İçeriğe Yönlendir

Gündüz farı montajı için uygun yer önerileri

Oktay Toker

Recommended Posts

Oktay Toker
(düzenlendi)

tşk ederim.

power ledler geliyor en geç hafta başı elimde olurlar sanırım.uygulamaya başlarım artık yavaşça.yanlız 4 watt lık olanlar olmuyacak.istanbuldan aldıgım 500 ledi iade ettim ve onların elinde olan 3 wattlıklardan gelicek.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oktay Toker

istanbuldan almış oldugum ve geri iade ettigim ledlerimin yerine 3watt günışıgı power led aldım.4wattlık olanlar başka firmada idi o iş yattı.her power led için pcb ve 120 140 derece arası mercek aldım.belirlemiş oldugum kutuya almaya gitmiştim ama iç bölümü çok küçük geldi gözüme ve önce sogutucu boyutlarını tespit edip en az ısınma oranı yakalamaya çalışarak saat bazında,sonrasında kutu almaya karar verdim.ve led sayısınıda tespit etmeliyim 4 diye belirlemiştim ama 5 yapmayıda istiyorum çünki e200 de 5 led var.aracımın ön sis yanına koyarsam bu farı e200 de belirtilmiş yükseklik ölçülerine epey yakın olucaga benziyor.tam ölçümü yapıp yazacagım.led driver için ise biraz bekjlemede olacagım.

post-4009-1273721889_thumb.jpg

post-4009-1273721902_thumb.jpg

post-4009-1273721917_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oktay Toker

bugun avizecileri dolaşıyordum.begendigim sis farı kutusu camı amacıma uymadı pasif kaldı.arayışımı sürdürüyorum.bu defa bir spot lamba gördüm pramit şeklinde kristal diyorlar ama camdı sanırım.ışıgı öyle güzel veriyorduki.hoşuma gitti.4cm 4 cm ebatlarında dış çerçeveside var ama genişliyor bu şekilde sanırım 4 tane yanyana gelebiliyor aracın tamponundaki yerinde.haftaya stoklarına giricekımiş deneme için 1 tane alıcam.5tl fiyat verdiler.günışıgı led de süper görüncek diye düşünüyorum.1 watt 3 tane led yakmışlar duruyordu üzerine koydum çok hoşuma gitti uzaklaştım biraz görüntü süperdi.bakalım testlerde ne olucak.bunun düz tarafı içe oyuk şekilde yapılmış.tam power led yuvası gibi geniş açı saglıyor.başka yerlerde 10tl dediler almadım haftayı bekliyecegim.

post-4009-1275502465_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Oktay Toker
(düzenlendi)

mondimin gündüz farları için audideki bu tarz bir uygulamanın benzerini yapmaya karar verebilirim.ne dersiniz?tane tane yan yana dizilmiş şekilde olacak.sis farının yan bölümü bu uygulamaya oldukca müsait.ya tek sıra olacak yada z şeklinde 2 sıra halinde olacak.

malzemelerimde resimdekiler olacak.oval merceğin dış boyutu audideki mercek boyutuna çok yakın iyice baktım.merceğin orta kısmı yan yana gelirse düz çizgi oluşturuyor.bu görüntü çok güzel olacak gibi sanki.bu mercegin kare olanıda mevcut fakat 10watt power led için dizayn edilmiş ve maksimum 60derece açısı var.oval mercek ise 60 ile 120 derece açısını rahatca verebiliyor.oval mercek 1 watt ile 5watt power ledleri destekliyor.yada bu lense smd 5050 yerleştirebilirim.yuvarlak mercek kullanmak istemiyorum çok çirkin duracağını düşünüyorum.

dikdörtgen ve 6 ledli olanlar çok basit ve sıradan duruyor.farklılığı yok gözümde.yorumlarınıza açığım.

post-4009-1291676894_thumb.jpg

post-4009-1291677787_thumb.jpg

post-4009-1291677795_thumb.jpg

post-4009-1291677801_thumb.jpg

post-4009-1291677807_thumb.jpg

post-4009-1291677814_thumb.jpg

post-4009-1291677819_thumb.jpg

post-4009-1291677826_thumb.jpg

post-4009-1291677836_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

evet oval lensin orta kısmı yatık çizgi olacak şekilde bu tarz olacak.yada tek sıra olacak.teşekkür ediyorum temsili çalışma için. :D

