İçeriğe Yönlendir

Redmi 13C 8/256 vs GM24Pro 8/256

Murat Sahın
Çözüme git Ümit Türk tarafından,

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Ama hem ram 6 gb, hem hafıza 128 gb, işlemci iyi görünüyor ama donanım olarak fazla geride gibi duruyor Doğan bey, yanlış mı düşünüyorum?

donanım değil işletim sistemi en önemli şey. iphone gibi değil androidler. kaç senelik oppo reno 2z telefon var evde, ondan daha yeni huawei p40 pro dan daha iyi çalışıyor hala. realme, oppo ve one plus kardeş marka.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Doğan Arşiray yazdı:

donanım değil işletim sistemi en önemli şey. iphone gibi değil androidler. kaç senelik oppo reno 2z telefon var evde, ondan daha yeni huawei p40 pro dan daha iyi çalışıyor hala. realme, oppo ve one plus kardeş marka.

Hiç böyle bakmamıştım konuya, genelde donanıma odaklanıyoruz. Nasıl olsa hepsi android deyp geçiyoruz, yanılıyoruz demek ki.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

xiaomi nin en üst modelleri alınmayacaksa bence hiç alınmamalı. onlarda redmi filan değil zaten Mi12, 13PRO vs gibi isimleri var.

redmi 13C ebay.com da 123 dolar.

relame 9 pro 223 dolar.

bence gayet açık. fiyatlarının burada aynı olması tamamen bize özgü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Doğan Arşiray yazdı:

xiaomi nin en üst modelleri alınmayacaksa bence hiç alınmamalı.

İmza Kaşe. Xiaomi Custom ROM Geliştirici Ekibindeydim bir süre. C modelleri vesaire aman aman evlerden ırak. Tablacıdan telefon alınır oradan alınmaz. 

Doğan Arşiray yazdı:

fiyatlarının burada aynı olması tamamen bize özgü.

Aynısı Samsung ve Apple için de geçerli. Burada yurtdışında Ultra serisi ile Pro Max serisi kafa kafayadır hep, Tr'de Samsung bölgesel fiyatlandırmanın kralını yapıp yarısına çekiyor fiyatları neredeyse. Apple kadar da telefonlara masraf etmediklerinden kolaylarına geliyor demek ki. Bu arada Realme eğer Oneplus kadar iyiyse başka bir şey istemez insan. Oneplus e Oppo güzel telefon markaları. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Yedek bi telefon alayım diyorum okudukça kafam karışıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

Yedek bi telefon alayım diyorum okudukça kafam karışıyor

S24 tabi ki karışacak bir durum mu var?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Çağlar Bayur yazdı:

S24 tabi ki karışacak bir durum mu var?

25 i varsa almam bak kazıklatma beni

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

25 i varsa almam bak kazıklatma beni

ara model alınmaz, ultra edişin al

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fatih Keskin yazdı:

kafam karışıyor

Konuyu açmadan iki model vardı aklımda, şimdi 8 model oldu :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Vivo, oppo ve real mi cihazlarında da genel anlamda soruna denk gelmedim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

işte forumun gücü.

Selçuk Bakış yazdı:

Vivo, oppo ve real mi cihazlarında da genel anlamda soruna denk gelmedim.

oneplus. hepsi aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Çağrı Alaf yazdı:

Xiaomi Custom ROM Geliştirici Ekibindeydim bir süre. 

lineageos, crdroid, miui.eu hangi ekipteydiniz 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Coşku Mert yazdı:

lineageos, crdroid, miui.eu hangi ekipteydiniz 

Mi-Room Rus ekibi. MIUI11'e kadar çalıştık sonra ekip dağıldı Covid-19 zamanı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Coşku Mert
Çağrı Alaf yazdı:

miroom mi5 cihazimda severek kullanirdim. en stabil romdu o cihazda bana gore. memnun oldum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

ben telefonunu buldum. kamerasında OIS bile var.

https://www.hepsiburada.com/vivo-v21-128-gb-8-gb-ram-vivo-turkiye-garantili-p-HBCV00002NV2JE

hiç başka birşey arama derim. testleri filan ortada. harika bir kamerası ve iyi bir pil ömrü var. ekranıda iyi.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Coşku Mert yazdı:

miroom mi5 cihazimda severek kullanirdim. en stabil romdu o cihazda bana gore. memnun oldum :)

Bunları duymak çok güzel. Gerçekten şahane zamanlardı. :) Topluluk kendi kendini ayakta tutuyordu. Mi8 SE + Mi-Room'un benim için de yeri çok ayrıdır. Sadelik ve performans arayanlar için biçilmiş kaftandı Mi-Room sürümleri.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Murat Sahın yazdı:

Valla merakla bekliyom ne alcağını 🤣

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Çağrı Alaf yazdı:

Kullandığım rom. Ellerinize sağlık mis gibi çalışıyor. Bu arada Mi9 kullaniyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Neden realme diğerlerinden belirgin şekilde pahalı acaba? Hemde diğer ikisinin iki katından fazla pahalı. 

Doğan Arşiray yazdı:

ben telefonunu buldum. kamerasında OIS bile var.

https://www.hepsiburada.com/vivo-v21-128-gb-8-gb-ram-vivo-turkiye-garantili-p-HBCV00002NV2JE

hiç başka birşey arama derim. testleri filan ortada. harika bir kamerası ve iyi bir pil ömrü var. ekranıda iyi.

Vivo ne ki? İlk kez duydum cidden :unknw:

Bu arada OIS'i de ilk kez duydum :) 

Ersen şahin yazdı:

Valla merakla bekliyom ne alcağını 🤣

Abi çok kafa karıştırıcı. Bütçede sorun yok, kendime limit belirlemiştim, üzerine çıkarım yani, ama seçenekler çok çok arttı :) 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

bu alaınabiliyorsa sipariş ver gtisn diğerleri teferruat kalır

Abi aslında tam belirtmedim ama söz gelimi fotoğraf kalitesine pek takılmıyorum. Benim için uygulamalarda çalışma hızı önemli. İnternet hızı önemli. Çekim gücü önemli (hepsi aynı olmuyor, aynı hatta ben net konuşurken arkadaşın telefon çekmiyor mesela) Bunların dışında şarjın ne kadar gittiği (yoğun kullanımda günü çıkartması mühim) önemli, ekranın göz yormayacak özelliklerde olması önemli. m6 pro bunları sağlıyor gibi görünüyor. Ama aynı ihtiyaçlara 13c ne kadar cevap verir, A34 ne kadar cevap verir, bunlara bakıyorum. 

Mesela ilk çıktığında aldığım ve o dönem işimi rahatça gören 3/64 redmi 9c'de teknik olarak herhangi bir arıza söz konusu değil ama artık uygulamalarda kasmaya başladı haliyle. İş gereği çok fazla uygulama kullanıyorum. 

Bütçe çok mühim değil aslında, ısırılmış elma bakmayışımın sebebi kullanacağım bazı uygulamalar iosta yok mesela. Ama biliyorum ki ne alsam 2 yıl sonra yine kasacak, temel erdim bu aslında biraz bütçe dostu bakmamdaki. Zaten garantisi bitince yenisini alıyorum :) 

Ersen şahin yazdı:

Bu iş. İyice karışmaya başladı vaziyet alın sonu karakol gibi duruyo

SW focus 1 ya da hafif ticari bakarken golf 4 almıştım. Başka bir şey demiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

redmi 12 pro aldık gayet iyi ama yeni çıkacak 5g li olanı bi tık daha iyi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...