İçeriğe Yönlendir

Redmi 13C 8/256 vs GM24Pro 8/256

Murat Sahın
Çözüme git Ümit Türk tarafından,

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

A34

yedek telefon olur ondan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Birkaç video izlemenize de öneririm. Örneğin poco x4 pro aldım ama x3 pronun birçok özelliiğinin daha iyi olduğunu gördüm böyle olacağını bilseydim birazcık daha çıtayı yükseltirdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Hakan Tarım yazdı:

Kullandığım rom. Ellerinize sağlık mis gibi çalışıyor. Bu arada Mi9 kullaniyorum

Mi9 gözümde Xiaomi’nin en iyi telefonudur. Elime bi saydam olan geçmedi ki alayım. 

image.jpeg.330f34f505e3906064b9757acd5cf5ce.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Bu arada OIS'i de ilk kez duydum :) 

Optik Image Stabilisation. Video moduna geçildiğinde kamera kendini dışarı itiyor ve askı konumuna geçiyor. Askıda yapılan hareketleri tersinir şekilde taklit ediyor ve belli bir açıya değin hareketleri sönümleyebiliyor. Ucuz olanlarda EIS var onlarda da Pixel RIP dediğimiz olay çok oluyor. İç içe giriyorlar çok hareketli videolar çekilmiyor. Bu işi telefonlara ilk getiren firma Lumia 920 ile Microsoft. Şu an tahtta iPhone ile Samsung var. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Murat Sahın yazdı:

Neden realme diğerlerinden belirgin şekilde pahalı acaba? Hemde diğer ikisinin iki katından fazla pahalı. 

Benim yazdıklarım arasında o kadar fark yok. 

Murat Sahın yazdı:

Abi aslında tam belirtmedim ama söz gelimi fotoğraf kalitesine pek takılmıyorum. Benim için uygulamalarda çalışma hızı önemli. İnternet hızı önemli. Çekim gücü önemli (hepsi aynı olmuyor, aynı hatta ben net konuşurken arkadaşın telefon çekmiyor mesela) Bunların dışında şarjın ne kadar gittiği (yoğun kullanımda günü çıkartması mühim) önemli, ekranın göz yormayacak özelliklerde olması önemli. m6 pro bunları sağlıyor gibi görünüyor. Ama aynı ihtiyaçlara 13c ne kadar cevap verir, A34 ne kadar cevap verir, bunlara bakıyorum. 

Mesela ilk çıktığında aldığım ve o dönem işimi rahatça gören 3/64 redmi 9c'de teknik olarak herhangi bir arıza söz konusu değil ama artık uygulamalarda kasmaya başladı haliyle. İş gereği çok fazla uygulama kullanıyorum. 

Bütçe çok mühim değil aslında, ısırılmış elma bakmayışımın sebebi kullanacağım bazı uygulamalar iosta yok mesela. Ama biliyorum ki ne alsam 2 yıl sonra yine kasacak, temel erdim bu aslında biraz bütçe dostu bakmamdaki. Zaten garantisi bitince yenisini alıyorum :) 

SW focus 1 ya da hafif ticari bakarken golf 4 almıştım. Başka bir şey demiyorum :) 

Bu fiyat bandında kameralar arasında afaki fark olmaz zaten. Hepsi işini görecek cinsten kamera kullanmıştır. Birinde ois vardır, diğerinin ön kamerası iyidir gibi farklar olabilir. Ama 2 yıl sonra kasmasın diyorsan işlemciye mutlaka bakmalısın. Yazılımı iyi olmalı. Ram 8-12 çok fark etmez. Ha bir de şarj çok önemli. Artık kocaman ekranlı, bilmem nit parlaklı telefonlar için her pil az. Bu sebeple hızlı şarj çok büyük avantaj. Şarjım bitti dediğin yerde 10 dk şarj ile günün geri kalanını çıkarabilirsin. 

Şu an poco m6 pro yeni olması ile öne çıkıyor ama bu fiyata daha iyi işlemcili bir şey var mı bakmak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mahmut Yıldız yazdı:

Benim yazdıklarım arasında o kadar fark yok. 

Yurt içinde yok ama yurt dışı karşılaştırma sitesinde $ fiyatları çok farklı. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Murat Sahın yazdı:

Yurt içinde yok ama yurt dışı karşılaştırma sitesinde $ fiyatları çok farklı. 

Yurt dışı evet. Oppo, oneplus, vivo ve realme aynı şirket çatısı altında olması lazım. Realme hintlilere satılmış olabilir. Bu 4 marka içinde en ucuzu realme olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Vivo oppo'nun kardeş firması

Murat Sahın yazdı:

V21 güzel bir telefon. ben alacaktım sonra, huawei p40 pro aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
Çağrı Alaf yazdı:

Mi9 gözümde Xiaomi’nin en iyi telefonudur. Elime bi saydam olan geçmedi ki alayım. 

image.jpeg.330f34f505e3906064b9757acd5cf5ce.jpeg

Kaç senedir kullanıyorum. İlk çıktığında almıştım. Spigen kılıfla birlikte ömürlük oldu. Şuan hiç yenileme ihtiyacı bile hissettirmiyor bana. Ama mavisini 😁

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Hakan Tarım yazdı:

Kaç senedir kullanıyorum. İlk çıktığında almıştım. Spigen kılıfla birlikte ömürlük oldu. Şuan hiç yenileme ihtiyacı bile hissettirmiyor bana. Ama mavisini 😁