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

yurt dışı mondeo mk1 modifiyelerinde gündüz farı çalışması yok rastlayamadım.far içinse sadece morette kullanılmış.mercek çalışmasınıda göremedim.rastlarsanız.linki verebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Serkan Gök1679652583

Oktay abi bu gündüz işine bende girecem gibi :) Senin araçında aslında işaretlediğin yerlerde çok uydun olur.Bende o da yok.Pek araştırmadım aradığım cevabı bulamadım daha doğrusu,ben bu ledlerden bağlatırsam neye göre yanacak yani parklara bağlatsam parklarla yanacak fakat akşamda yanacak farlar açık olduğu için bunlar göz alır mı ? Hiç sevmem karşımdakinin gözlerini rahatsız etmeği ve bana sellektör yakılmasına.Philips in bu ürününü araştırıyorum kaliteli gibi.

philipsdlrauditipgunduz.jpg

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

resimdeki gündüz farı kaliteli.sis farının olduğu bölge gayet uygun olur o kısımda kullanabilirsin. :)

ben gündüz farını roleli yapacağım.araç çalıştıktan sonra yanacak.kısa farlar açıldığında sönecek.role ile bu mümkün.bu şekilde yapacağım.gece yanmasını ise manuelde olsa bir düğme gerekir diye düşünüyorum.yağışlı sisli havalarda çok azda olsa faydası olabilir belki.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

emmi ebayda vardı bundan.linki bulursam eklerim.serkan üstadda yazar linki sanırım.

yeni resimler ekledim ilk sayfada ve anket olarak sundum.oylarınızla karar vermek istiyorum.şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Gök1679652583
(düzenlendi)
emmi ebayda vardı bundan.linki bulursam eklerim.serkan üstadda yazar linki sanırım.

yeni resimler ekledim ilk sayfada ve anket olarak sundum.oylarınızla karar vermek istiyorum.şimdiden teşekkür ediyorum.

Burdaki link Philips in DRL si ( 270,00 ): http://urun.gittigidiyor.com/PHILIPS-DLR-A...0QQidZZ31476044

Burdaki link Hella Hella'nın aynı ürününe bire-bir muadildir. Aynı kalite, aynı ışık, aynı renk ( 220,00 ): http://urun.gittigidiyor.com/HELLA-LEDAYLI...0QQidZZ32587419

Burdaki link ise biraz dandik Her biri 0.5 Watt gücünde 5'er adet High Power ( 150,00 ) : http://urun.gittigidiyor.com/AUDI-STYLE-LE...0QQidZZ33160840

Sizce en güzeli hangisi philips in ki 0,5 watt değildir heralde?

tarihinde Serkan G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Oktay 2 numarayı işaretledim görünenlerin içinde en uygunu bu bence :)

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
Oktay 2 numarayı işaretledim görünenlerin içinde en uygunu bu bence :D

sağol abi.

aynen bende 2. resime oy attım aynısı benim araçta var diğerşeri hoşuma gitmedi açıkcası 2 tanesi mercedese benzemişti sanırsam :D

bu arada serkan bey eliftuningte philips daytime led ler vardı araç için cidden büyüklüğü okadar ve bana 400 tl civarında birşeyler söylemişlerdi.

sagolasın.büyüklüğünden ziyade gündüz ışık performansı önemli bence.ışık şiddeti nasıl ki?

birde sislerin olduğu bu karlığı griyemi boyasam acaba.siyah olmasını istemiyorum aslında

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

gündüz vakti yanan resmi yokmuki acaba.ben bulamadım.önemli olan bu bence.burda sislerle falan yakılmış.ışık kaybolmuş.

servet üstadım degerlendireceğim önerini.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

Bende 2 numaraya oy kullandım :D En düzgün o gibi duruyor.

Bu gündüz farı olayına en geç 15 gün içinde son noktayı koyuyorum. Beklemede kalın :D

konudaki philips ürününe çok benzer birşey olacak. şu anda sürücü devrelerini yaptırıyorum. Fiyatıda tahminim yarı fiyatı kadar en fazla olur. Ledleri Helio olacak. Çin malı markasız led kullanmıyorum. Bu hafta içerisinde resimleri eklemeye başlarım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...