İçeriğe Yönlendir

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Arif Aykın
(düzenlendi)
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

neyi geliştirmiyorlar kardeş,  aypon zaten geride, ne yetişememesi,  marka yarattı evet, Sony destekli ilk modelle, sonra yerinde saydı, senelerdir derim dejavu fon diye, devrimi yaptı evet, çokta güzel oldu, sapan saçma kılıfı değişik içi aynı Nokialardan ve türevlerinden kurtulduk, şimdi ne oldu ayponun kendisi aynı oldu, hatta daha kötüsü oldu, bunda kılıfta aynı içide, içini açayım biraz yazılım olarak çakma android şuan ayfon, ios benzetilenken şuan benzeyen oldu....

X le birşey değişti, oda sadece ekran, onuda adam gibi yapamadılar çrikin bir ön yüze sahip süper kazık bir cijaz çıkardılar, bunları kötülemek için yazmıyorum esasında, adamlar devrimi yaptı yerinde saydı diye yazıyorum,  hala daha erişilmez alet diğerleri tırt yetişemezler falan diyorlarya-sunya o yüzden yazıyorum, yetişemez dedikleriniz ayponu üretenler zaten, kim kime yetişemiyor demek lazım....

Dediklerinde doğrusun fakat iPhone a yetişemezler tarzı birşey dediğimi hatırlamıyorum. Çoğu özellik olarak evet geride sağlamlık güvenirlilik bakımından kat kat ileride olduğunu düşünüyorum. Androidde yaşamış olduğum problemleri yaşatmadığını düşünüyorum. Hergün telefonumu kapatmak gereksinimi Yok 1 ay hiç kapatmadığımı biliyorum.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Neden mazda almıyor insanlar?

Mazda uç bir marka. 

Ben almam şahsen, çünkü Nevşehir'de bakım yaptırma şansım yok, Kayseri'de de yok.. En yakın Adana görünüyor. 

Sen bile kaç defa servise gittin ve 100 km'ye yakın gittin. Her sorun için 1-2 gününü harcadım. Ben nasıl alayım mazdayı. Parçasını nerede bulayım ustasını nerede bulayım. 

Ama Vw, sanayide dilinden anlamayan yok. Parçası her yerde var.. Sanayide yaptıramasam bile Kayseri servis 35 dakika mesafede. Parça piyasada yoksa bile servis üç günde her parçasını temin ediyor.

Bu durumda neden mazda alayım ?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Şimdi mazda'ya yada  htc'ye çamur atsam sen bozulurmusun bozulmazmısın. Vag yada ayfon kullananlar hemen bozuluyorlarda ondan şey ettiydim :) Bilelimde ona göre neden almadığımı yazayım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Vag yada ayfon kullananlar hemen bozuluyorlarda ondan şey ettiydim :)

Hemen değil abi.. 

Bu işi görev bilmiş kişiler sürekli aynı şeyi yapıyor. Sorun bu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen, sorunu kendinde arasın :)

En son güncellemeyi de kurdum az önce, sorun yok :p

Gece gelmiş otomatik indi ve yükledim gece hiç bir problem Yok geçen sürümde ekranı sağa sola çektiğinde yarım kalıyordu ekranı yatay çevirdiğimde ana ekranda dönüyordu bunlar kalkmış. 

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

markalar bitti, artık kullanıcılarına laf atıyoz Fatih Abi.

o reno kullanıcıları yok  mu ah onlar :p :=)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mazda uç bir marka. 
Ben almam şahsen, çünkü Nevşehir'de bakım yaptırma şansım yok, Kayseri'de de yok.. En yakın Adana görünüyor. 
Sen bile kaç defa servise gittin ve 100 km'ye yakın gittin. Her sorun için 1-2 gününü harcadım. Ben nasıl alayım mazdayı. Parçasını nerede bulayım ustasını nerede bulayım. 
Ama Vw, sanayide dilinden anlamayan yok. Parçası her yerde var.. Sanayide yaptıramasam bile Kayseri servis 35 dakika mesafede. Parça piyasada yoksa bile servis üç günde her parçasını temin ediyor.
Bu durumda neden mazda alayım ?

