İçeriğe Yönlendir

Full Paket F16 Blok 70 Ucaklarımız hayırlı olsun.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Öner Kurukuz

ABD işi düşmese bizi tekrar çağırmazdı.

Bence üretim yapan ülkelerden çok memnun kalmadı, hem maaliyeti düşürmek hem de bizim kaliteli üretimimizden istifade etmek için çağırıyor.

Madem S400 ler o kadar sorundu da Yunanistanın S300 leri neden sorun olmadı hiç?

Üstüne üstlük Nato ülkesi olan Yunanistan yine bir Nato ülkesi olan Türkiyenin uçağına Rus füzesi ile kilit atmasına rağmen....

Hani ne oldu? nato üyesi ülkeye S300 le kilit atıldı sayın Amerika.. Neden ses çıkarmadın, üstelik F35 leri de seve seve verdin.

Olay S400 değil. Bizi çıkardılar çünkü zaten istemiyorlardı.

Bence beklediği üretim kalitesini yakalayamadı. Çok fazla haber oldu radara yakalanan F35 mi dersin, durduk yere düşen mi dersin.

Bence bu saatten sonra F35 projesine girip boşa masraf etmeye gerek yok.

Kendi MMU projemize kaynak ayırmak daha mantıklı.

Zaten F35 alalım desek yürütme maaliyetinin çok aşırı yüksek olduğu bilinen bi gerçek. Bu ekonomiyle o paraları harcamak bence yanlış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Öner Kurukuz yazdı:

ABD işi düşmese bizi tekrar çağırmazdı.

Bence üretim yapan ülkelerden çok memnun kalmadı, hem maaliyeti düşürmek hem de bizim kaliteli üretimimizden istifade etmek için çağırıyor.

Madem S400 ler o kadar sorundu da Yunanistanın S300 leri neden sorun olmadı hiç?

Üstüne üstlük Nato ülkesi olan Yunanistan yine bir Nato ülkesi olan Türkiyenin uçağına Rus füzesi ile kilit atmasına rağmen....

Hani ne oldu? nato üyesi ülkeye S300 le kilit atıldı sayın Amerika.. Neden ses çıkarmadın, üstelik F35 leri de seve seve verdin.

Olay S400 değil. Bizi çıkardılar çünkü zaten istemiyorlardı.

Bence beklediği üretim kalitesini yakalayamadı. Çok fazla haber oldu radara yakalanan F35 mi dersin, durduk yere düşen mi dersin.

Bence bu saatten sonra F35 projesine girip boşa masraf etmeye gerek yok.

Kendi MMU projemize kaynak ayırmak daha mantıklı.

Zaten F35 alalım desek yürütme maaliyetinin çok aşırı yüksek olduğu bilinen bi gerçek. Bu ekonomiyle o paraları harcamak bence yanlış.

bu geyik mi gerçek mi anlayamadım ben 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Azıcık göz ucuyla dış politika takip eden birisi bile F-35 programından çıkarılmamızın sebebinin S400 olmadığını bilir. Bu sadece bir kuru bahanedir. Doğu Akdeniz’de hak iddia etmeni, Libya’da Hafter’i saf dışı bırakmanı, Suriye’de PKK devletine engel olmanı, Karabağ konusunda aktif rol almanı istemiyorum diyemeyeceği için S400 diyor ABD. Daha bu işin ticaret yolu İsrail’in güvenliği vs vs tarafları var. 
Bizim ABD ile sorunlarımız çok çok büyük. Abd’nin bizim egemenliğimizle sorunu var.  
Madem S400’ün radar görünürlüğü konusundaki data toplama çekincelerinden F-35’i vermediler, neden F-16 konusunda bu kadar ayak sürüdüler? Ya da neden örtülü şekilde çoğu yedek parça ve sisteme ambargo koyuyorlar? F-16’ları bugün veriyorum diyebilir ama 2 yıl sonra caydım diyebilir. (Ki bence caydım diyecek). Ben hiç F-16 F-35 gelmeyecekmiş gibi çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. 

