İçeriğe Yönlendir

Connect - Yakıt Tüketimi

Ömer Yüce

Recommended Posts

Uğur Aksoy

fabrikalar yakıt harcama verilerini özel koşullarda yapıyor , rüzgarsız hava , klimasız ve camlar açılmadan , uygun lastik basıncı , en doğru yakıt sarfiyatı tespiti için motorun uygun ısısına geldikten sonra hesap etmektedirler .motor ısınana kadar zaten ciddi bir yakıt harcaması mevcuttur.

yüksek yakıt harcamasından şikayetci olan arkadaşların nasıl araba kullandığını tahmin edebiliyorum :)

gaz pedalı altında yumurta varmış gibi gaza basarsanız gerçekten ciddi ekonomi yaparsınız , ama ben hızlı gideceğim benim kamyonetim yolların fatihi diyorsanız bilemem o sizin tasarrufunuz :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

aracı havaya kaldırıyolar ağırlıkta iptal oldumu ondan az yakanı yok artık :) lastiği motor yardımıyla çevir babam çevir sonra ne oldu az yaktı :)

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Tek değilsiniz Barış bey,ben de aynı şekilde aldım,almadan öncede bir sicaklık duyuyordum araca karşı çokda memnunum,evet yedek parcaları 2,3 katı daha ucuz Cadyylere göre servisten listesini gördum hata fotokopi bile aldım,birde ufak bir soru aracınızla 90km hızla devir saatiniz ne gösteriyor 4ve5 viteste,sizinki 110psde ondan,sadece bilgilenme amaclı[benimki 4.vıtes2700 5.vites2000 devır]saygılar :)

Yorum bağlantısı
Ömer Açay

900 lık 5.viteste 90 km hızda 2000/2100 arası gösteriyor.benim anlamadığımda şu bizim araçların hız sınırı max 88 bu hızda 5 .vişteste devir saati 2000 nin altında oluyor.acaba bunun turboya bi zararı varmıdır?çünkü benim bildiğim dizel arabalar en verimli 2300/2500 arasında çalışıyor

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

düşük devir turboyu öldürür motoruda dizeller yüksek torklu dur sıkıştırmayada gelemez devirsiz kullanmayada

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Benim arac depo göstergesi tam yarım olunca aşağı hukarı 23lt yakıt aliyo,Hasan bey sizinki bu hesaba göre 5,75lt/100km tüketim oluyor yeni bir arac icin cok iyi ancak yarım depo deyince aldınız yakıt 30lt mi,yoksa göstergemi yarımidi? Birde bu yarım depo göstergesi herkezde aynı mi?(+-23lt)teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Evet arkadaşlar yıne mazota zam :) artık ince hesap pek fayda etmiyo,Allahtan az km yapiom ne yapalım kuzu kuzu alıştik :blink:

yınede son şehir içi tuketimimi veriom 25,5lt=367km.
Yorum bağlantısı
Erkan Özel
Evet arkadaşlar yıne mazota zam :) artık ince hesap pek fayda etmiyo,Allahtan az km yapiom ne yapalım kuzu kuzu alıştik :blink:
yınede son şehir içi tuketimimi veriom 25,5lt=367km.

verilerine göre 0,224 ykr yakmış aracın ne yakmasını bekliyordun . bu rakamı yaktırmak için nasılbir kullanma tarzı uyguladın. yani bu rakam çok iyi

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

evet bende ufak bir şaşkınlık yaşadım Erkan bey ancak kullanma tarzım cok sakindir,sabah sıkışık trafiye cıkmam,dur kalklarda arac zaten torku yuksek oldundan cok hafif gaz veya hic vermeden hareket edio,hızımı durma mesafeme göre ayarlarım ve gereksiz yere basmam boşa atmam bu yeni araclarda faydası yok,genelde sağ şeritten giderim,ani ve sert kalkış,duruş yapmam benim icin en önemlileri bunlar,sanırım aracım istediyim deyerlere geliyor :)

herkezin suruş kabiliyetine trafik kuralları cercevesinde saygı duyarım.teşekkur ederim...
Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı
Tek değilsiniz Barış bey,ben de aynı şekilde aldım,almadan öncede bir sicaklık duyuyordum araca karşı çokda memnunum,evet yedek parcaları 2,3 katı daha ucuz Cadyylere göre servisten listesini gördum hata fotokopi bile aldım,birde ufak bir soru aracınızla 90km hızla devir saatiniz ne gösteriyor 4ve5 viteste,sizinki 110psde ondan,sadece bilgilenme amaclı[benimki 4.vıtes2700 5.vites2000 devır]saygılar :)

90 km'de 5. vites 1900-1950 devir falan gösteriyor.Ama 4 için bişey diyemem dikkat etmedim.Zaten bağırmaya başlıyo bende 5'e atıyorum vitesi...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barıs Akıncı
Bu konu daha önce yazılıp çizildimi bilmiyorum ama bu EKOYAK denen yakıt tasarruf sistemi sitesinde oldukça iddaalı ODTÜ den falan onaylı %25 varan yakıt tasarrufundan bahsediyo takan varmı tavsiye eden varmı yoksa düzmecemi.Ayrıca fiyatıda uygun 129 YTL 2 yıl garanti veriyo daha doğrusu yıllarca sorunsuz görevini yapacağını yazıyo sitesinde.Şimdiden teşekkürler.

