İçeriğe Yönlendir

Google Haritalar En Az Yakıt Özelligi

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Takip ettiğim bir Instagram haber sayfasında gördüm. Haritalara en az yakıt tüketilecek rotanın seçilebileceği bir özellik eklenecekmiş. Bazı navigasyonlarda yeşil rota seçeneği mevcut. Acaba ki daha az yakıt ve daha az paranın harcanacağı bir özellik mi eklenmeli 😊 Malum bazı otoyollar asgari ücretin 10 da 1 i kadar para alıyor 😊 Birde haritalardan bile daha az yakıt tüketim kıyas videoları gelir mi 🤭

IMG_20220716_102455.jpg.ef1a385d562251e0cac696b0ada3fcbc.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

az kime göre az onu tespit etmek lazım.

İstanbul izmir otoban parası 400 tl geçiyormuş. Bana fazla gelirken sana uygun gelebilir.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Fatih Evcin yazdı:

az kime göre az onu tespit etmek lazım.

İstanbul izmir otoban parası 400 tl geçiyormuş. Bana fazla gelirken sana uygun gelebilir.

Canım 400 lira kimisi için aylık mutfak masrafı iken 4 milyon da kimisi için çerez parası tabikisi de 😊

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile yandex durmadan über paralı özel yollara sevk etmekte, dikkatlice rota seçmeli, hatt abazen tem otoyolunu yok falan sayıyor

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Bu özellik çok daha önce gelmeli idi. Ancak araç türlerine göre degisiklik olur mu? Elektrik turbo benzin dizel ve atmosferikte durum nasıl olacak. Hepsinde yeşil rota aynı mıdır?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile yandex durmadan über paralı özel yollara sevk etmekte, dikkatlice rota seçmeli, hatt abazen tem otoyolunu yok falan sayıyor

Google haritalar Çorum dan Bursa ya giderken hiç gereği yokken sırf şamata olsun diye Osmangazi'ye sokuyor 😅

Utanmasa Kuzey Marmara yi dolandiracak. YSS den gönderecek.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Çağlar Bayur yazdı:

Abi malum İstanbul Ankara ayda bir kaç kez yapıyorum. Trafik durumu için gidiş dönüşte Google haritalara bakıyorum. Sürekli bir Kuzey Marmara'ya yönlendirme var. Ok daha hızlı olabilir yalnız şöyle bir durum var ki evlere şenlik. Kuzey Marmara dışı yola 1 saat 20 dakika daha uzun diyor. Eğer Kuzey Marmara'ya girmez, uzun dediği yola girersen hemen düzeltip 5 dakikaya düşüyor. Her defasında küfürü basıyorum. Bilmeyen biri olsa direk girecek şeksiz şüphesiz. Yazıktır günahtır. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Google navigasyon seçenek olarak çok zayıf zaten.
Eskiden navigasyon cihazında "kolay" diye bir seçenek vardı mümkün olduğunca ara yollara sokaklara girmeyen bir rota çizerdi, google'da yok mesela.

Uzak mesafede parasız rota yapmak için kırk takla atmak gerekiyor hala.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Dilmen yazdı:

Eğer Kuzey Marmara'ya girmez, uzun dediği yola girersen hemen düzeltip 5 dakikaya düşüyor. Her defasında küfürü basıyorum. Bilmeyen biri olsa direk girecek şeksiz şüphesiz. Yazıktır günahtır. 

aynen öyle oluyor uzun dediği rota bir anda kısalıveriyor, 2 misli zaman azalttığı günler de oldu

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Metin Akbal yazdı:

sırf şamata olsun diye Osmangazi'ye sokuyor 😅

Şirket bunlar üstad. Komisyon alıyor olmasın :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Google Haritaları sürekli kullanıyorum paralı yollarda uyarıyor zaten. Onun dışında ilk olarak en kısa yolu gösteriyor. Oradan kişiye de seçme imkanı tanıyor. Yeşil yol mantıklı gelse de ülkemizde yakıttan çok artık otoban ücretlerini düşünür olduk :)

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Tayfun Aydın yazdı:

Google Haritaları sürekli kullanıyorum paralı yollarda uyarıyor zaten. Onun dışında ilk olarak en kısa yolu gösteriyor. Oradan kişiye de seçme imkanı tanıyor. Yeşil yol mantıklı gelse de ülkemizde yakıttan çok artık otoban ücretlerini düşünür olduk :)

