İçeriğe Yönlendir

Redmi 13C 8/256 vs GM24Pro 8/256

Murat Sahın
Çözüme git Ümit Türk tarafından,

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

honor 90

kulaklık hediye gelen zamanlar mıydı

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

kulaklık hediye gelen zamanlar mıydı

Ben aldığımda kampanya yoktu ama halen hediye veriyorlar. Fiyatı da düşmüş yine 16099a

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Selçuk Bakış yazdı:

Bütçenin son hali ne kadar bilmiyorum ama honor 90 kullanıyorum, 12gb/512gb hafıza var, snapdragon işlemcisi de mevcut. bt kulaklık hediyesi var.

Selçuk Bakış yazdı:

Ben aldığımda kampanya yoktu ama halen hediye veriyorlar. Fiyatı da düşmüş yine 16099a

Kendi web sitesi dahil kulaklık hediyesine dair bir şey bulamadım, telefon iyi görünüyor. Ois yok sanırım ama benim için çok mühim değil zaten. Kalan her şey güzel. Teşekkürler. Biraz inceleyeyim.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Yahu telefon almak ne kadar stresli bi işmiş 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Murat Sahın yazdı:

Kendi web sitesi dahil kulaklık hediyesine dair bir şey bulamadım, telefon iyi görünüyor. Ois yok sanırım ama benim için çok mühim değil zaten. Kalan her şey güzel. Teşekkürler. Biraz inceleyeyim.

Hepsiburada üzerinden veriyor hediyeyi

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Selçuk Bakış yazdı:

Hepsiburada üzerinden veriyor hediyeyi

Oradan da baktım ama göremedim :) 

buldum teşekkürler

Ersen şahin yazdı:

Yahu telefon almak ne kadar stresli bi işmiş 

Abi hakim olduğum bir mesele değil, bir çok şeyi burada öğreniyorum. Mesela ois, snapdragon falan benim için çok anlam ifade etmiyor :) 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

foto cekiyorsan OIS en onemli sey. 

Selçuk Bakış yazdı:

bence guzel fiyat. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Doğan Arşiray

hangisi ucuzsa o olur. ikiside iyi. honor cok daha yeni. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

özelliklerine göre bu listede en alınacak cihaz realme gt2...  işlemci ve ois destekli kamerasıyla diğerlerinden bir adım önde. ikinci seçeneğim f/p oranı için poco m6 pro olurdu. bu kadar para verip ois desteksiz cihaz almak akıllıca değil. 10 sene önce çıkan telefonlarda olan özelliği koymuyorlar. video çekiyorsun zangır zangır titriyo... hoş bana kalsa ben bunların hiçbirini almam yenilenmiş veya sahibinden full kutulu ikinci el ama amiral gemisi 2 yaşında cihaz alırdım :)

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Coşku Mert yazdı:

özelliklerine göre bu listede en alınacak cihaz realme gt2... işlemci ve ois destekli kamerasıyla diğerlerinden bir adım önde. bu kadar para verip ois desteksiz cihaz almak akıllıca değil. 10 sene önce çıkan telefonlarda olan özelliği koymuyorlar. video çekiyorsun zangır zangır titriyo... hoş bana kalsa ben bunların hiçbirini almam yenilenmiş veya sahibinden full kutulu ikinci el ama amiral gemisi 2 yaşında cihaz alırdım :)

ben de oyle yapmistim. p40 pro aldim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

ben de oyle yapmistim. p40 pro aldim. 

özelliklerine bir bakayım dedimde 210 gram telefon benden uzak olsun hiç kullanışlı değil. tek elle münkün değil kullanamazsın. telefon dediğin her beklentiyi cevapladığı gibi aynı zamanda 160-170 gram ve max 6,2 ekranlı olacak samsung galaxy S serisi gibi

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Doğan Arşiray yazdı:

hangisi ucuzsa o olur. ikiside iyi. honor cok daha yeni. 

İşlemci olarak Honor 90 Snapdragon 7 Gen 1 işlemci sunarken gt2 Snapdragon Gr888 işlemci sunuyor ama hangisi tercih edilmeli net bilgi bulamadım :) . Ramler aynı, romun 256 yada 512 olması benim için çok anlamlı değil, ikisi de yeterli. Realme ois, değişken anten ve çift dolby hoparlör sunuyor. İkisi de 5g destekliyor sanırım. Fiyatlar arasında fark yok, honor X5 kulaklık hediyeli ama çok mühim değil. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Coşku Mert
Murat Sahın yazdı:

İşlemci olarak Honor 90 Snapdragon 7 Gen 1 işlemci sunarken gt2 Snapdragon Gr888 işlemci sunuyor ama hangisi tercih edilmeli net bilgi bulamadım :) . Ramler aynı, romun 256 yada 512 olması benim için çok anlamlı değil, ikisi de yeterli. Realme ois, değişken anten ve çift dolby hoparlör sunuyor. İkisi de 5g destekliyor sanırım. Fiyatlar arasında fark yok, honor X5 kulaklık hediyeli ama çok mühim değil. 

honor 90 ın işlemcisi gt2 ye göre daha yeni işlemci. verimlilik ve performans olarak daha iyi ama honor 90 da ois yok. büyük eksiklik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sahın yazdı:

İşlemci olarak Honor 90 Snapdragon 7 Gen 1 işlemci sunarken gt2 Snapdragon Gr888 işlemci sunuyor ama hangisi tercih edilmeli net bilgi bulamadım :) . 

