İçeriğe Yönlendir

TOGG Aracım

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ebrar Tüfek yazdı:

Ankaranın ayazında Kars’ın -20 havasında ne yapacak bu arabalar :) 

-30’da en sorunsuz hibrit çalışır. Neden? Çünkü aküyle marş basmaya çalışmaz. Tek hamle sorunsuz  çalışma :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

-30’da en sorunsuz hibrit çalışır. Neden? Çünkü aküyle marş basmaya çalışmaz. Tek hamle sorunsuz  çalışma :) 

Evet -30 da çalışır ama teybi açık unutunca takviye atacak motorsiklet arar :D

Abi affet ama moralim bozuldukça kibritle uğraşmak için foruma geliyorum, moralim düzeliyor :D

• Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Eyüp Çetin yazdı:

https://www.instagram.com/reel/C0LuaN8Ni1b/?igshid=ZWI2YzEzYmMxYg==

İnstagramda togg kullanıcısı diye bir hesap var sivastan soğuk havalarda hergün 5-10 dk bekliyorum diyor çalışması için sizin ki de böyle mi? 

Belki görüyorsundur @Selçuk Bakış

Çok togg var burada ama etrafımda denk gelmedim hiç 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selçuk Bakış yazdı:

Çok togg var burada ama etrafımda denk gelmedim hiç 

Soğukta çalışmazsa Sivasta zor işleri. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Eyüp Çetin yazdı:

Soğukta çalışmazsa Sivasta zor işleri. 

Bu sebeple dizel bile almaya çekiniyorum.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Selçuk Bakış yazdı:

Bu sebeple dizel bile almaya çekiniyorum.

Askerde kademeye sığmayan unimogları sabaha kadar aralıklı şekilde çalıştırırdık, kimse altında ateş yakmaya cesaret edemezdi ordu malı sonuçta. gece amm landı stop etmezdi olası saldırıda arabayı çalıştırana kadar kışlada canlı kalmaz diye. soğuk iklim bölgeler için benzinli araç üretimi yapmamaları çok kötü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Askerde kademeye sığmayan unimogları sabaha kadar aralıklı şekilde çalıştırırdık, kimse altında ateş yakmaya cesaret edemezdi ordu malı sonuçta. gece amm landı stop etmezdi olası saldırıda arabayı çalıştırana kadar kışlada canlı kalmaz diye. soğuk iklim bölgeler için benzinli araç üretimi yapmamaları çok kötü. 

işte webb universal ısıtmalı filtre olsa çalıştırmaya gerek yok -50 C de tek marş garantili

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

işte webb universal ısıtmalı filtre olsa çalıştırmaya gerek yok -50 C de tek marş garantili

onuda aldım filtreyi ısıtalım derken o soğukta aküyü bitirdi :fiuw: Yine güneşin verdiği sıcaklıkla çalıştı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

filtreyi ısıtalım derken o soğukta aküyü bitirdi

15 saniye max. ısıtma süresi

kanada nın kutup dairesinde bile bitiren yok

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

15 saniye max. ısıtma süresi

kanada nın kutup dairesinde bile bitiren yok

İtalya'nın ne zaman şaka yapacağı belli olmuyor :yes:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

onuda aldım filtreyi ısıtalım derken o soğukta aküyü bitirdi :fiuw: Yine güneşin verdiği sıcaklıkla çalıştı

webb filtre artık yogh? şirket battı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

webb filtre artık yogh? şirket battı

Zaten sıkıntıyı da çözememiştik, bir rüzgar esti araba pert oldu tüm sorunlarım çözüldü 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Sürmeli

6777 km yi de devirdik, sabahları iklimlendirmenin yanı sıra camdaki buzu çözme de çok enerji tüketiyor, günde %10 şarj yiyor yolculuğumuz

image.png.5697e4d72fd03d5cf6c766486ad5a43d.png

Geçende sucuk partisine gelirken de yolda birisi atladı arabanın önüne, 2.350 vereyim diye ısrar ısrar, üzerine sürdüm, yine de yapıştı kaportaya. Aman dikkat edin, bir gün sizin de kaputunuza yapışabilir, 135le gittim düşmedi, duvara vurdum, kurtuldum sonunda :D 

image.png.a81c99799a7282fcdacd3819f3647991.png

• Beğen 1
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Doğan Arşiray yazdı:

buz cozme icin metanolu bol sprey kullansan? 

