İçeriğe Yönlendir

Kasko Sigortanız Hangisi?

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Koc allianz iyidir, ben ozellikle acentemden cok memnunum :selo:

Acenten kurbaaan olsun sana :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
açılış sayfam yaptım :selo:

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş de.. Yok yok bukadarda kasma canımm :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin

memet abi koç allianz benim arabanın kaskosunu kaça yapar tahmini bişe söyleyebilirmisin?şöyle genel herkesin yaptırdığı teminatlardan fazla teferruatlı birşey olmadan

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
Sigortam net çok karışık arkadaşlar.. Burdan doğru sonucu alabilmek için yarım sigortacı olmak lazım..

+1

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
memet abi koç allianz benim arabanın kaskosunu kaça yapar tahmini bişe söyleyebilirmisin?şöyle genel herkesin yaptırdığı teminatlardan fazla teferruatlı birşey olmadan

Tahmini bişey söyleyemem..

Cevap verebilmem için..

Aracın tam modeli tipi, araç sahibinin doğum tarihi, işi, aracı kaç kişinin kullanacağı, plakası, mevcut hasarsızlık indirimin olup olmadığı, varsa % kaç olduğu, bilinmiyorsa eski poliçesi, ek teminatlardan (sel, deprem, terör) ne istendiği, ihtiyari mali mesuliyer teminatının ne kadar olacağı, araç içinde kaç kişinin sigortalanacağı, ferdi teminatların ne kadar olacağı,

gibi bilgilere ihtiyaç var..

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
(düzenlendi)
Tahmini bişey söyleyemem..

Cevap verebilmem için..

Aracın tam modeli tipi, araç sahibinin doğum tarihi, işi, aracı kaç kişinin kullanacağı, plakası, mevcut hasarsızlık indirimin olup olmadığı, varsa % kaç olduğu, bilinmiyorsa eski poliçesi, ek teminatlardan (sel, deprem, terör) ne istendiği, ihtiyari mali mesuliyer teminatının ne kadar olacağı, araç içinde kaç kişinin sigortalanacağı, ferdi teminatların ne kadar olacağı,

gibi bilgilere ihtiyaç var..

Benim anlamadığım teklif verilirken diğer sigorta şirketleri bu kadar fazla bilgi almadan nasıl fiyat verebiliyolar..

Koç ta fiyat verirken göbeemiz çatlıyo..

tarihinde Sinan Uzundumlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Öz
Benim anlamadığım teklif verilirken diğer sigorta şirketleri bu kadar fazla bilgi almadan nasıl fiyat verebiliyolar..

Amac sadece kasko yaptirdim demekse;

Abi su model bu araba kaca olur dersiniz, sigortaci oldugunu iddia eden arkadas hemen soyler su kadar tutar.

Ama bu bilincsiz musteri ve bilincsiz (belki isine geldigi icin) sigortaci arasinda gecen diyalogtur. Yani tencere yuvarlanmis kapagini bulmustur :)

Kasko policesinde yazan her kelime onemlidir ve orada neler yazdigini belirlemek, ihtiyaciniza ve beklentilerinize en uygun policeyi satin almak icin Mehmet abinin sorularina cevap vermeniz gerekir.

Belki ayakustu sordugunuz policeden daha yuksek veya daha dusuk fiyat alirsiniz ama istediginiz policeye sahip olursunuz, tesaduf bir policeye(buyuk ihtimalle minimum kapsamli) degil..

Ornekse benim %65 indirimle hesaplanan policem 500YTL`ye bile yapilabilirken ben 750YTL verip tedavi masraflarindan maksimum ihtiyari mali mesuliyet(karsi tarafa verdiginiz ve trafik sigortasi teminatinin ustunde kalan kismi karsilar)e, kiralik arac hizmetinden hasarsizlik koruma teminatina kadar istedigimi satin aliyorum.

Bazen bunlardan birkaci bazi sigorta sirketlerinde standart olabilirken cok onemli baska birsey eksik olabiliyor, veya istediginiz her ozellik ayni sigorta sirktinde olamayabiliyor.. bu durumda da degerlendirip size en uygun olanini secmelisiniz..

Boyle karmasik gibi gorunse de basinizdan birkac kaza gecip tecrube kazandiginizda universitede finallere calisir gibi kasko policesine calisabilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tamer Ergen

Anadolu Sigorta. %40 indirimle 690 ytl Kazadan dolayı %10 indirimi kesmişler.

Aynı şartlarda AXA-OYAK 1050 ytl telif etmişti.