Bir ara abim araştırmıştı.Kullananların memnun olduğunu söyledi.Eğer aynı sistemden bahsediyorsak aracın hava emişini daha dengeli ve kuvvetli hale getiriyor ve yanma olayı maksimum seviyede gerçekleşiyor.Sağladığı yakıt tasarrufunada bu neden oluyor.Yani motora bir zararı yokmuş.Nette test sonuçları vardı.Ama adresini bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
Bu konu daha önce yazılıp çizildimi bilmiyorum ama bu EKOYAK denen yakıt tasarruf sistemi sitesinde oldukça iddaalı ODTÜ den falan onaylı %25 varan yakıt tasarrufundan bahsediyo takan varmı tavsiye eden varmı yoksa düzmecemi.Ayrıca fiyatıda uygun 129 YTL 2 yıl garanti veriyo daha doğrusu yıllarca sorunsuz görevini yapacağını yazıyo sitesinde.Şimdiden teşekkürler.

Bu şeylere inanmak çok güç. %25 aşırı bir rakam.İnanmıyorum ben böyle şeylere.

Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı
hocam sen yine iisin benim connect sehir içinde 30 kurus bastınmı 35 kurus u buluo

Benim 0.20 ykr 6.2lt/100 km'de.......Bu connectlerde yakıt miktarı neden bu kadar değişik oluyor anlamış değilim...Çok farklı tüketimler var paylaşımlarda...

Yorum bağlantısı
Erkan Özel
Bu şeylere inanmak çok güç. %25 aşırı bir rakam.İnanmıyorum ben böyle şeylere.

%18 lerden bahsediliyor ürün 2 parça hava ve mazot brularına takılan set şeklinde admlar para iade garantisi veriyorlar fiyat 129ytl alıp denemek lazım 0,300 yakan bir araba yaklaşık olarak 0,250 ykr ye iniyor iyi rakam

Benim 0.20 ykr 6.2lt/100 km'de.......Bu connectlerde yakıt miktarı neden bu kadar değişik oluyor anlamış değilim...Çok farklı tüketimler var paylaşımlarda...

hocam senin ölçümün uzun yolda 80-90 km hızda olsa gerek sehir içi bu rakam çok ütopik yada yanlış ölçüm yaptın

Yorum bağlantısı
Ömer Açay

benimde son tüketim şu.700 km yol gittim.44 litre eurodizel aldım.145 ytl para ödedim.yani 100kmde6.2 litre para olarak 210 ytl yakmışım.bu yolun 100 km si şehir içi

Yorum bağlantısı
Erkan Özel
benimde son tüketim şu.700 km yol gittim.44 litre eurodizel aldım.145 ytl para ödedim.yani 100kmde6.2 litre para olarak 210 ytl yakmışım.bu yolun 100 km si şehir içi

hocam bu uzun yol verisimi acaba bir aydınlatırsan sevinirim

Yorum bağlantısı
Semih Seher

arkadaşlar doğrusunu söyleyeyim connect diğer araçlara göre biraz fazla yakıyo ama gülü seviyosan dikenine katlanacaksın.Ben bi tüketim miktarı söyleyecem inanamayacaksınız 470 km 130 ytl fakat hız sabit ... isteyenlere tekrarlayabilirim.bitane daha söyleyeceğim gene kimse inanamayacak 680 km 90ytl 90-100 km 5. vites devir 2000 civarı.düz yol...basarsan yakarsın.basmazsan az yakarsın ama gelen geçene bakarsın. :D:D:D

Yorum bağlantısı
Semih Seher

arkadaşım bahsedilen yol niğde adana yolu pozantı mevkii dışında yol müsait.bilenler varsa bilirler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
arkadaşım bahsedilen yol niğde adana yolu pozantı mevkii dışında yol müsait.bilenler varsa bilirler.

O yol rampa aşağı iniyor.. o yolda ölçüm yapmak yanlış olur... Doğru ölçüm için aynı yolu birde geri gelmeniz gerekir...

Ayrıca.. O yolda .... km hızla dönülemeyecek o kadar çok viraj var ki..

Ama yol 470 km gelmez yaa.. :)

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

senin arabanın yakıtı normal değerde tabi 90ps ise dizel dönüşüm başladı %30 gaz %70 mazot karışımı şimdilik pek bi ses getirmedi oda fiyattan olsa gerek 3500ila 6000ytl diye duydum fiyatını arabasına göre rakam oynuyormuş

Yorum bağlantısı
Ömer Yüce

Artık connect'in sağlamlık konusunda diğer araçlardan pek bi üstünlük sağladığını düşünmüyorum... Araç 19300 km oldu ve 160 liraya doluyor 580-600 km arası gidiyor... Üstelik normal dizelle euro dizelle değil. Yakında elimden çıkarabilirim... Megane almayı düşnüyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...