İçeriğe Yönlendir

Google Haritalar En Az Yakıt Özelligi

Metin Akbal

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben Çanakkale köprüsü hariç, paralı yolların hepsini kullandım :)

Avrasya tüneli, 

Feribotlar ; Bandırma-yenikapı, eskihisar-tavşanlı, harem-sirkeci. 

Kuzey marmaranın tamama yakını, 3. köprü dahil, 

İzmir yolunun tamama yakını, osmangazi dahil. 

Ankara Niğde yolunun tamama yakını. 

Benim araba hybrid gibi değil, durursa değil yürürse az yakıyor :)

balıkesir gebze arası ben de paralı yol kullandım. Yolda 110 ile giden sadece bendim 😁

ama malkara gelibolu arasında özel yolda 190 gittim. Kanıtlı videolu :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

balıkesir gebze arası ben de paralı yol kullandım. Yolda 110 ile giden sadece bendim 😁

Sağ şerit hızı o :)

Orta şerit 140-150

Sol şerit Allah ne verdiyse şeridi. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Orta şerit 140-150

ne sağı, emniyetten gidiyordum ancak kurtarıyordu 😁

Çağlar Bayur yazdı:

gerçek istanbulda gezse demek neler görecek neler

en sevdiğim aylar. Klima kapalı, motor kolay ısınıyor. Trafik fena tabi, hatta eskisinden daha fena ama 3,7’ye düştü benim ortalama. Sabah 10km yolu 45 dakikada gidiyorum mahmutbey-bayrampaşa arası. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

mahmutbey-bayrampaşa arası. 

arada kop gel nişantaşına yahu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

arada kop gel nişantaşına yahu

Güzel teklif. Tiramisi + kapiçino olsun lütfen 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Dün sabah Düzce İstanbul Ataşehir geldim. KMO da cc 140 km/h sabit hızda geldim kmo dan çıkıncaya kadar 7.1 lt/100 km hedefe vardığımda 8.4 lt/100 km olmuştu. kmo çok tenha ve rahattı.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Dün sabah Düzce İstanbul Ataşehir geldim. KMO da cc 140 km/h sabit hızda geldim kom dan çıkıncaya kadar 7.1 lt/100 km hedefe vardığımda 8.4 lt/100 km olmuştu. kmo çok tenha ve rahattı.

kmo’nun her türlü zararlı olduğunun kanıtı. Boşken gaza basası geliyor insanın

110’dan sonra ciddi artıyor sürtünme kayıpları. Aynı yolu 90 ile %40 az yakarak gelebiliyorsunuz hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

110’dan sonra ciddi artıyor sürtünme kayıpları. Aynı yolu 90 ile %40 az yakarak gelebiliyorsunuz hocam.

lakin araba mondeo yani ibreye bakılmasa 110 mu 210 mu belli olmaz

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu sefer zaman önemliydi, bir de burada daha apaçi varmış.

Çağlar Bayur yazdı:

Bu sefer fiesta ile geldim mondeoyu zorla hanıma bıraktım biraz kullansın diye.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

90 ile gelseydim tüketim 4.5~5 olurdu. ama süre en az 30 dk uzardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu sefer fiesta ile geldim

o da olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Mazot 8 geçmediği zamanlar diyordum ki bidahaki sefere bunun 2.0 alırım uzun yolda çok iyi gider. Yakıt ve radar cezalarının geldiği ortamda 1.6 çok iyi usturuplu gidiyor....:biggrin:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu düzen focus, mondeo, mondeo, mondeo, qashqai den sonra bana bile 1,6 aldırdı.   2,0 tüplü ve yaşlı olmadıkça hayal artık. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mazot 8 geçmediği zamanlar diyordum ki bidahaki sefere bunun 2.0 alırım uzun yolda çok iyi gider. Yakıt ve radar cezalarının geldiği ortamda 1.6 çok iyi usturuplu gidiyor....:biggrin:

