İçeriğe Yönlendir

B sınıfı ehliyet ile 125cc Motorsiklet Kullanabilme

Emin Önal

Recommended Posts

Süleyman Kaya

iyi gibi duyulan ama sonu iyi görünmeyen haber

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Hali hazırda 50 cc olan motorların yanında 100, 125 hatta 150cc yükseltme kitleri motor alınca yanında veriliyor , ve servisinde montajlanıyor; gerek yok b ehliyetim var 125cc kadar süreyim demeye, 50cc alınır kitle 150 cc yapılıp binilir.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

125 cc alıp 1000 lik yapmasalar bari

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Tamamen yanlış bir karar zaten piyasada bir sürü kabapçı motoru diyeceğimiz trafiği katleden motorcular var , Birde eğitimini almadan anlamadan sırf heves uğruna alıp büyük kazalara karışmakta var , motorsiklet çok farklı bir dünya otomobil ile alakası yok. Mesela ben 23 yıllık ehliyetim var ama cesaret edip motor kullanmam . Hele ki İstanbul da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Şimdi bu hakkı insanlar doğal olarak kullanacak. Abssiz 125 cc bir motor alıp e kullanılıyormuş işte diyecek. İlk ciddi panik frende 15 km hızla giderken düşünce tehlikeliymiş harbiden diyecek. 

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Şimdi bu hakkı insanlar doğal olarak kullanacak

umarım afişte yazdığı gibi anlayıp B ehliyet te kullanıyormuş diye binip çevirmeye girerler, bol bol girsinler....

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
İlkay Başaran yazdı:

Şimdi bu hakkı insanlar doğal olarak kullanacak. Abssiz 125 cc bir motor alıp e kullanılıyormuş işte diyecek. İlk ciddi panik frende 15 km hızla giderken düşünce tehlikeliymiş harbiden diyecek. 

Ya tamam sürmüyoruz almıyoruz motor falan.. İletileri okudukça hevesleniyorum sonra senin mesaj geliyor vazgeçiyorum sonra tekrar hevesleniyorum. Artık pes ettim almayacağım, mutlu musun ? :D 

Çağlar Bayur yazdı:

umarım afişte yazdığı gibi anlayıp B ehliyet te kullanıyormuş diye binip çevirmeye girerler, bol bol girsinler....

Kemer bağlıysa çok kontrol etmeden direk geç diyorlar bizim buralarda.. Tavan lambasını yakmakta önemli etken. Ha bunlar yoktur o da onun sorunu..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Serkan Toker yazdı:

Ya tamam sürmüyoruz almıyoruz motor falan.. İletileri okudukça hevesleniyorum sonra senin mesaj geliyor vazgeçiyorum sonra tekrar hevesleniyorum. Artık pes ettim almayacağım, mutlu musun ? :D 

Çok iyi de bir motorcuydum aslında ileri sürüş eğitimim falan da vardı ama 55 ile giderken bir kaza yaptım 1.5 sene oldu daha sürünüyorum abi. 4 gün önce 2. ameliyattan çıktım. 55 ile giderken nasıl birisinin bacağı sadece çarpma ile kopma noktasına gelir aklım ermedi. Bacakta toplamda dikiş sayısı 100'ü geçti sanırım. Eskiden ekipman olduktan sonra sıkıntı yok falan diye savunurdum da motor şu trafikte şu devirde intihar görevi gibi aman uzak dur. Motor tehlikeli değil, motorcu tehlikeli değil ama arabacılar tehlikeli. 

• Beğen 4
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağrı Alaf yazdı:

Çok iyi de bir motorcuydum aslında ileri sürüş eğitimim falan da vardı ama 55 ile giderken bir kaza yaptım 1.5 sene oldu daha sürünüyorum abi. 4 gün önce 2. ameliyattan çıktım. 55 ile giderken nasıl birisinin bacağı sadece çarpma ile kopma noktasına gelir aklım ermedi. Bacakta toplamda dikiş sayısı 100'ü geçti sanırım. Eskiden ekipman olduktan sonra sıkıntı yok falan diye savunurdum da motor şu trafikte şu devirde intihar görevi gibi aman uzak dur. Motor tehlikeli değil, motorcu tehlikeli değil ama arabacılar tehlikeli. 

