İçeriğe Yönlendir

İnfluenza Salgını

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Her ne kadar medyada yer almasa da ciddi bir salgın var. Haftasonu kız hastalanınca cebeci çocuk acile götürdüm , gittiğimizde önümüzde 100 kişi vardı. Her kişi içeride 5-8 dakika kalıyordu. Dedim bu sıra bitmez eve döndük. Gece çocuk ağırlaşınca şehir hastanesi çocuk acile götürdüm. Önümüzde kaç kişi var sayamadım , beklemekten kavga edenler , fenalaşıp bayılan çocuklar , bizimki yerlere kustu, ilgi sıfır. ama 3 saatin sonunda sıra geldi , dr şikayetleri dinledi , boğazla kulağına baktı, antibiyotik yazdı gönderdi. Ankara da 600 mg herhangi bir antibiyotik kalmamış. Bugün yeni antibiyotik yazdırmak için özele götürdüm, influenza testi yapıldı ve pozitif. Doğru ilacı verdi. Bulaşıcı hastalık ekranı çalışmadığı için reçete de yazmadılar. 

Allah çözümsüz dert vermesin ancak kocaman hastane projesi bence işlemiyor , içine doğru ve yeterli personeli doldurmayınca. 

Ateş, kusma , halsizlik şikayetleri varsa influenza testi yaptırmayı ihmal etmeyin. Antibiyotik işe yaramıyor.  

• Beğen 8
  • Teşekkür 2
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bizim kız çok kötü geçirdi. ama influenza teşhisi koymadılar. Aşağıdaki tüm ilçları verdiler. 1 haftada iyileşti. 

Not: Tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastaneye gittim. Tamamlayıcı sigorta yaptırın. 

AL9nZEWvTg_smlJqldybTxMNzMDatQtwRADZiXyH

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ali Darbaz yazdı:

Bizim kız çok kötü geçirdi. ama influenza teşhisi koymadılar. Aşağıdaki tüm ilçları verdiler. 1 haftada iyileşti. 

Not: Tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastaneye gittim. Tamamlayıcı sigorta yaptırın. 

Hem tamamlayıcı hem özel sigortamız var. Haftasonu düzgün çalışan özel çocuk acille karşılaşmadım. 6 ay önce şehir hastanesine çocuk acile gitmiştim , işim çok hızlı çözülmüştü.  Bu salgında kapasiteyi aşmışlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Çok geçmiş olsun Erhan abi.

Hastalık süreci nasıl?

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Geçmiş olsun. Allah şifalar versin. Bu sene anormal bir grip salgını var. Bizim Ailede herkes 20 gün çekti. Hastalik cocuklar arasinda kreslerden ve okullardan hizla bulasiyor. Sonra onlardan bize. Bence kovit gibi bir şey bu. Bir turlu iyilesemiyor insan. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Erhan Doruk yazdı:

Hem tamamlayıcı hem özel sigortamız var. Haftasonu düzgün çalışan özel çocuk acille karşılaşmadım. 6 ay önce şehir hastanesine çocuk acile gitmiştim , işim çok hızlı çözülmüştü.  Bu salgında kapasiteyi aşmışlar. 

Geçmiş olsun, karşılaşamazsın zira yok hocam düzgün çalışan özel çocuk acili...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Çok geçmiş olsun Erhan abi.

Hastalık süreci nasıl?

teşekkürler. Yemiyor , midesi bulanıyor ,  bol su vermeye çalışıyoruz. Uyukluyor sürekli, ateş ara ara 38 e gelip düşüyor. Sağ gözünde de enfeksiyon var. İlaçları verip beslemeye çalışacağız artık. Bu yaşına kadar bebekliği dışında antibiyotik vermedik. Pek hasta olmazdı, demek ki kuvvetli bir virüs. 

Mustafa Erkan yazdı:

Geçmiş olsun. Allah şifalar versin. Bu sene anormal bir grip salgını var. Bizim Ailede herkes 20 gün çekti. Hastalik cocuklar arasinda kreslerden ve okullardan hizla bulasiyor. Sonra onlardan bize. Bence kovit gibi bir şey bu. Bir turlu iyilesemiyor insan. 

