İçeriğe Yönlendir

Yeni araç muayene kriterleri ve detayları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Stoplarım Boyalı problem olurmu yavvv

allah allah birden gerildim oysa nekadar rahattım

Sanmam...

Ama disko topunu sök...

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
Artık var...

Her ay % 5

özelleştirilmiş illerde muayene harcını istasyonlar mı kesiyor?

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

tavşanlıda,stopları, ön sinyalleri siyah boyalı doğana muayene yapmadılar.orjinallerini tak öyle gel dediler.sebepleri ise, ışıklar fazla sönük yanıyomuş (belli olmuyomuş) ve arkadan gelen sürücünün dikkatini çekip dikkatini dağıtıyomuş,stopları boyalı arkadaşların bilgisine

Yorum bağlantısı
Guest Ertu?rul Kaynar

Bence her geçiş süreci gibi bu da ağır karşılanır.Abartanlar , kolluk bende kıllık bende edebiyatına maruz kalanlar olur , fakat iyi medeniyetlerde kurallar sert , tartışılmaz ve tutarlı olmalıdır.Şimdi yenisi değişir diye bekleyen arkadaşların bundan sonra hafifletilmiş kurallara inancı ne olur acaba?

Elini kolunu sallayarak parayla istediğin muayeneyi yaptırabildiğin bir ülkede bu kadar aşikar eşkıyalık yapılan bir işte hepinizin içi çok mu rahattı?

Herşey değişir herşey gelişir...Şimdi lütfen bana böyle mi değişir demeyin...İnsan için , insanın faydasına olmayan değişimler ancak duyarlı ve bilinçli toplumlarda gereken yerine iade olunur...

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

iyi ama hangi kriterimiz ab ye uygunki bu uygun olsun(gelir düzeyi,yollar,araçların yaş hadleri,Vize merkezlerindeki kişilerin eğitimi)

duvağı başka memleketten olan kızla evlenilmez

sokaktaki 100 araçtan kaçtanesi %100 kurallar dahilinde bu vizeden geçebilir.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
iyi ama hangi kriterimiz ab ye uygunki bu uygun olsun(gelir düzeyi,yollar,araçların yaş hadleri,Vize merkezlerindeki kişilerin eğitimi)

sokaktaki 100 araçtan kaçtanesi %100 kurallar dahilinde bu vizeden geçebilir.

Bizim sokağı sorarsan 10 tanesi geçmez Muhittin bey :lol2:

zamanla yumuşar o istasyonlarda bence yeniliğin verdi ne oldum kriteri gibime geliyor...

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

arabanın motor numarasının yerini bilmeyen heriften ne beklersin.önce türkiyedeki araçlar ve üzerindeki donanımları hakkında eğitim almaları şart.eskiden yak lambaları,bas freneydi.sıradaki arabaya geçerlerdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
özelleştirilmiş illerde muayene harcını istasyonlar mı kesiyor?

Evet..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim araç geçerde Mehmet abi bana bu debriyaj bitmiş derlerse derler :) İyide onlara nasıl anlatacağız bitik olmadığını mondeoların yukarıda kavradığını :nazar:

Bu psikolojik kardeşim.. Buraya gelirken heyecan yaptı dersin... :)

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Benim adam askerde olmasa kargoya ver ruhsatı, yanınada 50 koy yolla derdim .

:wub: yapma abi gözünü seveyim!

servislere de bi standart getirsinler, yolların da tozlarını pislerini hava filtrelerimizden uzak tutsunlar..biz de AB deki gibi temiz arabalara binip, zengin muayenelerden geçelim

her işte olduğu gibi bu işede orta yerinden girildi...

+1

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim adam askerde olmasa kargoya ver ruhsatı, yanınada 50 koy yolla derdim .

Senin adamında devri kapandı Selo...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yani az sesi çıkan bir egsoz muayeneden geçebilir mi ?

