İçeriğe Yönlendir

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Eren Gökmen
2 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Yine yeni yeniden güncelleme gelmiş. Allahtan wi-fi modda indirmiş benden habersiz?

iOS 11.0.3 iPhone’unuz ve iPad’iniz için hata düzeltmeleri içerir. Bu güncelleme:

• Bazı iPhone 7 ve 7 Plus aygıtlarında ses ve dokunma ile ilgili geri bildirimin çalışmadığı bir sorunu düzeltir
  • Serviste özgün Apple parçalarının takılmadığı bazı iPhone 6s ekranlarında, ekrana dokunulduğunda aygıtın tepki vermediği bir sorunu çözer
  • Not: Orijinal olmayan ekranların takılması görsel kaliteyi bozabilir ve doğru çalışmamasına neden olabilir. Apple sertifikalı ekran onarımları, orijinal Apple parçalarını kullanan, güvenilir ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir. Daha fazla bilgi için support.apple.com/tr-tr adresine bakın.

3. maddeyi neden yazmislar ki?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
6 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

3. maddeyi neden yazmislar ki?

Ben 3. Maddeyi dışarıda onarım yaptıranlar olarak anladım benim kafamı kurcalayan asıl sorun 2. Madde :unsure2:

11 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

• Serviste özgün Apple parçalarının takılmadığı bazı iPhone 6s ekranlarında, ekrana dokunulduğunda aygıtın tepki vermediği bir sorunu çözer

Güncelleme gerçekleştirdim bu arada bir fark Yok ilerleyen zaman belli eder durumu.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Şimdi, Arif Aykın yazdı:

Ben 3. Maddeyi dışarıda onarım yaptıranlar olarak anladım benim kafamı kurcalayan asıl sorun 2. Madde :unsure2:

evet o da garip. ben tam okumamisim onu. yan sanayi takilan parcalarin sorununu cözen bir güncelleme var galiba. 3. maddede de yan sanayi kullanmayin, orjinal kullanin bizi de ugrastirmayin demisler galiba :) enteresan olmus

ya da farkli üreticilerden ekran kullanmislar, ilk güncelleme onlarda sorun cikarmis, caktirmamak icin böyle yazmislar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
2 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

evet o da garip. ben tam okumamisim onu. yan sanayi takilan parcalarin sorununu cözen bir güncelleme var galiba. 3. maddede de yan sanayi kullanmayin, orjinal kullanin bizi de ugrastirmayin demisler galiba :) enteresan olmus

ya da farkli üreticilerden ekran kullanmislar, ilk güncelleme onlarda sorun cikarmis, caktirmamak icin böyle yazmislar

Dediğiniz mantıklı olabilir. İlk kullanılan yedek parça ürünler problemli olabilir. Zaten apple Türkiye 2016 yılının sonuna doğru ekran değişimine başladı. O zamandan önce ekrandan kaynaklı problemlerde direkt telefon swap oluyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kendileri ekran üretmiyor, dışarıdan gelende yazılım ile uyumsuz çıktı muhtemel. Kusurunu ötmek için yan sanayi ekran güncelleme yaptım demiş. Üzerine hapşırınca garantiden çıkaran bir firma, her şeyi kendi bünyesinde tutmaya çalışan, dışarıya ne verirse parayla veren firma için talihsiz açıklama olmuş kanaatimce.

@Mert, Ali ve Sani'yi aratmadım :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Steve Jobs önüne geleni kalitesiz iş yapanı şirkette döverdi kovardı. Bu bilinir. Onun ardından yürüyen projeler de iyi (zaten yürüyen) çıktı. Ama daha sonra Apple normal diğer firmaların çekincelerine para ve optimizasyona doğru kaydı kayıyor. Bu gibi sorunlar beklenir tabi. Sabancı öldükten sonra holdingin durumu gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Kendileri ekran üretmiyor, dışarıdan gelende yazılım ile uyumsuz çıktı muhtemel. Kusurunu ötmek için yan sanayi ekran güncelleme yaptım demiş. Üzerine hapşırınca garantiden çıkaran bir firma, her şeyi kendi bünyesinde tutmaya çalışan, dışarıya ne verirse parayla veren firma için talihsiz açıklama olmuş kanaatimce.

