İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Baki özkan

Hocam devir düzenleyici nil elektronik kibrit kutusu kadar. Bendede vardı şükür bu aletle düzeldi.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

içinde 30 tl lpg olan tanka 24,700 lt* 2,430 = 60 tl alınıp fullendi

toplamda tamamı uzun yol 192 km yapıldı ve ertesi gün aynı pompadan 13,590 lt*2,430 =33 tl gaz alındı. yolda ortalama 100-120 km ile devam edildi.

depo nasıl fullendi.%80 gibi kısımda attığındadoldu ve daha fazlası basılmadı. (tank : 40 lt) ölçüm sağlıklıdır inşallah.

istikamet= salihli-izmir bayraklı çaymahallle.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

güzel değer,ama lpg de aynı pompadan doldursanız bile bi miktar farklılık olabiliyor

o zaman hiç kimse benim aracım şu kadar yakıyor diyemez.doğru sonuç vermiyor anlamına gelir

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serdar Çavuşoğlu

Merhaba, depo tamamen boşalana kadar kullanır, az kalınca benzine atar siz manuel yine gaza geçirin. Tamamen boşaldığına emin olduğunuzda 10 litre gaz alın ve mümkünse uzun yol sabit hız ile kullanın. Gaz bittince yine zorlayın, yaptığınız km reel tüketiminizdir. Ben 10 litre gaz ile kurtköy mehmetçik vakfından Adapazarı'na gittim, bir kısmı şehiriçi olarak yaklaşık 126km yol yaptı. 7,9litre uzun yol tüketimim, benzinde de 7 litre yakıyor aracım. Oran olarak bakıldığında %11,4 fazla tüketim var, bu ayarlarımın iyi olduğunu gösterir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İlker Dinçer

atiker taktırdığıma lanet ettim montajdanmıdır nedir bilmem 2 ayda bir bilgisayara takıp ayar yaptırıyorum rolantide titreme sorunu oluyo sürekli ayar yapınca düzeliyor ama bide araç otomatik vites ayardan önce yol bilgisayarı p veya n de ışıkta dururkne 1.7-1.9 gösteriyodu ayar yapıldıktan snra 0.9-1,1 arası gösteriyor.Lpg ile yol bilgisayarının ne alakası var anlayamadım

Yorum bağlantısı
İlker Dinçer

Arkadaşlar bikaçgündür aracı kapatınca ve çalıştırınca lpg 5-6 kere kısa kısa ötüyor.Nette araştırdım bazıları bakımı gelmiş yazıyo bazıları tankta hava var diyor.Sizce problem nedir?

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

LPGye geçişte sıkıntı var mı? Yoksa yetkili Atikerciler bakım zamanı için uyarı verdirtiyor. En son ne zaman filtre değişti?

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Lpg bakım zamanı gelmiş İlker Bey. Bakım derken çok basit bir şey. Lpg filitresini değiştiriyorlar 50 tl masrafı var.

Yorum bağlantısı
İlker Dinçer

LPGye geçişte sıkıntı var mı? Yoksa yetkili Atikerciler bakım zamanı için uyarı verdirtiyor. En son ne zaman filtre değişti?

LPGye geçişte bir sıkıntı yok filtre 12-13bin önce değişti lpg ile ilgili bi problemim vardı ankara distribitörlüğüne gittim ozaman onuda değişmişlerdi

Lpg bakım zamanı gelmiş İlker Bey. Bakım derken çok basit bir şey. Lpg filitresini değiştiriyorlar 50 tl masrafı var.

filtresini değiştirmişlerdi selçuk bey

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Lpg filitresi 10000 km de bir değişiyor ilker bey değişme zamanı gelmiş

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

LPG filtresini tekrardan değiştirmen yeterli olacaktır. LPg garantisi devam etmiyorsa başka bir yere de değiştirebilirsin. Daha ucuz olur...