Eskiden uzun yol güzeldi . Cigerli makina basabas gitmek. Şimdi paparazzi yakalanmak gibi kameradan cekiniyoz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Orta şerit 140-150

En son bayram zamanı Bursa'dan gelirken sol şerit 170 civarı akıyordu ve boşluk yoktu, hatta önümdeki Q3 kesin 1.4 tsi'dır diye selektör yaptım daha da bastı, nasıl böyle gidiyor yokuş viraj demeden diyordum, yaklaşınca baktım TDI quattro yazıyor, 2.0'mış. :) 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ben 88-95 ile boyuna radar cezası yiyorum, siz nasıl gidiyorsunuz yahu :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

gebzeye gelmesssen böyle olur

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emin Önal yazdı:

gösterge gerçek hızdan %5 eksik gösteriyor, Yasal hız limitini %10 yasal olarak aşma hakkımız var. 82 km/h hız sınırı olan yerde 82*1.1=90.2 km/h hızını aşarsam ceza yerim. araç kadranımın %5 fazla göstermesini de eklediğim zaman 90.2*1.05=94.71 km/h hızını aştığım zaman ceza yiyiyorum tecrübe ile sabit.

Araç 94 ile giderken gerçek hızım 94/1.05=89.5 km/h yani yasal limit olan 90.2 km/h lık ceza sınırı altında garanti olsun diye 93 km/h ile gidiyorum. gerçi 1-2 km/h hız sınırı aşdığımızda mahkeme yolu ile ceza iptal ediliyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Emin Önal yazdı:

Sürekli limitor açık. Gaza gelip bassam 75 i geçmiyor izmitte :∆ otobanda 140 a limitli artık 

Emin Önal yazdı:

Sürekli limitor açık. Gaza gelip bassam 75 i geçmiyor izmitte :∆ otobanda 140 a limitli artık 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Emin Önal yazdı:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Eskiden uzun yol güzeldi . Cigerli makina basabas gitmek. Şimdi paparazzi yakalanmak gibi kameradan cekiniyoz

Aslında radara yakalanmamak çok mümkün. Fiziki radarda yolun sağına soluna yere levha koyuyorlar. Eds varsa, hız okuma, koridoru varsa tabelası oluyor. Sadede tabelaları kaçırmamak lazım. Bunun haricinde radar yok zaten

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mantıken gazı kapatınca ecunun limitörü devreden çıkarması lazım. Esp çalışınca da hız sabitleme otomatikman devreden çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Çağlar Bayur yazdı:

gebzeye gelmesssen böyle olur

Çok fena mevzu çıkardım evde :crazy:

Metin Uzunoğlu yazdı:

gösterge gerçek hızdan %5 eksik gösteriyor, Yasal hız limitini %10 yasal olarak aşma hakkımız var. 82 km/h hız sınırı olan yerde 82*1.1=90.2 km/h hızını aşarsam ceza yerim. araç kadranımın %5 fazla göstermesini de eklediğim zaman 90.2*1.05=94.71 km/h hızını aştığım zaman ceza yiyiyorum tecrübe ile sabit.

Araç 94 ile giderken gerçek hızım 94/1.05=89.5 km/h yani yasal limit olan 90.2 km/h lık ceza sınırı altında garanti olsun diye 93 km/h ile gidiyorum. gerçi 1-2 km/h hız sınırı aşdığımızda mahkeme yolu ile ceza iptal ediliyor.

Hocam gelen cezalara itirazım yok zaten, hız sınırı üzerinde olduğu için haklı da, yazmışlar ya önceki sayfalarda onlara ithafen dedim o hızlarda gidip nasıl ceza yemiyorsunuz diye ;)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

Çok fena mevzu çıkardım evde 

çare: pril... bulaşıklar çabuk bitiyor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yandex harita Apple car Play’de çalışmıyor. Desteklemediğini söylüyor. Ücretli abonelik mi lazım? Yandex bana güzel geliyor, ama tabi büyük şehirde nasıl bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...