İçeriğe Yönlendir

TOGG Aracım

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

kullanım kılavuzunda yazıyor mu bu bilgi

Sanmıyorum.  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sanmıyorum.  

o değil de iyi gizlemişler demek, VW olsa ekranda konfeti patlatırdı

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

evet üfletiyor. Sıcacık rezistans kokusu geliyor hatta saç kurutma makinası gibi.

Hangi araçtan bahsediyoruz abi?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Hangi araçtan bahsediyoruz abi?

Clio

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Senin arabada var mı abi ptc?

evet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

evet üfletiyor. Sıcacık rezistans kokusu geliyor hatta saç kurutma makinası gibi.

arada calgon kullanmalısın

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

arada calgon kullanmalısın

Suyu ısıtmıyor mazgalın arkasında rezistans var.

Sen katarin i eksik etme torpidodan. Senin torpido gözünde soğutma da yoktur şimdi :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Suyu ısıtmıyor mazgalın arkasında rezistans var.

Sen katarin i eksik etme torpidodan. Senin torpido gözünde soğutma da yoktur şimdi :)

Araba soğuk zaten 😁

• Teşekkür 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

dostlar alışverişte görsün diye abi

şimdi kullanım kılavuzundan sigortalara baktım ve görünüşe göre PTC yok :

kılavuz:

IMG_1446.jpeg

IMG_1447.png

IMG_1444.jpeg

Eren Gökmen yazdı:

Sigortalar da yerinde gorunuyor kilavuza gore. Bence ptc var aracta ama ya calismiyor ya da calismasi icin bir ayar yapmak gerekiyor. 

Benim ilk kasa 3008 de ayar yoktu, gosterge yoktu tamamen otomatik devreye girerdi (hava sicakligi 5 derece altinda olmali. Benim ayarlamam ise klima kapali/acik farketmez, otomatik 21 derece ayarli olurdu. 1-2 dk icinde ilik-sicak uflerdi. Hararet gostergesi daha yerinden oynanamis olurdu. 

Vw tiguan 2 de de hemen hemen ayni sekilde. Sadece multimedya ekranindan aktif/deaktif yapilabiliyor.

Bir ihtimal sicaklik ayari en yuksek yapilirsa biraz daha erken isitmaya baslayabilir. Ben denemedim hic

Tabloyu yanlış görmüşüm sildim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

12V çakmaklıktan çalışacak ısıtıcılara baktım, işe yarar bir şey bulamadım. Aslında ısınmada ciddi bir problem yok, 7-8 km sonra sıcacık üflüyor ama ilk marşta bölgesel olarak soğuk ile baş etmek zor. Cam buzlu oluyor, kazıyorum, yola çıkıyorum tekrardan donuyor :vurduvara: ve görüşüm tamamen kapanana kadar 250 metre hareket ettikten sonra durup tekrar kazıyorum falan. Bu aşamada faydalı olur mu diye düşünmüştüm. Alkol bazlı buz çözücüleri denedim, hatta %80 alkol içerikli bir ürün denedim, ilk başta tamamen eritiyor güzelce sıkılan alanı fakat yolda alkol buharlaşınca yine donuyor... 

@İlkay Başaranpeki ön cama sıcak üflüyor mu mesela? Ya ön cam rezistanslı olacak sonraki arabam, ya ptcli ya da benzinli... Golfte bu rezilliği yaşamıyordum, mondeoda yaşamıyordum, şahin zaten marş basarken ısınıyordu :D 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Araba soğuk zaten 😁

Aslında Servet abiyi ikna etsek sana 12V elektrikli battaniye yapsa? En fazla havaya uçarsın :D 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

@İlkay Başaranpeki ön cama sıcak üflüyor mu mesela? Ya ön cam rezistanslı olacak sonraki arabam, ya ptcli ya da benzinli... Golfte bu rezilliği yaşamıyordum, mondeoda yaşamıyordum, şahin zaten marş basarken ısınıyordu :D 

Aslında Servet abiyi ikna etsek sana 12V elektrikli battaniye yapsa? En fazla havaya uçarsın :D 

Nereye yönlendirirsen oraya üflüyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Nereye yönlendirirsen oraya üflüyor.

sen nereye yönlendiriyorsun

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sen nereye yönlendiriyorsun

Mesela bakıyorum sağda hibrit corolla varsa sağa. Solda varsa sola. Adam hipotermi geçirmesin az yakacam diye uğraşırken. İnsanlık ölmedi.

