İçeriğe Yönlendir

Otoyollarda Hız Sınırı Artıyor

Selim Bilgin

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

hız ortalamam evden eve 106 km/H iken yakıt ortalamam 5.5 lt idi. 

Eski yol 3 ilçe ve 1 tane de il içinden geçiriyor. Radar korkusu da var tabi. 

evde eve, yol boşken full 140 ile sürüş, ortalama 5,5 ?

abi bunu dizel bile yapmıyor :) 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

evde eve, yol boşken full 140 ile sürüş, ortalama 5,5 ?

abi bunu dizel bile yapmıyor :) 

Atarım fotosunu arabaya inince. Ortalama hızım 106 yalnız onu da düşün. Tamamen 140 ile gitmedim. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hız sınırlarının tartışıldığı facebook platformu. Yazık. Bunlar nasıl eğitilecek allam yaa

D9097734-C571-47EC-914B-AAFA5F80E351.jpeg

Bu adam kesin birilerine şunu da sormuştur, araba şehir içinde olduğunu nereden anlıyor?

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

Atarım fotosunu arabaya inince. Ortalama hızım 106 yalnız onu da düşün. Tamamen 140 ile gitmedim. 

ama evden eve diyorsun. Giriş çıkışta hızın düştü yarımşar saat. Ort hız 106 ise boş yolda seyir hızı en az 120 olmalı. Ara ara 140’a çıkılır tabi. Bi de toroslar var. 

5,5 ekran verisi bana biraz şey geldi :) pompaya da bakmak lazım. Dizel gidiyor o rakamlara gerçekten

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Vay be , ne kadar çok zengina arkadaş varmış. paralı yol yüksek ortalama hızlar... Vaay be. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Jeep kj 90la tüketimi 100 ile tüketiminden fazla. Arada çıkıyor böyle araçlar. Ama 100 ile 140 çok fantazi olmuş [emoji1]
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Jeep kj 90la tüketimi 100 ile tüketiminden fazla. Arada çıkıyor böyle araçlar. Ama 100 ile 140 çok fantazi olmuş emoji1.png

Wk da oyle. 90 tuketimi 110 ile ayni. Vites 6 ileri olsa daha dusuk olurdu.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Jeep kj 90la tüketimi 100 ile tüketiminden fazla. Arada çıkıyor böyle araçlar. Ama 100 ile 140 çok fantazi olmuş emoji1.png

Doğan Arşiray yazdı:

Wk da oyle. 90 tuketimi 110 ile ayni. Vites 6 ileri olsa daha dusuk olurdu.

seçilen vites yanlış olabilir mi? Sonuçta 110 ile sürmek için daha fazla güç gerektiği herkesin malumu?? 

50 ile mi 80 ile az yakar gibi olsa 80 deriz ama 90-110 kıyası… olabilir tabi motora bağlı biraz. Belki 110’da daha verimli çalışıyordur motor. Ama ekstrem durum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Benim arabanın konusunda var aslında yakıt veri görselleri. 55 litre benzin ile şehirdışı 1100 km yapıyorum neredeyse. 

6. vites 90 ile giderken 110 ile gittiğimden fazla tüketim gösteriyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Devir güç oranı ideal oranda az yakıyor ve araç hızı 100e tekabül ediyor. Araca özel bu durum

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

ef57d99b2a178923bae0e9faa5b88c30.jpg

Geçen sene eski yoldan ortalama

Hava 36 derece olmasa araca inip güncel halini çekeceğim de sıcak 😅😂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

ef57d99b2a178923bae0e9faa5b88c30.jpg

Geçen sene eski yoldan ortalama

Hava 36 derece olmasa araca inip güncel halini çekeceğim de sıcak 😅😂

Ya 0,5 pompada fazlaysa :) 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ya 0,5 pompada fazlaysa :) 

