İçeriğe Yönlendir

İnfluenza Salgını

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk
Arif Aykın yazdı:

İki hafta önce büyük çocuk boğazlarım açıyor dedi sağlık ocağına getirdik antibiyotik ve gribal enfeksiyon ilacı verdi boğazlar iltihaplanmış diye 2 gün rapor verdi. Küçük çocuk geçen hafta bir gün bir anlık ateş çıkıyor sonra birdaha çıkmıyordu. Bende boğazda batma başladı iş yeri hekimi 1000mg antibiyotik verdi ve gribal ilaçlar. Antibiyotik ateş çıkarsa halsizlik olursa kullan dedi 2 gün sonra halsizlik belirtisi başladı hemen başladım. 4 gündür kullanıyorum daha tık yok antibiyotik etkisi görmedim. Dün sabahtan beri küçük çocuk tekrar ateşledi ilaçlarla geçiştirdik sabah kalktığımızda 40.5 derece görünce hemen getirdik acile boğazlar kızarmış dediler. Akciğer filmi kan tahlili bakıldı ve serum takıldı. (780tl)  Gribal enfeksiyon gibi görünüyor dedi antibiyotik verdi bulamazsın haberin olsun her gün gel serum takarız dedi (350tl) hergün vermem gerekiyormuş. Nöbetçi eczane ye gittim antibiyotik mevcutmuş aldım. Ateş hala devam ediyor. Hastahane özel olmasına rağmen ana baba günü resmen.

Herkese Allah acil şifalar versin inşallah.

Boğaz kültürü yaptırın , influenza ise influvir e başlayın bence , anribiyotiğin etkisi olmuyor. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Erhan Doruk yazdı:

Boğaz kültürü yaptırın , influenza ise influvir e başlayın bence , anribiyotiğin etkisi olmuyor. 

Duş aldırdık 30 dk önce şu anda 38.5 derece 10 dk sonra dolven sırası gelecek 4 saat ara ile ibuforen ve parasetamol kullanmıyoruz. Dolven sonrasında da düşmezse araştırmaya getireceğim özel hastahanede test yapmıyorlar çünkü araştırmada soracağım o yüzden.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Benim bir ayı geçti.Resmen dalga geçiyor bizimle bu virüs..Geçen hafta antibiyotiğe başladım..Bitmek üzre ama bi faydası olmadı..Öksürük devam..Kulaklar tıkalı ve ağrıyor.Ses boru gibi.Halsizlik ona keza..Yordu valla..

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Mankal yazdı:

Benim bir ayı geçti.Resmen dalga geçiyor bizimle bu virüs..Geçen hafta antibiyotiğe başladım..Bitmek üzre ama bi faydası olmadı..Öksürük devam..Kulaklar tıkalı ve ağrıyor.Ses boru gibi.Halsizlik ona keza..Yordu valla..

Benimde kulaklarda aşırı basınç vardı abi ben balon şişirerek ve sürekli Sakız çiğneyerek 2 günde attım o durumu.

Araştırma hastahanesine geldik dolven verdiğimiz halde 40 derece ateş ile geldik. Tabi hastahaneye araç ile gelince ve dışarısı soğuk olunca ateş 37.5 görüldü bu çocukta ateş yok diyorlar. Şaka mı yapıyorsunuz keyfimize mi geldik buraya bu saatte 2.5 yaşındaki çocuğu getirdik dedim. Tamam dediler serum taktılar parol. Test yapılmıyormuş ve gerek yok diyorlar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tahlil için ısrar etmek gerekiyor bu günlerde, vesile ile gittiğimiz DR da hasta idi, geçmiyor yahu diyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

2020 de de mevzusu olmasa, covid i bilmeyecktik, bir anda ansızın, 188 ülkede kepenkeri kapattık o derece medyada dünyada bir anda her yerde her coğrafyada bilgisi yaygın şekilde verildi, şimdi de ismi beli değil bir şey var ama farkı şu: gündemde yok, dünyada hiç bir yerede  kimse dillendirmiyor.

demekki yeterki kadar mühendislik yaptılar dinlenecekler bir süre. bir haberde okumuştum covid 19 patlamadan önce ispanyada alınmış lağım suyu örneklerinde test yaptıklarında covid bulmuşlardı. ama eve kapanınca ne güzel yatıyorduk ya... pff

hasta hasta yazıyorum bu satırları. dün gece boğazım yırtıldı resmen. en son aspirin, viks ve nac600 ile uyuyabildim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Doğan Arşiray yazdı:

demekki yeterki kadar mühendislik yaptılar dinlenecekler bir süre. bir haberde okumuştum covid 19 patlamadan önce ispanyada alınmış lağım suyu örneklerinde test yaptıklarında covid bulmuşlardı. ama eve kapanınca ne güzel yatıyorduk ya... pff

hasta hasta yazıyorum bu satırları. dün gece boğazım yırtıldı resmen. en son aspirin, viks ve nac600 ile uyuyabildim.

Geçmiş olsun, Decort türevi ilaçları nebulizatörle alırsanız epey rahatlatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

covid 19 patlamadan önce ispanyada alınmış

venedik olmalı, her hafta su numusei alıp arşivde saklıyorlarmış

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

venedik olmalı, her hafta su numusei alıp arşivde saklıyorlarmış

Aynı şeyi Fransa ve İtalya için de duydum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Arif Aykın yazdı:

Benimde kulaklarda aşırı basınç vardı abi ben balon şişirerek ve sürekli Sakız çiğneyerek 2 günde attım o durumu.

Geçmiş olsun Arif.Sakızı bi deneyim bakalım.Pek te hazzetmem ama..

Bu gün iyi gibiyim ama kimseye söylemedim.İiyiyim dediğim günün ertesi hasta oluyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Çocuk için gittiğimizde hanımda öksürüyorum diyerek muayene olmuştu antibiyotik öksürük şurubu ve hep ilacı verildi. Tabi nöbetçi eczanede yoktu hiç bir tanesi bile. Gün içinde tanıdık eczaneyi arayıp reçeteyi attım sağolsunlar eve bıraktılar ilaçları. Hanım daha ilaçlara başlayamadan ateşlendi. Dün sabahtan beri ateşi vardı 40 derece gördük ben işteyken sık sık duş alarak geçiştirmiş işten gelince hastahaneye getir dedi normalde gitmez çok sık. Araştırmaya gittim 56 kişi önümde var. Triyaja gittim Hanımın 40 derece ateş var 56 kişi bekleyecekmiyiz kırmızıya yönlendirseniz diye yapamam dedi. Semt polikliniği var oraya gitmek aklıma geldi. Bom boş hiç kimse yok doktor 3 adet ayrı ayrı iğne yaptırdı 30 dk uyusun burada uyku yapacak sonra bir şey kalmayacak ateş olarak dedi. Dediği gibi oldu Hanım burun akması hariç hiç bir belirti yok şu anda. Fakat ortalık çok çok fena. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

çoğu yerde kanalizasyon arşivi var, asıl amacı başka tabii :fiuw:

evet, İstanbul'un değerler hiç iyi değildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...