Teşekkürler, acaip birşey gerçekten acillerin hali berbat. Salgın olduğu besbelli ama birşey yapılmıyor.  hastanede test yapmadan ezbere antibiyotik vermeleri de salgını uzatıyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erhan Doruk yazdı:

ancak kocaman hastane projesi bence işlemiyor

SimCity oynarken bile büyük hastane işe yaramaz, 10-15sokakta bir ufak hastaneler ve poliklinikler koyardım. Ne araç trafiği ne insan trafiği kaldırırdı.

Boşuna simulasyon dememişler.

Çok geçmiş olsun ufaklığa.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hemen hemen aynılar, soğuk algınlığı ile mide bozulması karışımı birşey, biz probiyotik hap ta aldık DR. yazdı. , önve veletler sonra ebeveynler kapıyor bu hastalığı her ne ise ... standart okul sendromundan farklı bu

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

bizde geçen haftayı benzer liste ile tamamladık. inşallah bir müddet hastalanmaz tekrar 

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Biz maalesef sürekli benzer sorunu yaşıyoruz. Kızım Gazi Üniversitesinde çocuk doktoru. O kadar hasta varki sürekli farklı virüs kapıyor. 3 haftadır iyileşemedi. Sami Ulus kapandı. Kimse Etlik tarafına gitmiyor. Gazi çocuk perişan halde. Hocalar test yapmayın derlerse test yapılmıyor. Polden sıra alamayan acil olmasada acile geliyor. Her gün kavga döğüş. Psikolojileri alt üst oldu doktorların. Yani dışı sizi içi bizi yakıyor. Doktorlar patır patır istifa ediyor.

• Beğen 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bende dünden beri ateş var. Eklemler vs ağrıyor. Demin gittim acile. Antibiyotik yazdi günde bi tane 3 gün icicen dedi. Simdi hafif ter atiyom ins bu gece uyabilirim

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Herkese Geçmiş Olsun.

Bu Gün eşimi Üniversite Hastanesine götürdüm film çekilen yerde bir bayan vardı soru soranlara sert cevap veriyordu tavırlarından  rahatsız oldum insanlar kızmaya tepki göstermeye başladı biraz izledim ve Bayanda resmen bir zamanlardaki kendimi gördüm aşırı iş yükü vardı.İnsanlara kendini izah edemiyorsun.Hastane çalışanları ile insanlar maalesef gerginlikler yaşadı Empati kurunca Aslında herkes haklı ben Sağlık çalışanlarının durumunu daha iyi anladım işleri zor.

İçeride Bayanlar varken kapıyı açıp girenler her yerden gelen başkalarını önemsemeyen hastalar yürümeyen sıra diğer sağlık çalışanlarının talepleri durmadan çalan telefonlar sakin kalmak imkansız.Sistem Yürümüyor.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Geçmiş olsun herkese.

Ben de zamanında özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istedim. Ama hiç bir yerden sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım. Hangisi daha avantajlı çözemedik. Kimisi diyor ki sağlık sigortası (yada tamamlayıcı hangisiyse artık) yaptırsanız bile eskiden tanısı konmuş bir rahatsızlığı varsa sigorta bunu karşılamaz !! Ee o zaman benim bu mereti yaptırmamın ne anlamı var. Mesela çocukta astım başlangıcı varsa veya zatüre geçirdiyse eskiden sigorta yaptırdıktan sonra aynı şikayet için gittiğinde sigorta karşılamaz gibi bir şey demişlerdi diye hatırlıyorum.

Ben özel sağlık yada tamamlayıcı sağlık bir tanesini yaptırayım özel hastaneye gideyim tahlilleri muayeneyi karşılasın istiyorsa devlet katkı payımıdır nedir onu ödeyeyim önemli değil. Bunu yapan hangisi?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Alptuğ Özcan yazdı:

Geçmiş olsun herkese.

Ben de zamanında özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istedim. Ama hiç bir yerden sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım. Hangisi daha avantajlı çözemedik. Kimisi diyor ki sağlık sigortası (yada tamamlayıcı hangisiyse artık) yaptırsanız bile eskiden tanısı konmuş bir rahatsızlığı varsa sigorta bunu karşılamaz !! Ee o zaman benim bu mereti yaptırmamın ne anlamı var. Mesela çocukta astım başlangıcı varsa veya zatüre geçirdiyse eskiden sigorta yaptırdıktan sonra aynı şikayet için gittiğinde sigorta karşılamaz gibi bir şey demişlerdi diye hatırlıyorum.

