İçeriğe Yönlendir

Full Paket F16 Blok 70 Ucaklarımız hayırlı olsun.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

kozmonotların mangal yaptığını ispatlayamam ama eminim

Ne güzel olur. Rüzgar yok duman üstüne sinmez

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

işte feraset iş ilim işte bilim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

işte feraset iş ilim işte bilim

4x4 aracımız olsa da gitsek. Lpgli 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

4x4 aracımız olsa da gitsek. Lpgli 

yofhuz biz kiron a taşındık

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

yofhuz biz kiron a taşındık

Bagaja pilli piskılet sığıyor bana mı yer yok

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Pişen etleri de mekik dışında tutarsın dünyadakinden çok çok geç soğur

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
İlkay Başaran yazdı:

Pişen etleri de mekik dışında tutarsın dünyadakinden çok çok geç soğur

Aslında hafif güneşe dönse daha sıcak kalmaz mı? 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Yeter yazdı:

Aslında hafif güneşe dönse daha sıcak kalmaz mı? 

Ultraviyole ve radyasyondan kanser olmayalım? (Kanser olma derdimiz kaldı bi :crazy: )

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

uzayda sigara içiliyo mu?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

uzayda sigara içiliyo mu?

Yanmaz ki. Oksijen yok.

Tuzak soruydu dimi :crazy:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Murat Gedik yazdı:

Güveci özlemiş 🙂.

Gitmeden önce yeseymiş ya. Yeseydi halen midesindeydi ne ara özledi. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Size gerçek bir hikaye ve resim.. 

Kardak krizi esnasında, brifingden çıkmış, Bursa'daki 6ncı filoya saldırmak için hazırda bekleyen Yunan pilotları. Ana hedefleri 161 filomu Lantirn takılı f16 ucaklarını yok etmekti. Lakin o gece emir çıkmadı . Bu resim görevden sonra üsse geri dönemeyen olursa diye çektikleri hatıra fotorafı.  Fotorafların devamıda var. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Yanmaz ki. Oksijen yok.

yanması şart mı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bi soru. Hani f35 ile f16 arasında 160km mesafe varken f16, f35’i farkedemiyor. Ama f35, f16’yı farkedebiliyor ya, 

1- f16 satın alım paketinde f35’te kullanılan 150km menzilli füze aldık. Ne işe yarayacak?

2- f35, 160km’den füzeyi gönderdiğinde, f16 pilotu kendisine kilitlenen füzeyi çarpana kadar farkedemiyor mu? 

2’nin cevabı “farkeder” ise, olası bir savaşta f35’ler uzaktan f16’yı imha edemez. Dolayısyla yaklaşmak zorunda. İt dalaşında hafif bir f16’nın f35’ten üstün manevra kabiliyeti olduğu söyleniyor. 

yani f16 havada f35’i püskürtmek için yeter mi? 

karadaki hava savunmalardan bağımsız olarak

f 16 nın radar ve yazılım itina ile değiştirilir, f35 denen hurda buga girer ve avlanır, yine yazyım, f35 denen alet gerçek savaşta gelişmiş bir ülkeye karşı işe yaramaz, reklamlara kanmayınız :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

yanması şart mı?

Neyin

Ali Cihangiroğlu yazdı:

f 16 nın radar ve yazılım itina ile değiştirilir, f35 denen hurda buga girer ve avlanır, yine yazyım, f35 denen alet gerçek savaşta gelişmiş bir ülkeye karşı işe yaramaz, reklamlara kanmayınız :)

Lockhead f 104 ten başlar

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Neyin

tuzak soru mu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Türkiye sanırım F35 programına yeniden girecek. Zararın neresinden dönülürse kardır. Mısıra da pirince gideceğiz... Evde bulgur var mıydı?

Çağlar Bayur yazdı:

tuzak soru mu

ısıtma şeysi vardı onla içebilir gibi duruyor. 

Çağlar Bayur yazdı:

tuzak soru mu

ısıtma şeysi vardı onla içebilir gibi duruyor. 

ben gırgırına sormuştum ama soru ciddiymiş:

https://www.racetomars.ca/2023/03/31/is-it-possible-for-astronauts-to-smoke-in-space/#:~:text=While smoking and vaping might,their stress and be relaxed.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Türkiye sanırım F35 programına yeniden girecek.

ciddimi, iyi haber, para lazım, data lazım, daha yolumuz çoook uzun....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ciddimi, iyi haber, para lazım, data lazım, daha yolumuz çoook uzun....