Çok iyi firmaydı ama batırdılar sonradan. MIUI 12 ile bitti benim gözümde. Apple'a özenip her sene yamuk yumuk OS çıkarmaya kalktılar. Benim gibi Android'ci bile Apple'a geçti Xiaomi'nin o hatalarından sonra. Zaten sadece ucuz mantık herkesten 1 fazla özellik koyup koyup postaladılar. Eski tasarım ve malzeme kalitesine özenme olayını saldılar. Potansiyelini kullanamadı bence firma olarak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Ben karar veremedim zaten alacağım tel i ay da bir anca açarım bugün yine bakınırken @Serhat Işıkgeldi odama ay da bi kullanacağın tel e o kadar para verilirmi dedi ben de kafam karışık deyince ben alacağım sen karışma dedi bakalım ne alacak kardeşim merakla bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

ben alacağım sen karışma dedi

heeee o muydu beni aradıydı.. dedim kutu işini hallederiz

coupe 11 turbo var

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam babama aldım 13C . Fena değil güzel telefon ram ve hafıza nedeniyle tercih ettik. Bende de 12 pro var. aynı özelliklerde. Xiaomi 8 pro kullanıyordum ondan da çok memnundum bunlardan da memnunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Redmi alinacaksa note 12 pro ya bakin. Esimde var oldukca memnun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Fatih Keskin yazdı:

Ben karar veremedim zaten alacağım tel i ay da bir anca açarım bugün yine bakınırken @Serhat Işıkgeldi odama ay da bi kullanacağın tel e o kadar para verilirmi dedi ben de kafam karışık deyince ben alacağım sen karışma dedi bakalım ne alacak kardeşim merakla bekliyorum 

Kaç gündür ''telefon telefon'' deyip durdu çocuk gibi. Baktım ki heyecanlanıyor ama kafa bir o kadar da karışık. Uçuk saçık fiyatlı telefonlara kadar götürmüş işi.

Kardeşimin zarar etmesini ister miyim hiç. 

Dün bir tane yenilenmiş telefon seçip aldım kendisine. Evimizde senelerdir kullandığımız aynı marka ve modeli tercih ettim. İnşallah beğenir. Eline ulaştığında da kendisi buradan paylaşır.:bye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Murat Sahın yazdı:

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/889977-897703/general-mobile-gm-24-pro_redmi-13c/

Dostlar karşılaştırma burada. İki telefondan birini almayı planlıyorum. Bütçe ikisinin arası işte, 10 binden fazla ödemek istemiyorum. Bunlardan hangisini almalıyım ya da bu fiyatlara şunu al diyeceğiniz bir telefon var mı?

Aciliyetin yoksa bütçeyi artırman şart. Bu aralıkta alacağın telefonun kendi telefonundan bir artısı olmayacak ve muhtemelen memnun kalmayacaksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Selçuk Keleş yazdı:

Aciliyetin yoksa bütçeyi artırman şart. Bu aralıkta alacağın telefonun kendi telefonundan bir artısı olmayacak ve muhtemelen memnun kalmayacaksın.

Abi aciliyeti şöyle, şu an kullandığım telefon redmi 9c 3/64. İlk çıktığında almıştım, o zaman şirket telefonu kullanıyordum, alo desin yeter diye almıştım. İki telefon taşımak gereksiz geldi, şirket telefonunu iade ettim. 9C'de açıkçası alo demek dışında işlevsel değil :) 

Bütçe konusuna pek takılmıyorum aslında. Yani bütçeyi belirleyen şey bütçe miktarı diyemem, sadece o aralığa karar kılmıştım ama anladım ki daha yukarı çıkmak gerek. Çıkacağım mecbur. 

Şöyle bir liste yaptım ama hala kafa karışık :D 

Realme 10 8/256

Poco m4 pro 8/256

Poco x5 8/256 (5G desteği var)

Realme 10 pro plus 12/256

Realme 11 pro 8/256 (5g desteği var)

Redmi note 13 pro 8/256

Poco M6 Pro 12/512 

Realme c55 8/256

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Poco M6 Pro 12/512 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

En beğendiğim model de ABİ 5G desteği yok. Tamam 5G yok zaten de birileri diyor ki 5G desteği olan telefonların şebekesi daha iyi oluyor. Aslı var mı acaba :) 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

4 neyine yetmiyor

Bilmem, çoğu yerde 4g bile alamıyoruz :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

En beğendiğim model de ABİ 5G desteği yok. Tamam 5G yok zaten de birileri diyor ki 5G desteği olan telefonların şebekesi daha iyi oluyor. Aslı var mı acaba :) 

m6 pro yeni çıktı nasıl 5g si yok? vardır ya hu

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

@Sani Gerşon üstat sen ne diyorsun Poco M6 Pro 12/512 konusunda? Genel olarak tavsiye edilen bir model :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bütçenin son hali ne kadar bilmiyorum ama honor 90 kullanıyorum, 12gb/512gb hafıza var, snapdragon işlemcisi de mevcut. bt kulaklık hediyesi var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Honor der çekilirim, şu an fiyat kalite olarak bence en iyisi, xiaominin snapdragon işlemcili T serisini de tavsiye derim.Açıkçası snapdragon işlemciler dışında mobil alanda bir ıphone işlemcileri bir de huawei kirin işlemcileri vardı, huawei markasını bitirdiler (kendim p40 kullanıyorum kirin 990 işlemcili), bu işin can alıcı noktası işlemci.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...