İçeriğe Yönlendir

Post Apocalyptic Senaryo

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

forumda olsa daha şık olur aslında. ""koyu sohbeti" sanırım göremiyorsun login olmadan.

12v 21Ah akün var.  1200W diye akü olmaz satılmaz.

bunlar jel. yarısını kullanabilirsin 10Ah yapar.   12x10= 120Watt verebilir bir saat boyunca.. hesabında hata var.  300 watt sobayı 20 dk çalıştırabilirsin sadece. istersen dene.

not: akülerin paralel bağlı ise başka sorunlara da gebesin.

forumda yapalım hocam benim için daha rahat olur, hanım ile facede ne işin var konulu sohbetlere de girmemiş olurum hemde :) 

Koyu Sohbet bölümü herkes için uygunsa oraya açayım, ama bu sefer Muhittin abiye ayıp olur mu ki

Valla internete bakayım dedim kaç watt verir diye, ilk karşıma çıkan bilgi bu oldu. 

ttec marka kuru bakımsız akü 7 amper bitanesi 

0942049F-2CAB-4750-8BFC-DD85CD9C703F.png.a3a3942d851ee73a1dde99aead4c6c76.png

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mükemmele bir çalışma olmuş, ancak şu tarafı da var, bu lazım olduğu gün kafana odun vurup elinden alamaya çalışacak tayfa doldu her yer

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ebrar Tüfek yazdı:

forumda yapalım hocam benim için daha rahat olur, hanım ile facede ne işin var konulu sohbetlere de girmemiş olurum hemde :) 

Koyu Sohbet bölümü herkes için uygunsa oraya açayım, ama bu sefer Muhittin abiye ayıp olur mu ki

Valla internete bakayım dedim kaç watt verir diye, ilk karşıma çıkan bilgi bu oldu. 

ttec marka kuru bakımsız akü 7 amper bitanesi 

0942049F-2CAB-4750-8BFC-DD85CD9C703F.png.a3a3942d851ee73a1dde99aead4c6c76.png

Arama sonucunu değil kaynağı tıklarsan bi işe yaramadığını anlarsın.  12 Volt 7 amper akü diyen adamı bi kere kapıdan kovmak lazım. Amper değil AmperSaat.   Bunun watt karşılığı olmaz. Diyelim ki 1200 Watt çektin anlık. bu kaç amper yapar biliyorsun.  100 amper.. o aküden 100 amper çekebilir misin 12 voltta? felan filan. 

klasik yaklaşımda zorlasan Ah değerinin iki katını verir amper olarak. 14 amperde 12 vol alsan 168W alırsın. yarım saat boyunca.

Teorik maksimum. pratikte 15Dk.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

mükemmele bir çalışma olmuş, ancak şu tarafı da var, bu lazım olduğu gün kafana odun vurup elinden alamaya çalışacak tayfa doldu her yer

Abi o konuda içim o kadar rahat ki, yalandan yere silah ruhsatı ücreti ödüyorum uzun zamandır, dede yadigarı yivli mavzerin çok güzel menzili var, daha çantaya yaklaşmayı geç, mahallenin girişine yaklaşırken alırım onun aklını, aklını alma kısmı mecazi değil :) 

Mehmet Göktürk yazdı:

Arama sonucunu değil kaynağı tıklarsan bi işe yaramadığını anlarsın.  12 Volt 7 amper akü diyen adamı bi kere kapıdan kovmak lazım. Amper değil AmperSaat.   Bunun watt karşılığı olmaz. Diyelim ki 1200 Watt çektin anlık. bu kaç amper yapar biliyorsun.  100 amper.. o aküden 100 amper çekebilir misin 12 voltta? felan filan. 

klasik yaklaşımda zorlasan Ah değerinin iki katını verir amper olarak. 14 amperde 12 vol alsan 168W alırsın. yarım saat boyunca.

Teorik maksimum. pratikte 15Dk.

bu hesap benim bütün planımı bozdu, içindeki aküleri ve şarj kontrol panelini büyüteceğim. 

solar şarj kontrol panelini şu şekilde ayarladım

Pil dolarken şarj akımını kesme 13.8v

Pili kullanırken değer 10.8v a düşünce kapanma

b1 modu kuru tip moduna ayarlı 

2020 yılı 1. ay üretimi, yüksüz voltajı 12.7

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi o konuda içim o kadar rahat ki, yalandan yere silah ruhsatı ücreti ödüyorum uzun zamandır, dede yadigarı yivli mavzerin çok güzel menzili var, daha çantaya yaklaşmayı geç, mahallenin girişine yaklaşırken alırım onun aklını, aklını alma kısmı mecazi değil :) 

Isınma için taşınabilir mazotlu webasto tarzı ısıtılardan baktın mı? Bi abimiz kar yağarken çadırda atletle oturuyorum diyordu.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Köksal Yılmaz yazdı:

Isınma için taşınabilir mazotlu webasto tarzı ısıtılardan baktın mı? Bi abimiz kar yağarken çadırda atletle oturuyorum diyordu.

Abi ona da baktım ortalama 4-5 bin liraya istediğim modeller var, hepsini bi sıraya koydum ondan da alacağım, saatte 1.5 litre mazot yakıyor benim için gayet uygun. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Kesme namlulu av tüfeği bu yüzden var. Büyük patlamadaki gibi yayıyor saçmaları.

CMB_universe_expansion-1164x1536-1.jpg?s

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
İlkay Başaran yazdı:

Kesme namlulu av tüfeği bu yüzden var. Büyük patlamadaki gibi yayıyor saçmaları.