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Mesela bakıyorum sağda hibrit corolla varsa sağa. Solda varsa sola. Adam hipotermi geçirmesin az yakacam diye uğraşırken. İnsanlık ölmedi.

duruma göre yatırıyorsun yani. Üfleme şeysini. Çubuğunu. Yani hani mazgaldaki yönlendiriciyi demek istiyorum. :crazy:

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Aynaya asarsın tıngır mıngır..

bunların tabanda kapama söndürme düğmesi falan olması lazım oraya bant yapıştırırsak olur , yok ise zaten lion dan daha az riskli ıslak tişört ile söner

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

zibro kamin

Aynaya asarsın tıngır mıngır..

https://www.trendyol.com/aolipu/gaz-yagi-sobasi-p-85692964

image.png.157b9d63af8bbbe5e2a0d5bc5660cbfa.png

Mini şamdan aldım. Erzurum hava limanı yolunda kangonun küllük yerine koyup yaktım. Ön cam hafif açık. Battaniye ile bekledim. Dış ortam -24 civarı. İş gördü. Sonraki yıllar araçların elektroniği artınca hep taşıdım kış aylarında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Arabayı sürerken çıkan masaj odası müziğine bayıldım. Hız artınca daha bi güxel oluyor 😁

Fonksiyonların fiziksel düğmesiz olması bence çok kötü. Alışmadığım için olabilir ama zorlanıyor insan. 

ön kelebek camı olmaması görüşü etkiliyor. A sütunu kalın. 

araba güzel. Farklı hissettiriyor

kullanan arkadaş istanbulda ort 23kwh tüketiyor. Uzun menzilli versiyon bu. 88kwh pili var. Full şarjda 380km menzilli demek. Tam boşalma yapmıyorsa 350km menzil diyelim buna. Her zaman tam doldurmuyoruz galiba. Hem pile zararlı, hem hızlı şarjda olsa bile %80’den sonra yavaş şarj oluyor. Beklemek zor. 

kısacası 300km menzil için 2 milyon asla vermem. Yazın belki 400km olur bu menzil. Arkadaş şimdiden fiş, şarj yeri vb gibi şeyleri kafaya takmaya başlamış. Değer mi!!

IMG-1679.jpg

her yer ekran 

IMG-1680.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Focusta da kelebek camı yok ,görüşü olumsuz etkiliyor.  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2 milyon asla vermem

satan da vermez sanmam, veren var mı 2 ye?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

satan da vermez sanmam, veren var mı 2 ye?

Uzun menzillisi o fiyat diyorlar. Satılıyor demekki. Tiguan’dan 10 kat fazla satılmış

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bu ay satışlar başlıyor çekilişsiz, fiyatına göre daha iyileri var daha kötüleri de var, elektrikli maceralı iş, herkes yapamaz şuan, ileride şarj noktaları artınca zevkli araçlar sonuçta, geçilir.

Sedandan geçince tuhaf geliyor ilk başta ama alışıyorsun

Ha bu arada kredi işi devam ederse alınabilir hala

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Yalıtımı ve genişliği yeter 🧿

20 ocakta ben de tucsonun yerine sipariş vereceğim gibi;

bu arada büyük güncelleme gelmiş diyorlar yazılıma bugün

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tiguan’dan 10 kat fazla satılmış

üretildiği ülkede mi ihraç edildiği ülkede mi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...