Demekki, tüketici kendine uygun olan azami şartlara göre aracını seçiyor. Bana niye mazda aldın diye sorduğunda şunlardan dolayı derim. Çünkü benim için şartlar elverişlidir. Kalkıp yazdıklarını bana dikte etmeye kalkarsan sana ne deme hakkım doğar.

Şimdi mazda'ya yada  htc'ye çamur atsam sen bozulurmusun bozulmazmısın. Vag yada ayfon kullananlar hemen bozuluyorlarda ondan şey ettiydim [emoji4] Bilelimde ona göre neden almadığımı yazayım...
Yok abi, neden htc kullanıyorum, mekanik dayanım ve hobim olan fotoğraf tutkusu. Neden mazda kullanıyorum, buradaki yaşam şartlarına uygun olduğu için.

Apple rehberi ve fotoğraf çekimini beklentim doğrultusunda yaptığı gün alırım. Satış sonrası geri dönüşümü minümum zararla kapayan cihaz.

Mazda öncesinde A3 alacaktım. Eşime, 4x4 bizim için önemli, sende bende sert araç kullanıyoruz, köye bununla çıkmamız zor dedim. Ortak karar ile Mazda aldık.

Evet, vakti zamanında apple ve vag kullanıcısı gereksiz kibir ile yaklaştı insanlara. Ama görüyorum ki artık o güruh kalmadı veya çok azaldı. Tercihlerimizi çevremize göre yaparız.

İki marka şu konuda ülkemizde başarılı. İkinci eli değer kaybetmiyor. Bizlerde alırken daha nasıl satarım zihniyetinde toplum olduğumuz için bu iki marka daima bir adım önde olacaktır ve bu başarıdır. Diğer markalar derdine yansın
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Apple rehberi ve fotoğraf çekimini beklentim doğrultusunda yaptığı gün alırım. 

Beğenmediğim tek yeri. 

Son arananlar başka yerde, rehber başka yerde, numara çevirme başka yerde. Bir bildikleri var mı bilmiyorum ama varsa da beğenmiyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
33 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Evet, vakti zamanında apple ve vag kullanıcısı gereksiz kibir ile yaklaştı insanlara. Ama görüyorum ki artık o güruh kalmadı veya çok azaldı. Tercihlerimizi çevremize göre yaparız.

İşte işin aslı bu cümlelerde yatıyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Bir saat önce, Arif Aykın yazdı:

Dediklerinde doğrusun fakat iPhone a yetişemezler tarzı birşey dediğimi hatırlamıyorum. Çoğu özellik olarak evet geride sağlamlık güvenirlilik bakımından kat kat ileride olduğunu düşünüyorum. Androidde yaşamış olduğum problemleri yaşatmadığını düşünüyorum. Hergün telefonumu kapatmak gereksinimi Yok 1 ay hiç kapatmadığımı biliyorum.

Sony telefonum ara ara güncelleme sonrası açılıp kapandı güncellemeden dolayı uzun süredir sadece birkaç kez açıp kapatmışımdır 1 ay değil belki abartısız söylüyorum 20 aydır böyle ve sorun yok.

43 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Çokda takmamak gerekiyor bence. İphone ve lg g4 ile aynı yerin (bir insan eli) çekimini yaptık ve yanımızda 3. bir şahısa gösterdik bu 3. şahıs daha önceden iphone kullanan biri ve g4ün kamera çekiminin daha iyi olduğunu söyledi.

Yine bir iphone olan arkadaşım parmak izi okuyucusunun müthişliğinden bahsetti bendede Sony var hadi kapışalım dedim tabi arkadaş biraz efelendi ben yenerim gibisinden ve benim Sony canavar gibi hemen parmak okuyucusu çalıştı ekran açıldı arkadaş bile şaşırdı.Bu yüzden çok takmamak gerek diye düşünüyorum.

