İçeriğe Yönlendir

Silecek ve silecek suyu soruları

Ali Türkmen

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Ayhan arabayı evin içine parkedersen tabi bozulmaz :p

Haklısın. Malzeme kar buz güneş görmeyince bozulmuyor :) 2020'ye kadar bineyim ben buna :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Onaran

Arkadaşlar focus1 lerin silecekleri 55 cm e 47.5 cm değil mi? Benimkileri daha önce biraz kısa kesmişler yeni farkettim.. Bazı yerlerde 60 cm e 55 falan diyor.. Şimdi yeni silecek alacağım da ölçüler önemli.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi Anıl Berke ye sor. o biliyordu hatta camın tamamını silecek bi ölçü var demişti.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:D bi öm at istersen abi. orjinali de kısa bence olması gerekenden.

forumda şöyle yazmış biri

orjinal ölçüleri ;

şoför tarafı : 55 cm

yolcu tarafı : 48 cm

arka tarafı : 38 cm

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Compared to other cars I've owned, this Focus has many blind spots......I'd like all the visibility I can get, at all times, from a normal seating position. No big deal to replace wiper blades. Here's what the wipe pattern looks like now...

wipersweep.jpg

The passenger side blade could be 1" longer at the top of the pattern with an 18" blade. But with the 26x16" combo that's on there now I gained 2" at the top edge of the driver side. It's much more comfortable to drive in the rain now....I don't have to peer through an unwiped upper edge.

Depends how picky you are I guess.....icon_smile_wave.gif

heralde Anılın dediği ölçüler bunlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende 55 ve 48 olarak biliyorum.Acaba daha iyisi var mı..Benim şuan da 50 ye 45 silmiyor mu siliyor..Ama orta üst kısımda silginin değmediği kısım fazla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bende değişeceğim zaman biraz büyük takmak istiyorum. ölçüyü dediğim gibi Anıl söylemişti ama unuttum :D üstekine bakınca 66 ya 40 gözüküyor gibi

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Mustafa 65 e 43 diyen de var..Tüm focuslar aynı diyorlar.Orjinali buymuş..Konuyu yazalı 2 saati geçti bir centilmen araç silgilerini ölçüp şuraya yazmadı :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

mezrom yok abi :D yoksa çoktan ölçmüştüm :) ama 65 43 oluyorsa iyiymiş. camı komple siler.

Yorum bağlantısı
Osman Asmakaya

Mustafa 65 e 43 diyen de var..Tüm focuslar aynı diyorlar.Orjinali buymuş..Konuyu yazalı 2 saati geçti bir centilmen araç silgilerini ölçüp şuraya yazmadı :p

Focus 1 için orjinal silecek ölçüleri 550 mm ye 475 mm.

Cam sileceklerinden bazıları cama fazla basıyor ve lastiklerin daha çabuk eskimesine neden oluyor. Cama uyguladığı baskıyı azaltmanın veya arttırmanın yolu var mı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

-26 derece yazan silecek suyunu su katmadan doldurmuştum, iki gün önce donmuş. Dün gündüz hava biraz iyi olunca donu çözüldü.

Normal, kayseri -30'dan fazlasını gördü.. Bir de fıskiye donuyor... depo donmuyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağ önden krikoya alıncak, lastik+davlumbaz sökülecek, depo altta, ördek gibi boruya geçme, ikisi de sağlam rakamlıdır.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

sağ önden krikoya alıncak, lastik+davlumbaz sökülecek, depo altta, ördek gibi boruya geçme, ikisi de sağlam rakamlıdır.

Çağlar abi ben onu çıkarabilirsem değiştirmem yapıştırırım güzelce olmaz mı bu şekilde? sen ne dersin?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

neden ve nerden çatladığına bağlı, normal şartlarda sunfix gibi çiftli yapıştırıcı ile sorunsuzca yapışır.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

neden ve nerden çatladığına bağlı, normal şartlarda sunfix gibi çiftli yapıştırıcı ile sorunsuzca yapışır.

abi tahmin ediyorum yukarılardan bi yerden çatladı çünkü belli bir süre lastiğe damladığını sonra durduğunu gözlemliyorum,içindeki suda baya bi yetiyo..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Focus 1 için orjinal silecek ölçüleri 550 mm ye 475 mm.

Cam sileceklerinden bazıları cama fazla basıyor ve lastiklerin daha çabuk eskimesine neden oluyor. Cama uyguladığı baskıyı azaltmanın veya arttırmanın yolu var mı.

Valla bende öyle sanıyordum ancak bugün sabah 60 cm ye 50 cm lik muz silgileri taktım.Çokta güzel oldu bir sorun yok.Ancak aklımda 65 e 43 ölçüleri kaldı.Sanırım böyle olursa şoför tarafı daha iyi temizlenir.

Kısaca muz silgilerde 60 cm ye 50 cm denenmiş onaylanmıştır.Almak isteyen bu ölçüleri dikkate alsın..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

cam kirliyken bl resim koyarsan abi bakalım nereleri siliyor :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

2mf9x.jpg

2mfbt.jpg

Bu ölçüler 60 cm ye 50 cm..Ancak bence 65 cm ye 43 cm dedikleri ölçüler çok daha iyi olur gibi..Yalnız yolcu tarafı biraz daha kirli kalabilir.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Anıl 70 cm e 48 cm yada 50 cm demiş ama bence 70 olduğu zaman kısa 40 dan uzun olmaz.. Çünkü 65 cm de bile 43 cm kısa var. Uzun 70 cm olursa kısa biraz daha kısalmalı yoksa çarpışırlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

resim için sağol abi bende orjinal sileceklerinkini çekecem. ama sürücü kısmının bi 5 cm daha uzun olanı daha güzel silecek gibi. ben o sürücü kısmındaki şekle uyuz oluyom

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

11022012630.jpg

Ayhan abi senin sileceklerle aynı heralde boyu :D benim sürücü kısmı 2-3 cm kısa olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

aynen bosch al kendin tak. hatta şimdi hella da yapmış geçen maslakta gördüm. ön cam için 20-25 lira bişiydi bizim arabanın boschları

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...