İçeriğe Yönlendir

Yeni Corolla Cross Hybrid

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

s cross ta turbo varmı, hani düz 1.8 di, zuzuki s cross u mu diyorsun sen...

suzuki , iphone gibidir, alınır kullanılır, a o ne a bu ne diye incelenmez

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Tamer Topaç yazdı:

Eskiden, Şahin, Doğan, R9 gibi araçları kullanırken ve yakıt fiyatları o dönem çok daha uygun iken, yani araç az yakmış çok yakmış diye pek önemsemediğimiz dönemlerdeki gibi çekinmeden, seri kullanım tarzında kullanılırsa. Öğrenmek istediğim bu.

Yani bende şirket aracı olduğu için ben pek dikkat etmem ama öyle pati çekerek de kullanmam tabi. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

@Tansu Kalafatoğluben duymamış ol forumda bir arkadaşta lpg sedici var senin ilacın o.

Sırf japona bindi demesinler diye farklı logolusunu almış diyorlar :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Sami Demirpaz tam dediğin gibi kullanıyor. Yani kullanıyordu 😁😁 Önceki aracı focus 10’un altına düşmezmiş. Hibrit ile 5-5,5 yakıyor diyor. 

Doğrudur, max 6 gördüm hibritte. Ama aracı çalıştırıp direk sporta alıp, klima sonda ve ışıklarda ilk ben kalkarak. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Bende passion x için sıraya girenlerdenim. Dün bu saatlerde 10.sırayı verdiler.  Hiç akıl karı değil. Para toplayıp nemalandırsalar satış yapmadan kardalar.  Muhtemelen geldiğinde 1,2-1,25 milyon alıyorsanız al derler ve paramızı iade alır döneriz diye düşünüyorum.  Eldeki corolla hybridlerden birini satıp alayım diye düşündüm ama satarsak da ortada kalacak gibiyiz.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bugün bayiye gittim. Gelen 4 araba satılmış. Elbette patron tanıdıkları almış. 

gelecek arabalarda sıra falan hikaye. Tanıdıklarına veriyorlar. Aksesuar falan ekleme yok. Direkt elden nakit ve kayıtsız para istiyorlar. Bu fiyatlar lansman fiyatı. Direkt artacakmış. 

arabada fark ettiğim şeyler, içi corolla ile aynı hacimde. Bagaj yeterli büyük. Arka koltuklar sırt ayarlı. Stepne koymuşlar içine. Ön göğüs kısmı yumuşak malzemeyi bırakmışlar. Orta sert plastik. Multimedya ekranı büyük. Cam tavan var. Baş mesafesi buna rağmen iyi. Bagaj otomatik. Gayet güzel bir araba. Ama dışarıdan tahmin edilene göre biraz küçük duruyor

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şu an sıfır km rav 4 yok diye biliyorum bayilerde. Rusya yüzünden üretim yok denecek kadar azmış. Olsaydı komşum alacaktı ordan biliyorum.

Al satçılarda tek tük var az kilometrelerde..

Bu araç idealmiş bize fazlası zarar zaten..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

Şu an sıfır km rav 4 yok diye biliyorum bayilerde. Rusya yüzünden üretim yok denecek kadar azmış. Olsaydı komşum alacaktı ordan biliyorum.

Al satçılarda tek tük var az kilometrelerde..

Bu araç idealmiş bize fazlası zarar zaten..

vesile ile en büyük aypon fabrikasının bulunduğu  şehrie giriş çıkış yasaklandı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tanıdıklarına veriyorlar.

sokak arasındaki galerisine indiriyor :D 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

sokak arasındaki galerisine indiriyor :D 

galeriye gidecek kadar gelmedi daha. Her bayiye 3-4 tane en fazla. O da tanıdıklara ancak. Gelenler gidecek galeriye :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

suzuki , iphone gibidir, alınır kullanılır, a o ne a bu ne diye incelenmez

doğrudur, hep aynı olunca neyini inceleyeceksin, sert plastik ama kaliteli haaa :D