Güya müttefikiz ve Nato üyesiyiz ama PKK ile mücadele için uçan İha’nı düşürüyor. Bizim en büyük düşmanlarımızdan PKK’ya tonlarca tırlarca silah araç gereç verip kırmızı gri vs listede yer alan teröristlerle generalleri poz veriyor. 

bence hafter suriye vs. hepsi danışıklı döğüştü, kafana göre gidemezsin oralara, pkk ya gelince, bu zaten asala gibi amacı olan uluslararası örgütlerden biri, asalanın amacı ermeni devleti kurmaktı, kurdu geri çekildi adı pkk oldu, bu örgütte zaten devlet kurdu geri çekildi, kalanları yokediyoruz, şuan resmen olmasada bir oluşum var farkındaysan... 

Karabağ konusu başka, abd ye ab ye gözkırpan ermenilere rusya alın size dedi bence, abd nin bizim egemenliğimizle sorunu yok, konu öyle değil.... Akdenize gelince, doğu Akdeniz 2 ülkenin kontrolünde, abd-dingiliz,  gerisi figuranlar,  iki başı zaten tutmuşlar, dingiliz her zamanki gibi az geride görünmeden iş yapıyor, bu arada abd, dingiliz ve israil demek zaten, bunlar ayrılmaz 3 lü, kısaca biz tam bağımsız falan değiliz diyim sen anla, s400 falanda bahane, onu alma sebebi bence rus uçağını vurmakla başlayan bir süreç, birazda karışık.... bizim abd ile hiçbir sorunumuz yok aslında, varmış gibi görünüyor...

anahtar soruyu hep sor "Bu işten kim karlı çıktı?"  sence kim, biz değiliz o kesin....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Öner Kurukuz yazdı:

f35  bu projenin amacı başka, abd nin nato ülkelerini kendine bağlamak istemesi temelde, zaten çok açık bu, tam kapalı kutu ve kontrol tam olarak abd de, ayrıca çokta iyi casus bir uçak bu, online veri yollayan bir alet, süper fikir... bizim projede olmamızsa ülke için iyi, öğren ve para kazan, alacaksan az al zaten işe yaramaz, tüm hava gücünü buna endekslersen zaten bittiğin gündür, o uçakla olmaz bu iş...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

f35 zaten işe yaramaz bir uçak dert küpü ve savaşta kullanılamaz üretilemez bakım bile yapılamaz, bu projenin amacı başka, nato ülkelerini kendine bağlamak, zaten çok açık bu, tam kapalı kutu ve kontrol tam olarak abd de...

25 milyon satır kod var alette. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

25 milyon satır kod var alette. 

elbette öyle,  azmış, o kodlar ne işe yarıyor orası önemli, bizim işimize yaramaz, ama nasıl yazıldığını öğrenmek iyi olurdu, peki biliyormuyuz esas soru bu? uçaktan daha önemlisi burası...

işe yaramaz derken tırttır demedim, başka türlü işe yaramaz, haa bir sürü teknik sorunu var bildiğim kadarıyla ama onu kastetmedim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

elbette öyle,  azmış, o kodlar ne işe yarıyor orası önemli, bizim işimize yaramaz, ama nasıl yazıldığını öğrenmek iyi olurdu, peki biliyormuyuz esas soru bu? uçaktan daha önemlisi burası...

işe yaramaz derken tırttır demedim, başka türlü işe yaramaz, haa bir sürü teknik sorunu var bildiğim kadarıyla ama onu kastetmedim...

1991 de ege tatbikatında gemilerimizde amerikan gemileri yaklaşınca radarda amerikan haritası çıkmıştı. O zaman yüksek lisanstan arkadaşım söylemişti. Denizciydi.

Bu işlere razı olacaksın ufak ufak bakarsın herşeyi de kontrol edemezler. Birçok yolu var biz basit bir arap ülkesi de değiliz yani. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

1991 de ege tatbikatında gemilerimizde amerikan gemileri yaklaşınca radarda amerikan haritası çıkmıştı. O zaman yüksek lisanstan arkadaşım söylemişti. Denizciydi.

Bu işlere razı olacaksın ufak ufak bakarsın herşeyi de kontrol edemezler. Birçok yolu var biz basit bir arap ülkesi de değiliz yani. 

işte tamda bunu demek istemiştim aslında :) mesela f16 neden sevilir bizde :rolleyes: boş Devlet değiliz, topluma siyasete bakma sen....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Amerikanın onaylamayacağı bir askeri manevrayı zaten yapmıyorsun. Onaylatmaya çabalamak daha doğru olur bence kanırtmak yerine. 

