İçeriğe Yönlendir

Brc; Sorunlar, Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ayhan Onaran

bende hesapladım ankaraya göre aracınız sehir içinde 185 kuruş yakıyor ki bence çok iyi :D daha ne olcakki onu anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

bence de 1.5 ytl/lt lik yerde km de 18ykr cok ben 1.78 lik yerden almama ragmen sehir içi o kadar yakmıyorum

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Mocan ve Mavi denizlerde çözülmediyse Yaldızlarda çözüleceğini hiç sanmam.İşçilikleri iyi ama ilgi sıfır kendi taktıkları araçla bile ilgilenmiyorlar ki başka araçla ilgilensinler.

Tüketimin gazda benzinden yüzde 20 fazla olacağını dikkate alırsanız biraz da trafikte kullanıyorsanız veya devirli kullanıyorsanız normal sayılabilir 12 litre. Bende focusla 11 litre gaz yakıyordum Ankara trafiğinde.

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Benim de benzinde 11 - 11.5, lpg'de de 13 - 13,5 litre civarında bir tüketimim var. Hergün sabah akşam Kızılay'a giriyorum. Bir de, gaza yumurta varmış gibi basayım da çok yakmasın falan filan deyince hem böyle içim sıkılıyor, daral geliyor, hem de öndekiyle aramda 100 metre boşluk oluyor, oraya bir anda 100 tane araba giriyor, arkadan gelen selektörler kornalar da cabası. O yüzden trafikte öyle ağır çekim hareketler yapmayı sevmiyorum, basıp gidiyorum. Belki böyle kullanmasam 1 veya 1,5 litre daha aşağı düşer tüketim, bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hazım Tuzkan
Mocan ve Mavi denizlerde çözülmediyse Yaldızlarda çözüleceğini hiç sanmam.İşçilikleri iyi ama ilgi sıfır kendi taktıkları araçla bile ilgilenmiyorlar ki başka araçla ilgilensinler.

Tüketimin gazda benzinden yüzde 20 fazla olacağını dikkate alırsanız biraz da trafikte kullanıyorsanız veya devirli kullanıyorsanız normal sayılabilir 12 litre. Bende focusla 11 litre gaz yakıyordum Ankara trafiğinde.

sayın özgür karasüleymanoğlu

bende aynı sizin gibi düşünmeye başladım yaldızları aradım program atabileceklerini söylediler bir çok kez program atılmasına karşın malesef sonuç alamadım değişende bişey olmucak size ve tümilgilenen arkadaşlara teşekkürler

saygılar

Yorum bağlantısı
Hazım Tuzkan
Program atalım dedilerse ve bu Plup-Drive programını henüz yükletmediyseniz faydasını görürsünüz. Bence gidin ve yüklesinler. Aynı programdan önce benimde yakıt tüketimim sizin gibiydi, program uygulanınca düzeldi...

çok kez program atıldı galip hocam değişen bişey olmadı

artık bu şekilde kullanacağız

saygılar

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Dağdeviren2
(düzenlendi)

Merhaba,

Bilinenlerin aksine, program montaj yapıldıktan sonra bir defaya mahsus atılır ve bakımlarınıza geldiğiniz süreç dahilinde Update (Güncelleme) yapılır. Bu güncellemeler aracın yakıtını hiçbir zaman etkilemez. Ama aracın bakım, hava şartları, yol durumuna göre Maps (Haritalar) sayfasından Benzin enjektör ms'si indirme ve çıkartma yapılabilir. Bizim tavsiyemiz aracın normal bakımlarından sonra, Lpg servisinize de uğrayarak bu ms'lerde ki sapmaları düzeltmeniz. Lt. bazında Lpg benzine göre %10 daha fazla yakar. Benzinde kullanım şartları ile Lpg'de kullanım şartları aynı olmalı.

Örneğin;Benzinde iken fazla yakmaması için hız yapmayarak ve devirli kullanılırken, Lpg'de aynı yolu daha hızlı ve devirsiz kullandığımızda Lt. bazında ölçümler farklı çıkar.