Yav 1 saat önce işe yaramaz uçak diyordun ama abi :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

bıraksınlar, zaten depoda, nasıl çözücekmişiz onu desinler hele...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bıraksınlar, zaten depoda, nasıl çözücekmişiz onu desinler hele...

CNNTürk'e konuk olan Nuland, Ankara'nın F35 programından çıkarılmasıya ilgili, "Patriot satışını müzakere ediyorduk ve bu müzakereler devam ederken Türkiye başka bir yöne gitti... Açıkçası, eğer S-400 meselesini çözebilirsek, ki bunu istiyoruz, ABD Türkiye'yi F-35 ailesine geri kabul etmekten memnuniyet duyacaktır. Ama önce bu diğer meseleyi çözmeliyiz ve bunu çözerken de Türkiye'nin güçlü bir hava savunmasına sahip olmasını sağlamalıyız." dedi.

Nuland ziyaretinin, Türkiye'nin İsveç'in NATO'ya katılımını onaylamasının hemen sonrasına denk gelmesinin tesadüf olmadığını ve iki ülke arasındaki ilişkileri "yeniden canlandırmak" amacını taşıdığını belirtti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

yanması şart mı?

Elektronik cuara?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

Azıcık göz ucuyla dış politika takip eden birisi bile F-35 programından çıkarılmamızın sebebinin S400 olmadığını bilir. Bu sadece bir kuru bahanedir. Doğu Akdeniz’de hak iddia etmeni, Libya’da Hafter’i saf dışı bırakmanı, Suriye’de PKK devletine engel olmanı, Karabağ konusunda aktif rol almanı istemiyorum diyemeyeceği için S400 diyor ABD. Daha bu işin ticaret yolu İsrail’in güvenliği vs vs tarafları var. 
Bizim ABD ile sorunlarımız çok çok büyük. Abd’nin bizim egemenliğimizle sorunu var.  
Madem S400’ün radar görünürlüğü konusundaki data toplama çekincelerinden F-35’i vermediler, neden F-16 konusunda bu kadar ayak sürüdüler? Ya da neden örtülü şekilde çoğu yedek parça ve sisteme ambargo koyuyorlar? F-16’ları bugün veriyorum diyebilir ama 2 yıl sonra caydım diyebilir. (Ki bence caydım diyecek). Ben hiç F-16 F-35 gelmeyecekmiş gibi çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. 

Güya müttefikiz ve Nato üyesiyiz ama PKK ile mücadele için uçan İha’nı düşürüyor. Bizim en büyük düşmanlarımızdan PKK’ya tonlarca tırlarca silah araç gereç verip kırmızı gri vs listede yer alan teröristlerle generalleri poz veriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Azıcık göz ucuyla dış politika takip eden birisi bile F-35 programından çıkarılmamızın sebebinin S400 olmadığını bilir. Bu sadece bir kuru bahanedir. Doğu Akdeniz’de hak iddia etmeni, Libya’da Hafter’i saf dışı bırakmanı, Suriye’de PKK devletine engel olmanı, Karabağ konusunda aktif rol almanı istemiyorum diyemeyeceği için S400 diyor ABD. Daha bu işin ticaret yolu İsrail’in güvenliği vs vs tarafları var. 
Bizim ABD ile sorunlarımız çok çok büyük. Abd’nin bizim egemenliğimizle sorunu var.  
Madem S400’ün radar görünürlüğü konusundaki data toplama çekincelerinden F-35’i vermediler, neden F-16 konusunda bu kadar ayak sürüdüler? Ya da neden örtülü şekilde çoğu yedek parça ve sisteme ambargo koyuyorlar? F-16’ları bugün veriyorum diyebilir ama 2 yıl sonra caydım diyebilir. (Ki bence caydım diyecek). Ben hiç F-16 F-35 gelmeyecekmiş gibi çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. 

Güya müttefikiz ve Nato üyesiyiz ama PKK ile mücadele için uçan İha’nı düşürüyor. Bizim en büyük düşmanlarımızdan PKK’ya tonlarca tırlarca silah araç gereç verip kırmızı gri vs listede yer alan teröristlerle generalleri poz veriyor. 

bunu biliyoruz ama evdeki hesap tutmayabilir de. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...