Ben özel sağlık yada tamamlayıcı sağlık bir tanesini yaptırayım özel hastaneye gideyim tahlilleri muayeneyi karşılasın istiyorsa devlet katkı payımıdır nedir onu ödeyeyim önemli değil. Bunu yapan hangisi?

Tss , sgk anlaşmalı yerlerde belli limitlerde muayene ve tahlillerin tamamını karşılıyor. Girişte 15 tl veriyorsunuz. 

özel sigortada ise sgk geçmeyen yerlerde muayenenin %80 , tahlillerin tamamını veya belli oranını karşılıyor ( anlaşmalı kuruma göre) 

bizim şirket ikisini de yaptı, anlaşmalı yerlerde tss kullanmaya çalışıyorum. Cepten para çıkmıyor. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Erhan Doruk yazdı:

Tss , sgk anlaşmalı yerlerde belli limitlerde muayene ve tahlillerin tamamını karşılıyor. Girişte 15 tl veriyorsunuz. 

özel sigortada ise sgk geçmeyen yerlerde muayenenin %80 , tahlillerin tamamını veya belli oranını karşılıyor ( anlaşmalı kuruma göre) 

Çoğu özel hastane de artık SGK ile anlaşmalı değil mi zaten.

Yazdıklarınıza göre sanki TSS daha avantajlı olabilir. (TSS ile Özel sigorta arasındaki fiyat farkını dikkate aldığımız zaman)

Erhan Doruk yazdı:

bizim şirket ikisini de yaptı,

ne şirketler var bee :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Ali Darbaz yazdı:

şu illadini neden verirler anlamıyorum,eroin gibi bişey hocam çok fazla kullanmamaya dikkat edin lütfen.

Hayrettin Bahadir yazdı:

Kidsthol şurup ve Umca kullanmanızı öneririm.

Kesinlikle Umca yı tavsiye ederim,bende çocukta kullanıyorum çok memnunum

Alptuğ Özcan yazdı:

Geçmiş olsun herkese.

Daha önemlisi hangi sigorta şirketini seçtiğiniz....

Ben kızıma özel sağlık sigortası yaptırdım,mesela geçenlerde bisürü test yaptırdık,sigorta şirketi bazı testleri karşılamadı benden ekstra 140 tl para istediler.

Katkı payı için ise her defasında 15 tl gibi bi ücret alıyolar.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Benim çocuklardan biri de ateş ve kusma şikayeti ile hastalandı. Hastaneye gittik, kan testi sonrası doktor serum ve antibiyotik iğne verdi. 6 gün iğne olduk ve çocuk düzeldi. Ama çevremde daha ağır geçirenler var. Kesinlikle bir salgın var.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mehmet Dagdeviren58 yazdı:

Ben kızıma özel sağlık sigortası yaptırdım,mesela geçenlerde bisürü test yaptırdık,sigorta şirketi bazı testleri karşılamadı benden ekstra 140 tl para istediler.

Katkı payı için ise her defasında 15 tl gibi bi ücret alıyolar.

100-150 liraya kadar tamam ona da razı olurum eğer bir sürü test yaptıktan sonra isteyeceklerse ama 200-300-500 de istemesin.

Hangi sigortadan yaptırdınız

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Alptuğ Özcan yazdı:

100-150 liraya kadar tamam ona da razı olurum eğer bir sürü test yaptıktan sonra isteyeceklerse ama 200-300-500 de istemesin.

Hangi sigortadan yaptırdınız

Türkiye Sigorta

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

arkadaşlar üst solunum yolu kaynaklı sürekli öküsürük varsa ve hiçbir ilaç işe yaramıyor gibi görünüyorsa, "ayva yaprağı, hatmi çiçeği ve ıhlamur" karışımını denemenizi tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

arkadaşlar üst solunum yolu kaynaklı sürekli öküsürük varsa ve hiçbir ilaç işe yaramıyor gibi görünüyorsa, "ayva yaprağı, hatmi çiçeği ve ıhlamur" karışımını denemenizi tavsiye ederim.

Demleyecek miyiz

Kaynatacak mıyız abi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...