İçeriğe Yönlendir

Gündüz farı montajı için uygun yer önerileri

Oktay Toker

Recommended Posts

Atakan Er

Abilerim s.a 2012 model aurisime tesisatini kendim cekmek istedigim gunduz fari yapmak istiyorum. Lakin soyle birsey istiyorum, araci calistirdigim zaman yanacak farlar veya parklar yandigi an gunduz fari kendini kapatacak. Aracimda otomatik far sistemi mevcut. Boyle olmasini aksam milleti rahatsiz etmemek icin istemiyorum. Sizden ricam bunla alakali nasil bi röle nasil bi sigorta kullanmam lazim ve en onemlisi bir şema varsa süper olur, ne nereye baglanacak gibi. Simdiden tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Bozz
(düzenlendi)

Elo'nun gündüz farı yada diğer adıyla otomatik far yakma rölesini alıp istediğin uygulamayı yapabilirsin. Rölenin kullanma talimatında da yazıyor nasıl bağlanacağı ben bahsettiğin şekilde kullanıyorum. Şema forumda vardı zannedersem Mehmet Özyürek abi paylaşmıştı biraz kurcalarsan bulursun, kolay gelsin.

tarihinde Mehmet Bozz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Oktay Toker
(düzenlendi)

Panjur tarafı düz şekil ideal diye düşünüyorum.Bu araçta dediğim gibi yapılmış gördüm.Hoşuma gitti uzaktan.

Sis bölümü kısımlarına yapmayı kesin istiyorsan izole sorununu helede elde yapılanlar için göze almak lazım. 

Aynı kesim ve şekilde istiyorsan lazerde bu şekilde parça kestirip ön şeffaf cam yapılır ve içten güçlü ledler ile desteklenir..Bunun dışında klasik led ve lensleri ile aynı şekli vermek biraz zor sadece bu bölümdeki yeri kullanıp şekil yapılsada taneli görüneceği için hoş olurmu tartışılabilir.

Fikir verebilir.

http://www.geceucusu.com/topic/5972-renault-laguna-g%C3%BCnd%C3%BCz-far%C4%B1/#comment-58039

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Sayar

Oktay ustam resimdeki araç bana ait , görsel olarak anlatabilmek için pc de yaptım led görünümünü . Hoşunuza gitmesine sevindim demekki gerçekçi olmuş :) 

Bu şekilde buz pleksi kesersek arkadan power ledler ile bu görüntüyü elde edebilir miyim aceba ? 

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Bitişik dizilimle hamojen ışık alınabilir tabiki.Lakin çok uzaktan oem gibi görsellik çok olmaz.

40 yada 50 derecelik lns kullanılarak mesafe uzatılabilir.Buda arka kısmın geriye doğru uzun olmasını gerektirir.Lensli olursa pleksi ile arası en az 2cm civarında boşluk isterki taneli görünmesin.

Yorum bağlantısı
Emrah Sayar

orjinali bu şekilde , sanırım refletör ve şeffaf cam ile yapılmış . sis farı yerine kullanıldığı için sanırım böyle bir tasarım yapılmış

renault-clio-rs-hero.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Bugün reklamı dahada bir dikkatimi çekti busis bölümü farklı ve özel olmuş sanki.

Porsche yeni modelin mercek şapkası üzeri 4 kenarına led görseli,Kia 4 lü iri sis bölümü led farından sonra bunuda tuttum.:good1:

Reno son üretimlerde güzel gündüz farları ile geldi.Darısı Ford'un başına olsun.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 05.11.2016 at 01:05, Emrah sayar yazdı:

Merhaba arkadaşlar şu şekilde bir gündüz ledi yapabilirmiyiz ? 

Hazır ürün kullanmayı düşünürsen osram'ın ledli gündüz/sis farı var orjinal sisin yerine takılıyor.

Yorum bağlantısı
Emrah Sayar
On 09.11.2016 at 10:14, Selçuk Keleş yazdı:

Hazır ürün kullanmayı düşünürsen osram'ın ledli gündüz/sis farı var orjinal sisin yerine takılıyor.

Hocam o ürünü inceledim de pek gündüz ledi gibi görünmüyor, sanki sisler açık gidiyormuş gibi havası var . Biraz standart dışına çıkmak istiyorum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...