İçeriğe Yönlendir

Yeni Corolla Cross Hybrid

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

- 1.8 motor

- li-ion pil (daha fazla pil kullanma oranı)

- yeni inverter ve daha güçlü elektrik motoru

- 140 beygir

- 2 çeker

Fiyatları açıklandı. Flame paket en düşük donanım olarak satılacak ama aslında epey dolu. 

toyota donanımları şöyledir 

vision

dream

flame

flame xpack

possion

possion xpack

corolla cross hybrid

flame 835.000

flame xpack 865.00

possion 927.000

possion xpack 995.000

muadillerine çok iyi fiyat bence

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

mutlaka iyidir. fiyatlar ise hala bir bana mı yüksek geliyor anlamadımki... bataryası kaç km götürür bunu?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hüseyin Sönmez yazdı:

2.0'mış sanırım? Yıllık vergisi yakıtı geçer mi kine ki?

1.8 abi. Ayrıca bu li-ion piller ve daha güçlü elektrik motoruyla geldi. 140 beygir

mtv 4800

1.3-1.6 vergisi 2700

aradaki fark şu an 100 lt benzin kadar. 

corolla hybrid istanbul içinde 100km’de 5 litre yakıt tasarruf ediyor. 10.000km’de 500 litre. 

herkes kendi harcamasını bilir. Ama bu araba normal kullanımda karma olarak 5’i geçmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

mutlaka iyidir. fiyatlar ise hala bir bana mı yüksek geliyor anlamadımki... bataryası kaç km götürür bunu?

hibrit bu yav. Plugin değil ki km hesabı yapalım. Ama yine de test için çektiğim video vardı. Bendeki ni-mh pil. Kapasitesinin %40’ını kullandırıyordu. Bundaki lityum. %80 kullanacak. Ben corolla ile 5,8km sürdüm elektrikle

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)

İyi hoş da boyut olarak benim tucsondan küçük gibi geldi özellikle de bagajı. İkisi de c-suv değil mi? Ayrıca yurtdışı testinde yol sesi yalıtımı yokmuş gibi çekimdeki mikrofon tüm yol sesini almış. Canlı canlı test etmek lazım

tarihinde Kerim Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

- 1.8 motor

- li-ion pil (daha fazla pil kullanma oranı)

- yeni inverter ve daha güçlü elektrik motoru

- 140 beygir

- 2 çeker

Fiyatları açıklandı. Flame paket en düşük donanım olarak satılacak ama aslında epey dolu. 

toyota donanımları şöyledir 

vision

dream

flame

flame xpack

possion

possion xpack

corolla cross hybrid

flame 835.000

flame xpack 865.00

possion 927.000

possion xpack 995.000

muadillerine çok iyi fiyat bence

Bayiden sıfır alabiliyor muyuz? Bana bununla gelin :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu ayın ortalarında lansmanı olacak, gidip bakalım beraberce

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Bayiden sıfır alabiliyor muyuz? Bana bununla gelin :) 

sanmam :) bu fiyata satılırsa millet corollasını satıp geçer. 2021 hibriti olan adam arabasını 700’e satsa 130 daha koyup bunu alır yani. Normal gelmedi bana

Yorum bağlantısı
Ali Gök

seneye bu tarihte bunlar 1.5 milyon olur  

hayvan gübresi al dök bi tarlaya sene ye minimum *2 :D  hala ucuz bugun ne alırsan kardasın yarına göre

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

C-Suv olacaksa fiyatı '' piyasa şartlarına göre '' gayet iyi duruyor. Boş paket aslında orta donanım. Bagaj-yalıtım nasıldır test videoları gelince anlarız ancak. Umarım corolla'da olduğu gibi düşük görüş alanlı bir sürüşü yoktur. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Mert Gülkokan yazdı:

dıştan güzelde iç ergonomi kötü

Japon daçyası gibi.

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dolu donanım bile corolla’nın dolusuna göre biraz boşmuş. Gezenler öyle dedi. 

