İçeriğe Yönlendir

TOGG Aracım

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Murat Sahın
Murat Sürmeli yazdı:

Yahu akü makü demeyin konuda sürekli, Allah korusun, çağırmayın kötüyü :D 

Bak senlik bişey yokmuş abi. İş çıkışı baktırdım, partikül filtresi kritik eşik diyor pcye bağlanınca. Biraz devirli kullan arabayı deyip gönderdiler :) Senin partikül filtresi dolmaz, olmayınca dolmuyor neticede :crazy:

@Tansu Kalafatoğlu Bak arıza yokmuş, kendim gibi araba sürmem gerekiyormuş. Ben bir süredir güzergah sebebiyle sakin kullanıyordum halbuki...  :f1:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Bak senlik bişey yokmuş abi. İş çıkışı baktırdım, partikül filtresi kritik eşik diyor pcye bağlanınca. Biraz devirli kullan arabayı deyip gönderdiler :) Senin partikül filtresi dolmaz, olmayınca dolmuyor neticede :crazy:

@Tansu Kalafatoğlu Bak arıza yokmuş, kendim gibi araba sürmem gerekiyormuş. Ben bir süredir güzergah sebebiyle sakin kullanıyordum halbuki...  :f1:

ooooo partikül. İki gıdık şehir içine girince ustaya gitme işi. Oooooo. Toyota kullanıcısı affetmez bunu :) 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Yakışıklılığı öyle, ben araba olarak memnunum toggdan, yazılımı kötü, o da zamanla düzelir umarım, bu fiyata göre performansı güzel 

Kötü demeyelim yeni, gelişmeye ihtiyacı var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ooooo partikül. İki gıdık şehir içine girince ustaya gitme işi. Oooooo. Toyota kullanıcısı affetmez bunu :) 

1 ay yola çıkılmaz ise piller değişmeli demiş servis? toyotaclubta konusu yok mu?

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

2019 model araç için 4 yıl aynı aküyü kullanmış olmak başarılı bence :) 2 yılda su koyuveriyor aküler normalde. Varta dahil denedim, 2 yılda cort. Hatta kaliteli akü almayı bıraktım, garantisi bitene kadar hepsinin garantisi var, garantisi bitince hepsi bozuluyor. Şu kaliteli deyip 2 kat para vermeye gerek yok kanımca. 

2015 audimizin aküsü üzerinde 2017 tiguan da üzerinde

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

1 ay yola çıkılmaz ise piller değişmeli demiş servis? toyotaclubta konusu yok mu?

nikel pil için o. Lityum geldi ya hu. Gerek yok artık :) 

Ama kullanılmayan araba için haftada 1 kere aracın yarım saat çalışır şekilde durması gerekiyor. O kendi kendine çalışıp durup ayarlıyor pili

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama kullanılmayan araba için haftada 1 kere aracın yarım saat çalışır şekilde durması gerekiyor. O kendi kendine çalışıp durup ayarlıyor pili

onu servise anlat, araba sıfır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sifir arabadaki aku minimum 5-6 sene dayaniyor. Cogu zaman 7-8 sene gidiyor. Sonradan takilan aku tas catlasin 4 sene

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Niye toyotanın dizelinin partikülü dolmuyor mu? :p

Mehmet Göktürk yazdı:

2015 audimizin aküsü üzerinde 2017 tiguan da üzerinde

Hocam şans işi, kullanım biçimi de mühim. 2015 audinin aküsü bir kez değiştirin, serviste orjinal akü takılmazsa sonra tırt oluyor genelde.

Eren Gökmen yazdı:

Sifir arabadaki aku minimum 5-6 sene dayaniyor. Cogu zaman 7-8 sene gidiyor. Sonradan takilan aku tas catlasin 4 sene

Sonradan takılan akü için genelde 2, maksimum 3 yıl verim alabildim bu güne kadar. Varta, mutlu, inci deneyimledim. İlk lazım olduğunda bosch deneyeceğim...

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yurt dışına gidecem 6 ay, arabamı da havalimanı otoparkına bırakacam. Gelince pilleri mi değiştireyim yani?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

Niye toyotanın dizelinin partikülü dolmuyor mu? :p

Hocam şans işi, kullanım biçimi de mühim. 2015 audinin aküsü bir kez değiştirin, serviste orjinal akü takılmazsa sonra tırt oluyor genelde.

Sonradan takılan akü için genelde 2, maksimum 3 yıl verim alabildim bu güne kadar. Varta, mutlu, inci deneyimledim. İlk lazım olduğunda bosch deneyeceğim...

Yurt dışına gidecem 6 ay, arabamı da havalimanı otoparkına bırakacam. Gelince pilleri mi değiştireyim yani?

Bize bırak

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Bize bırak

Mesela yani :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Konum atıyorum

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Çıkmayın. Ortam bozuk :)   

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Niye toyotanın dizelinin partikülü dolmuyor mu

toyota öle bi araba yapmış ki aslen araba da yok

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)

Daha hava sıcak ama lastikçide birilerine :onder: denk gelmemek için erken geçtim kışlıklara, bridgstone blizzak aldık, kullanımda bir değişiklik farketmedim, diğer araçlarımda hissederdim,  ilginç geldi 

IMG_20231102_110619_771.jpg

IMG_20231102_111019_187.jpg

Bundan sonraki resimler +18 :crazy:

IMG_20231102_110045_038.jpg

IMG_20231102_110031_097.jpg

IMG_20231102_110016_635.jpg

IMG_20231102_110004_569.jpg

IMG_20231102_105957_175.jpg

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hemen paslanmış :fiuw:

Cumartesi görüşürüz cicim

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Oğuzkan Erışık yazdı:

Davlumbazda halı mı var bu arada?

Cumartesi görürsün cicim :onder:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Oğuzkan Erışık yazdı:

Hemen paslanmış :fiuw:

Cumartesi görüşürüz cicim

Murat Sürmeli yazdı:

Ben aradan çekiliyorum.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bunca pas (yüzeysel korozyon için) suzuki 54 bin tl ödemeye mahkum edildi

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sürmeli yazdı:

Hiç boş geçme aman:onder2:

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Hiç boş geçme aman:onder2:

Peki öyle olsuuun

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
incinmiş birileri :)
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sürmeli yazdı:

Peh image.png.1774c87ae2b79e2f59014064ef18d0cd.png

Çok ayıp valla:biggrin:

Ben hafta sonu malzeme toplamam mıııı :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...