İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Ünal Doğar

Yeni enjektörlerle yeniden kalibrasyon yaptırman gerek.O zaman yakıt değerlerin düşecektir.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Ayhan Bey kalibrasyon yapılmıştır ama ülkemizde gördüğüm kadarıyla lpg işi yapanların %80' i bu işten anlamıyor.Bence bu işi yapan insanların iyi bir eğitimden geçirilmesi şart, sonuçta yapılan iş teknik bir iş baştan savma montaj ve ayar araçlarda geri dönülmez sorunlar ortaya çıkarabilir.Adam kalibrasyon ayarlarında basınç değerleriyle oynuyor ama daha basınç ne demek onu bilmiyor.Gerçi sanayilerimizin durumu genelde böyle.Allah yardımcımız olsun.Forumumuzun değerini bilelim. :)

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Lpg işi ciddi bir iş, ucuz etin yahnisi olayının gerçekleşme ihtimali çok yüksek. Eğer lpg takılacaksa iyi usta ve kaliteli kitten taviz verilmemeli.

Yorum bağlantısı
Soner Kayışlı

problem çözüldü sorun bakım zamanı geldigi için yapıyormus Ersen beyin dedigi gibi çıktı. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. İyi forumlar

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

problem çözüldü sorun bakım zamanı geldigi için yapıyormus Ersen beyin dedigi gibi çıktı. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. İyi forumlar

Geçmiş olsun. İyi atlatmışsınız :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar aracta dip gaz yaptığımda araç lpgden benzine geçiyor. Nedeni ne olabilir?LPG filitresini değiştirdim. Daha önce gaz az olduğunda yapardı. Şimdi depo tam doluykende yapıyor. Beyin safesoft Atiker.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

bütün yorumları okuya okuya bu son sayfaya geldim ve kararsızlığım cevap bulamadı lpg konusunda, aracım 2004 1.4 100 ps seat cordoba uyumu konusunda bilgim yok atiker taktırıyım hesaplı olsun diyorum ama başımda ağrımaz diye umuyorum üstün otogazı şiddetle tavsiye ediyorlar ne dersiniz arkadaşlar bu forumun en güzeli yanı tecrübelerin paylaşılması taktırıyımı lpg yada bu markayımı taktırıyım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Siz lpg taktırmakta karar kıldıktan sonra iyi bir usta bulun derim.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

ben lpg taktırmaya kararlıyımda biri süper memnun diğeri taktırdığı güne kahrediyor bunun cvbını arıyorum şuanki atlamam gereken seviye atiker taktırıyımı bi skıntı olurmu..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ben lpg taktırmaya kararlıyımda biri süper memnun diğeri taktırdığı güne kahrediyor bunun cvbını arıyorum şuanki atlamam gereken seviye atiker taktırıyımı bi skıntı olurmu..

Yavuz Bey memnun olanın ustası ve kiti iyidir. İşi bilen ustanın müsterisi memnun. Şimdi bende atiker var memnunum. Ama prins taktırıp memnun olmayan var. Çünkü usta çok önemli. O yüzden iyi bir LPG ve bu markayı iyi yapan bir usta bulun. Ankara'da bunu çok daha iyi bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

hayırlısı bakalım gelecek hafta gidicem üstün otogaza izlenimleri paylaşırım..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cem Yıldız

Arkadaşlar aracta dip gaz yaptığımda araç lpgden benzine geçiyor. Nedeni ne olabilir?LPG filitresini değiştirdim. Daha önce gaz az olduğunda yapardı. Şimdi depo tam doluykende yapıyor. Beyin safesoft Atiker.

Aynı sorun bende de vardı en son çare lpg beyni değişti umarım sizde de aynı sorun yoktur cok pahalıya patladı bana

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aynı sorun bende de vardı en son çare lpg beyni değişti umarım sizde de aynı sorun yoktur cok pahalıya patladı bana

Şükür şu anda öyle bir sorun kalmadı. Büyük ihtimalle havaların soğuk olduğu dönemde gazın kalitesinden kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünüyoruz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yavuz Serhat Karanaz

aracıma lpg dönüşümünü yaptırdım atiker safefast marka lakin devirde böyle bi inme çıkma bikaç defada stop etme oldu normalmi ilk zamanda bunlar...tşkler

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

aracıma lpg dönüşümünü yaptırdım atiker safefast marka lakin devirde böyle bi inme çıkma bikaç defada stop etme oldu normalmi ilk zamanda bunlar...tşkler

Bende de aynı yazılım var. Yok öyle bir sıkıntı. Bence siz gidip ayarları bir kontrol ettirin derim.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

Bende de aynı yazılım var. Yok öyle bir sıkıntı. Bence siz gidip ayarları bir kontrol ettirin derim.

bugün gittim bu ecudaki enjektörler sanırım fazla büyükmüş normale çevirdiler 1,8lik taktık dediler , gittim geldim yapmadı inşallah dahada yapmaz :)) birde şu zamanda benim aracın hangi yakıt değeri normal kuruş cinsinden lpg fiyatı 2.490tl ..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sorunun çözüldüğüne sevindim. Yakıt değeriniz için aracınız hakkında bilgi lazım :)

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Yakıt değeriniz için aracınız hakkında bilgi lazım :)

mehmet bey daha çözüldüğünü önümüzdeki süreçte görücez :) aracım 1,4 100 hp 1090kg 87bin km de

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ankara'da kullandığınız güzergaha göre değişiklik gösterir. 25-270 arasını geçmemesi lazım. Ancak yolunuzun durumuna göre değişir. Araç Ne? Profilinizde o da olucak yazmışsınız.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

Ankara'da kullandığınız güzergaha göre değişiklik gösterir. 25-270 arasını geçmemesi lazım. Ancak yolunuzun durumuna göre değişir. Araç Ne? Profilinizde o da olucak yazmışsınız.

aracım seat cordoba 2004 model :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Yergin

focus 2008 model 2.5 kasa sedan 115 hp aracıma atiker marka lpg kiti taktırdım deposunu fulledim 399 km gittim 89 tl lik lpg ile doldu tekrar (uzun yolda)

Hız 118 e sabitledim hiç bozmadım devir saati 3250-3500 arasında idi viranşehirden osmaniyeye hep otobandan gittim dönüşte aynen 350 km öttü hala içinde var daha doldurmadım yaklaşık dönüşte aynı yaktı.

100km 22.3 tl yapıyor sizce nasıl değer?

Tüpü yeni taktırdım ayar yaptırmadım motor arıza ışığı hiç yanmadı çekiş iyi genel olarak memnunum 1000 km olunca gel dedi usta dolmak üzere sizce biraz daha kıstırsam az yakma ihtimali varmı? Zararı olurmu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Lpg litresini kaç liradan alıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Lpg litresini kaç liradan alıyorsunuz.

2.700 olması lazım

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2.700 olması lazım

8.2 lt yani. Yukarıda yazdıklarınız net değil.Depoyu doldurup boşaltacaksınız ondan sonra tekrar doldurduğunuzda net sonuç çıkar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...