İçeriğe Yönlendir

Yeni Corolla Cross Hybrid

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

elektrikli yakıtı 25 krş/km

benzinli 1,65 tl/km

lpg bakalım?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lpg bakalım?

almanlar da lpg’li araba çıkarsın, sonra bakarız :) 

Fazlı Özdemir yazdı:

Sahipliğim ya da uzun dönem kullanım tecrübem olmadı. Sadece testlerde Yaris ve Corolla kullandım. Onlarda sadece batarya ile kullanım daha uzun sürüyordu. Bunda hemen benzin motoru devreye giriyor gibi algıladım. Ama test süresi çok kısa olduğundan yanılıyor da olabilirim.

ben de test ettim. Corolla’ya göre daha iyi pil gücü ve menzili. İlk sürüşte pedala alışmamış olmak veya sürüş modunun farklı olması da etkileyebilir. 

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

almanlar da lpg’li araba çıkarsın, sonra bakarız :) 

ben de test ettim. Corolla’ya göre daha iyi pil gücü ve menzili. İlk sürüşte pedala alışmamış olmak veya sürüş modunun farklı olması da etkileyebilir. 

Corolla hibritin NİMH akü kapasitesi 6.5Ah, Cross ta ise lityum iyon olan akü kapasitesi 4,09Ah.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

almanlar da lpg’li araba çıkarsın, sonra bakarız

2005 ten beri var takip etmeye torkun mu yok

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fazlı Özdemir yazdı:

Corolla hibritin NİMH akü kapasitesi 6.5Ah, Cross ta ise lityum iyon olan akü kapasitesi 4,09Ah.

Biri ni-mh diğer li-ion. Yani biri kapasitesinin %40’ını kullandıyor diğer %80’ini. Son durumda eskisi 2,6ah yenisi 3,2ah

Çağlar Bayur yazdı:

2005 ten beri var takip etmeye torkun mu yok

doğalgaz olmasın o

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Biri ni-mh diğer li-ion. Yani biri kapasitesinin %40’ını kullandıyor diğer %80’ini. Son durumda eskisi 2,6ah yenisi 3,2ah

doğalgaz olmasın o

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=355226564&cn=DE&fuels=LPG&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=20&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=81b5c228-fc6f-6341-70b3-6f0d26a44d6c&ref=srp

fuara bile gelmişti 2006 da en arkaya atılmış durup dururdu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Sonradan takma bundaki sistem?

afr ayarı var mıymış bari :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

afr ayarı var mıymış bari :) 

hans bunu yemez bence

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hatırlayamadım ama amerika iki model vardı lpg’li 6 silindir. Lpg ile çalışan direkt lpg için yapılmış motorları vardı. Bulursam atayım

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

12 bin kişi sıradaymış. 2023’te gelecek toplam cross 10 bin adet. Alj Ali haydar bey böyle demiş

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

12 bin kişi sıradaymış. 2023’te gelecek toplam cross 10 bin adet. Alj Ali haydar bey böyle demiş

Turkiyede mi !!!

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Turkiyede mi !!!

millet arabanın hasından anlıyor hocam :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Herkes 2 kere yazdirmistir adini. Bunun da en fazla yarisi binicidir. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Turkiyede mi !!!

şahenk i feyz almıştır belki

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Doğan yazdı:

Herkes 2 kere yazdirmistir adini. Bunun da en fazla yarisi binicidir. 

Diğer yarısı galerici demi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

10.000 i galeri yada birilerine zaten, 2 binide fahiş aksesuarla bekleyen sabırlılara satış, bende dün takasa verirsem diye baktım iyide fiyat verdiler ama üstünede baya eklemek gerekince hadi leyn dediydim, iyiki gidipte yazılmamışım, normal korollada 400 kişi var demişlerdi ben arabayı alırken, o zamanda beklemem demiştim, şimdide hem beklemem hemde o para verilmez verilecek o parayla çok pis para kazanılır diyorum :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Diğer yarısı galerici demi ?

12 bin sirada demisler

isimleri iki kere yazdirinca aslinda 6 bin kisi oluyor. 

yarisi binici olduguna gore;

3 bin kisi arac sahibi olacak

3 bin kisi alip satiyor oluyor :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bizim komşu teslim almış 1 aydır  kullanıyor. Aracın dış tasarımı gayet güzel.  

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Cuma ya da cumartesi teslim alacağız bizde.  Siyah renkten başka alternatif olmadı passion x pakette. Bayiye gelen iki araçta siyahmış.  Lansman tarihinde 35 bine olan ek hizmet paketini (cam filmi ve seramik uygulama) 15 bine düşürmüşler.  Ben seramik kaplamasının kaliteli olacağını düşünmediğimden 20 bine araca komple şeffaf parlak kaplama yaptırıyorum.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Necat Ertan yazdı:

Cuma ya da cumartesi teslim alacağız bizde.  Siyah renkten başka alternatif olmadı passion x pakette. Bayiye gelen iki araçta siyahmış.  Lansman tarihinde 35 bine olan ek hizmet paketini (cam filmi ve seramik uygulama) 15 bine düşürmüşler.  Ben seramik kaplamasının kaliteli olacağını düşünmediğimden 20 bine araca komple şeffaf parlak kaplama yaptırıyorum.  

Ek hizmet paketini almadan olmuyor değil mi? 

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
Erhan Doruk yazdı:

Ek hizmet paketini almadan olmuyor değil mi? 

Maalesef, hemen listede bekleyenlere dağıtırlar 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...