Yorum bağlantısı
İlker Dinçer

anladım arkadaşlar sağolun yarın değiştireyim ozaman 10dk.lık bişey zaten

Yorum bağlantısı
Bekir Danıştekin

50 tl sıkışmış :) 8500 km de öttü lpg ciye sordum gittiğimde onun sayacı farklı km ye değil saate bağlı dedi. garanti kapsamında old için bi fltreye 50 tl :(

Yorum bağlantısı
Emin Köseler
atiker taktırdığıma lanet ettim montajdanmıdır nedir bilmem 2 ayda bir bilgisayara takıp ayar yaptırıyorum rolantide titreme sorunu oluyo sürekli ayar yapınca düzeliyor ama bide araç otomatik vites ayardan önce yol bilgisayarı p veya n de ışıkta dururkne 1.7-1.9 gösteriyodu ayar yapıldıktan snra 0.9-1,1 arası gösteriyor.Lpg ile yol bilgisayarının ne alakası var anlayamadım

Montajda sıkıntı var bence , aracinizla yola çıkıp ayar yapıldı mı ? İyi bir yer bulursanız atiker fena değil..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bende kullandım. Safefast modeli takılıydı benim aracımda. Kaç sefer akü söküldü takıldı. Her seferinde ayara gittiğimde usta ayarda sorun yok dedi. 30bin km kullandım. Ama bir usta birsefer kurcaladı. Arabaya LPG kiti dahil (prins kit) 4-5bin arası para harcadım. Bu tür işlerde usta herşeyden önemli. Bence başka bir ustaya gitmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
İlker Dinçer

yakıt olarak bende çok memnunum ama işte sürekli ufak tefek problemler çıkarıyor uzun yola gittim geldim rolanti yine bozuldu başladı titremeye

Yorum bağlantısı
İlker Dinçer

50 tl çok fazla zaten o filtre 10 lira bişey söküp takmasıda 5 dk almıyo

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Istanbulda beykoza yakın güvenilir yetkili bayi var mı

Lpg bitince benzine gecmeme gibi yazılımla ayar var mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Istanbulda beykoza yakın güvenilir yetkili bayi var mı

Lpg bitince benzine gecmeme gibi yazılımla ayar var mı

Geçmemesi demek aracın direk stop etmesi ve aracın zor çalışması demek oluyor. Yanılıyormuyum?

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Utku Gömeç

herkese iyi günler 2004 fiestama lpg taktırmak istiyorum.Aracım 1,6 olduğu için km de 0,36-0,38 kuruş yakıyor.Buda beni arabadan soğutuyor.Biraz araştırma yaptım ve brc markasının herkes tarafından olumlu yorumlarını okudum ve bende brc taktırmaya karar verdim.Ama brc yetkili servisine gittiğimde fiyat sorduğumda yetkili bana 1600 ytl fiyatı olduğunu söyledi.İsterseniz dedi ben ayrıca atikerinde bayisiyim dedi istersen atiker takalım dedi oda 990 ytl dedi arada çok ciddi bir fiyat farkı var dedim.Oda bana sadece marka farkı var senin işini atikerde çok rahat görür dedi.Bende bir düşüneyim dedim.Sizce bu kadar fiyat farkı olması normal mi brc çok mu iyi bir marka.Orda ki usta bana brc veya atiker hiç önemli değil önemli olan bunu araca monte edecek usta dedi.Sizce ne yapmalıyım brc mi atiker mi.Bide yakıtı ne kadar etkiler yılda ortalama 8000 km yol yapıyorum 2-3 sene daha binerim allah kısmet ederse değer mi acaba.Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Atlamış

1 senedir atiker kullanıyorum hiç sorun çıkarmadı.önemli olan işçilik

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

atiker ile brc kit farkı var.fiyat iyi vermişler size.işinizi atikerde görür.yılda 8000 km demişiniz lpg olunce 12bin km olur kesin.dedikleri gibi önemli olan usta

Yorum bağlantısı

Ben 1900 tl ye prins taktırdım. Ya 1600 yerine 1900 verin prins olsun veya 990 tl ye atiker taktırın. Lpg de %40 tasarruf yapılacağı belirtiliyor. Yani 100 tl benzin veriyorsanız aynı yere 60 tl veriyorsunuz. Benim benzin ve lpg tüketimim litre olarak hemen hemen aynı oluyor. Ustam enjektörlerle ve kitle alakalı diyor. Çoğu marka 10 binde 50 tl ye lpg filtresi değiştiriyor. Prins 20 binde. Filtre 80 tl. Ben uzun süre arabamı kullanmayı düşünüyorum. Ama siz 20-25 bin km sonra arabayı satarım diyorsunuz. Ucuzuna yaptırın gitsin. Kabaca kilometrede ki maliyetiniz 0,23 tl olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...