İçeriğe Yönlendir

Brc; Sorunlar, Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Özgür Karasüleymanoğlu

Bunun patentini Brc almışsa araştırmadan,verimli olduğunu görmeden uygulamaya geçeceğini sanmam.Dünya çapında bir marka imajına zarar vermez.Ama patentini 2a almışsa neden tüm dünyada ki brc lerde değilde Türkiyede kullanılacak bu sistem soru işareti.

Yorum bağlantısı
Murat Basma

ayrica patent numarasini vermeden de "patentli uygulama" demek kanunlara aykiri. sonucta henuz basvuru asamasinda da olabilir red edilmis de olabilir.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu
+5

Focus 1.6 - 2004 Sq24 27000km dir kullanıyorum.

1. Gerçektende ince ayarlar yüzünden motor ışığım defalarca yandı, çok şükür şimdilerde derdimiz yok ama yakında rolanti bozukluğu yüzünden yanması an meselesi. o ışık yanmadan önce hep rolanti bozuluyor çünkü.

2.Çok soğuk havalarda bu derdi yaşamış biri olarak çok sık karşılaşmadığımı belirteyim ama oluyor gerçek.

3. Allah aşkına şu kablonun yerini tarif et hocam. Eğer kablodan kaynaklıysa bu sorun bende düzeltip kurtulayım gerçi benimki 2004 ama...

4. Devir daim pompam delindiği için soğutma suyum boşaldı ama sanırım bu lpg den kaynaklı değildi.

5. Araba LPG montajı yapıldığında garantili idi. Takılır takılmaz çıktı tabi. Tüm problemleri ççözmeye çalışırken arabam ve ben başbaşaydık kimse yaptığı işe ürettiği arabaya sahip çıkmadı.

Sonuç: 27000 km devirdim. Geçen hafta birşey daha öğrendim. 25.000km de gaz filtresini değişmeliymişiz. 20YTL verdim,kurtuldum.

Erkan bey kablo 2002 den sonraki makyajlı kasalarda düzeltilmiş sizde bu kablodan olacağını sanmam. Olsa montajdan beri rolanti düzensiz olurdu.Kablo motor bloğununun kabine bakan arka tarafında.

Yorum bağlantısı
Ersin Karaca

Bizim arabada çalıştırdıktan hemen sonra rolantisi 2000 devir sularındayken yolda giderken 1000 devirin altına düşüyor nedeni bu kablo mu?

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Bu kablo kopukken rölanti 2000 lerde takılı kalıyordu.Her rölanti düzensizliğini ona bağlamamak lazım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fedai Özoğlu

arkadaşlar moralim çok bozuk. arabamın içine etsinler diye adamlara 1650 ytl verdim nasılmı.

4x200=800 ytl silindir başlarının delinmesi.

1x200=200ytl motora hava giriş deliği

250 ytl simit depo deliği 10 cm genişliğinde

350 ytl direksiyon kutusunun yanından kablo giriş deliği baş parmağım kadar.

50 ytl düğme deliği

lpg kitinide hediye ediyorlar.

üstüne üsteli diyorlar ki benzinliden bir farkı olmaz fark edemezsiniz. dün tam 12 saatimi aldı bu zama zingo. üç defa ayar yaptılar. arabam ... dan fazla yapmıyor. 5000 devire çıktığı çok nadir yokuş aşağı olursa yapıyor. gaz bir gelip bir gidiyor. bu şekilde 20 ytl lik gaz la 85 km yaptı.

yokuş aşağı gaz yiyor yokuş yukarı gaz yemiyor araba yerinden kalmıyor ya.

bu paranın gözü kör olsun aracıma el vurdururmuydum yoksa.

biri bana yardım etsin ağlayacağım ya.

acil yardım çağrısıdır.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

galip bey brc ustalar simitdeki şamandıradan diyorlar ama zannet miyorum. araç boş gaz yerken 6000 deviri rahat vuruyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Montaj ya da kalibrasyon hatası muhtemelen. Benim araba 6750 devire çıkabiliyor 2. viteste deneyin. Düzeltilir sıkmayın canınızı. Takan yer düzeltemezse markanın distribütörünü arayıp yardım isteyin.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)

"Böyleyse lpg lanet olsun" demişsiniz başlıkta ama merak etmeyin değil, mutlaka iyi bir usta bulun ve sorununuzu düzeltilsin

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

manifold delmediler manifoldun yanındaki pik den deldiler. enjeksiyonların oradan. hemen yanında. adamlar günde 5 araba takıyoruz diyorlardı doğru hatta bizim okuldan yaklaşık 10 tane arkadaş taktırmış onlara. ikinci brc taktıran benim diğer arkadaşta aynı sorunu yaamış ilk günlerde şimdi daha memnun. bende göreceğim bakalım

çözüm arayışlarımdan dolayı foruma uzun süre bakamadım özür.

hangi yazılımı yüklediklerini bilmiyorum.

içindeki 20 ytl lik gazı tükettim yaklaşık 85-90 km gitti.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Fedai hocam öncelikle hayırlı olsun diyorum.

Genelde LPG taktıranlardan hep olumlu paylaşımlar alıyorduk. Ben de sıcak bakıyordum. Tatilde taktırmayı düşünüyordum hatta. Her zaman söylenen klasik söz var: "LPG'yi iyi bir ustaya taktırırsan sorun yaşamazsın." diye. Hakikaten öyle. Bence gidip bir ayar yaptır. Eğer düzelmezse arkadaşların da dediği gibi git "yaptığınız .... temizleyin" de. Sert yap biraz. Daha olmadı davacı ol... Oh ne ala... Hem bir tomar para verelim hem de aracımızın içine etsinler... Sıkar o biraz...