@Mert, Ali ve Sani'yi aratmadım [emoji4]
Gecen hafta bu islerle ugrasan arkadasimla konustugumda 11.0.2 ile yan sanayi ekranlarin goruntu vermedigi ya da dokunmatigi tanimadigi ortaya cikti. Elinde kalan cihazlarin haddi hesabı yoktu. Simdi yine calismaya devam eder en azindan.
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Apple'a yüklenen çok ama fotoğraf olayında daha iyisi halen yok, en sık kullanılan özellik bu, özellikle az ışıkta, ayar vb. yapmadan yapılan çekimlerde pek rakibi yok. Bence en önemli şey fotoğraf kalitesi, gerisi fasa fiso.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 dakika önce, V.Ceyhun Emir yazdı:

Apple'a yüklenen çok ama 

Yüklenenin neden yüklendiğini bir bilsek, gerekirse çocukluğuna inip sorunu çözeceğiz ama. bilemiyoruz. 

Adam kullanmıyor, almayacak da ama yükleniyor..

Resim işine ben hasta oldum. instagramdaki eski resimlerin hepsini sildim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Steve Jobs önüne geleni kalitesiz iş yapanı şirkette döverdi kovardı. Bu bilinir. Onun ardından yürüyen projeler de iyi (zaten yürüyen) çıktı. Ama daha sonra Apple normal diğer firmaların çekincelerine para ve optimizasyona doğru kaydı kayıyor. Bu gibi sorunlar beklenir tabi. Sabancı öldükten sonra holdingin durumu gibi.

Jobs gitti iş bitti, bunu bir yere yazın ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
38 dakika önce, V.Ceyhun Emir yazdı:

Apple'a yüklenen çok ama fotoğraf olayında daha iyisi halen yok, en sık kullanılan özellik bu, özellikle az ışıkta, ayar vb. yapmadan yapılan çekimlerde pek rakibi yok. Bence en önemli şey fotoğraf kalitesi, gerisi fasa fiso.

benim motorola razor daha iyi çekiyordu gece.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uzun pozlama yok 7'de

Dolayısı ile geceden çok birşey beklememek gerek ancak az ışıkta güzel iş çıkarıyor. Düzenleme menüsünden istediğimiz ışığı yakalamak mümkün. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
7 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Jobs gitti iş bitti, bunu bir yere yazın ...

Kesinlikle. İlk baştaki  gibi değil apple sonuçta. Adam çok ama çok iyi bir marka yarattı geriden gelenler onun gibi geliştiremiyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, V.Ceyhun Emir yazdı:

sadece ekranda gördüğün için geçerli, bastır bakayım nasıl o resimler :)

daha iyisi pek yok demişsinya, pek yok değil, baya varda buda fena değil demen lazım...

şuan telefonlar içinde adam gibi basacak kalitede resim çeken yok,  telefonda zaten olması gereken bu aletlerin amacıda ekranda iyi gözükmesi, sosyal paylaşımda kullanmak ve diğer telefonlarda iyi durması önemli, yoksa çekilen resimler alayında aynı, beş para etmez, basmaya değmez...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
46 dakika önce, V.Ceyhun Emir yazdı:

Apple'a yüklenen çok ama

Haketmediği bir ilgi var. Aleyna Tilki gibi :p

Piyasada ondan çok daha iyi ve çok daha ucuza işini yapan telefonlar varken insanların iPhone'lara neden yöneldiği, bizim gibi gelişmemiş / az gelişmiş ülkelerde şekilcilik olması vs... Bu tip sebeplerle alanların bi çocukluğuna inmekte fayda var tabi :)

iPhone'un fiyatı belki de 1000-2000 bandında olsaydı kimse bu kadar laf etmeyecek, onlarda bu kadar reklam yapamayacaktı. Malum, zor ulaşılır, kolay sevilir hesabı.

