Osman Bilgin

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Recommended Posts

Hakan Murat    6
Hakan Murat
Yahu emmi cim, sen kendi cevrene gore genelliyorsun, bense dunyaya gore. En basitinden: hic bir ünlü isimde iphone harici bi cihaz gordun mu? Mesela bi popçuda ya da sunucu da?

Dilediğin kadar konus, iphone u normallestiremezsin. Ozelligine bakip alan 0.1 le de degil, geri kalanla genelleme yapildigini kabul etmen lazim.

Evet gördüm hemde Microsoft Windows Phone ama reklam amaçlı gibime geliyordu, üstelik o dönemde Windows Phone bilmem ne genel müdürü o dönemde iphone kullanıyordu,adam Windows Phone u tanıtan genel müdürdü üstelik

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Mehmet Kaya    31.612
Mehmet Kaya
5 saat önce, Hakan Murat yazdı:

Evet gördüm hemde Microsoft Windows Phone ama reklam amaçlı gibime geliyordu, üstelik o dönemde Windows Phone bilmem ne genel müdürü o dönemde iphone kullanıyordu,adam Windows Phone u tanıtan genel müdürdü üstelik emoji16.pngemoji3.pngemoji23.png

Adam kaliteden anlıyor demekki 😂😂😂🙈🙈🙈

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Eren Gökmen    1.810
Eren Gökmen

Hazir herkes burada iken yanlis anlasilmazsa ayfonculara bir sey soracagim. Dun kayinbiraderin telefonuna bir uygulama yukleyecektik. Yeni ios gerekiyormus yuklemek icin. O da telefon sapitacak diye guncellemiyor. Bu uygulamayi yuklemenin bir yolu var mi?

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Mehmet Ozyurek    51.731
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Hazir herkes burada iken yanlis anlasilmazsa ayfonculara bir sey soracagim. Dun kayinbiraderin telefonuna bir uygulama yukleyecektik. Yeni ios gerekiyormus yuklemek icin. O da telefon sapitacak diye guncellemiyor. Bu uygulamayi yuklemenin bir yolu var mi?

Telefonu ne.. 

Ben 7'ye her geleni yüklüyorum.. 

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Eren Gökmen    1.810
Eren Gökmen
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Telefonu ne.. 

abi valla ben de bilmiyorum. 6s plus galiba, belki de 7s plus

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Tahir İlter    20.704
Tahir İlter

Bu I phone ların kabloları neden beyaz diyen olmamış galiba :fiuw::vroom:

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Eren Gökmen    1.810
Eren Gökmen

Face id olayi sakal, makyaj vs degisikliklerde calisiyor mu?

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Mert Gülkokan    11.121
Mert Gülkokan

Umarım yanlış anlamışımdır diye düşünüyorum hızlı şarj özelliği var deniliyor ama hızlı şarj adaptörü sanırım ayrı satılacakmış

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Evren Erakçora    3.385
Evren Erakçora

premium telefon alıyorsun bedava mı verecek:)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Ali Cihangiroğlu    11.790
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Umarım yanlış anlamışımdır diye düşünüyorum hızlı şarj özelliği var deniliyor ama hızlı şarj adaptörü sanırım ayrı satılacakmış

mac adaptörü alacaksın kardeş, malum elma bu, zaten olanı sunar, bir de yanında aparat satar :)

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Mehmet Kaya    31.612
Mehmet Kaya
13 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Telefonu ne.. 

Ben 5 yükledim her geleni. :D

7 saat önce, Tahir İlter yazdı:

Bu I phone ların kabloları neden beyaz diyen olmamış galiba :fiuw::vroom:

Oldu oldu. Çabi dedi :D

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Kemal Korkmaz    2.485
Kemal Korkmaz

IOS 11 yazılımı indirdim telefon bayağı değişti İphone 8 gibi oldu...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Sani Gerşon    27.650
Sani Gerşon

Ofisteki arkadaş 5S'e yükledi, şimdilik uzak durun.

Alet ısınıyor ama öyle böyle değil. Üstünde yumurta pişer.

Menü geçişlerinde takılmalar var.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Cem Işık    6.314
Cem Işık
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Şimdi mi söylenir bu? Cezanı bilahare düşüneceğim..

• Mutlu 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur    40.498
Çağlar Bayur
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ofisteki arkadaş

yan sanai cihazdır

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Eren Gökmen    1.810
Eren Gökmen
Temiz kurulum mu?