Daha satış yok. Arabalar gelmedi. Ne zaman satılır diye sorulmuş. Bayi sıra kişiler var demişler. Daha bismillah arkadaş. Başladı bunlar şimdiden

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

O rakam hybrid araç için çok iyi diyecektim ki sonra aklıma TR piyasası geldi. Yedirmezler o paraya :) Biraz bayi tıklatır biraz da al-satçılar yani araç kendi piyasasını oluşturur doğal yolla. 1.2 milyon a hayırlı olsun diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

Toyota-Corolla_Cross_Hybrid-2023-1600-01

Toyota-Corolla_Cross_Hybrid-2023-1600-05

Toyota-Corolla_Cross_Hybrid-2023-1600-0d

ne vereyim abime

bi daa baktım sonra bi daa bi daaa... yok neresinden baksan olmuo

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Bu model için kalitesi coralladan düşük olacak dediler. Sanki b+ suv gibi. Bahsedilen rakamlar doğrudur bence. Zaten kısa mantıkla togg 900 lerden girince criss düşük olmalı ki insanlar tercih etsin. Zaten tüm c suv satanlar rakiplerinin fiyatlarını takip ederler. Neyse bayilere gelince gidip bakarız. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bence bu rakamlar reklam diye yayınlandı. Birkaç güne gerçek rakam gelebilir. Yerli corolla hybrid ile aynı fiyatları var. Hani yüksekliğin dışında ekstra bir şeyi yok zaten ama suv’lar hep pahalıdır diye bizim algımızı kirlettiler, o yüzden böyle düşünüyor olabiliriz

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hani yüksekliğin dışında ekstra bir şeyi yok zaten ama suv’lar hep pahalıdır diye bizim algımızı kirlettiler, o yüzden böyle düşünüyor olabiliriz

Üretim sayısı arttıkça ve çeşitlilik düştükçe maliyetler azalıyor. Yani, insanlara 1 liraya sedan alıyordun 1 liraya al sana suv derseniz büyük çoğunluk memnun olur. Hem tüketici tatmin oluyor hem de üretici maliyeti kısıyor. Sonrasında yedek parça tedariği vs daha basitleşiyor. 

tarihinde Ü.Emre Kartal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Son hız 188’den 170’e düşürülmüş. Pil lityum olmuş ama kapasite düşmüş. Nikel pil 6,5ah idi bunda lityum pil 4ah. Ama nikel pilde kapasitenin %40’ı kullanılıyordu. Bunda da daha fazla oranda kullanım olacaktır. 

elektrik motorunun torku ve gücü artırılmış. Corolla’da 53kw/163nm idi, bunda 70kw/185nm olmuş

corolla’dan 100kg daha ağır. İkisinin de wltp tüketim değerleri aynı

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Peki Tansu, Corolla şehir içinde hiç çekinmeden seri ama öyle çok hızlı değil, az yaksın diye kasmadan kullanım sonrası tüketim ne durumda. Bu şekilde hiç denedin mi?

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Tamer Topaç yazdı:

Peki Tansu, Corolla şehir içinde hiç çekinmeden seri ama öyle çok hızlı değil, az yaksın diye kasmadan kullanım sonrası tüketim ne durumda. Bu şekilde hiç denedin mi?

Istanbulda durumu bilemem ama Malatya daki trafikte normal kullanımda 5.2 civarında seyrediyor. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Hacı Şenyurt yazdı:

Istanbulda durumu bilemem ama Malatya daki trafikte normal kullanımda 5.2 civarında seyrediyor. 

Eskiden, Şahin, Doğan, R9 gibi araçları kullanırken ve yakıt fiyatları o dönem çok daha uygun iken, yani araç az yakmış çok yakmış diye pek önemsemediğimiz dönemlerdeki gibi çekinmeden, seri kullanım tarzında kullanılırsa. Öğrenmek istediğim bu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...