İçeriğe Yönlendir

İnfluenza Salgını

Erhan Doruk

Recommended Posts

Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

penaltı atışları var daha

90da bitirsek, hiç uzatmasak😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hala eczanelerde 600 lük antibiyotikler yok. 250 ve 400mg lıklar var. Kurlar da güncellendi ama ya yetmedi yada talebe cevap verecek üretim yok. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bugün ciddi bir olay yaşadık. Eczacıyı parçayalacaktım. Şerefsizler. Vatandaş ayırdı bizi.

telefonla 2 tane ilaç var mı diye sordum. Var dedi. Gittim verdim reçeteyi. İlaçlar yok dedi. 10dk önce var dediniz diye başladık tartışma. Belediyede olduğum için ilçe sağlıktan memur arkadaşın telefonu vardı bende. Aradım. Ararken eczacı telefonuma daldı telefon düştü. Ben onu ittim. Seni il sağlığa da şikayet edeceğim dedim. O sırada ilaçlarım geldi. Olmayan ilaçlar 5dk’da geldi. 

şerefsizler. İlaç bu yaa. 3 kuruş fazla kâr edecekler diye ilaç stoklamak nedir. Zaten marketten farkları yok. Eczane olayının diplomadan bağımsız olması da şart. Gerek yok diplomaya. Devletin de sırtına yük

Vicdanlı açgözlü olmayan eczacıları tenzil ederim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun, dövelim.... yoksa tamam da, kafasına vurunca ilaçlar geliyorsa iş değişir....

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun, dövelim.... yoksa tamam da, kafasına vurunca ilaçlar geliyorsa iş değişir....

5dk sürmedi gelmesi

ama ben çıktıktan sonra bana telefonda ilaç var diyen elemanı ne yaptılar bilemedim

gerçi ben ilçe sağlıkla konuştum. Hepsine uyarı geçeceklermiş. Tamam dedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İyi niyetle soruyorum. Adam telefonda var dedikten sonra son ilacı telefonda var dediği kişiye satmak istemiş olabilir mi? 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mahmut Yıldız yazdı:

İyi niyetle soruyorum. Adam telefonda var dedikten sonra son ilacı telefonda var dediği kişiye satmak istemiş olabilir mi? 

güzel soru, ama önce dövelim  sonra sorsak?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

güzel soru, ama önce dövelim  sonra sorsak?

Bence eczacıyı yanımıza alalım, yolda döveriz, depoya da sorarız. Öyle değilse hepsini depoda döveriz. Karikatürü de vardı ama şey olmasın diye paylaşmayalım. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

telefonda sorduğum kişi az bekletip bilgisayardan bakıp cevap verdi. 

eczaneye gittiğimde ayaktaki adam elimde ilaçların da yazdığı reçeteye bakıp saniyesinde direkt yok dedi. Sadece reçete numarası versem ve ekranda yalandan bir şeylere bakıp gibi yapıp yok dese o ihtimali düşünürdüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benim de oğlan hasta boğazı acıyor ve hafif ateş var. Doktora götürdüm Aferin, İbuFort ve Enfluvir verdi doktor. Ateşi çıkarsa virüz ilacına başlayacağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Benim de oğlan hasta boğazı acıyor ve hafif ateş var. Doktora götürdüm Aferin, İbuFort ve Enfluvir verdi doktor. Ateşi çıkarsa virüz ilacına başlayacağız.

Geçmiş olsun, test yaptıysa ve influenza kesinse bence ilaca hemen başlayın 2-3 gün geçince virus ciğerlere inip sinüslere yerleşiyor. İyileşme süreci çok uzun oluyor.  

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Kızda ve bende hastalık belirtileri tekrar baş göstermeye başladı.

Hiç bir haftayı boş geçmiyoruz çok şükür

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

2 gündür 2 çocuk da ateşli. Birisinde ilk başta öksürük vardı ama ateş başlayınca öksürük azaldı, diğerinde ateş dışında hiçbirşey yok. Doktora götürmedim. Evde ateş düşürücülerle idare etmeye çalışıyoruz. Boğaz ağrısı falan olmayınca viral enfeksiyon diye düşündük ama bugün de ateş devam ederse bi götürecez bakalım. Bu arada ne zaman hastalandak hep önce çocuklarda başladı, yani okuldan geldi hastalık. Sıkıldım bu işten.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Doğan Arşiray yazdı:

bizde çocuklardan birisi ve anasıyla aranıza katılmış bulunuyoruz.

İkincisi ile devam ediyoruz, ve benimde burnum akiyor,bogazim aciyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Sıkıldım bu işten.

Aynen ben de valla

kısır döngüye girmiş gibi dönüp duruyouz

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bende de 2-3 gundur şiddetli boğaz ağrısı vardı.Tüm kemiklerim ağrıyor desem abartı olmazdı.

Bugun itibari ile vücut ağrısı gitti, boğaz agrısı yumusadı.

Hasta olmadan bol vitamin yüklemek lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçen gün şehir hastanesi çocuk doktoru bana sgk’nın enfluvir’i karşılamadığını söyledi. Ama karşılıyormuş. Bunu çocuk doktoru nasıl bilmez, şaşırıyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

biz evde revir  bölümü yaptık, biri kalkıyor diğeri yatıyor, ilaçlar da stokta :mangal:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

İki hafta önce büyük çocuk boğazlarım açıyor dedi sağlık ocağına getirdik antibiyotik ve gribal enfeksiyon ilacı verdi boğazlar iltihaplanmış diye 2 gün rapor verdi. Küçük çocuk geçen hafta bir gün bir anlık ateş çıkıyor sonra birdaha çıkmıyordu. Bende boğazda batma başladı iş yeri hekimi 1000mg antibiyotik verdi ve gribal ilaçlar. Antibiyotik ateş çıkarsa halsizlik olursa kullan dedi 2 gün sonra halsizlik belirtisi başladı hemen başladım. 4 gündür kullanıyorum daha tık yok antibiyotik etkisi görmedim. Dün sabahtan beri küçük çocuk tekrar ateşledi ilaçlarla geçiştirdik sabah kalktığımızda 40.5 derece görünce hemen getirdik acile boğazlar kızarmış dediler. Akciğer filmi kan tahlili bakıldı ve serum takıldı. (780tl)  Gribal enfeksiyon gibi görünüyor dedi antibiyotik verdi bulamazsın haberin olsun her gün gel serum takarız dedi (350tl) hergün vermem gerekiyormuş. Nöbetçi eczane ye gittim antibiyotik mevcutmuş aldım. Ateş hala devam ediyor. Hastahane özel olmasına rağmen ana baba günü resmen.

Herkese Allah acil şifalar versin inşallah.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Bursada okullarda inanılmaz bir grip salgını var. Aslında maske zorunluluğu getirilmesi şart. Ev halkı olarak bizlerde iki haftadır hastayız. Ben bu şekilde ilk defa bir grip görüyorum. Hem normal grip gibi hem degil. 15 gundür geçmiyor ciğerlere yerleşiyor. Ara ara ateş oluyor.Geçmeyen bir öksürük. Ve finalde bağırsak ağrısı ve diare ile devam ediyor. Bu nedir yaa Fredinin kabusu gibi bir şey . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2020 de de mevzusu olmasa, covid i bilmeyecktik, bir anda ansızın, 188 ülkede kepenkeri kapattık o derece medyada dünyada bir anda her yerde her coğrafyada bilgisi yaygın şekilde verildi, şimdi de ismi beli değil bir şey var ama farkı şu: gündemde yok, dünyada hiç bir yerede  kimse dillendirmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...