Büyük geçmiş olsun.. İlerisini gerisini bilmem bizim ki öyle bakınma işi. Mevcut oturduğum yerde bakkal market fırın hep arabayla gidilecek mesafede. Acaba diyorum bazen, sonra yürü diyorum işin ne.. Ancak sokaklar serengeti düzlükleri gibi hangi çalının arkasından sokak köpekleri çıkacak bilinmiyor. Koku duygumuzda gelişmemiş ki sınır çizgilerinin kokusunu alabilelim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Serkan Toker yazdı:

Ancak sokaklar serengeti düzlükleri gibi

Harika benzetme gerçekten de öyle abi. :D Sokak hayvanları yayalar kadar motorsikletlilere de belalar. Allah korusun bir dengeni bozsa... Neler okuyoruz haberlerde. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Zafer Akçay ın kanalını izlemek eğitimden sayılır mı :D 

Çağrı Alaf yazdı:

Çok geçmiş olsun Çağrı, üzüldüm olanlara

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Köksal Yılmaz yazdı:

Çok geçmiş olsun Çağrı, üzüldüm valla

Teşekkür ederim abi, cümlemizden uzak olsun böyle şeyler inşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Köksal Yılmaz yazdı:

Döner mi Döner, ne beklemeliyiz, bugün de başkasının yerine utandık.. Bakışı kaçırırsan öyle dışarı kaçırırsın motoru vs..

Yalnız motorcular kendi hatalarını çekinmeden yollayıp sonra azarı işitiyorlar onu çok takdir ediyorum.. :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Serkan Toker yazdı:

vs..

"Nereye bakarsan oraya gidersin." de var onu unutmayalım. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağrı Alaf yazdı:

Harika benzetme gerçekten de öyle abi. :D Sokak hayvanları yayalar kadar motorsikletlilere de belalar. Allah korusun bir dengeni bozsa... Neler okuyoruz haberlerde. 

Aslında sevimliler ya..

Çağrı Alaf yazdı:

"Nereye bakarsan oraya gidersin." de var onu unutmayalım. :D 

Bakışı kaçırırsan dedim ya.. :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kursa giriyoruz.. sınava giriyoruz.. 

Eskiden de böyle değil miydi zaten.. Fark sadece kartın değişmemesi mi ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Motor kullanmıyorum ama Zafer Akçayı takip ediyorum güzel bilgiler veriyor. Trafikte motorsiklet kullanan arkadaşlara elimden geldiğince öncelik veriyorum. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim anladigim. Kucuk bir kurs (yarim gün), yazili sinav yok. Direksiyon sinavi var. Muhtemelen hepsi ayni gun icinde. Önceden de boyle miydi?

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
(düzenlendi)
Eren Gökmen yazdı:

Benim anladigim. Kucuk bir kurs (yarim gün), yazili sinav yok. Direksiyon sinavi var. Muhtemelen hepsi ayni gun icinde. Önceden de boyle miydi?

Kurs detayları henüz belli değil. Kaç saat olacak vs. Yazılı sınav önceden de yapılmıyordu, B ehliyetli motosiklet ehliyeti almak isterse sadece direksiyon sınavına giriyor. Kurs süresi ve ücreti ayırıcı faktör olacaktır.

tarihinde Bahadır TÜFEKCİ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

ama şimdi böyle yazınca çok da şeeey olmadı yani albenisi yok

Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Kurs detayları henüz belli değil. K

kanunun c maddesinde meb özel kursuna gidilerek direksiyon eğitimi tamamlanacak yazmakta, 10-14 bin tl arası bir ifade yani , yazılı e-sınav ücreti artı olarak alınıyordu o olmayacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ama şimdi böyle yazınca çok da şeeey olmadı yani albenisi yok

Seçim her yıl mı olsa acaba ya 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Seçim her yıl mı olsa acaba ya 

istatistiğe baktım: 16/13=1,23 yılda bir yapılmış zaten. %32 lik bir iyileştirme ile 1yıl /yıl  mümkün, olabilir yani

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

1. Sürüş eğitimi çok önemli. Sadece motosiklet için değil, araç kullananlar için dahi önemli.

2. Koruyucu giyisiler, ekipman çok önemli, motosikletten daha önemli.(kask-mont ve koruyucu destekleri-bot-pantolon-eldivern-buff vb)

3. 125cc öyle basit fıtı fıtı gezecek cihazlar değildir. (bknz ktm 125 duke- yaklaşık 130kmh top speed)

4. motosiklet kullanın çünkü motosiklet kullanmak çok güzel.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

motosiklet kullanmak çok güzel.

bu güzel de, kullanıldığı şehirdeki çevre şoförleri bazen hiç güzel olmuyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

bu güzel de, kullanıldığı şehirdeki çevre şoförleri bazen hiç güzel olmuyor.

Çakıl taşıyla dolu kavanozda kum tanesi olmayı istedikleri için dibe ulaşmaları kolay olsun istiyorlar. Filtreleme diye bir tabileri var ki bana göre dünya üzerindeki en kötü ve tehlikeli hareket tarzı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...