İçeriğe Yönlendir

Yeni Corolla Cross Hybrid

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Tamer Topaç yazdı:

Eskiden, Şahin, Doğan, R9 gibi araçları kullanırken ve yakıt fiyatları o dönem çok daha uygun iken, yani araç az yakmış çok yakmış diye pek önemsemediğimiz dönemlerdeki gibi çekinmeden, seri kullanım tarzında kullanılırsa. Öğrenmek istediğim bu.

@Sami Demirpaz tam dediğin gibi kullanıyor. Yani kullanıyordu 😁😁 Önceki aracı focus 10’un altına düşmezmiş. Hibrit ile 5-5,5 yakıyor diyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

toyota 3.çeyrekte geçen senye göre %25 kar düşüşü açıklamış, sebep olarak da çip krizi demiş, işin garip tarafı arabalarda kullanılan tip çiplerde kriz felan yok , vesile bilançosu zamanlarındayız

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

toyota 3.çeyrekte geçen senye göre %25 kar düşüşü açıklamış, sebep olarak da çip krizi demiş, işin garip tarafı arabalarda kullanılan tip çiplerde kriz felan yok , vesile bilançosu zamanlarındayız

Toronto’da ev kiraları 2 katına çıkmış. Araba yok bayilerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

toronto? çinli ve iranlı istilası altınaydı orası 6 sene önce.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toronto’da ev kiraları 2 katına çıkmış. Araba yok bayilerde

çıkar, detroitte de 1000 dolara müstakil villa var, lakin uzaya mekik indiğinde 1970 lerde en pahalı lüks şehir idi, 50 sene sonra da nevşehir i gör sen uçaccak

Doğan Arşiray yazdı:

iranlıların göz beebeğidir

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

ağrılılar basmış. Önce meksika sonra amerika en son kanada.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Bu gün bayii ye uğradık 2 tane alalım dedik danışmanlardan biri ocak biri şubat ta araç gelir diyor yani bilgi sıfır telefon la ulaştığımız bayii mart nisan diyor alana hayırlı olsun dedik şehir dışından bayiii istanbul a araba satmam diyor.

Kısacası herkes kafasına göre yarın da 6001km de galeriden satılık araba ilanlarına bakarız.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Keskin yazdı:

Bu gün bayii ye uğradık 2 tane alalım dedik danışmanlardan biri ocak biri şubat ta araç gelir diyor yani bilgi sıfır telefon la ulaştığımız bayii mart nisan diyor alana hayırlı olsun dedik şehir dışından bayiii istanbul a araba satmam diyor.

Kısacası herkes kafasına göre yarın da 6001km de galeriden satılık araba ilanlarına bakarız.

bugün birisi gitmiş. 5 tane sattık demişler. Galerilere gün doğru. Şimdi alıp yatırırlar arabaları

civic hala aksesuarlı satış yapıyor

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tamer Topaç yazdı:

Eskiden, Şahin, Doğan, R9 gibi araçları kullanırken ve yakıt fiyatları o dönem çok daha uygun iken, yani araç az yakmış çok yakmış diye pek önemsemediğimiz dönemlerdeki gibi çekinmeden, seri kullanım tarzında kullanılırsa. Öğrenmek istediğim bu.

Böyle mi yani?

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Selim Bilgin yazdı:

Böyle mi yani?

rahmetli ne giderdi ama hayalleri yarına bırakmamak lazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selim Bilgin yazdı:

Böyle mi yani?

Doyota böyle gidebilirse yaksın :crazy:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Keskin yazdı:

Şehir içini soruyor. Onunki böyle sonlanıyor :) 

0F2632B4-3DE4-40E3-9DEF-FAC23131A522.jpeg

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şehir içini soruyor. Onunki böyle sonlanıyor :) 

0F2632B4-3DE4-40E3-9DEF-FAC23131A522.jpeg

Paça önemli 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

fiyat antika bir noktada, tam hibrit kaşkaya yakın olursa hangisini alırdın Tansu?  bence toyotanın şansı giderek azalmaya başlayacak sanki, rakipler sağlam geliyor, hatta bu paraya kona elektrik bile alınacak durumda...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

fiyat antika bir noktada, tam hibrit kaşkaya yakın olursa hangisini alırdın Tansu?  bence toyotanın şansı giderek azalmaya başlayacak sanki, rakipler sağlam geliyor, hatta bu paraya kona elektrik bile alınacak durumda...

