İçeriğe Yönlendir

Karavan Alacağım Sanırım

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Sami Demirpaz
Erdem Doğan yazdı:

Kullanmak ile alakalı.. Burada römork, karavan, at çekmeyen araba yok neredeyse.. Hepside yüksek kilometreleri görüyor.. 260binde sattığım 3.18d duman bile atmıyordu. 220ye cc açarak giderdim. 10bin km de sadece 500 ml yağ eksiltmişti.. Eminim o da yüksek devir ile uzun süre gitmektendir.. Yük aracın çekebileceği limitlerde ise ve araç da bakımlı ise bence bir fark olmayacaktır..

Karavan için de, iki modelinde kendine göre avantajları var.. Olumlu ve olumsuz yönlere bakıp, hangisi sizin tarzınıza uygun ise ona göre karar verilmeli.. Sami bro'yu danışmaya çağıralım bence? @Sami Demirpaz

Buyrun benim :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sami Demirpaz yazdı:

Buyrun benim :)

davet felan varsa o bakımdan, süngerle çok iyi cam silerim tozlanmış ise

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Kararınız hayırlı olsun. Bizde pandemi öncesinden bu yana kullanıyoruz. Hatta 3. karavanımı kullanıyorum. İlk ikisi yerli idi, şuan ithal bir marka kullanıyorum. 

Çok gezdik öncesinde, Ocak'tan bu yana ise kamp alanında yazlık gibi kullanıyoruz. Yukarıda videosu vardı bizim yerin. Aynı bölgede boş arsaların dönümü 1.5 milyon lira, biz senelik bir ücret karşılığında aynı havayı soluyoruz, aynı doğa içinde vakit geçiriyoruz.

Benim 3 yaşındaki oğlum bile inek ile mandayı ayırt eder, sobada hangi odun kuru yanar hangisi yanmaz ayırt eder. Kampcılık sayesinde çocukların gelişiminde büyük farklar var. Okul hocaları bile 2 oğlumunda sınıfında diğer arkadaşlarından daha pratik yöntemler bulduğunu, terleyip soğuma ile hasta olmadıklarını veya kişisel gelişimlerinin diğerlerinden bariz ayrıldığını söylemişti. 

Çağlar Bayur yazdı:

davet felan varsa o bakımdan, süngerle çok iyi cam silerim tozlanmış ise

Pazar günü yıkadık onun karavanı, camlara sünger kullanalım dedim. O köpürttü ben duruladım :) 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Büyük korkum Hanım [Büyük harfle yazdım]. İstiyormuş gibi görünüyor sanki. Zira ben motosiklet almayı planlıyordum. Tüm yıl evde peşimizde yemek temizlik yapıp, hadi gezmeye gidelim dediğimde de "ben bıktım usandım ev işinden burada da yapıyorum" a getirebilir konuyu.

Bu konuyu biraz daha pişirmem lazım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Muhittin Kaplan yazdı:

Büyük korkum Hanım [Büyük harfle yazdım]. İstiyormuş gibi görünüyor sanki. Zira ben motosiklet almayı planlıyordum. Tüm yıl evde peşimizde yemek temizlik yapıp, hadi gezmeye gidelim dediğimde de "ben bıktım usandım ev işinden burada da yapıyorum" a getirebilir konuyu.

Bu konuyu biraz daha pişirmem lazım.

Elinizi güçlendirmek için;
1-Temizlik çok basit, ufak alan sonuçta, bende araç süpürgesi var, karavana yaptığım çakmaklıktan alanı süpürmek max 5 dk. Toz silme ise 2 tane ıslak mendil :D
2-Yemek işi aperatif şeylerle hallediliyor genelde, ama tabi bir yemek yapma işi var.
3-Karavanda erkeklerin işi daha çok, WC boşaltma, araca bağlama, ayakları açma, dengeye alma :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buranın temizliği bana ait. sen keyfini çıkar diyerek başlayabilirsin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Buranın temizliği bana ait. sen keyfini çıkar diyerek başlayabilirsin.. 

Abi imkansız. Mükemmeliyetciyiz, yaptığım işi beğenmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Muhittin Kaplan yazdı:

Abi imkansız. Mükemmeliyetciyiz, yaptığım işi beğenmez.

Karavancıda olmaması gereken huylar no.1 :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Olay temizlik degil, bu isi begenmesi icin hanimlarin guzel bir ekip ile bir kac kamp yapilmasi gerekiyor. 

Tek kampa giden arkadaslarin cogu hanima sevdiremedi. Guvenlik kaygisi ayri bir konu. 

Annem de hanim da buradaki mutfak ve temizlik cok zevkli diyorlar. Cunku minimal oyun alani gibi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Muhittin Kaplan

Hanımı kandıramıyorum. Olmuyor. Nuh dedi, peygamberde problem yaratıyor.

Ah o temizlik, toz olmasın tutkusu.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

kiralama ile kısa süre deneme yapıpabilir. Direkt almak yerine

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arabaya nasıl biniyor ya. Her yeri toz oluyor. 

Koltuklara bazen vurarak ( döverek) temizlerim çıkan tozun haddi hesabı yok. Bi kere sopayla dövmüştüm

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Koltuklara bazen vurarak ( döverek) temizlerim çıkan tozun haddi hesabı yok. Bi kere sopayla dövmüştüm

gökçeada’da denize girdiğimiz yerde vardı. Karı koca leğende çamaşır yıkıyordu. O an yine ben karavanda yapamam demiştim. Ama onlar uzun süreki kalıyordu tabi. Kimbilir başka hangi ihtiyaçlarını karşılamak için doğal yaşam örnekleri yaşıyorlardır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

Az önce karavan da uyandık . Toz olmama ihtimali sıfırın altında akşam sil sabah toz. Keyfine değer mi değer.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

gökçeada’da denize girdiğimiz yerde vardı. Karı koca leğende çamaşır yıkıyordu. O an yine ben karavanda yapamam demiştim. Ama onlar uzun süreki kalıyordu tabi. Kimbilir başka hangi ihtiyaçlarını karşılamak için doğal yaşam örnekleri yaşıyorlardır. 

Biraz düzgün bir karavan alınırsa lg nin yatay tip ufak çamaşır makinası var, ondan oluyor. Hatta bulaşık makinası dahi olanlar var. 

Tamamen para/çokomel eğrisi 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mert Gülkokan yazdı:

konforsuz alan 3. avrupa tipi karavanlarını aldılar 

son aldıklarına da direk klima taktırdılar

demek ki klima da oldukçça gerekli gözüküyor.

Elbette, zaten gerçekten hakkıyla yapılanlarda buzdolabı vs herşey 12 volt. 220 ye dönüştürme yapılmıyor. Ya da normal buzdolabını söküp kompresörünü 12v ile değiştirmiyorlar. 

Benim de hep aklımda ama ne yazıkki benim beklentilerimi karşılayacak olanlar milyonu buluyor aracıyla beraber

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mert Gülkokan yazdı:

konforsuz alan 3. avrupa tipi karavanlarını aldılar 

son aldıklarına da direk klima taktırdılar

demek ki klima da oldukçça gerekli gözüküyor.

Gittiğin yere bağlı. Bugüne kadar hiç ihtiyaç olmadı, birlikte gezdiğimiz arkadaştaki klima sadece 1 kere kullandı. Antalya taraflarında ihtiyaç olabilir zaten ses ve titreşim yapıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...