İçeriğe Yönlendir

Full Paket F16 Blok 70 Ucaklarımız hayırlı olsun.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Abd Türkiyeye bir gecede neden f16 verdi sanıyorsunuz, Bugün Yunan Hellas journal gazetesininde yazdığı ve bas bas bağırdığı gibi,  Amerika Türkiyeyi Ortadoğudaki vekil şerifi yapmak istiyor . Ama biz Amerika güdümünde olmak istemiyoruz. Çünkü İsraili korumak için İranla bir vekalet savaşı yaptırmak yada iranı caydırmak için bizi ve Azerbeycanı kullanmak istiyor. Neden Kanada tüm ambargoları kaldırdır sanıyoruz. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Neden Kanada tüm ambargoları kaldırdır sanıyoruz. 

neden?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

neden?

İflas ettiler :fiuw:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

İflas ettiler :fiuw:

bi silo mercimekleri var yahu etmezler , bulgur kg 34 tl olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

bi silo mercimekleri var yahu etmezler , bulgur kg 34 tl olmuş

Bulgur lobisi. İmamoğlu yapıyor hep.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Öner Kurukuz yazdı:

Sizin tavsiyeniz nedir?

Siz olsanız ne yapardınız?

1- Agresif söylemlerde bulunmam.

2- Döneceğim dönmek zorunda kalacağım laflar etmem

3- herkesle görünürde dost görünmeye olmaya çalışırım olmasam bile

4- Ağır abi olmaya çalışırım vıdı vıdı günlük siyaset için uluslararası ilişkileri harcamam

5- Natoda önde olurum, komitelere her yere adam gönderirim. AB içinde sürekli çalışma gruplarına ona buna katılırım. Bol miktarda kadın diplomat ve görevliyi sürerim avrupaya amerikaya. 

6- Her yerde ülkemizi bölmek istiyor PKK PYD diye çemkiririm. Her fırsatta dile getiririm.

7- Yurttaşlık temelli Türk tanımını netleştriir iç düşmanları ikna etmeye çalışırım. Kürt konusunu çözmeye çalışırım ama vatandaşlık temelinde. Pazarlık etmem. 

8- Tasarruf için seferberlik yaparım, ülkedeki psikolojiyi birbirine bağlarım iç düşman yaratmaktan vazgeçerim.

9- Askeri liseleri yeniden açarım. Harb okullarını yeniden açarım. Askeri mahkemeleri ayırırım. Milli Savunma Bakanını SİVİL bir şahıstan yaparım emekliden yapmam.

10- Savunma sanayiinde radar, elektronik harp, insansız araçlar ve uzun menzilli hipersonik roketlere odaklanırım. Uçak konusunda amerikaya ve almanyaya oynarım. 

11- Eğitime süper kaynak ayırırım. 20-30 sene sonra ülke uçar. 

• Beğen 9
  • Teşekkür 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Ya saçmalama,

şu gizli kapı ardından bişeler konuşup sana söyleyen israil ajanının nosunu versene bi ariyim haha :D

benim kayınbaba 24 saat a haber izliyor o diyince normal karşılıyorumda sen diyince bunları garipsedim napim

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Mehmet Göktürk yazdı:

4- Ağır abi olmaya çalışırım vıdı vıdı günlük siyaset için uluslararası ilişkileri harcamam

5- Natoda önde olurum, komitelere her yere adam gönderirim. AB içinde sürekli çalışma gruplarına ona buna katılırım. Bol miktarda kadın diplomat ve görevliyi sürerim avrupaya amerikaya. 

6- Her yerde ülkemizi bölmek istiyor PKK PYD diye çemkiririm. Her fırsatta dile getiririm.

7- Yurttaşlık temelli Türk tanımını netleştriir iç düşmanları ikna etmeye çalışırım. Kürt konusunu çözmeye çalışırım ama vatandaşlık temelinde. Pazarlık etmem. 

8- Tasarruf için seferberlik yaparım, ülkedeki psikolojiyi birbirine bağlarım iç düşman yaratmaktan vazgeçerim.

9- Askeri liseleri yeniden açarım. Harb okullarını yeniden açarım. Askeri mahkemeleri ayırırım. Milli Savunma Bakanını SİVİL bir şahıstan yaparım emekliden yapmam.

10- Savunma sanayiinde radar, elektronik harp, insansız araçlar ve uzun menzilli hipersonik roketlere odaklanırım. Uçak konusunda amerikaya ve almanyaya oynarım. 

Siz aday olun oyumu size vereyim.

Bu dedikleriniz Napolyon'un "oralar parmakla alınsaydı alırdım" demesi gibi olmuş.

Aday olun oy vermeyen en adi olsun. 👍

Seferberliği nasil ilan edeceksiniz çok merak ediyorum.

Egitime hangi "süper" kaynağı ayiracaksiniz? Kaynklari radar sistemlerine harcadiniz ya bir üst maddede!!?

20-30 seneyi de garantilediğinize göre hiç zaman kaybetmeden parti kurup aday olun. Peşinizden gelmeyen en adi bilmem ne olsun.

Daha dün togg için demediginiz laf kalmamıştı. Bir yerden başlasak laf edersiniz başlamasak kabahatli oluruz.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

şu gizli kapı ardından bişeler konuşup sana söyleyen israil ajanının nosunu versene bi ariyim haha :D

benim kayınbaba 24 saat a haber izliyor o diyince normal karşılıyorumda sen diyince bunları garipsedim napim

La olum "eli sopalı değnekçi" izlemem. Yada Halk tv veya sözcü izlemem. 