Beni bilmediğim bir yerde fındık tarlaları içine sokmuştu gece iki falan. Arazi aracı ancak gider. Yol o kadar yeniki sonuna doğru açan greyderler kenarda duruyordu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Belki vardır ben bilmiyorumdur.. Var ise bilgi verene Minnettar olurum.. uygulamalara hedef nokta belirlerken güzergah secimi de eklenmeli.. belki anlatamamdım ama surdan git suraya ugra sonra asıl hedefe yönlendir diyebilmeliyiz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Google bile fakirleştiğimizi anlamış demekki.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:

Belki vardır ben bilmiyorumdur.. Var ise bilgi verene Minnettar olurum.. uygulamalara hedef nokta belirlerken güzergah secimi de eklenmeli.. belki anlatamamdım ama surdan git suraya ugra sonra asıl hedefe yönlendir diyebilmeliyiz..

Durak ekle diyerek sen yapabilirsin onu. Yandex te dediğin olay vardı sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

google haritalarda var hocam bu, gideceğimiz yeri yazıyoruz, başla demeden önce de durak ekle diyoruz. üç dört yer ismi yazılınca istediğimizi üste alta getirerek rotamızı oluşturuyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Google haritayı mekan yer aramak için çok kullanıyorum. Navigasyonunu da yıllarca kullandım ama son birkaç senedir iyice saçmaladı yeri google’den bulup yandex haritadan açıyorum. Yandex navigasyon ile harita bile bazen farklı güzergah çıkarabiliyor

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Son Konya, Antalya, Osmaniye şehirleri arasında ve şehiriçinde Petal Haritaları kullandım, kadının sesini beğenmedim ama hepsinden daha hoş. O paralı yol işine çözüm bulamayız.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Nihat Palolu yazdı:

Yav boşverin navigasyonu coğrafya bilginizi kullanın. Bilginiz yoksa öğrenin.

eskiden yol iz bulmak gerçekten çok yorucuydu. Yanlış yollara girmek de cabası. Gerçi @Mustafa Tüfekçi hala köy yollarına giriyor navigasyona bakıp 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Köye gidiyom ondan yaaa :∆

ama patika yolu ana yol gösteriyor bazen :∆

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Son Konya, Antalya, Osmaniye şehirleri arasında ve şehiriçinde Petal Haritaları kullandım, kadının sesini beğenmedim ama hepsinden daha hoş. O paralı yol işine çözüm bulamayız.

Google maps te rota seçeneklerinde ücretli geçiş kullanma seçeneğini işaretleyince paralı yollara sokmuyor. 

Google-Haritalar-Ucretli-Yollar-03.jpg?r

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdoğan Temur yazdı:

Google maps te rota seçeneklerinde ücretli geçiş kullanma seçeneğini işaretleyince paralı yollara sokmuyor. 

Google-Haritalar-Ucretli-Yollar-03.jpg?r

bunu uygulayınca devlet otoyollarına sokmuyor. Ama özel otoyola sokuyor. 

Ayrıca istanbul içindeki ücretsiz devlet otoyolları var. Bu sefer onları da görmüyor. 

Ben bıraktım kullanmayı. Sadece yer mekan bulmada kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cem Dilmen yazdı:

Abi malum İstanbul Ankara ayda bir kaç kez yapıyorum. Trafik durumu için gidiş dönüşte Google haritalara bakıyorum. Sürekli bir Kuzey Marmara'ya yönlendirme var. Ok daha hızlı olabilir yalnız şöyle bir durum var ki evlere şenlik. Kuzey Marmara dışı yola 1 saat 20 dakika daha uzun diyor. Eğer Kuzey Marmara'ya girmez, uzun dediği yola girersen hemen düzeltip 5 dakikaya düşüyor. Her defasında küfürü basıyorum. Bilmeyen biri olsa direk girecek şeksiz şüphesiz. Yazıktır günahtır. 

Son kavşağa yaklaşırken yeni rota istiyorum ben. 

Yolların durumuna tekrar bakıyorum. 

% 90 ihtimalle tem daha mantıklı oluyor ve teme yöneliyorum. 

Arada daha hızlı rota bulundu diyor ama acelem yok diyorum :) 

Çoğu insan, yol ayrımında durup düşünüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Google maps miss gibi yol çıkarıyor zaten... Nerde trafik yoksa ordan git yeter. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...