İçeriğe Yönlendir

Kasko Sigortanız Hangisi?

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Murat Basma
Başka acenteden fiyat alın bence, değişiyor galiba acenta olarak? Bende koç dan yaptırdım, bahsettiğiniz fiyatın çok altında. Gerçi benim poliçede hoşgeldin indirimi vardı?

internetten bir sitede ayni sartlarla fiyat teklifi hazirlattim, anadolu sigorta icin 950 civarinda cikti zaten.. kocallianz'i mi biraksam diye dusunuyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Peki acenteye göre değişirmi fiyatlar? Yani aynı arabaya aynı sigorta şirkenin farklı acenteleri farklı fiyat çıkartabilirmi?

Bu şartlarda değişmez...

Araç yeni alınmış olsa veya hasarsızlık indirimi olsa idi değişirdi...

Eğer farklı acentelerden farklı fiyatlar alınabiliyorsa tek sebep seçilen teminatlardır...

internetten bir sitede ayni sartlarla fiyat teklifi hazirlattim, anadolu sigorta icin 950 civarinda cikti zaten.. kocallianz'i mi biraksam diye dusunuyorum

Ben acentesiyim.. Dolayısı ile ister istemez tarafım... Bu soruya cevap versem bile hissi düşünebilirim...

Ayrıca.. sitelerden aldığınız fiyatlara itibar etmeyin...

Birebir görüşün...

Basit püf noktaları yanıltır sizi... Veya fiyat veren sistemi...

Yorum bağlantısı
Murat Basma
Ben acentesiyim.. Dolayısı ile ister istemez tarafım... Bu soruya cevap versem bile hissi düşünebilirim...

Ayrıca.. sitelerden aldığınız fiyatlara itibar etmeyin...

Birebir görüşün...

Basit püf noktaları yanıltır sizi... Veya fiyat veren sistemi...

haklisiniz Mehmet Bey, sitelerdeki policelerde teminatlar tam belli olmuyor. Ama suanki acentem, fiyat yuksekliginin aciklamasi olarak cam hasarlarinin hasarsizligi etkilemedigini ve ce sinirsiz cam teminati oldugunu soyledi..

acenteler arasinda da ayni sartlarda fiyat farki olmayacagina gore koc allianz icin 1117 ytl kesin fiyattir diyebilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Murat Bey...

cam hasarımı sizinki... Niye hasarsızlık indirimi yok dediniz siz...

Plaka ne... ?

Yorum bağlantısı
Murat Basma

Mehmet Bey,

Sanirim yanlis aktardim.. 29.11.2008 'te bitecek policem icin hasarsizlik indirimi yoktu cunku ilk policemdi. Su ana kadar bir hasar olmadigi icin yenilenecek policemde hasarsizlik indirimim olucak sanirim %30 oraninda.

Cam hasarindan kastim, 1.117 ytl fiyat cikaran acenteyi arayip niye bu kadar yuksek dedigimde ama sizin policenizde, yil icinde ne kadar cam hasari olursa olsun hasarsizlik indiriminizi etkilemiyor o yuzden yuksek dedi.

plakam: 34BH3470

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cam hasarindan kastim, 1.117 ytl fiyat cikaran acenteyi arayip niye bu kadar yuksek dedigimde ama sizin policenizde, yil icinde ne kadar cam hasari olursa olsun hasarsizlik indiriminizi etkilemiyor o yuzden yuksek dedi.

plakam: 34BH3470

Garibim diyecek bişey bulamamış... :D

Plakanız'da herhangi bir sorun yok % 30 indirim alırsınız böyle giderse...

Fiyat biraz yüksek gibi...

Sistem Tc kimlik numarası ile çalıştığı için ben fiyata yorum yapamıyorum ama..

Yaşınız.. ikamet iliniz, seçtiğiniz teminatlar fiyata etkendir...

Yorum bağlantısı
İsa Köse
Araç: 2004 Focus Comfort

Araç Bedeli: 18.000 YTL

Hasarsızlık İndirimi: %30

Meslek İndirimi: %20

Kampanya İndirimi: %25

Acente İndirimi: (Acenteye sorunuz :))

Muafiyet: YOK

İMM Değerleri: 20.000 / 60.000 / 20.000 YTL

Ferdi Kaza: 12.000 YTL

Asistans Hizmeti: Hediye

Mini Onarım: Hediye

Velhasıl,

Koç Allianz'dan yukarıdaki şartlarda kaskom 600 YTL

Araç: 2002 Focus Ghia

Araç Bedeli: 19.600 YTL

Hasarsızlık İndirimi: YOK

Kampanya İndirimi: %17,5

Muafiyet: YOK

İMM Değerleri: 20.000 / 60.000 / 20.000 YTL

Ferdi Kaza: 12.000 YTL

Asistans Hizmeti: Hediye

Mini Onarım: Hediye

Yenileme icin aldigim teklif ise ayni sartlarda %30 Hasarsizlikla beraber = 1.117 YTL

sizce cok fazla degil mi? :(

Koyu yazılan yerlere dikkat!

