İçeriğe Yönlendir

İnfluenza Salgını

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bilmem hiç kullanmadım. Ben 1 ay öksürdüm. Arkadaşım nac al dedi. Eczaneye gittim. Pahalıydı. Doktara gittim. Nac yazdı seni rahatlatır dedi. Gerçekten de 3 günde 1 aylık öksürüğüm geçti

Teşekkürler. Deneyelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bilmem hiç kullanmadım. Ben 1 ay öksürdüm. Arkadaşım nac al dedi. Eczaneye gittim. Pahalıydı. Doktara gittim. Nac yazdı seni rahatlatır dedi. Gerçekten de 3 günde 1 aylık öksürüğüm geçti

44 tl miydi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

44 tl miydi?

2 sene önce evet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2 sene önce evet

eczacıya sordum, kurban kesip geliyorum dedi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Çağlar Bayur yazdı:

Kavurmamı yiyoruz ? :mangal:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

şimdi kaç paraymış :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

44,66 TL

nasıl yaa nac 300’dür o dozajı azdır. Sahtedir :) ben 2 sene önce reçetesiz almaya gittim 40-50 gibi bir şey demişti eczacı. Hatta covid gelmeden 1 ay önce ağır bir hastalık atlattım. Öksürük kaldı. Nac ile öksürük geçti. O dönemlerden bahsediyorum

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

nasıl yaa nac 300’dür o dozajı azdır. Sahtedir :) ben 2 sene önce reçetesiz almaya gittim 40-50 gibi bir şey demişti eczacı. Hatta covid gelmeden 1 ay önce ağır bir hastalık atlattım. Öksürük kaldı. Nac ile öksürük geçti. O dönemlerden bahsediyorum

https://www.ilacrehberi.com/ilac-fiyatlari/8697928020085/

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hastanede sigorta ile ilgili işlemlerde gıcık oluyorum. Bankoda onay gelmedi diye arkadakileri bekletiyorlar,

Allianzın onayının gelme süresi milisaniyeler seviyesinde. 

Allianz'dan poliçem var diyince bekletmezler zaten.. Siz geçin muayenenizi olun, çıkışta imzanızı alacağım diyorlar.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bu fiyatlar tam olarak eczane parakende satış rakamları mı?

Evet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2 sene önce reçetesiz almaya gittim 40-50 gibi bir şey demişti eczacı

Nac 900 olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ersen Tapan yazdı:

Nac 900 olabilirmi ?

900 fiyatını bulamadım ben o sitede

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

900 fiyatını bulamadım ben o sitede

09-07-2022 83,61 TRY
19-02-2022 65,42 TRY
20-02-2021 47,65 TRY
19-02-2020 39,73 TRY
19-02-2019 35,46 TRY
18-12-2018 29,00 TRY
19-02-2018 20,56 TRY
20-02-2017 17,90 TRY
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Büyük kız influvir ile hastalığı 5 günde atlattı. İki gün önce 1 yaşındaki ufaklığa sirayet etti hastalık. Ankara da çocuk doktorları dolmuş . Çok zor muayene ettirdik. Bizlerde de öksürük  , halsizlik ve mide bozulması şeklinde devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Büyük kız influvir ile hastalığı 5 günde atlattı. İki gün önce 1 yaşındaki ufaklığa sirayet etti hastalık. Ankara da çocuk doktorları dolmuş . Çok zor muayene ettirdik. Bizlerde de öksürük  , halsizlik ve mide bozulması şeklinde devam ediyor. 

Geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Sahın

Kaçınabildiğimiz kadar kaçındık ama sonunda bize de uğradı. 

Sabah eşim hastaydı, çocukları anneme bırakıp eşimi doktora götürdüm. İlaçlarını alıp eve bıraktım istirahat etsin diye. 

Çocukların bir şeyi yoktu, öğlen babam aradı kız hasta, doktora götüreyim diye, 10 dk sonra tekrar aradı oğlan da mızmızlanıyor, o da hasta olacak, gel doktora götürelim dedi. İşten izin alıp doktora gittik, herkese influenza teşhisi kondu. Bende bir şey yoktu ama hafif hafif halsizlik ile başladı. 

Sanırım bu 2020'li yıllar salgın ile geçecek.

Erhan Doruk yazdı:

Hocam çocuk acili konusunda gata iyiydi. Özellerde çocuk acili yok, varsa da ben bulamadım olanını.