bu arada arabasını alan 10 sene kullansın, sık değişmeyin şu arabalarıda burunları sürtülsün biraz... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Dün Corolla Crossu bayide test ettik. Hibrit desteğini düşük buldum ben. Sanıyorum bataryanın küçük oluşu bunda etkendir. Elektrik motorunun performansa katkısı anlamında söylüyorum. Ama iddia edildiği gibi 5 lt civarı tüketim sağlarsa bu da yeterli diyebiliriz tabi. En çok süspansiyon konforunu sevdim. Arkanın bağımsız oluşunun da katkısıyla gayet konforlu ilerliyor. Test güzergahımızdaki yollar da kötü değildi gerçi. İçi ve bagajı da rakiplerinden birazcık daha dar.. Almak isteyeni sıraya yazıyorlar. Sırada 45 kişi vardı dün itibariyle. Artık araç ne zaman gelirse, fiyatı, donanımı ne olursa yani... Yani açıklanan lansman fiyatlarıyla almak olanak dışı.. Yine 'yok'u satmaya başlamış bayiler.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Bi arkadaşım bulmuş ama elden 40 bin isteyince bedava verseler Toyota almaz artık

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Keskin yazdı:

Bi arkadaşım bulmuş ama elden 40 bin isteyince bedava verseler Toyota almaz artık

40-50 verilir. Bana deseydin abi alırdık :) Lansmandan sonra 100-200 bayi zammı gelir. Piyasada 100 daha koyarlar :) 

@Fazlı Özdemir daha önceden toyota hibrit tecrübeniz var mıydı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

ona 4x4 bişiler alalım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Malum siteye düştü. 280.000 lira farkla hemencecik satın alabilirsiniz 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Malum siteye düştü. 280.000 lira farkla hemencecik satın alabilirsiniz 

uzaktan bakıp doğuşun taktiğini yapanların başına nelere gelirmiş izleyeceğiz

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hibrit bu yav. Plugin değil ki km hesabı yapalım.

Pil menzili uzun olacak ki tüketim yerlerde gezsin. 1.8km giden 3 ton araç 15lt yakarken 5 km oldu yeni nesil pil taktığım zaman. 11litre tüketimi şimdi. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Pil menzili uzun olacak ki 

ondan sonra da pahalı diyorsunuz ama

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ondan sonra da pahalı diyorsunuz ama

10 yıl içinde araba parası cepte kalacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bunun kibrit olayını sevmedim, tam elektrik kona al tepesinden atla, austral dediydim araba güzel vs ama hibrit kısmı tırt, şanzıman çift bölümlü sıkıntı demek, olduğu gibi yazılımsal kontrollü yani dert emek, oda tırt çıktı, bu iş tam elektriğe doğru gidiyor sanırım.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bunun kibrit olayını sevmedim, tam elektrik kona al tepesinden atla, austral dediydim araba güzel vs ama hibrit kısmı tırt, şanzıman çift bölümlü sıkıntı demek, olduğu gibi yazılımsal kontrollü yani dert emek, oda tırt çıktı, bu iş tam elektriğe doğru gidiyor sanırım.....

austral patlar. Reno, tuvale bizde çizelim derken resim çorba oldu :) 

Evde şarj edecek yeri olan elektrikli alsın. Ama az yakan elektrikli alsın. Kona gibi zoe gibi. Hesap ettim. 15 sene sonra piller bitmez ama bitti diyelim. Yeni pil parası çıkıyor. Üstüne bi o kadar da kalıyor. 

subaru&toyota diyorki, 10 sene kullanımdan sonra pil ömrü en az %90

Hesap basit. 

elektrikli yakıtı 25 krş/km

benzinli 1,65 tl/km

fark = 1,4 tl/km

250.000km’de eder 19.000 dolar

daha benzinlinin 15 senede bakımı ve arızaları var. Onlara desek 3000 dolar. 

15 sene sonra 22.000 dolar kârdayız. 

15 sene sonra piller ucuzlar. Ver 7500 dolar yeni pile. Geri kalan cebe. Hem de sıfır araba oldu sana

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Fazlı Özdemir daha önceden toyota hibrit tecrübeniz var mıydı?

Sahipliğim ya da uzun dönem kullanım tecrübem olmadı. Sadece testlerde Yaris ve Corolla kullandım. Onlarda sadece batarya ile kullanım daha uzun sürüyordu. Bunda hemen benzin motoru devreye giriyor gibi algıladım. Ama test süresi çok kısa olduğundan yanılıyor da olabilirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...