İçeriğe Yönlendir

Halojen Far Ampulü (H1 H3 H4 H7 H11) Tavsiyeleri

Yücel Yıldız

Recommended Posts

Aydın Sert

H1 uzunlarıma hiçbir ledi sığdıramayınca elimde mevcut olan GE Megalight +120 ampulleri taktım.

Bunlardan daha iyi ampul arıyorum.

Philipslere takıldım ama hangisi.

- X Treme Vision

- Crystal Vision

- Diamond Vision

- White Vision

- Racing Vision

Ya da bunların yerine önereceğiniz farklı bir ampul.

D3S bi-xenonlara eşlik edecek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aydın Sert yazdı:

H1 uzunlarıma hiçbir ledi sığdıramayınca

Bunun için püsküllü led dediklerimize bi bakının. Onlar sığıyor.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Sani Gerşon yazdı:

Bunun için püsküllü led dediklerimize bi bakının. Onlar sığıyor.

Bir önceki aracımda kullanmıştım fakat halojenler kadar aydınlatması yok maalesef.

Şuan mini boy daha güçlü lümen değerlerine sahip ledler var fakat onlar da sığmıyor. Aslında sığıyor ama far toz kapakları kapanmıyor. 

2 takım lümen değerleri yüksek led aldım ama olmadı.

Zaten satışa çıkaracağım onları da. Yerine güçlü bir halojen alayım iye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aydın Sert yazdı:

Bir önceki aracımda kullanmıştım fakat halojenler kadar aydınlatması yok maalesef.

Duster'da kullanıyordum ve çok memnundum. Doğru taktığınıza emin misiniz? Ya da doğru ürün olduğuna?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Sani Gerşon yazdı:

Duster'da kullanıyordum ve çok memnundum. Doğru taktığınıza emin misiniz? Ya da doğru ürün olduğuna?

Kullandığım led.

2AcEPM.png

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

bana da işlevsel bi h1 led lazım ama mercekli kısa için. fransızlar sağ olsun kısalar h1 307'de, farları yenileyince üzerinde gelen fabrikasyon ampuller bile çok iyi aydınlatma olarak ama insan 4300k civarı bi şey istiyor. h1 xenon takıp mercekleri karartmak istemedim, ledde bu olmaz herhalde, elimde mercekler dahil d2s bixenon set de var ama üşendiğimden duruyorlar öyle, daha da duracaklar gibi.

kısaca mercekle beraber odağı halojen gibi olan bir led bulma şansım var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Umut Taşlı yazdı:

bana da işlevsel bi h1 led lazım ama mercekli kısa için. fransızlar sağ olsun kısalar h1 307'de, farları yenileyince üzerinde gelen fabrikasyon ampuller bile çok iyi aydınlatma olarak ama insan 4300k civarı bi şey istiyor. h1 xenon takıp mercekleri karartmak istemedim, ledde bu olmaz herhalde, elimde mercekler dahil d2s bixenon set de var ama üşendiğimden duruyorlar öyle, daha da duracaklar gibi.

kısaca mercekle beraber odağı halojen gibi olan bir led bulma şansım var mı acaba?

Bu sorunun cevabı @Servet Aydın da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

teşekkürler abi, servet abi diyorsa alıp denerim. tr içi halojen performans ampullerinde bile ucuzmuş yalnız, vergiyi kilitlemezler inş

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Umut Taşlı yazdı:

teşekkürler abi, servet abi diyorsa alıp denerim. tr içi halojen performans ampullerinde bile ucuzmuş yalnız, vergiyi kilitlemezler inş

Gümrük vergisinden kaçsanız bile diğerinden kaçış yok malesef. 20 liralık ürüne 14 lira vergi almıştı postacı, bir daha da alışveriş yapmadım o günden sonra :D 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Umut tek olay şu.. Örnek ürün olarak bunu koydum. Çok fazla replika var
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Köksal Yılmaz

GE Megalight Ultra +120 / 130 / 150 çıkmış hangisini almalı, rakamı yüksek iyi aydınlatır diyebilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Köksal Yılmaz yazdı:

GE Megalight Ultra +120 / 130 / 150 çıkmış hangisini almalı, rakamı yüksek iyi aydınlatır diyebilir miyiz?

Çok fark yoksa yüksek olanı alın. Rakam tüm ışık gücünü göstermiyor, sadece belli bir bölgede -atıyorum yolun 75 mt ilerisinde sağında- %150 artış olmuşsa üreticiler ürüne "%150 ampul" diyor . Yolun diğer bölgelerinde belki de standart seviyede aydınlatma olucak bunu bilemiyorsun çünkü far tasarımı çok önemli.
Yasal düzenlemelere göre standart ampul de , %150 ampul de 1500 lümen ışık gücüne sahiptir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Çok fark yoksa yüksek olanı alın. Rakam tüm ışık gücünü göstermiyor, sadece belli bir bölgede -atıyorum yolun 75 mt ilerisinde sağında- %150 artış olmuşsa üreticiler ürüne "%150 ampul" diyor . Yolun diğer bölgelerinde belki de standart seviyede aydınlatma olucak bunu bilemiyorsun çünkü far tasarımı çok önemli.
Yasal düzenlemelere göre standart ampul de , %150 ampul de 1500 lümen ışık gücüne sahiptir.

Abi önereceğin halojen h7 var mı. Tekno paket focus için. Mercekli far var.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Abi önereceğin halojen h7 var mı. Tekno paket focus için. Mercekli far var.
Benim mercekli farım olacak, onu bixenona cevirmeyecem. Mercekli farı olupta bixenon takmayan da ne biliyim :fiuw:
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Benim mercekli farım olacak, onu bixenona cevirmeyecem. Mercekli farı olupta bixenon takmayan da ne biliyim default_fiuw.gif

Afl özelliği gitmeden yapacak biri var mı?
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Afl özelliği gitmeden yapacak biri var mı?
Forumda biri yapmıştı kim hatırlamıyorum. Yapılır bence en fazla ayak ister.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Forumda biri yapmıştı kim hatırlamıyorum. Yapılır bence en fazla ayak ister.

Mevcut farda afl özelliği var o ölmeden yapan varsa çıksın ortaya [emoji3]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Mevcut farda afl özelliği var o ölmeden yapan varsa çıksın ortaya [emoji3]
Orda bir istifleme merkezi var o mübarek zaat Hz. Servet o fara merceği istifler herhalde galiba sanırsam [emoji23]
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Orda bir istifleme merkezi var o mübarek zaat Hz. Servet o fara merceği istifler herhalde galiba sanırsam [emoji23]

Benim boyumu aşar dedi bi led yapalım dedi. 599 avro dedi senin gül hatrına 100 TL dedi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim boyumu aşar dedi bi led yapalım dedi. 599 avro dedi senin gül hatrına 100 TL dedi
Konum istesem 5 kilo Osmancık pirinci, 5 porsiyon pide 5 kilo leblebiyle işi halledebilir miyim ki bende biled istesem.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Konum istesem 5 kilo Osmancık pirinci, 5 porsiyon pide 5 kilo leblebiyle işi halledebilir miyim ki bende biled istesem.

Önden bana 200 avro rezervasyon ücreti gönderiyorsun. Gerisini hallediyor kendisi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mert Yeldan yazdı:

Önden bana 200 avro rezervasyon ücreti gönderiyorsun. Gerisini hallediyor kendisi

Neyse pideler bana kalsın ugrastirmayayim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...