ikisini de almam. 4 çeker olmadıktan sonra napayım yüksek arabayı. S cross iyidir :) 

tasarım anlamında qashqai’nin içi daha güzel modern. Kaliteli gibi. ikisi arasında tercih zor. Nissan hibrit sistemi sağlıklı. Bu tarz hibrit hoşuma gidiyor. Tüketimleri aynı. Ama motor kısmına gelince soru işareti. Kranka hidrolik koymuşlar. Değişken piston oranı var motorda. Bu sistem kaç senedir var, bozulsa nolur soru işareti. toyota’nın motoru basit tasarımlı. 

elektrikli almam. Şarj edecek yeri olmayan almasın zaten. Çok pahalıya geliyor yakıtı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

her müşteri layığı ile karşılanır

Fatih Keskin yazdı:

saatim ayarlı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ikisini de almam. 4 çeker olmadıktan sonra napayım yüksek arabayı. S cross iyidir :) 

tasarım anlamında qashqai’nin içi daha güzel modern. Kaliteli gibi. ikisi arasında tercih zor. Nissan hibrit sistemi sağlıklı. Bu tarz hibrit hoşuma gidiyor. Tüketimleri aynı. Ama motor kısmına gelince soru işareti. Kranka hidrolik koymuşlar. Değişken piston oranı var motorda. Bu sistem kaç senedir var, bozulsa nolur soru işareti. toyota’nın motoru basit tasarımlı. 

elektrikli almam. Şarj edecek yeri olmayan almasın zaten. Çok pahalıya geliyor yakıtı

o zaman sana sabit kranklı 4 çeker 4controllü austral verelim diyeceğim ama oda bir acaip hibrit,bu durumda rav4 hibrit alalım bari :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o zaman sana sabit kranklı 4 çeker 4controllü austral verelim diyeceğim ama oda bir acaip hibrit,bu durumda rav4 hibrit alalım bari :)

s cross iyidir güzeldir, ucuzdur, kedi gibi tırmanır. Turbo koymasalar iyiydi ama yapacak bişe yok artık :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

s cross iyidir güzeldir, ucuzdur, kedi gibi tırmanır. Turbo koymasalar iyiydi ama yapacak bişe yok artık :) 

s cross ta turbo varmı, hani düz 1.8 di, zuzuki s cross u mu diyorsun sen...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

s cross ta turbo varmı, hani düz 1.8 di, zuzuki s cross u mu diyorsun sen...

evet. 1.4 turbo 130 beygir. Yarı hibrit. Geçen seneye kadar hibritsiz aynı motor 140 beygirmiş

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

evet. 1.4 turbo 130 beygir. Yarı hibrit. Geçen seneye kadar hibritsiz aynı motor 140 beygirmiş

baktım ve hatırladım, vitara ile aynı gibi, hibrit kısmı hikaye, yol sesi alıyor yalıtım zayıf, trimler sert plastik ama pekte önemli değil, araç hacim olarak tatminkar, en fark yaratan özelliği ise 4x4 oluşu, buna hibrit demezdim ama iş yapar 4x4 lükten dolayı, fiyatı yine kritik noktada, şimdi harbiden hibritmi yoksa yalandan hibrit ama 4x4 mü diye sormak lazım, 4x4 ten dolayı seçebilirim ama ses yalıtımı can sıkıcı, test şart.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

baktım ve hatırladım, vitara ile aynı gibi, hibrit kısmı hikaye, yol sesi alıyor yalıtım zayıf, trimler sert plastik ama pekte önemli değil, araç hacim olarak tatminkar, en fark yaratan özelliği ise 4x4 oluşu, buna hibrit demezdim ama iş yapar 4x4 lükten dolayı, fiyatı yine kritik noktada, şimdi harbiden hibritmi yoksa yalandan hibrit ama 4x4 mü diye sormak lazım, 4x4 ten dolayı seçebilirim ama ses yalıtımı can sıkıcı, test şart.

ses yakıtımı zayıf. İç malzeme sert. Ama dayanıklı. Arazi kabiliyeti iyi. Vitara ile aynı zaten. Bu daha büyük. Donanımı da iyi. Fiyatı da makul. Ben sürdüm. Oturaklı gidiyor

hibrit olayı tırt. Ama bi anadolu şehrinde ortalamada 7 üstünü görmez. 

fiyatı makul derken değil tabi. Muadillerinden ucuz anlamında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ses yakıtımı zayıf. İç malzeme sert. Ama dayanıklı. Arazi kabiliyeti iyi. Vitara ile aynı zaten. Bu daha büyük. Donanımı da iyi. Fiyatı da makul. Ben sürdüm. Oturaklı gidiyor

hibrit olayı tırt. Ama bi anadolu şehrinde ortalamada 7 üstünü görmez. 

fiyatı makul derken değil tabi. Muadillerinden ucuz anlamında

seçenekler çok değil aslında, bunuda koyduk bir tarafa ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...