İsteyen istediği ürünü,aracı kullansın kimseye hakaret ve rencide edici tavır almadıktan sonra.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Neden telefon fiyatlari Turkiyede 5000 tl, avrupada 1000euro ve amerikada 1200 dolara ulasti?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben f/p bakarım ve ortanın az üstünü alırım. Ben en iyisiyim diye piyasaya çıkan ve 5000+ fiyatlara satılan telefonlarda ki hatalarla da dalga geçerim. Apple 2 günde bir güncelleme yayınlamasıyla da note 7'nin patlamasıyla da. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
23 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Ben f/p bakarım ve ortanın az üstünü alırım. Ben en iyisiyim diye piyasaya çıkan ve 5000+ fiyatlara satılan telefonlarda ki hatalarla da dalga geçerim. 

Ben en pahalısını alır fakirler ile dalga geçerim.

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
10 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Ben en pahalısını alır fakirler ile dalga geçerim.

Fakirlere gül geç zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Neden telefon fiyatlari Turkiyede 5000 tl, avrupada 1000euro ve amerikada 1200 dolara ulasti?
Vag yüzünden :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Emmi, Sani, Mertgiller olmasa çekilecek konu değil :D

Ben note 2 kullanıyorum, hem de 2. el aldım, iphone 5 denedim ne hanım ne ben kullanamadık, ipad 1 i sattığıma pişmanım, kafa karışık biraz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Emmi, Sani, Mertgiller olmasa çekilecek konu değil :D

Ben note 2 kullanıyorum, hem de 2. el aldım, iphone 5 denedim ne hanım ne ben kullanamadık, ipad 1 i sattığıma pişmanım, kafa karışık biraz :D

Aynen senin kafan çok karışmış.. :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen senin kafan çok karışmış.. :D

Telefona alışamadım ama tablette kesin tercihim elma olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Şu arabamsı, akraba evliliği sonucu dünyaya gelmiş, tasarımcısına meslekten el çektirilmiş şey bile bu kadar eleştirilmedi :D Önder abi yok di mi :D:D 

Yok! :angry:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Gidiyim bir vw konusu açayım da accık orda takılak

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

:)

Bence komik değil.

Selfie çekenlerin %99'u niye apple ile çeker?

Bu oran nerden çıktı? Hep bir %99 oranı var, iPhone'u gösteriş için alanlar da %99'du sanırım?

Mazdam var. Yıllarca çeşitli Ford modellerini kullandım, şu anda filo aracı olarak Passat da kullanıyorum. Kullanmaya başlayana kadar da "b.k mu var bu arabada, bu kadar satacak ne var" derdim. Performansı çok iyi, tüketimi düşük, geniş, konforlu, sessiz. Şu ana kadar bırakın kötü, keşke şöyle olsa diyebileceğim bir yanı dahi yok. Para verip almadım, verecek olsam da almam ama hakkını vermek gerek.

iPhone da pahalı, muadili Samsunglar ucuz mu? Ya aynı para ya da daha pahalı. Aynı işi gören telefon var tabi daha ucuza, bindiğimiz araçlarla aynı işi gören daha ucuz araba da var ama kimse binmiyor, hepimiz alalım birer Vestel Venüs, birer de Dacia Sandero olsun bitsin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
30 dakika önce, V.Ceyhun Emir yazdı:

hepimiz alalım birer Vestel Venüs, birer de Dacia Sandero olsun bitsin.

bi ara daica sandero kullanıyordum telefonum iphone du...passat varkende gm4 kullanıyordum :D

(bunu daha öncede yazdığımı hatırlıyorum ama bulamadım (sanırım silinmiş))

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
2 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

bi ara daica sandero kullanıyordum telefonum iphone du...passat varkende gm4 kullanıyordum :D

(bunu daha öncede yazdığımı hatırlıyorum ama bulamadım (sanırım silinmiş))

Gösteriş de bir yere kadar demiş, dengeyi kurmuşsunuz işte ne güzel :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
5 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Aynı yaftayı Vw içinde yapmıştın. Hadi biz az geliştik şekilcilik için aldık iki markayı da. Peki dünya genelinde satış rakamları ne diyor bu konuda fikrin var mı?

çok satması iyi demek değildir, uygun gelmiştir Mert, sonuçta wv orta segment araç üretir, ne bekliyorsun Mersomu sandın bunu (mersoda e den başlar bu arada)

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...