Yine de bu kadar fark olmamalıydı! :blink:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hocam.. Detaylara girmeden izah etmem gerekirse... : Sizin plaka 16, Musa Bey'in plakası 34, bu çok önemli bir farktır...

Yorum bağlantısı
Metin Duba
Ak sigorta mı ? koç allianz mı tercih edersiniz?

Elbette ki Koç.Ak sigorta yı düşünmeyin bile

Sigorta şirketlerinde dönemsel olarak birçok uygulama değişiyor.O yüzden yenileme döneminde bir çok teklifi en ince ayrıntısına kadar incelemek gerek.

Küçük hasarlarda ki hasarsızlık uygulaması,yol yardım,mini onarımlar,anlaşmalı servis ağı,herhangi bir şikayet anında muhattap bulabilme oranı.

Birde servis sorunu var ki sormayın.

Bazı servisler çıkma parça yada yan sanayi kullanabiliyor.Eğer eksperinde umrunda olmazsa işte o zaman durum vahim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Basma

Kasko policesindeki "arac teminati" bolumu tam olarak ne oluyor acaba?

Eski kasko teklifi yuksek geldi indirin dedigimde arac teminatini 905 ytl'den 695 ytl'ye indirerek teklifi daha uygun hale getirmisler..

sizce nasil?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

bir sorum olucak ben aracımı sattın diyelim, aracımdaki kasko sattığım kişiye geçmez dimi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bir sorum olucak ben aracımı sattın diyelim, aracımdaki kasko sattığım kişiye geçmez dimi?

Geçmez... Sattığın gün biter, fazla ödediğin prim varsa iade alırsın.. Ama pertte böyle olmaz... Pertte tüm para şirkete kalır iade etmez...

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Geçmez... Sattığın gün biter, fazla ödediğin prim varsa iade alırsın.. Ama pertte böyle olmaz... Pertte tüm para şirkete kalır iade etmez...

yok abi benim durum değil, ilanlarda hep "yeni kaskolu" diye yazıyorlar ya devredilmediğini biliyorum ama bi sorıyım yinede dedim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yok abi benim durum değil, ilanlarda hep "yeni kaskolu" diye yazıyorlar ya devredilmediğini biliyorum ama bi sorıyım yinede dedim..

Yok yok.. geçmez... Trafik sigortası da geçmez.. Her ikisi de yeni yapılmak zorunda..

Yorum bağlantısı
Özgür Büber

Ben Aksigorta diyecem ama pek objektif olmayacak. Çünkü 15 yıldır Aksigorta acentesiyim. :rolleyes:

Mehmet Özyürek Bey merhaba, meslektaşız anlaşılan. Ben de Aksigorta acentesiyim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Meraba Özgür Bey... Memnun oldum...

Eski, Koç Allianz.. Yeni Allianz acentesiyim bende...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben de , eski, sizin ikinizin kaskolayıp, parasını müşteriden aldığınız araçların, hasarlandığı zaman tamirini yapıp, kasko şirketlerinizden parasını alamayan anlaşmalı servis yöneticisiyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben de , eski, sizin ikinizin kaskolayıp, parasını müşteriden aldığınız araçların, hasarlandığı zaman tamirini yapıp, kasko şirketlerinizden parasını alamayan anlaşmalı servis yöneticisiyim.

Bizim şirketler değildir senin parayı vermeyen... Başka kapıya, Hadi... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

yenileme vakti geldi. ak sigorta 884 ytl 6 taksit diyor. koç allianz ne kadar diyecek bakalım. ona göre karar vereceğiz. Mehmet Abi bu konuda ilerleyen günlerde bir kaç konuda sorum olacak mahsuru yoksa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yenileme vakti geldi. ak sigorta 884 ytl 6 taksit diyor. koç allianz ne kadar diyecek bakalım. ona göre karar vereceğiz. Mehmet Abi bu konuda ilerleyen günlerde bir kaç konuda sorum olacak mahsuru yoksa.

Ne zaman istersen mesaj at

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan
(düzenlendi)

Kasko HDI Sigorta

Araç: 2006 Focus C-Max 1.6 TDCi Trend

Araç Bedeli: 31.150 YTL

Hasarsızlık İndirimi: %60

Acente Özel İndirimi uygulanmış 6 aylık taksitli fiyat tutarı: 555 YTL.

Trafik Sigortası Anadolu Sigorta

Hasarsızlık oranı : %20 :nazar:

Tutar: 218 YTL

tarihinde Arzu G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Şendur

anadolu sigorta,,, 915 ytl ye yaptırdım,,,bir hafta once..

ak sigorta da tsk personeline %30 indirim varmış bilginize

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...