İçeriğe Yönlendir

Klima Problemleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Bozuk para gözünün arkasındaki soket sensör değil. Kablo uçları boşta.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hadi yaa, dikkat etmedim pek, o zaman o kablo ne işe yarıyor bilen varmı?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Yabancı bir sitede sormuştum. ESP on/off ama bizim araclarımızın donanımında ESP olmadığı için sadece tesisatı var.

Türkiye'ye gelmeyen Fiesta XR4'lerde ESP var ve donanım olarak çok daha zengin.

Bizde nasıl comfort-collection olayı gibi. ST-XR4

http://www.caradvice.com.au/3120/2007-ford...r4-first-steer/

Güzel araba.

Yazanlar kısaca şöyle.

1090 kg ve 2.0 motoruyla hemen hemen go kart ile aynı.

0-100 7-8 saniye arası ve ortalama yakıt tüketimi 7.4 litre.

Jant olarak 17'' 205/40 kullanılıyor.

Ön arka disk firenler ve standart olarak 6 hava yastığı/ESP(+ESP on/off düğmesi)

Yorum bağlantısı
Barış Çelik

Ne Kadarda Olursa Olsun Fiesta 1,4 lerde klima devredeyken sorun oluyor o günden sonrada hiç açmadım açmayada niyetim yok ya rampada istop filan eder motor bogulma yapıyor. :nazar:)))))

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

nasıl yaniii fiesta turbo dizellerde intercooler yokmu :nazar:

intercolersiz commenrail oluyormuymuşş ,, pes vallahi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

E bizde niye bu kadar abartı fark olmuyor, sizinkilerin kompresörler daha bir kallavi galiba, yeni fiestalardada aynı motor olduğuna göre aynı dert devam edicek gibi, biraz önce ford dingiltereye baktım arabaya ipod bağlantısı USB flash takma ve ipodun dosyalarını falan araç ekranından değiştirme falan koymuşlar ama şu motor işini çözmemiş adamlar...

Yorum bağlantısı
Fahri Fatih Özer

Fusion 1.6 dizel 90 ps ve Ford focus 1.6 dizel 109 ps ; bu motorlarda intercooler var mı?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Yasin Balım

arkadaşlar fiestaların polen filtresinin tam yerini bilen varmı. foruma bakındım ama bulamadım. birde şimdi havalar soğudu. havalandırmayı sıcağa ayarladığımda ilk çalışmada yaklaşık bir 5 dk tuhaf bir ses geliyo gıııyyyyrrrr gibi sonra geçiyo. acaba sizdede varmı böyle bir durum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

evet gaz pedalının yanındaki kapağı çıkarıcaksınız içerde 4 vidası olan dikdörtgen bir kapak var onun içinde, yanlız değişmek için tork tornavida ve gaz pedalının lokmayla sökülmesi lazım, sese gelince büyük ihtimal fan motorunun mili ötüyordur, sökülüp temizlenmesi gerekirki zor iştir, az bir ihtimal daha var iç dolaşım kapağı takılı kalmış ve motoru zorlanıyorda olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
evet gaz pedalının yanındaki kapağı çıkarıcaksınız içerde 4 vidası olan dikdörtgen bir kapak var onun içinde, yanlız değişmek için tork tornavida ve gaz pedalının lokmayla sökülmesi lazım, sese gelince büyük ihtimal fan motorunun mili ötüyordur, sökülüp temizlenmesi gerekirki zor iştir, az bir ihtimal daha var iç dolaşım kapağı takılı kalmış ve motoru zorlanıyorda olabilir.

+1

motor milinden ses geliyor olabilir,boşluk varsa miline yeniden uygun sarıdan tornada burç yapılacak .

yağlamak kısa süre için çözüm olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Özgür Güre
(düzenlendi)

Arkadaşlar mrhba. 2008 fiestalardaki klima devreye girip çıkma sorununu çözen arkadaş varmı acaba???

bana servisten 3-4 ay öncesi yurt dışından yazılım bekliyoruz demişlerdi hala bi ses yok. bu sorunu çözen arkadaş oldumu acaba???????? :D bize mahkeme yolu görünüyor gibi deliricem yaa..

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Forumda b
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Temizsoy

Arkadaşlar benim focusun klima kopresörünün altında yag terlemesi var.Daha önce başına gelen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Alp Bulut
Aracım 2006 makyajlı 1.4i benzinli ve böyle bir sorunum yok arkadaşlar motor ve kompresör aynı olduğuna göre sanırım yazılım hatası boşu boşuna gazı doldurup boşaltıp doğaya zarar vermeyelim fordu zengin etmeyelim. Bu arada klima devreye girip çıkarken klima ışığıda yanıp tekrar sönüyor mu yoksa çekişten mi anlıyorsunuz merak ettim !

sadece çekişten düşüp tekrar devreye giriyor.bu durmadan defalarca hep böyle oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yakup Gönül
(düzenlendi)

Selamlar, 2006 Fiesta dizel Kullanıyorum. Tiptronik şanzıman..

Belli bir km gittikten sonra araçta buğulanma (sadece kalorifer açıkken) oluyor. Klimayı açmak zorunda kalıyorum.

Benim bildiğim ilk başta buğulanma yapması lazım değil mi?

tarihinde Yakup G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yakup Gönül
sogutma sıvısı eksiliyormu

Yaşar Usta arabayı daha yeni aldım. Daha yeni yeni tanıyorum.

Bu kaputu açtığımızda soğutma suyu yazan bölme oluyor galiba..

Suyunu yeni koydular. Ama ilk fırsatta eksilme olup olmadığını deneyeceğim.

Eksilme varsa ne yapmam gerek?

İlgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

eksiltme varsa muhtemelen kalorifer peteginden kaçırıyordur. buda araçta bugulanma yapar.

Yorum bağlantısı
Yakup Gönül
eksiltme varsa muhtemelen kalorifer peteginden kaçırıyordur. buda araçta bugulanma yapar.

Teşekkür ederim Yaşar Usta..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Karadeniz

arkadaşlar soğutma gayet normal fakat ayar düğmesini ısıtmaya aldığımda hiçbir değişim yok 50-60 km yapmama rağmen gelen havanın sıcaklğında herhangi bir değişim söz konusu değil yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Probleminizi biraz daha açıklarmısınız? Tam olarak anlaşılmıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Klima ısıtma amaçlı kullanılmaz..Isıtma olayını kalorifer çözer.Klima ısıtma moduna alındığında kalorifer ısısını verir.Yani ekstra maliyet yaratır fayda alamazsınız.Eğer kaloriferinizde sorun varsa klimanın suçu yok :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...