çok yollu gidecez işte sırıta sırıta.. sırıtma kısmı önemli. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bence hafter suriye vs. hepsi danışıklı döğüştü, kafana göre gidemezsin oralara, pkk ya gelince, bu zaten asala gibi amacı olan uluslararası örgütlerden biri, asalanın amacı ermeni devleti kurmaktı, kurdu geri çekildi adı pkk oldu, bu örgütte zaten devlet kurdu geri çekildi, kalanları yokediyoruz, şuan resmen olmasada bir oluşum var farkındaysan... 

Karabağ konusu başka, abd ye ab ye gözkırpan ermenilere rusya alın size dedi bence, abd nin bizim egemenliğimizle sorunu yok, konu öyle değil.... Akdenize gelince, doğu Akdeniz 2 ülkenin kontrolünde, abd-dingiliz,  gerisi figuranlar,  iki başı zaten tutmuşlar, dingiliz her zamanki gibi az geride görünmeden iş yapıyor, bu arada abd, dingiliz ve israil demek zaten, bunlar ayrılmaz 3 lü, kısaca biz tam bağımsız falan değiliz diyim sen anla, s400 falanda bahane, onu alma sebebi bence rus uçağını vurmakla başlayan bir süreç, birazda karışık.... bizim abd ile hiçbir sorunumuz yok aslında, varmış gibi görünüyor...

anahtar soruyu hep sor "Bu işten kim karlı çıktı?"  sence kim, biz değiliz o kesin....

Hocam hangi kahvede takılıyorsun? Ben de orada takılmak isterim. Mis gibi tertemiz kafaya gelirim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

bu geyik mi gerçek mi anlayamadım ben 

1 mart tezkeresi cümleniz gibi. Şaka mıydı gerçek miydi ben de anlamadım

Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Mehmet Göktürk yazdı:

bunu biliyoruz ama evdeki hesap tutmayabilir de. 

Hocam biliyoruz derken neyi kastettin? 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Makyajlı kasası çıkmadan F35 alınmaz. Bir sürü TSB gelir arkasından. :) Bu uçak işlerine falan çok takılmamak lazım, Yunanistan'ın ciddi bir kışkırtma ve arkalama olmadıkça bize atak yapması mümkün değil.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1 mart tezkeresi cümleniz gibi. Şaka mıydı gerçek miydi ben de anlamadım

gerçekti.

Hocam biliyoruz derken neyi kastettin? 

Amerikanın ortadoğu politikasını, 12 eylülü, 15 temmuzu fetöyü, setöyü meraliiii..... ama bazen bu hesaplar tutmaz. Sevr de mesela tutmadı atatürk ters köşe yaptı. Dünyada da tutmayabiliyor vietnamda tutmadı vb. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hocam hangi kahvede takılıyorsun? Ben de orada takılmak isterim. Mis gibi tertemiz kafaya gelirim. 

kahvede işim olmaz, kafa temiz olması için araştırman izlemen görmen lazım, yoksa kafan bulanık olur önünü göremezsin, kendi başına takılmanı tavsiye ederim...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kırgızistan savunma bakanlığı yeni satın adlıkları 2 adet Akıncı için türkü yazmışlar. 

Bu arada  ben 4 tane biliyordum meğersem toplam 6 tane f35 hangarda bekliyormuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Kırgızistan savunma bakanlığı yeni satın adlıkları 2 adet Akıncı için türkü yazmışlar. 

Bu arada  ben 4 tane biliyordum meğersem toplam 6 tane f35 hangarda bekliyormuş. 

Bu uçaktan 1 tane alıp hangara koymalı. Sırf bizim çalışmalarımıza katkısı olsun diye hacklenmeli. Başka türlü gerek yok.
uçak israil harici kiralık alet gibi. Abd istemezse uçurulamıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abd istemezse uçurulamıyor

Yok öyle bişiyy. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu uçaktan 1 tane alıp hangara koymalı. Sırf bizim çalışmalarımıza katkısı olsun diye hacklenmeli. Başka türlü gerek yok.
uçak israil harici kiralık alet gibi. Abd istemezse uçurulamıyor

deme ama öyle eks e baktım hiç de ölle bişiğ yok , atladık mı 20 dak da selanikteyiz , lakin bir mekanik pusula tedarik etmeli ekran aniden delawere haritası açmasın

Mehmet Göktürk yazdı:

gerçekti.