Masrafı daha çok olmasın, vergisi düşük mü metanolun :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Doğan Arşiray yazdı:

elektrikten ucuzdur. ben cam suyumu kendim yapiyorum. 

Zeytinyağını da kendin yaparsan şaşırmam :)

Sileceklere zararı vs var mıdır peki? Düşünülebilir aslında

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şimdi ben anlamadım. 
Camdaki buzu kaç liraya çözüyorsunuz ? 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şimdi ben anlamadım. 
Camdaki buzu kaç liraya çözüyorsunuz ? 

Buzuna göre değişiyor emmi, bu sabah kalındı buz, hava da soğuktu hafiften, eksilerde, çok yaktı.

Ön cam elektrikli, hızlı çözüyor ama kwh ortalaması yüksek kalıyor uzun süre, güçlerine bakmak lazım ön cam rezistansının.

Gerçi dizelde de benzer hikaye vardı, soğuk havada okula işe giderken çok yakıyordu mondeoda da. Onun da ön cam rezistansı sanırım yükleniyordu. Camdan buz kazımadığıma memnunum ama, metil alkol nasıl olur bilemedim.

Çok yaktı derken ortalama elektrik tüketimi ilk çalıştırdıktan bir süre sonra düşüyor normalde, buz eritince daha uzun süre yüksek kalıyor ortalaması. Isıtmasız gidişte 16kwh ortalaması olan güzergah kabin ısıtarak 20-22 oluyorsa eksi derecelerde iken camları çözme içeriyi ısıtma 25 ortalamayı geçiyor 40km toplam yolculuk için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)

Hocam vallahi ön cam rezistans olsun da istiyorsa ne kadar yakarsa yaksın ben çok arıyorum o donanımı…

Bu aralar ben de hanımın 2021 model elite paket tucson dizeli 1850 fiyatlara satılan ikinci el togg ile değiştiresim var önerir misiniz? Ağrı Doğubayazıtta yaşıyoruz, dc şarj olanağı çok çeşitli olmasa da var trugo da yapılacak. Özellikle dizel aracın sabah ısınmaması sebebiyle hanım çok üşüyor çocukla beraber biraz da o yüzden bu değişimi düşünüyorum ne dersiniz

tarihinde Kerim Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

Hocam vallahi ön cam rezistans olsun da istiyorsa ne kadar yakarsa yaksın ben çok arıyorum o donanımı…

Bu aralar ben de hanımın 2021 model elite paket tucson dizeli 1850 fiyatlara satılan ikinci el togg ile değiştiresim var önerir misiniz? Ağrı Doğubayazıtta yaşıyoruz, dc şarj olanağı çok çeşitli olmasa da var trugo da yapılacak. Özellikle dizel aracın sabah ısınmaması sebebiyle hanım çok üşüyor çocukla beraber biraz da o yüzden bu değişimi düşünüyorum ne dersiniz

Hiç tavsiye etmem soğuk iklimde elektrikli aracı, Tucsonda PTC yok mu? Yada koltuk ısıtma?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sürmeli yazdı:

Hiç tavsiye etmem soğuk iklimde elektrikli aracı, Tucsonda PTC yok mu? Yada koltuk ısıtma?

yada kapalı garaj olacak

dogu beyazit buz gibi yer. arac arkadan itis. zor kombo. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

1850 fiyatlara satılan ikinci el togg

Bunlar sembolik rakam. Satıcıyı arayıp fiyat sordunuz mu hiç?

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...