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Aracımı satarken orijinal kesinlikle hiç lpg takılmamıştır diyeceğim hatta lpg li olanlardan fazla bile istemeliyim.. :)

Geçmiş olsun, umarım sorununuz kısa zamanda çözülür..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aracımı satarken orijinal kesinlikle hiç lpg takılmamıştır diyeceğim hatta lpg li olanlardan fazla bile istemeliyim.. :)

Böyle söyleyerek belki lpg liler ile aynı paraya satarsın... Ama bu arada yakacağım benzinin parası ne kadar olur bilmem :rtfm:

Yorum bağlantısı
Hazım Tuzkan
(düzenlendi)

benim araca takılan sistem bu ne manifold delindi sadece stepne nin olduğu yere delik açtılar harika bir dizayn ankara ostimde taktırdım 2a servisi ufak tefek ayarsızlıklar oluyor onuda bir kaç kez gidip ayartlatmak gerekiyor tabi daha yolun başındayız önemli olan kısmı bence iyi bir montaj

çok iyi araştırmak lazım

saygılar

ba26270734ad3242315747673e3adb08.jpg

Not:resim alıntıdır

tarihinde Haz?m Tuzkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
(düzenlendi)
Aracımı satarken orijinal kesinlikle hiç lpg takılmamıştır diyeceğim hatta lpg li olanlardan fazla bile istemeliyim.. :seytan:

O zaman da tüh bir de lpg masrafı var bunun 1000lira aşağı verin diyecekler :rolleyes:

tarihinde Cihan Yeti?ken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
O zaman da tüh bir de lpg masrafı var bunun 1000lira aşağı verin diyecekler :seytan:

+1905

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Ya benim şansıma yada Teleflexin iyi bir sistem olmasından kaynaklı 1 hafta oldu taktıralı ne bir sorun yaşadım, nede bir ayar yapıldı. Tunalı' dan aldığım gibi kullanıyorum. Sızdırmazlıkta araca bakan görevli kişi araca bakınca en iyi tercihi yaptığımı söyledi, hatta diğer araç sahipleri benim aracın motor kısmını görünce şaşırdılar. BRC ve diğer sistemleride yapan usta iyi olursa, sorun yaşanmayacağı kanaatindeyim diyim bir tek teleflexi değil diğer sistemi taktıran arkadaşlarada moral vermek istiyorum. Sonuçta sistem nekadar iyi olursa olsun, onu takan kişide iş bitiyor. Herkese benim gibi sorunsuz LPG diliyorum :seytan:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
benim araca takılan sistem bu ne manifold delindi sadece stepne nin olduğu yere delik açtılar harika bir dizayn ankara ostimde taktırdım 2a servisi ufak tefek ayarsızlıklar oluyor onuda bir kaç kez gidip ayartlatmak gerekiyor tabi daha yolun başındayız önemli olan kısmı bence iyi bir montaj

çok iyi araştırmak lazım

saygılar

ba26270734ad3242315747673e3adb08.jpg

Not:resim alıntıdır

nasıl yani?

arabanın hiç bir yerine delik açmadılar mı?

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
nasıl yani?

arabanın hiç bir yerine delik açmadılar mı?

Evet Oğuz bu sistemde delik açılmıyor, normal benzin enjektörlerini yükseltip alt kısmına silindirik boru takılıp ordan gaz veriliyor. Ama enjektörler motordan biraz uzaklaştığı için dezevantajı olurmu zaman göstercek. Kaldıki aracın orjinal enjektörlerine müdahale ediliyor, artık ayar sorunu olurmu onuda zaman gösterir.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Benim arabama da 15 gün önce BRC fast montajı yapıldı, ne çekiş açısından ne arıza ışığı ne de motordaki estetik görünüm açısından şu ana kadar hiç bir problem yaşamadım,herşey gayet normal ve sağlıklı..Büyük ölçüde iş usta da bitiyor kanaatindeyim..

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Fast olduğuna eminim,firmalar politika olarak yeni çıkan ürünü teşvik amacıyla en son çıkan kiti öneriyorlar ve onun montajını yapıyorlar,bunun sonucunda da genel olarak son çıkan kit BRC my07 tavsiye ediliyor ama fast de hala var..Montajı yapan kişi arkadaşımdı,my07 yerine fast önerdi ve sabah malzemeleri alıp geldi sıfır kutusunda,montajı da tek başına yaptı sabah 9da başladı akşam 5te bitti...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Aynı ilmekte birkaç konu tartışılmış...

1. Ben 2005 ten beri kullanıyorum BRC yi bir iki ufak ayar dışında hiç sorunum olmadı.Sanırım sizde de ayar problemi var.

2.Kabaca hesaplarsak bugüne kadar yaklaşık 5bin YTL tasarruf etmiş benim araba...Yani takmayanlar her gün zarar ediyor...

3.Bu teleflex denilen kitin bu kadar övülmesine şaşırıyorum.Daha mı az yakıyor?Daha mı fazla performans gösteriyor?BRC ile fiyat olarak ne kadar fark var acaba...

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

takan firmalır demekki işin ehli birde ayağa düşmemiş bir marka telefex ondandır

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...