Sesi az çıkıyorsa sorun yok.. :wub:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Birşey sorcam muayeneden geçmek için egsoz gürültüsünün bi sınırı var mı ? yani az sesi çıkan bir egsoz muayeneden geçebilir mi ?

Uç olmadığı sürece ne takarsan tak,ses çıkarmasa bile,komple susturucu şeklinde olanlar,baştan:bunu sök,orjinali tak gel diye muayene alınmıyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Peki yay,jant,cam filmi gibi olaylarda nasıl davranıyorlar mesela?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Jantlar şuan bildiğim kadarıyla sorun değil. Film cıss. yeni yönetmeliğe göre aracın süspansiyon ve yürüyen aksamında yapılan değişiklikler ruhsata işletilmek zorunda gibi birşeyler vardı galiba.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
Jantlar şuan bildiğim kadarıyla sorun değil. Film cıss. yeni yönetmeliğe göre aracın süspansiyon ve yürüyen aksamında yapılan değişiklikler ruhsata işletilmek zorunda gibi birşeyler vardı galiba.

filmler falan aksesuar olarak işletilicekmiş...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Jantı falan bilmiyorum ama.. filmi hafif kusur sayıp muayeneyi onaylıyorlarmış..

Hafif kusur demek;

Araç trafiğe elverişlidir, ama bu eksikler de giderilmelidir... Demek galiba...

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
Jantı falan bilmiyorum ama.. filmi hafif kusur sayıp muayeneyi onaylıyorlarmış..

Hafif kusur demek;

Araç trafiğe elverişlidir, ama bu eksikler de giderilmelidir... Demek galiba...

Abi bununda takipçileri türer yakında bence.Aynı sayılmaz belki ama egzoz muayeneside özelleştiginde biraz sorun olmuştu şimdilerde herkes rahatça hallediyor.Geçiş süreci...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsa Köse

Arkadaşlar önümüzdeki ay aracımın muayenesi bitiyor, fenni muayene ve egzos muayenesi birlikte.

Buradan okumuştum daha önce zor olduğunu. Şimdi örnekler çoğalmaya başladı çevremde. Bir arkadaşım benim muayene Denizli'de 2 saat sürdü dedi. (memleketi Denizli) Herşeyi kontrol ediyorlarmış. Kısa sol far ayarı bozuk diye AZ KUSURLU demişler 2006 model Clio Symbol aracına. İlginç...

Benim muayene de yaklaştı ya ben de soruyorum, soruşturuyorum çevreme. Sigortacılardan fiyat alırken bahsi açıp onları bir yokluyorum. Muayene de çok zor oluyor artık değil mi falan filan konuya giriyorum... Hemen yardımcı oluyorlar sağolsunlar. "Abi sen aracı bize bırak... biz onu 15 dakikada geçiririz muayeneden... bizi tanıyorlar... yabancı olunca öyle uzatıyorlar..." türünden cevaplar alıyorum... "E diyorum peki siz bir komisyon alıyor musunuz müşterinizden?" , "Yok abi, muayene ücreti neyse onu veriyorsun..." diyorlar.

Şaşırdım! Ne yapmalı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şaşırdım! Ne yapmalı?

Gitmeden önce..

Gerekli ekipmanları hazırla..

Far ayarını yap veya yaptır.. Silecek lastiklerini değiştir..

Pedal lastiklerin yıpranmış ise yenile...

ve bence kendin götür ve 111 liraya hem muayeneni yaptır hemde aracın check-up'a girmiş olsun...

Bence faydalı bir uygulama..

En azından buldukları şeylerin çoğu gerçekten işe yarar şeyler... En dikkatimi çeken ise fren ayarlarının falan kontrolü... Bunu dışarda yaptırmak isteseniz 30-40 liradan aşağı yaptırmazsınız...

Bir rot balansa girseniz 20 liradan aşağı değil...

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

komtan sen kaçtıydın galiba sünnetçiden :)

bu muayene işinin düzenlenmesi gerçekten iyi oldu, hele o kamyonların hali neydi öyle...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...