Belirttiğini işlemcilere baktım. 888 bayağı önde götürüyor. %30 gibi daha performanslı 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Sani Gerşon yazdı:

Belirttiğini işlemcilere baktım. 888 bayağı önde götürüyor. %30 gibi daha performanslı 

888 5nm, 7 gen 1 ise 4nm ile üretilmiş. daha fazla birşey demeye gerek yok bence :)

7 gen 1 e o/c yapılsa o da sentetik testlerde performans olarak önde görünür ama batarya tüketimi ısınma verimlilik vs. herşey sentetik test değil

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Coşku Mert yazdı:

honor 90 ın işlemcisi gt2 ye göre daha yeni işlemci. verimlilik ve performans olarak daha iyi ama honor 90 da ois yok. büyük eksiklik

Sani Gerşon yazdı:

Bu durumda gt2'nin hem işlemcisi daha başarılı hem ois var. Android 12 tabanlı sistem ile geliyor ama hypersmart değişken anten teknolojisi gerçekten gerçekse benim için çok önemli. Mesela kaç yıldır 9c'yi değiştirmeyişimin sebebi sinyal gücünün çok iyi olması. Kimsenin telefonuna mesaj bile gelmeyen yerde ben telefonla konuşabiliyorum ve bu yer işyerinin büyük bir kısmını kapsıyor :) 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Murat Sahın yazdı:

Bu durumda gt2'nin hem işlemcisi daha başarılı hem ois var. Android 12 tabanlı sistem ile geliyor ama hypersmart değişken anten teknolojisi gerçekten gerçekse benim için çok önemli. Mesela kaç yıldır 9c'yi değiştirmeyişimin sebebi sinyal gücünün çok iyi olması. Kimsenin telefonuna mesaj bile gelmeyen yerde ben telefonla konuşabiliyorum ve bu yer işyerinin büyük bir kısmını kapsıyor :) 

android 12 ile geliyor ama şu an android 13 güncellemesini almış. belki android 14 de alır güncelleme takvimini bilmediğim için net değilim o konuda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Coşku Mert yazdı:

hoş bana kalsa ben bunların hiçbirini almam yenilenmiş veya sahibinden full kutulu ikinci el ama amiral gemisi 2 yaşında cihaz alırdım :)

Bunu bende düşündüm aslında, ama çoğu satıcıda fatura yok, malum direnç kayıtlı telefon dolu ortalık. Haliyle güvenemiyorum :) Hoş, direnç kayıt nedir, onu da tam bilmiyorum ama sanırım telefonun içini açıp işlem yapıyorlarmış falan. Global cihaz dolu. Ancak tanıdıktan falan denk gelirse güvenilir sanırım. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Her türlü açıklama yapılmış, geriye seçmek kalmış :hohoho:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu telefon işinde bence gemisi amiralinden çok android sürümü etkili, uygulamalarda birçok özellik işlmeci ile değil andronun sürümü ile geliyor, bir de her sürüm her nesil telefonda aynı özellikleri ile gelmiyor. andro derken ios lular da aynı, 17.1.2.34.5 aldı diye sevinitken aslında birçok özelikkle yeni nesil ile aynı açılmılmıyor. lansman tarihi yeni olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sahın yazdı:

direnç kayıt nedir, onu da tam bilmiyorum ama sanırım telefonun içini açıp işlem yapıyorlarmış falan.

Aynen böyle. Bi parçayı mı ne lehimleyip yeni (kayıtlı) imei yazıyorlar. Sonrasında cihaz kayıtlı oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Bunu bende düşündüm aslında, ama çoğu satıcıda fatura yok, malum direnç kayıtlı telefon dolu ortalık. Haliyle güvenemiyorum :) Hoş, direnç kayıt nedir, onu da tam bilmiyorum ama sanırım telefonun içini açıp işlem yapıyorlarmış falan. Global cihaz dolu. Ancak tanıdıktan falan denk gelirse güvenilir sanırım. 

easycep 1 sene garantili... 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Doğan Arşiray yazdı:

easycep 1 sene garantili... 

Takip edince bir şey olur mu bilmiyorum ama mesela şu an işe yarar bir telefon yok web sitelerinde satışta. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...