Yorum bağlantısı
Murat Basma

merhaba,

yeni aldigim 2002 focus ghia icin kasko yaptirmak istiyorum, sigortam.net'te bir arastirma yapayim dedim, nerdeyse 1600 ytl'lik bir fiyat cikti :tap2:

normal midir sizce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
merhaba,

yeni aldigim 2002 focus ghia icin kasko yaptirmak istiyorum, sigortam.net'te bir arastirma yapayim dedim, nerdeyse 1600 ytl'lik bir fiyat cikti :tap2:

normal midir sizce?

30 yaşın üstündeyseniz.. 34 plaka, full.. 1300 lira falan oluyor.. tek sürücü falanda seçilirse 1100 liralara düşer..

Yorum bağlantısı
Murat Basma

Mehmet Bey,

Bilgi icin tesekkurler, evet 30 yasin uzerindeyim, ihtiyari mali mesuliyetleri biraz artirdim ve 1260 lira tuttu full kasko ( koc allianz)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bilgi icin tesekkurler, evet 30 yasin uzerindeyim, ihtiyari mali mesuliyetleri biraz artirdim ve 1260 lira tuttu full kasko ( koc allianz)

:nazar:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

ben önceleri güneş sonrasında ise koç allianz sigortayı etrcih ettim.5 yıldır.ama bu sene yaptırmayacağım.hem ihtiyacım olmadı hemde olsa ne olur.Önce kendimi sigortalamayı düşünüyorum.Kaskoya ver 800 ytl. tam taksiti bitiyor kaskoda bitiyor bu ne yav.avivasa ayda 25 $ dan sigorta yapıyor ve ben buna insan kaskoyu diyorum.benim için hesaplananda 50.000 $ teminat çıktı.bence bu daha önemli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
tam taksiti bitiyor kaskoda bitiyor bu ne yav.avivasa ayda 25 $ dan sigorta yapıyor ve ben buna insan kaskoyu diyorum.benim için hesaplananda 50.000 $ teminat çıktı.bence bu daha önemli.

İyi de arabanın kaza yapma ihtimali, Senin ölmenden (Allah gecinden versin) daha yakın bir ihtimal..

Sağlık sigortası yapıyorsa ok. ama o fiyata sağlık sigortası olmaz..

Kaskoya ödediğin paralardan dertliysen muafiyetli yaptır kaskonu..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Allah hepimize gecinden versin Mehmet abi.ama kasko biraz lüks geliyor bana valla arabaya verdiğimiz kıymeti kendimize vermiyoruz gibi düşünüyorum bazen.Arabanın kaza yapma ihtimali ile benim ölüm ihtimali çok yakınlaşıyor kaza anında ama değilmi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ben 450 ytl veriyorum 2001 boraya. yine o civarda da fusiona. 2 yıllık hasarsızlık var ve muafiyet var. bence sigorta muafiyetli olmalıdır. ıvır zıvır için zaten hasarsızlık bozulmasın diye gidilmiyor. o zaman ııvır zıvır için ugraştırmayın. Ayrıca mini hasar servisi oluyor. mini hasar dışında indirim de yapıyorlar oralarda. neticede bence muafiyetli sigorta bir şart.

Keşke şu zorunlu sigorta aile kasko tek poliçede olsa da toplam maliyet biraz aşağı çekilse. Var mı mehmet böyle bir çalışma beklentisi?

Amerikada tek sigorta vardı. kasko da zorunlu da aynı poliçede teminatlar olarak geçerdi. kasko teminatı zorunlu değildi.

Sigortam tek türk kalan sigorta şirketi olan anadolu sigorta. allah bilir onun da suyu ısınmıştır.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Allah hepimize gecinden versin Mehmet abi.ama kasko biraz lüks geliyor bana valla arabaya verdiğimiz kıymeti kendimize vermiyoruz gibi düşünüyorum bazen.Arabanın kaza yapma ihtimali ile benim ölüm ihtimali çok yakınlaşıyor kaza anında ama değilmi?

Yok ben böyle düşünmüyorum..

7 yıldır.. Sigortacılık mesleğinin içindeyim.. Ayda ortalama 1-2 büyük 8-10 civarında da küçük kaza ile karşılaşıyorum..

Ama daha hiç sigortalım ölmedi.. (Allah esirgesin hepsini)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Keşke şu zorunlu sigorta aile kasko tek poliçede olsa da toplam maliyet biraz aşağı çekilse. Var mı mehmet böyle bir çalışma beklentisi?

Yok hocam.. hep bahsediliyor ama.. Henüz bir proje geliştiren yok.. Bu şekilde işlerine geliyor galiba..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...