İçeriğe Yönlendir

Kasko Sigortanız Hangisi?

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
özürlü acenta, ikinci teyp çalınması olayını "çarpma çarpışma devrilme" diye göstermiş şimdi tramerdan bakınca gördüm, cuma günü sövüp sayıcam, arabayı satıyoruz, biri ordan araca baksa, anlat anlatabilirsen bu kadar saçma şey mi olur umarım düzeltirler..

Yok ya teyp görünmesi lazım.. Sen satlığa çıkardığında birisi rica etmiş ve ben bakmıştım senin araca...

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Yok ya teyp görünmesi lazım.. Sen satlığa çıkardığında birisi rica etmiş ve ben bakmıştım senin araca...

abi yok ya 2. teyp çalınmasını çarpma diye yazmışlar, şimdi arabayı merak eden baktırıyor, anlat derdini anlatabilirsen..

gerçi elimde tutanaklar var o tarihteki olayı öyle ispatlayabilirim belki :)

valla bütün bayramı mı zehir ettiler şimdi, bide tam arabayı satma zamanında öğrendim ya hey Allahım ya

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsa Köse

Bugüne kadar kasko şirketim Anadolu Sigorta idi. Kullanma ihtiyacı olmadı çok şükür. İyi diyorlardı o nedenle onu seçmiştim ama kaskoya fazla para istiyorlar açıkçası. İlk yılım olduğundan geçen sene 1200 YTL vermiştim. :) Çok gelmişti ama verdik işte. Bu sene 820 YTL istediler. Yine fazla geldi. :learn:

Kaskomu yeniliyorum. Koç Allianz olacak bu sefer. :) Mehmet Abi sağolsun.

Yorum bağlantısı
Hasan Şahin

Kaskomu 456 ytl.8 taksit yeniledim.Güven Sigorta

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hasarsızlık indirimlerinizin ne kadar olduğunu da belirtirseniz daha faydalı olur arkadaşlar.. Ayrıca meslek tek sürücü veya bunlara benzer hangi indirimleri aldığınızı...

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Araç bedeli, hasarsızlık indirimi, muafiyet, tedavi masrafları, ihtiyari mali mesuliyet vs tüm detaylar olmadan fiyat yazmak benim için bir anlam ifade etmiyor.. Aynı arabaya aynı hasarsızlık indirimi ile teminatları artırıp azaltarak birbirinden çok farklı fiyatlarda kasko yaptırılabilir..

Yorum bağlantısı
İsa Köse
Hasarsızlık indirimlerinizin ne kadar olduğunu da belirtirseniz daha faydalı olur arkadaşlar.. Ayrıca meslek tek sürücü veya bunlara benzer hangi indirimleri aldığınızı...
Araç bedeli, hasarsızlık indirimi, muafiyet, tedavi masrafları, ihtiyari mali mesuliyet vs tüm detaylar olmadan fiyat yazmak benim için bir anlam ifade etmiyor.. Aynı arabaya aynı hasarsızlık indirimi ile teminatları artırıp azaltarak birbirinden çok farklı fiyatlarda kasko yaptırılabilir..

Yoğun istek üzerine...

Araç: 2004 Focus Comfort

Araç Bedeli: 18.000 YTL

Hasarsızlık İndirimi: %30

Meslek İndirimi: %20

Kampanya İndirimi: %25

Acente İndirimi: (Acenteye sorunuz :kutlama:)

Muafiyet: YOK

İMM Değerleri: 20.000 / 60.000 / 20.000 YTL

Ferdi Kaza: 12.000 YTL

Asistans Hizmeti: Hediye

Mini Onarım: Hediye

Velhasıl,

Koç Allianz'dan yukarıdaki şartlarda kaskom 600 YTL

Aynı şartlarda (indirimler yok) Anadolu'dan 820 YTL

Yanında, güvenilir bir sigortacım da oldu. :)

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

başak sigorta. yıllık 3 defa küçük onarım yaptırabiliyorsun . kaskon delinmeden.

daha öncede ışık sigortaydı kaza yaptım hiç bir sorun yaşamadım. başak sigortaya da otoking den yıllık üç defa küçük tamir yaptıma olduğu için geçtim.