Amerikanın ortadoğu politikasını, 12 eylülü, 15 temmuzu fetöyü, setöyü meraliiii..... ama bazen bu hesaplar tutmaz. Sevr de mesela tutmadı atatürk ters köşe yaptı. Dünyada da tutmayabiliyor vietnamda tutmadı vb. 

ama hocam sizin cümleler için 88 kaynak okuyoruz yorucu oluyor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kongre süresi doldu. Hesabıma göre f16 D blok70  benim kız MSÜ bitirmeden Öncel Filoya gelir. Msü biter uçuş eğitimleri başarı ile biterse Öncel filoda Blok70 eğitimi alır. 

Ordanda başarı ile geçerse bi bakmışsın 15 yıl zorunlu görev süresi bitmiş Thy'de Dreamliner pilotu olmuş. Tokyo Narita - İstanbul uçuşları yapmış. 

Naritaya her indiğinde "Rahmetli babam Japonları çok severdi" Diye iç geçirir artık. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Japonları çok severdi"

dna larında vardır istila ruhu, ben sevmem

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bizim ülkenin ana ihtiyacı ağır hava savunma bence, sonrası saldırı gücü ama bu güç nükleer olacak, uçakla falan değil o sonraki iş, tank zaten devri kapanan anında yokedilen bir şey artık onu düşünmüyorum bile,  bizim çok acil ilk etapta orta menzilli sonrası kıtalar arası hipersonik nükleer füzelere ve torpidolara ihtiyacımız var, ana saldırı gücü füzelerle direk yoketmek üzerine Kuzey Kore gibi abd rusya gib, olmalı, önce bunu yapıp sonra klasik savaşa hazırlanmalıyız, bu olmadan olmaz, uzun süreli savaşla uğraşılmaz zaten kazanamazsında, günümüzde, saldıranı ülkesiyle beraber yokedecek güce sahip olmalıyız, aynı zamanda yokedilmeyede hazır olmalıyız, karşılıklı herşey, en güzel savunma bu artık günümüzde, saldırırsan kökten yokederim  yokolmayıda göze alırım, hadi buyur gel...

dikkat edin karşımızdaki düşman aynen bunu yapacak durumda, ilkel ülkelerdeki savaşçıklara bakmayın siz, onlar savaş bile değil...

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağlar Bayur yazdı:

dan larında vardır istila ruhu, ben sevmem

Geçen sene tarih çalışırken öğrenip çok şaşırmıştım. Her şey harakiri değilmiş. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Yeter yazdı:

Geçen sene tarih çalışırken öğrenip çok şaşırmıştım. Her şey harakiri değilmiş. 

Diyorum ya, en büyük teknoloji hırsızı millet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bizim ülkenin ana ihtiyacı ağır hava savunma bence, sonrası saldırı gücü ama bu güç nükleer olacak, uçakla falan değil o sonraki iş, tank zaten devri kapanan anında yokedilen bir şey artık onu düşünmüyorum bile,  bizim çok acil ilk etapta orta menzilli sonrası kıtalar arası hipersonik nükleer füzelere ve torpidolara ihtiyacımız var, ana saldırı gücü füzelerle direk yoketmek üzerine Kuzey Kore gibi abd rusya gib, olmalı, önce bunu yapıp sonra klasik savaşa hazırlanmalıyız, bu olmadan olmaz, uzun süreli savaşla uğraşılmaz zaten kazanamazsında, günümüzde, saldıranı ülkesiyle beraber yokedecek güce sahip olmalıyız, aynı zamanda yokedilmeyede hazır olmalıyız, karşılıklı herşey, en güzel savunma bu artık günümüzde, saldırırsan kökten yokederim  yokolmayıda göze alırım, hadi buyur gel...

dikkat edin karşımızdaki düşman aynen bunu yapacak durumda, ilkel ülkelerdeki savaşçıklara bakmayın siz, onlar savaş bile değil...

Savunma tabi ki önemli ama elimizde kimsede olmayan verimli topraklar , tarıma uygun iklim ve jeopolitik konum var. Bunların üzerine 5 yıllık bir plan yapsak , tüm avrupayı gıdada bağımlı hale getirip ekonomimize çağ atlatırız.  En kuvvetli silah bağımlılıktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...