https://www.uludagsozluk.com/k/zor-ulaşılan-şeyin-daha-değerli-olması/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Arif Aykın yazdı:

Kesinlikle. İlk baştaki  gibi değil apple sonuçta. Adam çok ama çok iyi bir marka yarattı geriden gelenler onun gibi geliştiremiyorlar.

neyi geliştirmiyorlar kardeş,  aypon zaten geride, ne yetişememesi,  marka yarattı evet, Sony destekli ilk modelle, sonra yerinde saydı, senelerdir derim dejavu fon diye, devrimi yaptı evet, çokta güzel oldu, sapan saçma kılıfı değişik içi aynı Nokialardan ve türevlerinden kurtulduk, şimdi ne oldu ayponun kendisi aynı oldu, hatta daha kötüsü oldu, bunda kılıfta aynı içide, içini açayım biraz yazılım olarak çakma android şuan ayfon, ios benzetilenken şuan benzeyen oldu....

X le birşey değişti, oda sadece ekran, onuda adam gibi yapamadılar çrikin bir ön yüze sahip süper kazık bir cijaz çıkardılar, bunları kötülemek için yazmıyorum esasında, adamlar devrimi yaptı yerinde saydı diye yazıyorum,  hala daha erişilmez alet diğerleri tırt yetişemezler falan diyorlarya-sunya o yüzden yazıyorum, yetişemez dedikleriniz ayponu üretenler zaten, kim kime yetişemiyor demek lazım....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

her yıl model çıkarma yarışı üreticileri bitiriyor.

çift yumurta yapan tavuk gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Haketmediği bir ilgi var. 

Gruplarda konuştuğunuz, yaşadığınız yada sadece forumla ilgili bile yaşadığınız sorunların hiç birini yaşamıyorum. 

Her gün birileri şunu yapamıyorum, bu olmuyor diyor ama ben kontrol ettiğimde çatır çatır oluyor. 

Bu bence yeterli bir sebep.  Benim çocukluğuma inmenize gerek yok :) Güncel ispatlarım var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gruplarda konuştuğunuz, yaşadığınız yada sadece forumla ilgili bile yaşadığınız sorunların hiç birini yaşamıyorum. 

Her gün birileri şunu yapamıyorum, bu olmuyor diyor ama ben kontrol ettiğimde çatır çatır oluyor. 

Bu bence yeterli bir sebep.  Benim çocukluğuma inmenize gerek yok :) Güncel ispatlarım var. 

Bak mesela facebook'tan bi bayan arkadaşım yazmış. Artık nasıl illallah ettiyse...

zJ4VM9.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bak mesela facebook'tan bi bayan arkadaşım yazmış. Artık nasıl illallah ettiyse...

zJ4VM9.jpg

Aynen, sorunu kendinde arasın :)

En son güncellemeyi de kurdum az önce, sorun yok :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Dün akşam eşimin telefonuna 6s Plus güncelleme geldi ve güncelledim çok incelemedim ama güncelleme sonrası arayüz bana daha güzel geldi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen, sorunu kendinde arasın :)

En son güncellemeyi de kurdum az önce, sorun yok :p

O da dediğin gibi sorunu kendisinde aramış ama yalnız değilmiş. Bayan dayanışması hemen kendini gösteriyor.

RO3Vpo.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
36 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

bizim gibi gelişmemiş / az gelişmiş ülkelerde şekilcilik olması vs

Aynı yaftayı Vw içinde yapmıştın. Hadi biz az geliştik şekilcilik için aldık iki markayı da. Peki dünya genelinde satış rakamları ne diyor bu konuda fikrin var mı?

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...