sapmıyor o kadar 0.2-0.3 anca. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dizellerde vites oranları çok uzun olduğu için 80,90 km hızlarda zorlanıyor gibi oluyor, titrek çalışıyor ,bundan kaynaklanıyor olabilir, benzinlide bu sorun yok pek. 60la bile az yakarak, rahatça gider.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Volswagen CC mesela 150 ile 2 Silindiri kapayarak düz yolda 2 litre benzin yakarak gidiyor. 90—110 arası 4 silindir ile 5—6 arasına denk geliyor. Araçtaki teknoloji çok önemli. Mesela insignia 1.6 turbo da 90 sabit ile 120 göre daha çok yakardı.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hacı Şenyurt yazdı:

Volswagen CC mesela 150 ile 2 Silindiri kapayarak düz yolda 2 litre benzin yakarak gidiyor. 90—110 arası 4 silindir ile 5—6 arasına denk geliyor. Araçtaki teknoloji çok önemli. Mesela insignia 1.6 turbo da 90 sabit ile 120 göre daha çok yakardı.

150 ile 2 litre yakamaz, bir hata vardır o işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Evet bazı araçlarda var böyle güzel şeyler. 
act özellikli bir tiguanım olsun isterdim

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Dün izmir otobanını kullandım.  140 km limit tabelalarını asmışlar . Ben 120km/s sabit hızda geçtim. Öyle hız yapan biri ile karşılaşmadım. Bu yakıt fiyatlarıyla basmak kredi kartını  epey şişiriyor. 

gidiş ankara Bursa balıkesir ayvalık 5.3l/100km tüketti. Araç 2020 1.5 tsi passat. Aracın yakıtı kullanımını beğendim. Yokuş aşağı yerlerde boşa atıyor, güç gerekmiyorsa  2 silindirle gidiyor. Ancak dönüşte ayvalık izmir -Ankara arasındaki sayısız trafik ışıkları dönüş tüketimini 6.4 e yükseltti.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

10-15 gün önce istanbuldan çıkıp alanya’ya gittim megane 2 1.5 dci ile. 85 hp sanırım motoru. Zorlamadan gidebildiği sürat 110-120 gibi. O hızlarla vardığımda tüketim yarım depoyu biraz geçti 880 km sonunda. Kendi arabamla gitseydim zorlamadan 160-170 km gibi süratle gider ama x2 yakıt tüketirdim. 

Hem karnım doysun hem pastam dursun deyince olmuyor bu iş:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Cem Işık yazdı:

10-15 gün önce istanbuldan çıkıp alanya’ya gittim megane 2 1.5 dci ile. 85 hp sanırım motoru. Zorlamadan gidebildiği sürat 110-120 gibi. O hızlarla vardığımda tüketim yarım depoyu biraz geçti 880 km sonunda. Kendi arabamla gitseydim zorlamadan 160-170 km gibi süratle gider ama x2 yakıt tüketirdim. 

Hem karnım doysun hem pastam dursun deyince olmuyor bu iş:)

yakıt değil de nasıl sığdırdılar seni  o merak konusu 😂

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Yeldan yazdı:

yakıt değil de nasıl sığdırdılar seni  o merak konusu 😂

Arkama kimse oturmayacaksa Türkiye'yi turlarım, gayet rahattım. Yakıt kısmı kafamı bulandırdı gerçekten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Vay be , ne kadar çok zengina arkadaş varmış. paralı yol yüksek ortalama hızlar... Vaay be. 

Yani İstanbul gibi bir yerde hipermil yapacam diye paralı yol kullanıyorsun sende. Forumda senden zengini yok bence. :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ümit Türk yazdı:

Yani İstanbul gibi bir yerde hipermil yapacam diye paralı yol kullanıyorsun sende. Forumda senden zengini yok bence. :D 

Ayrıca Miller tüketiyor :D

• Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Evren Erakçora yazdı:

hipermiller

• Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Evren Erakçora yazdı:

Eksik mi yazmışım yanlış mı yazmışım?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...