Anlattığınıza göre Aracınızın yakıtı Şehir içi kullanımlarında normaldir.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Standart renkler ve standart fontlar kullan?lmak zorundad?r. L
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Özgür Karasüleymanoğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar brc disbritörünün sitesinden bir şey öğrendim,bilmeyenlerle paylaşayım dedim.Brc my07 kitlerde eğer bir sorundan dolayı benzin sistemi çalışmıyorsa lpg anahtarındaki düğmeye 5 saniye kadar basılı tutuyorsunuz ve araç direk gazla çalışıyor.Yalnız acil durumlar için 5 kere gazla çalışma hakkınız var.5. çalıştırmadan sonra lpg ecusunu serviste tekrar özellik için aktif yapmak gerekiyormuş.Bilginize.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
Başlık sanırım yanlış olmuş, düzelteyim mi?

Çağlar hocam, ben düzelttim, umarım hatalı olmamıştır

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Evet brc'yi eklemeyi unutmuşum.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Hangi düğmeymiş bu?

Bunu 50 defaya çıkarsalar yazın kullanırdık... :nazar:

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Zaten my07 de bir tane düğme var gazdan benzine geçmeye yarayan.Eski tip brc anahtarlarda durum ne bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aramızda kalsın ama tüm kit markalarında var bu özellik.

Atikerde denedim oluyor..

Benimkinde denedim.. Yemedi...

Brc'de de sayı sınırı olmadığını sanıyorum..

Denemek lazım..

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Basılı tutma nasıl yav?Anahtar iki kademeli değil mi?Her zaman LPG tarafında duruyor zaten...Yaylı bir düğme mi var?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Basılı tutma nasıl yav?Anahtar iki kademeli değil mi?Her zaman LPG tarafında duruyor zaten...Yaylı bir düğme mi var?

Seninki tırt hoca..

Yeni anahtarlar bu şekilde artık..

tlf_anahtar.gif

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

iki kademeli degil farklı bir dügme uzaktan kumanda açma tuşu gibi düşün

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

Benim buton yuvarlak. keşke bu bilgiyi daha önce yazsaydınız :s bu gün benzin azkalmış durumdaydı arabayı rampada biyerde park ettik. geldik araba çalışmıyor. geri geri akıtıp düzlüğe gelince anca çalıştı. sonra doğru benzinciye

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Seninki tırt hoca..

Yeni anahtarlar bu şekilde artık..

tlf_anahtar.gif

Tırt mış... 4. yılına girdi tık yok... :s:s Bu düğmeyyi taksak olmiy mi?Kaç kablo geliy ki bu anahtara?

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı
(düzenlendi)
Benim buton yuvarlak. keşke bu bilgiyi daha önce yazsaydınız :s bu gün benzin azkalmış durumdaydı arabayı rampada biyerde park ettik. geldik araba çalışmıyor. geri geri akıtıp düzlüğe gelince anca çalıştı. sonra doğru benzinciye

(lpg li araçlar için) benzin deposunu çeyrek altında bile uzun süre kullanımda benzin pompasının elden çıkma ihtimalini hatırlatırım.

lavato dada direk çalıştırma var.ama sınırlama sayısından haberim yok.

tarihinde Kenan Yarg?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tırt mış... 4. yılına girdi tık yok... :):D Bu düğmeyyi taksak olmiy mi?Kaç kablo geliy ki bu anahtara?

Tek... :)

Buyur bakalım nasıl takacan :p

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
Aramızda kalsın ama tüm kit markalarında var bu özellik.

Aydın Bey Teleflex de yok malesef. Nerdenmi biliyorum, daha cumartesi akşamı Çevreyolunda benzinim bitti. Dist.

Tunalı dan Veli Şahin' e direk cepten ulaştım ve yardım istedim. Yapabileceğim bir şey yok bizim kitlerde o şekilde kesinlikle

çalışmıyor dedi. Sebep olarakda sıvılaşmış gazın buharlaşmadan motora geldiğinde enjektörleri bozduğunu o nedenle yapılamadığını

söyledi. Eğer yöntemi olsaydı kesinlikle söylerdi, Veli beyle muhabbetimiz iyi ve daha o gün arabamı Tunalının kaporta

bölümünden almıştım. Diğer markalarda enjektör sisteminin farklı olmasından dolayı olabilir ama Teleflex'in enjektör sistemi

maniforta ayrı ayrı gömülür. Benzin bitmesinin sebebide benim şamandıra bu aralar takılmaya başladı. 1 haftadır

Tunalı kaportada, aracı alırken nekadar gaz, nekadar benzin olduğunu unutup çevre yoluna çıkınca bunlar başıma geldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...