İçeriğe Yönlendir

2010 Focus MK2 TDCI (Yine Ford)

Erdem Doğan

Recommended Posts

Erdem Doğan

Markete pazara gitmek, arada römork çekmek için bir araba arıyordum. Haziran ayında beğendiğim 2010 heçbek Focusu ilk sahibinden almak kısmet olmamıştı. Alan kişi 1 ay sonra ilana koydu. Ancak aracı 1 ay sonra teslim edebileceğini belirtti. 1 ay beklerim sorun değil dedim. Galiba bu sefer tamamdı, gittim baktım fiyatta anlaşıp randevulaştık. 1 gün kala aracı başkasına daha yüksek fiyata sattığını söyledi Doğu Avrupalı hemşerimiz. Vardır bunda da bir hayır dedim, girdim ilanlara baktım. Aklımda SW yoktu ama araba temiz ve bakımlı olunca neden olmasın dedim. İlana girdikten 15dk sonra aradım. Sanırım ilk arayan bendim. Telefondaki bir Almandı. Evet dedim işte dürüst bir insan evladı :biggrin: Arabayı 12 yıldır insan gibi kullanmış. Bakımlarını yapmış, faturalarını saklamış. Her bakımda Ford Filtreler ve Yağ kullanmış. Kendisi Ford da çalışıyormuş. Arabanın ilk tescili 6 ay Ford adına kayıtlı. Sonra Ford çalışanı arkadaşı satın almış. Yaklaşık 6 ay da o kullandıktan sonra aldığım kişiye satmış. Donanım ismi her zamanki gibi yok. Collection gibi birşey sanırım. Navi, koltuk ısıtma, ön cam rezistans, park sensörü, karartılmış arka camlar, spor desenli koltuklar ve paspaslar, orjinal çeki demiri, spor vites topuzu ve el freni var. 1.6 Motor 109 PS.

IMG-2266.jpg

IMG-2267.jpg

IMG-2268.jpg

IMG-2269.jpg

IMG-2270.jpg

IMG-2272.jpg

• Beğen 25
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

3 kollu spor direksiyonu ve pedal takimlarini yazmayi unutmusum. 

Birde TR de pek görmedigimiz ESP ve perde hava yastiklari var. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Boncuk maşallah, bizim millet mi arabalara insan gibi binmeyi bilmiyor yoksa yollar ve şartlar mı bilmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun güle güle kullan, gerçekten bizim arabaları görünce bana pazar arabası demek doğru olmaz 😁 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Kaya

bu modelde daha temiz bulunamazdı heral. Hayırlı olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Tabi hemen klima tuslari ve kol dayamayi siparis ettim. Yag bakimi yapilali 17 bin km olmus. Mobil Super 3000 Formula FE 5-30 Yag ve Mann filtre seti de siparis ettim. 

IMG_2280.jpeg

IMG_2279.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

yabancı'a bak sen. Niye tokatlamadı ki yabancı oğlu yabancı. Hayırlı olsun Erdem. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

O kadar donanım koyup arka camları manuel yapmak ilginç. 🤔.

Hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Sw arabalar her zaman daha düzgün oluyor 

Gençler genellikle hb araçları tercih ediyor ve hb arçlar genellikle hor kullanılmış ve oynanmış oluyor 

Ülkemizde sedan ve hb araçlar revaçta sw araçlar belli bir kesime hitap ettiği ve satışının zayıf olması nedeniyle çok tercih edilmiyor ve çok el değiştirmiyor bu yüzdende daha temiz ve yorulmamış oluyor 

Arabanız çok güzelmiş kazasız belasız kullanın inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Selim Bilgin yazdı:

Boncuk maşallah, bizim millet mi arabalara insan gibi binmeyi bilmiyor yoksa yollar ve şartlar mı bilmiyorum.

1 ,2 sene sonra satarım diye dikkat etmiyorlar bence. Geçici görülüyor belki. Özellikle böyle 10 yaş üstü arabalarda. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

yetişemiyoruz biraz yavaş :) hayırlı olsun. ben de çekme karavan düşünüyorum ama hibriti yormak istemiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şöyle merso ile yan yana bı foto koy severiz bu kombinleri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Aynı kasanın trendX olanını kullandım 2011 90ps idi.Şehir içinde gazlasam da az yakan bir araçtı, bana hiç sorun çıkarmadı, yol tutuşu çok iyi bir sw, çok kullanışlı, iyi bir tercih yapmışsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yetişemiyoruz biraz yavaş :) hayırlı olsun. ben de çekme karavan düşünüyorum ama hibriti yormak istemiyorum

sat corollayı gel vitara vereyim sana

erdem güzel günler de kullan yiğenim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Keskin yazdı:

sat corollayı gel vitara vereyim sana

erdem güzel günler de kullan yiğenim

Yaa kibriti de satasım yok. Nasıl ölcek bilemedim

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Kazasiz belasiz günlerde binin, hayirli olsun. Burada tamir maliyetleri vs. dikkate alininca, aman bir sey olmasin diye aracina gözü gibi bakan cok insan var. Boya takintisi da olmayinca, belli bir yildan sonra komple boya ile araci ilk haline getiren de cok cevremde. Koltuk ve ön cam isitma burada olmazsa olmaz kis günlerinde bana göre. Bu arada tirnagi sürekli kirilan üst kapagin da olmamasi hayirli olmus :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mustafa Yenigün yazdı:

Kazasiz belasiz günlerde binin, hayirli olsun. Burada tamir maliyetleri vs. dikkate alininca, aman bir sey olmasin diye aracina gözü gibi bakan cok insan var. Boya takintisi da olmayinca, belli bir yildan sonra komple boya ile araci ilk haline getiren de cok cevremde. Koltuk ve ön cam isitma burada olmazsa olmaz kis günlerinde bana göre. Bu arada tirnagi sürekli kirilan üst kapagin da olmamasi hayirli olmus :)

Tesekkürler. Kacirdigim Focusta üst kapak kirikti, hatta alinca nasil tamir ederim diye arastiriyordum. Neyse ki bunda yok :biggrin:

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Hayırlı olsun

Donanım iyiymiş.

Collection ve hem koltuk ısıtma var hem ön cam rezistans.

Bu konuda bile 2.sınıf ülke vatandaşı muamelesi görünüyorz :unknw:

Selim Bilgin yazdı:

bizim millet mi arabalara insan gibi binmeyi bilmiyor yoksa yollar ve şartlar mı bilmiyorum.

İkisi de bence. Hem arabaya binmeyi bilmiyor hem de yollar vs berbat

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Bence en degerli donanim navili bluetoothlu teyp :) Naviyi telefondan kullaniyorum ama bluetooth olmasi bence cok iyi. 

BF21EB4B-C1E2-4E7E-AC01-CB88EF426483.jpeg.82c88961df47b5e1e58098a677e644e3.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...