Doğrudan mühendisleri dinlerim : Bak burda adam bulut altı iha kamerası yapmış. Türkiyede satamayışın hikayesini dinle. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Öner Kurukuz yazdı:

Peki hocam.

Siz daha iyisini bilirsiniz 👍

Sağol 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Parti kur 20 ay çıkarırım hocam🤣😁

Hatta tarım ve üretim de ilave olarak 30 oy üstüne birde herkesin yaşam tarzına saygı de 40 oy çıkarırım :)

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Öner Kurukuz yazdı:

Siz aday olun oyumu size vereyim.

Bu dedikleriniz Napolyon'un "oralar parmakla alınsaydı alırdım" demesi gibi olmuş.

Aday olun oy vermeyen en adi olsun. 👍

Seferberliği nasil ilan edeceksiniz çok merak ediyorum.

Egitime hangi "süper" kaynağı ayiracaksiniz? Kaynklari radar sistemlerine harcadiniz ya bir üst maddede!!?

20-30 seneyi de garantilediğinize göre hiç zaman kaybetmeden parti kurup aday olun. Peşinizden gelmeyen en adi bilmem ne olsun.

Daha dün togg için demediginiz laf kalmamıştı. Bir yerden başlasak laf edersiniz başlamasak kabahatli oluruz.

Sitem mi ediyorsun. Togg için ne laf etmişim? Siyasi malzeme dedim. Yoksa almayı bile düşündüm. Seferberliği halkı kucaklayarak yapacağım mersoları satacağım sarsyları aza indireceğim bunlar sembolik de olsa zincirleme etki yapar. Müteahhitlere vereceğime okullara vereceğim. Nas demeyeceğim. Sözümden dönmeyeceğim. O maddeleri bi daha okuyun bence.

Akıl ve bilimle atatürkün yolundan gideceğim.

Hamit inan yazdı:

Parti kur 20 ay çıkarırım hocam🤣😁

Hatta tarım ve üretim de ilave olarak 30 oy üstüne birde herkesin yaşam tarzına saygı de 40 oy çıkarırım :)

Elbette yaşam tarzına saygı. Laikliğin temelinde bu var.

Hızlı yazdım tabi eksikler illa var. Aslında yapılacaklar belli. Akıl ve bilimi takip edicen. Politikada da..

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Sitem mi ediyorsun. Togg için ne laf etmişim? Siyasi malzeme dedim. Yoksa almayı bile düşündüm. Seferberliği halkı kucaklayarak yapacağım mersoları satacağım sarsyları aza indireceğim bunlar sembolik de olsa zincirleme etki yapar. Müteahhitlere vereceğime okullara vereceğim. Nas demeyeceğim. Sözümden dönmeyeceğim. O maddeleri bi daha okuyun bence.

Akıl ve bilimle atatürkün yolundan gideceğim.

Elbette yaşam tarzına saygı. Laikliğin temelinde bu var.

Hızlı yazdım tabi eksikler illa var. Aslında yapılacaklar belli. Akıl ve bilimi takip edicen. Politikada da..

Dini kitap sallamaz mısınız ortalıkta. Bence ilk yapılması gereken bu. Kalan maddeler önemsiz.

• Beğen 2
  • Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yunanistan f35 ile berabee 7 adet Constellation sınıfı Fırkateyni satın almayı ve ülkesinde üretmeyi kabul ettirmiş. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

Dini kitap sallamaz mısınız ortalıkta. Bence ilk yapılması gereken bu. Kalan maddeler önemsiz.

Kitaplara saygı insanlara saygı olduğundan. Türkçe meal dağıtırım bak iyi hatırlattın.

bu arada alicim şunu izler misin link hata vermiyorsa tabi 🎃

ama izle geçiştirme..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile bu tip anlaşma detayları gizlidir genelde yutub ta falan olmaz da, biz bu yeni gelecek olanları canımızın isteği her hava sahanlığında uçurabilecek miyiz? aslen eskiden bu tip satış rakamları da ulu orta yayılmazdı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hayırlı haberler geldi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı haberler geldi.. 

bu hayırlı haberleri neden hep yurt dışı yetkilisinden izliyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Park sensörü var mı bunlarda?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Park sensörü var mı bunlarda?

el freni bile var

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Hayırlı haberler geldi.. 

bi soru. Hani f35 ile f16 arasında 160km mesafe varken f16, f35’i farkedemiyor. Ama f35, f16’yı farkedebiliyor ya, 

1- f16 satın alım paketinde f35’te kullanılan 150km menzilli füze aldık. Ne işe yarayacak?

2- f35, 160km’den füzeyi gönderdiğinde, f16 pilotu kendisine kilitlenen füzeyi çarpana kadar farkedemiyor mu? 

2’nin cevabı “farkeder” ise, olası bir savaşta f35’ler uzaktan f16’yı imha edemez. Dolayısyla yaklaşmak zorunda. İt dalaşında hafif bir f16’nın f35’ten üstün manevra kabiliyeti olduğu söyleniyor. 

yani f16 havada f35’i püskürtmek için yeter mi? 

karadaki hava savunmalardan bağımsız olarak

Yorum bağlantısı
Ali Gök

F35 i olan kimle savaşacaz dert etmeyin bunları  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Tam olarak nereye varmaya çalışıyoruz 4 sayfa okudum anlamadım. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...