Yorum bağlantısı
İsa Köse
Ya bu meslek indirimini anlamıyorum, benim tanıdığım deli araba kullanan doktorlar da var hatta birisi profesyonel rallici. Mesela eşim de diş hekimi ama şu an araba alsa sigortacılar meslek indirimi yaptığına çok pişman olur. :rolleyes:

Haklısınız aslında. Farklı firmalar farklı meslek mensuplarına değişik indirimler yapıyor. Şu meslek grubundakiler çok efendi kullanır, şu grup böyle yapar falan pek de doğru değil bence de. Ama istemem, yan cebime koy hesabı çok iyi geldi bana. Serbest meslekle uğraşanlar ne yapacak?

başak sigorta. yıllık 3 defa küçük onarım yaptırabiliyorsun . kaskon delinmeden.

daha öncede ışık sigortaydı kaza yaptım hiç bir sorun yaşamadım. başak sigortaya da otoking den yıllık üç defa küçük tamir yaptıma olduğu için geçtim.

Fedai Hocam, Koç Allianz'da da Autoking var. (Hemen de reklama başlayıverdim yahu. :D )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ya bu meslek indirimini anlamıyorum, benim tanıdığım deli araba kullanan doktorlar da var hatta birisi profesyonel rallici. Mesela eşim de diş hekimi ama şu an araba alsa sigortacılar meslek indirimi yaptığına çok pişman olur. :rolleyes:

Bu indirimler verilirken, şirketin politikası önem arzediyor..

Bazı şirketler belirlediği hedef kitleye indirim verirken, istatistiki verileri sağlam olan şirketler, hasarı az olan gruplara indirim veriyor..

Mesela Allianz'da Silahlı Kuvvetleri Mensubu, öğretmen, üniversite öğretim üyesi, emniyet mensubu, mülki idare mensubu, yargı mensubu, eczacı veya TSK mensubu eşi'ne % 20 indirim var..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mehmet abi ben üniversitede kırtasiyeciyim.Poliçede gözönünde bulundururmusun acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yani diyorsun ki, öğretim üyeleri ile haşır neşirim... Hımm...

Yenilerken bunu göz önünde bulunduralım... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

Işık Sigorta benimkisi... şimdilik pek kullanmadım olanaklarını, sadece ön camı değiştirdim çatlak vardı... en hesaplısı buydu. seneye hasarsız girersek nolacak bakalım indirim...

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
yargı mensubu % 20 indirim var..

ama avukatı yargı mensubu saymıyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ama avukatı yargı mensubu saymıyor :rolleyes:

Avukat Yargılıyor mu.. :D

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Avukat Yargılıyor mu.. :rolleyes:

Savcı ya da mübaşir için ne diyorsunuz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bak savcı yargılar işte... :rolleyes:

Bazen mübaşirde çok iş görür.. :)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Bak savcı yargılar işte... ;)

Hem savcı hem yargıç Patagonya'da bile olmaz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hem savcı hem yargıç Patagonya'da bile olmaz...

Ben o boyutunu bilmem Can...

Ben yargı mensubu olup olmadıklarını bilirim... Anlatmaya çalıştığım Hakimlerin ve savcıların yargı mensubu sayıldığı idi...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ergo isviçre sigorta.

4 yıldır ihtiyaç duymadım ;) Acentam ne tavsiye ederse onu yaptırıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Basma

merhaba benim de kaskomu yenileme zamanim yaklasti.

suanki kaskom:

KocAllianz - 1.260 YTL

Araç: 2002 Focus Ghia

Araç Bedeli: 19.600 YTL

Hasarsızlık İndirimi: YOK

Kampanya İndirimi: %17,5

Muafiyet: YOK

İMM Değerleri: 20.000 / 60.000 / 20.000 YTL

Ferdi Kaza: 12.000 YTL

Asistans Hizmeti: Hediye

Mini Onarım: Hediye

Yenileme icin aldigim teklif ise ayni sartlarda %30 Hasarsizlikla beraber = 1.117 YTL

sizce cok fazla degil mi? :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Koç Allianz'da; aracı yeni almadıysan ve hasarsızlık indiriminiz de yoksa fiyat çok yüksek çıkar...

Yani tek kriter hasarsızlık indirimin olmaması değildir...

Tescil tarihine bakılıyor...

Tescil tarihi 3 aydan eski ve hasarsızlık indirimi yoksa tarife çok değişiyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...