İçeriğe Yönlendir

Karavan Alacağım Sanırım

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Cavit Çırakoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

120bin e kadar yolu var. Ama 100bin gibi birşey olursa daha verimli olacak sanırım.

Saly ,erba, pino şartlarınızı sağlar zannımca.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Karavan işine girmeme sebebim temizlik. Ben suyu sabunu çok kullanırım mesela. Her akşam duş alırım. Bu karavanda o işi nasıl hallediyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Karavan işine girmeme sebebim temizlik. Ben suyu sabunu çok kullanırım mesela. Her akşam duş alırım. Bu karavanda o işi nasıl hallediyorsunuz? 

Biraz daha minimal yaşama alışmak gerek, çekme karavan için iyi ihtimal 200 lt temiz su deposu olur. Boyuta göre değişkenlik gösterir tabi ki, 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tuzlu suda köpüren sabun + mavi bayraklı ege sahilleri

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Muhittin Kaplan yazdı:

120bin e kadar yolu var. Ama 100bin gibi birşey olursa daha verimli olacak sanırım.

Tüm firmaları ziyaret etmeden karar vermeyin, yerlilerin hepsinde bir kısım eksikler var siz toparlayacaksınız. 

Ama şu an için çoğu firma yaz sonu teslim veriyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Tuzlu suda köpüren sabun + mavi bayraklı ege sahilleri

Sabunsuz köpüren başka şey yok mu

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İthal çekme karavanlarda 50 lt, yerlilerde genelde 100 lt temiz su deposu var. 10 - 12 lt ile duş alınıp köpürülebiliyor merak etmeyin :) Şofben kullanıyorum hem de :D 

Ancak bu yıkandığınız suyun da bir bidona dolduğu ve onu da boşaltmak için taşımanız gerektiğini unutmayın.

(Kamplarda gider varsa direk bağlıyorsunuz bu dertten kurtuluyorsunuz)

Mahmut Yıldız yazdı:

İki yıl beklesek 2. ele düşen çok olur mu acaba.:crazy:

2 yıl önceki ikinci el araç fiyatları düştüyse bunlar da düşer :D

Alıp alışamayan, ya da kar yapmak için sıfırından pahalı satan bir sürü kişi var.

Ancak şöyle düşünün ben 2 sene önce 43 bin liraya güneş panel sistemi dahil aldım. 2. ele düştü diye o fiyata verir miyim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ahmet Aybeyaz yazdı:

İthal çekme karavanlarda 50 lt, yerlilerde genelde 100 lt temiz su deposu var. 10 - 12 lt ile duş alınıp köpürülebiliyor merak etmeyin :) Şofben kullanıyorum hem de :D 

Ancak bu yıkandığınız suyun da bir bidona dolduğu ve onu da boşaltmak için taşımanız gerektiğini unutmayın.

(Kamplarda gider varsa direk bağlıyorsunuz bu dertten kurtuluyorsunuz)

2 yıl önceki ikinci el araç fiyatları düştüyse bunlar da düşer :D

Alıp alışamayan, ya da kar yapmak için sıfırından pahalı satan bir sürü kişi var.

Ancak şöyle düşünün ben 2 sene önce 43 bin liraya güneş panel sistemi dahil aldım. 2. ele düştü diye o fiyata verir miyim :D

Ülkedeki 2. el fiyat durumunu biliyorum. Pandemi zamanı bir heves alıp satmak isteyenleri kastederek yazdım. Yoksa fiyatlar malum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sabunsuz köpüren başka şey yok mu

var. 5 w 40 castrol edge. Su ile buluştur ısıt boza gibi oluyor. İyi de köpük yapar.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

haftadan haftaya sıcak su dujlu bircamping yeri bulunca, deniz kenarı da olur? ne duşu yahu , bkz: çiçek çocuklar 68 yaşamı

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

haftadan haftaya sıcak su dujlu bircamping yeri bulunca, deniz kenarı da olur? ne duşu yahu , bkz: çiçek çocuklar 68 yaşamı