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Sani Gerşon    27.650
Sani Gerşon
17 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Temiz kurulum mu?

Hayır, yarın onu  deneyecekti.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Servet Aydın    42.099
Servet Aydın

İos güncelleme yaparken temiz kurulum yapamıyor mu yoksa

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur    40.498
Çağlar Bayur

temizi nasıl oluyor, pisi de mi var?

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Mehmet Göktürk    9.841
Mehmet Göktürk

pilgusayara bağlanırsa temiz yükleme şansınız var ama herşeyi google a atıp geri koymanız gerekir.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Ali Cihangiroğlu    11.790
Ali Cihangiroğlu

kuralı unutmamak lazım, ayponlar maksimum adam gibi anca 4 sürüm alır (4 . de başlar sıkıntılar), daha sonra alır ama kısıtlı sürümdür ve özellikle bir süre sonra cihazı yavaşlatacak şekilde ayarlıdır, bıkarsınız gider yenisini alırsınız, özet olarak 5s zaten sıralamada en altta olan cihaz, buna 11 sürümünü yüklemek hata olur, bırakın şuanki halinde kalsın, 1 sene daha kullanayım diyorsanız buna uymak en güzeli, yok arkadaş 11 yüklerim birşey olmaz diyorsanız siz bilirsiniz, çitiylede yıkasanız farketmez, olacağı bellidir, zorlamayın aleti...

adamlar cihaz satacak, her sürüm sorunsuz uysa sizce olurmu bu, hem yazılım donanım olarak bu olmaz zaten hemde elma bu işe kasten birşeyler yaparak karışır fren yaptırır...

hadi oldu diyelim,  o zaman 2 ihtimal var, ya bu cihazlar über her sürümle uyumlu banamısın demiyor, yada hepsi aynıki ne yüklersen yükle gidiyor :)

not: özellikle şunuda yazayımda yine savundu demesinler,  android az farklıdır, androda cihaz kaldıracağı kadar sürüm alır ve orada kalır (bir farkıda budur ios tan), elmanın aksine sizi bezdirecek canınızı sıkacak şeyler yapıp elinizdeki aleti bozmaz,  kısaca yapamayacağı şeyi ite kaka orasını burasını kırpıp yüklettirmez, gider yeni cihaz alırsınız, 4-5 sene rahatça kullanırsınız, ayponda zaten 4-5 sene rahatça gider. sonrası 5s teki gibi olur...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş
Eren Gökmen    1.810
Eren Gökmen
Hayır, yarın onu  deneyecekti.

Denesin bakalim. merak ettim ben de
temizi nasıl oluyor, pisi de mi var?

Telefon guncelleme var dediginde yuklenen pis olan Kucuk guncellemede pek sorun olmaz da buyuk guncellemede sıkıntılı. iosda nasil yapiliyor bilmiyorum. Androidde ben şu sekilde yapiyorum:Üreticinin sitesinden fabrika yazilimlari indirilir ve uygun bilgisayar programi ile yuklenir.

Bu arada hersey sifirlanir. Önceden yedek almak gerekir. Google hesabina bagli uygulamalarin cogu yeni yuklemede ayara ihtiyac duymaz digerleri icin root varsa titanium backup ile uygulama ayarlari yedeklenebilir. Rehber fotolar vs bagliysa google hesabinda kayitlidir. Google ile senkronizasyona karsiysaniz bilgisayara yedek alinabilir. (Tavsiye olarak: Googledan birsey olmaz da siz arada sirada rehberi ve önemli seyleri disa aktarip bilgisayariniza kaydedin herzaman, hesabinizin sifresini unutursunuz vs garantide dursun hep)

Ayrica yine root varsa herhangi bir kötü seneryoya karsi twrp ile nandroid backup (komple sistem yedegi) alinarak telefonu eski haline döndürebilirsiniz vs.

Yani eski sistem uzerine yeni sistem kurulunca telefonun, bilgisayarin vs yavaslamasi, sapitmasi normaldir.

Bir de deep clean var. Onda da driverlar falan yukleniyor. Her telefon üreticisi vermez bu dosyalari.uygulamasi biraz sakat iş. Ne yaptigini biliyor olmak lazim. Brick olmus ( tugla olmus, hic acilmayan) telefonu kurtarabilirsiniz mesela.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Sitelerde Paylaş