml espresso 120 ml süt. 
E2d1Ue.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdem Doğan yazdı:

150 ml fincan. 30 ml espresso 120 ml süt. 
E2d1Ue.jpg

3 beygirlik kahve. Şöyle bir şey olsa tamam derdik :) 

images?q=tbn:ANd9GcQjTYcyCtsW9xd9BerKa_5

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Ona bilek lazım 😂

Şunu yaparım ama :crazy:

220px-Swan_latte_art.jpg

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Makine az su vermeye başladı. Kireç temizliği için gojo espresso makinesi kireç temizleme almama gerek var mı? Yoksa demlikler için kullandığımız porçöz’le dalayım mı arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Makine az su vermeye başladı. Kireç temizliği için gojo espresso makinesi kireç temizleme almama gerek var mı? Yoksa demlikler için kullandığımız porçöz’le dalayım mı arkadaşlar?
Limontuzu ile dal, porçöz ağır kimyasal.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Limontuzu ile dal, porçöz ağır kimyasal.

Limontuzu ile olur mu? Şu ürün kolpa mı yani

images?q=tbn:ANd9GcQO_pzBKgl3Dv7EU8qvlIw

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Limontuzu ile olur mu? Şu ürün kolpa mı yani

images?q=tbn:ANd9GcQO_pzBKgl3Dv7EU8qvlIwMYgETC2MhUwUEuA&usqp=CAU
Kireç çözmenin yolu belli ama kimisi daha pahalı :D
Sirkeyle bile olur ama pis kokar :)
Alet pahalıysa çözümü de pahalıdan yana seçmekte fayda olabilir deneyimlerime göre. Ama limontuzu iyi kireç çözer. İçinde ne olduğu yazıyor mu ilacın?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Kireç çözmenin yolu belli ama kimisi daha pahalı :D
Sirkeyle bile olur ama pis kokar :)
Alet pahalıysa çözümü de pahalıdan yana seçmekte fayda olabilir deneyimlerime göre. Ama limontuzu iyi kireç çözer. İçinde ne olduğu yazıyor mu ilacın?

Almadımki :) alet piyasanın ucuzu ama o bile pahalı geliyor artık

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Almadımki :) alet piyasanın ucuzu ama o bile pahalı geliyor artık

Bende su filtresi olduğu için yıllardır kireç sorunu yaşamıyorum. Ayrıca daha lezzetli oluyor çay kahve. Tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Bende su filtresi olduğu için yıllardır kireç sorunu yaşamıyorum. Ayrıca daha lezzetli oluyor çay kahve. Tavsiye ederim

Su filtresi?

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Su filtresi?

Arıtıcı diyorsunuz ya siz, ondan :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Arıtıcı diyorsunuz ya siz, ondan :)

Haa, ben kahveyi pet şişe suyla yapıyorum. Saka su, ödüllüymüş :) ama yine de su akışı azaldı. Kireç mi ondan da emin değilim ama kireç bakımı diye bir olay var. Kitapçıkta yazıyor. Dün kahve dünyası’na sordum. Bize merkezden geliyor kireç temizleyiciler. Satış yok dedi. Demek onlar da temizliyor

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Haa, ben kahveyi pet şişe suyla yapıyorum. Saka su, ödüllüymüş [emoji4] ama yine de su akışı azaldı. Kireç mi ondan da emin değilim ama kireç bakımı diye bir olay var. Kitapçıkta yazıyor. Dün kahve dünyası’na sordum. Bize merkezden geliyor kireç temizleyiciler. Satış yok dedi. Demek onlar da temizliyor
Saka su kireçlidir. Ödülü su içerken, çay kahve yaparken değil :)
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kaç fincan kahve yaptın da kireçlendi anlamadım ki, alalı kaç ay oldu? Bence erken biraz. Başka bir sorun olmasın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Kaç fincan kahve yaptın da kireçlendi anlamadım ki, alalı kaç ay oldu? Bence erken biraz. Başka bir sorun olmasın. 

40 gün falan oldu. Her gün iki sefer yapıyorum desek 80 kullanım. Kireç sökücüden sonra düzelmezse zaten servise gidecek. Önce denemem lazım ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

40 gün falan oldu. Her gün iki sefer yapıyorum desek 80 kullanım. Kireç sökücüden sonra düzelmezse zaten servise gidecek. Önce denemem lazım ama

80 kullanımda kireç olamaz Tansu hocam. Başka bir sorun olmalı bence de

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

80 kullanımda kireç olamaz Tansu hocam. Başka bir sorun olmalı bence de

Deneyip göreceğiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Kireç çözücü (porçöz) falan koyma bence bu seferde uygunsuz ürün ile temizlik yapılmış diye garantiye almamazlık yapmasınlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...