Forrest Gump 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Topaç yazdı:

Forrest Gump 

çiçek çocukların karagahında dayak yemişti o :rofl:

manitaya sahip çıkarken

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

çiçek çocukların karagahında dayak yemişti o :rofl:

manitaya sahip çıkarken

Ne çekti o manitadan.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Topaç yazdı:

Ne çekti o manitadan.

her başarılı erkeğin arkasında..... demiş atalar

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Konu başlığını 

"Çekme Karavan Alacağım Sanırım" şeklinde değişelim mi :D 

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Konu başlığını 

"Çekme Karavan Alacağım Sanırım" şeklinde değişelim mi :D 

Gördüm artırıyorum

"Sanırım Çekme Karavan Alacağım " seklinde de değisebiliriz 😄

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

aile 3 kişiden kalabalık ise ruhsatta sıkıntı oluyor yolda, ondaki ruhsat kaç kişilik acaba

karavana çevirmiştir. 4-5 kişilik yapabilir. 4-5 kişinin yatacağı yatak koltuk kemer düzeni yapılır. Kamyonet olarak binmek zaten doğru değil. Bi süre belki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

karavana çevirmiştir. 4-5 kişilik yapabilir. 4-5 kişinin yatacağı yatak koltuk kemer düzeni yapılır. Kamyonet olarak binmek zaten doğru değil. Bi süre belki.

karavana çevirince 2+1 olabiliyor, değişti mi o iş? 4+1 olunca yatak sığmıyor veya masa?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Aybeyaz yazdı:

...

Reel değerini hesaplayın. Reel olarak daha ucuza verir misiniz? (enflasyonu düşün, ya dolar ile hesaplayın, yahut altın ile vs..)

Çağlar Bayur yazdı:

karavana çevirince 2+1 olabiliyor, değişti mi o iş? 4+1 olunca yatak sığmıyor veya masa?

Sığıyor canım sorun yok. Çoğu karavan 4.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Ben bir süre çekme karavan kullandım. Özel sektörde çalışınca gezmek için vakit yaratmak biraz zor oluyor bu yüzden sattım. Yazdan yaza araç üstü çadırı kullanıyorum artık. 

Bana çekme karavan daha mantıklı gelmişti, ekstra bakım vergi sigorta maliyeti yok gittiğiniz yere sizi bağlamıyor. Halen daha karavan sahibi olmak istiyorum tercihimi 4 metre uzunluğu aşmayan çekme karavandan yana kullanırım. Benim son 3 aracım çeki demirli hepsinde de aktif olarak bir şeyler taşıyorum. Geçtiğimiz hafta sonu 1 m3 kum taşıdım römork ile, daha önce ki hafta ev eşyası taşımıştım. 

Alıştıktan sonra römork veya karavan çekmek gayet pratik.  Mevcut aracınızın zorlanmadan çekebileceğini düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Reel değerini hesaplayın. Reel olarak daha ucuza verir misiniz? (enflasyonu düşün, ya dolar ile hesaplayın, yahut altın ile vs..)

Hocam şöyle bir hesap yaptım şimdi.

11.06.2020 dolar kuru 6.78 TL, 43 Bin TL 6.342 Dolar yapıyor. 

Bugün 6.342 dolar 95 Bin TL.

Şu an ikinci elde 120-130 istiyorlar, ama satılabilir fiyatı 100 bin civarında, 100 - 105 satanları gördüm.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Bugün 6.342 dolar 95 Bin TL.

eski nesil hesap o , yeni enflasyon muhasebesi hesabı ile 103 binTL çıkar

derviş  zamanı piyasada olnalar hatırlar o hesabı, şu anda nerede derviş acaba :mangal:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Survivor hayatı yaşıyorlar genelde. :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Survivor hayatı yaşıyorlar genelde. :D

survivor mü? Bazen videolarda çadırdaki sabah hareketliliğinden kesitler görüyorum. Sıkıntılı işler. Su lazım :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...