Keçiören Özelde bir prof var çocuk doktoru. Ben ona götürüyorum hastalık durumlarında. Geçen sene başka doktorlar calpol verelim derken bahsettiğim doktor bu ateş direnç gösteriyor, calpol ile olmaz deyip serum taktırmıştı ateş için. İyi çocuk doktoru önerilerine açığım.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

3 haftadır iki gün iyi üç gün hastayım..Karın ağrısı ishal eklem ağrıları.. Bitti çok şükür diyorsun akşamına tekrar başlıyor..İki gündür de aşırı üşüme ishal ve öksürük var..Ha bu arada öksürük için bir tavsiye..Bir bardak sıcak süte bir çorba kaşığı tahin..Çok iyi geliyor..

Murat Sahın yazdı:

Hocam çocuk acili konusunda gata iyiydi.

Kapanıyo..Millet bahçesi ve kıraathanesi olacakmış..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Murat Sahın yazdı:

Sabah eşim hastaydı, çocukları anneme bırakıp eşimi doktora götürdüm. İlaçlarını alıp eve bıraktım istirahat etsin diye. 

Çocukların bir şeyi yoktu, öğlen babam aradı kız hasta, doktora götüreyim diye, 10 dk sonra tekrar aradı oğlan da mızmızlanıyor, o da hasta olacak, gel doktora götürelim dedi. İşten izin alıp doktora gittik, herkese influenza teşhisi kondu. Bende bir şey yoktu ama hafif hafif halsizlik ile başladı. 

Hocam çocuk acili konusunda gata iyiydi. Özellerde çocuk acili yok, varsa da ben bulamadım olanını.

Keçiören Özelde bir prof var çocuk doktoru. Ben ona götürüyorum hastalık durumlarında. Geçen sene başka doktorlar calpol verelim derken bahsettiğim doktor bu ateş direnç gösteriyor, calpol ile olmaz deyip serum taktırmıştı ateş için. İyi çocuk doktoru önerilerine açığım.

Geçmiş olsun. Çocuklar influvir ile 2-3 günde toparlıyor. Geç kalırsanız öksürük şok zor geçiyor. Bol vitamin , bol sıvı , dinlenme ve temiz hava öneririm. Antibiyotik işe yaramıyor diyorlar. , benim sinüslere zıplayınca antibiyotikle 4 günde toparlamıştım. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Mankal yazdı:

3 haftadır iki gün iyi üç gün hastayım..Karın ağrısı ishal eklem ağrıları.. Bitti çok şükür diyorsun akşamına tekrar başlıyor..İki gündür de aşırı üşüme ishal ve öksürük var..Ha bu arada öksürük için bir tavsiye..Bir bardak sıcak süte bir çorba kaşığı tahin..Çok iyi geliyor..

Geçmiş olsun abi

Metin Mankal yazdı:

Kapanıyo..Millet bahçesi ve kıraathanesi olacakmış..

Bu milletin kim olduğunu çok merak ediyorum. İnsanların gece gündüz rahatça ulaşabileceği mevkide işini iyi yapan bir hastane, millette başka yerde kıraat etsin yani...

Neyse, derinlemesine yazarsam hep beraber soğuğa gideriz, zaten mevsim kış. Sustum...

Erhan Doruk yazdı:

Geçmiş olsun. Çocuklar influvir ile 2-3 günde toparlıyor. Geç kalırsanız öksürük şok zor geçiyor. Bol vitamin , bol sıvı , dinlenme ve temiz hava öneririm. Antibiyotik işe yaramıyor diyorlar. , benim sinüslere zıplayınca antibiyotikle 4 günde toparlamıştım. 

Teşekkürler, bunu yarın doktoruma ve eczacıma danışayım, eğer çocukların yaşı engel teşkil etmiyorsa alayım... Zaten kızın ateşi yine direnç gösteriyor. Zorlanıyorum düşürmekte...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Keçiören akbak çocuk hastanesi iyi abi. Ben çocuğu oraya götürüyorum. Geçen kurbanda hastalandı önce devlete götürdüm. Fayda olmayınca oraya götürdüm. İlgileri bilgileri tedavi süreci çok iyi. Yiğenleri de oraya götürüyoruz

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Benim tavsiyem bol bol kefir içip evde yapılmış lahana turşusu tüketmek. En güçlü doğal probiyotik bunlar sanırım. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bizim kız da hasta. Dün akşam ateşi iki kez 39 derece oldu. Acile gittik. Gece bir kez ve sabah bir kez daha ateşlendi. Başı ve gövdenin üstü ateşli. Ayakları soğuk. Takip ediyoruz. Daha çok yeni, inşallah çabuk atlatır. Rabbim herkese şifa versin. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

2 hafta önce hastalandık biz de, büyük oğlan hariç hepimiz hasta olduk. Hala devam ediyor, ateş yok, öksürük çok. Her sene etkisi değişiyor hastalıkların. Bizim çocukluğumuzda standart idi, her şey gelişiyor zamanla

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...