Saçma kurtarmaz, yakın mesafede 12 kalibre drill shot slug kurşun, uzunda 308 win. , ayrıca aynı namluda 7.62x51 NATO da atar, yani tsknın meşhur g3 tüfeğinin mühimmatı, ancak 308 daha uzak mesafeye gider, bide belimde 3 yedek şarjörlü Canik Tp9 var, daha yeni bronz kaplattım ateş gibi yanıyor :) 

308 winchester bebeğim de şu arkadaş 

B7D5F2A4-BEAF-4237-B189-0BEABAC15E2C.jpeg.7ed77951fe54fd7d78455f3bc8efcbe9.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ebrar Tüfek yazdı:

Saçma kurtarmaz, yakın mesafede 12 kalibre drill shot slug kurşun, uzunda 308 win. , ayrıca aynı namluda 7.62x51 NATO da atar, yani tsknın meşhur g3 tüfeğinin mühimmatı, ancak 308 daha uzak mesafeye gider, bide belimde 3 yedek şarjörlü Canik Tp9 var, daha yeni bronz kaplattım ateş gibi yanıyor :) 

308 winchester bebeğim de şu arkadaş 

B7D5F2A4-BEAF-4237-B189-0BEABAC15E2C.jpeg.7ed77951fe54fd7d78455f3bc8efcbe9.jpeg

Dur ya kapıya dayananı vuracağız sadece :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

mahallenin girişine yaklaşırken

tır dorsesinde getiriliyorlar?  adetli değil ki

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

tır dorsesinde getiriliyorlar?  adetli değil ki

Onlar tır dorsesinde geliyor ama bizde burda tek değiliz :) 

Karadenizin yarısı benim gibi hatta fazlası

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ohoo herkeste var birşeyler, peki talimden ne haber, haftada kaç talim var, 150 mt den tabancayla soda şişesi vurabiliyonuzmu, her an hazırmısınız, talimlik ekonomik alıştırma makinanız ne ohoo arkadaş, neticeyi görelim :) bizim ülkede abd gibi olsa tam oto serbest olsa neler alırdık valla, yok ama yaa, nüfus baya azalırdı, şunla talime devam edelim en güzeli.....

2156.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Silah işi sakat. Sen korkup karşıdakini vurabilirsin karşısı korkup seni vurabilir versire.. savaş dışında silaha karşıyım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Silah işi sakat. Sen korkup karşıdakini vurabilirsin karşısı korkup seni vurabilir versire.. savaş dışında silaha karşıyım.

katılıyorum, silah işi sadece savaşta olmalı, ama sportif talimde zevkli oluyor, tabii kimsenin olmadığı yerde havalı silahla yada poligonda gerçeğiyle kurala vs. uyarak güvenliğe azami dikkat ederek, cansız hedeflere karşı...

fakat talim iyidir, savaşın ne zaman olacağı belli olmaz...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Koray Demir yazdı:

.308’le ne vuruyorsunuz domuz geyik vs mi?

Köyde araziye domuz saldırısı oluyor ekinleri mahfediyorlar mecburen onlara kullanıyoruz, onun haricinde ormanda gezerken yanımıza alırız orman içerisinde kurt ve ayı var, Allah denk düşürmesin. 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

ohoo herkeste var birşeyler, peki talimden ne haber, haftada kaç talim var, 150 mt den tabancayla soda şişesi vurabiliyonuzmu, her an hazırmısınız, talimlik ekonomik alıştırma makinanız ne ohoo arkadaş, neticeyi görelim :) 

talimden yana sıkıntı yok, poligon 5 km benim eve, köyde yaylada her yaz 900 mermi net, Askerde de atış birincisi olmuştum, soyadımın hakkını veriyorum nazar değmesin :) 

deprem afeti veya evin duvarından roket girmediği sürece herşeye hazırım, olası durumda herkes kendi adaletini sağlar :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

g.kore zaten mermisiz tek ordu

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ebrar Tüfek yazdı:

.. köyde yaylada her yaz 900 mermi net, A..

Bu mermiler kurşun ise torunların çocukları  geri zekalı çıkabilir. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu mermiler kurşun ise torunların çocukları  geri zekalı çıkabilir. 

Evet kurşun, ancak elimizin tembelleşmemesi lazım, böyle giderse torunun çocuğu gelene kadar ortada memleket kalmayacak zaten. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ebrar Tüfek yazdı:

Evet kurşun, ancak elimizin tembelleşmemesi lazım, böyle giderse torunun çocuğu gelene kadar ortada memleket kalmayacak zaten. 

Kalır kalır

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

kalma kriteri nedir kalmama kriteri nedir

Torunları o mahallede oturacak.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

Kalır kalır

atış yapılan yerde toprağa ekilen biçilen birşey olmuyor dümdüz yayla ama tabi toprak kirleniyor doğru, kafamıza çamur yağsa biz yine silahtan vazgeçmeyiz, bu konuda ne kadar haklı olsanız da sonuç yine aynı olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

tahtaya taktım hedefi, üzerine strafor, basıyorum peleti, geri topluyup tekrar atıyorum, sıfır zarar :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ebrar Tüfek yazdı:

atış yapılan yerde toprağa ekilen biçilen birşey olmuyor dümdüz yayla ama tabi toprak kirleniyor doğru, kafamıza çamur yağsa biz yine silahtan vazgeçmeyiz, bu konuda ne kadar haklı olsanız da sonuç yine aynı olacak

O sular geliyor kaynak suyu diye sizler tarafından içiliyor. Amerika'da yasaklandı avcılara ve özele. Çelik mermi satılıyor. 

Alışkanığını bırak demiyoruz. Çelik mermi talebinde bulunun. Dernek misiniz neyseniz.

BKZ:  https://pursuit.unimelb.edu.au/articles/lead-from-ammunition-is-a-threat-to-everyone-s-health

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...