İçeriğe Yönlendir

Halojen Far Ampulü (H1 H3 H4 H7 H11) Tavsiyeleri

Yücel Yıldız

Recommended Posts

Erhan Doruk

Bende de astigmat+miyop var. Gözlüksüz gece araç sürmek işkence oluyor. Ampulu değiştirmeden önce göz doktoruna gidip gözlerini kontrol ettirmeni ve gerekiyorsa yeni bir gözlük almanı öneririm. Eğer gözlük kullanmıyorsan en kısa zamanda almalısın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Screenshot_2019-09-23-00-40-37-887.thumb.jpeg.30e6eab043e2869deec70921f1fb3318.jpeg
Ornek goruntu..
Uygun fiyata alabilecegin guzel urun.
Bu resimde uzunlar mi açık?
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Sol kısa far patlamıştı değişmişken görüş kaybı yaşamadan beyaza en yakın ampul seçtim. Gece kullanmadım daha ama standartlardan aşağı kalacağını sanmıyorum üzerinden standart osram ve general elektrik çıktı. Gece kullandıktan sonrada görüşlerimi paylaşırım fikir verme açısından resimde ekledim açık renk olan philips. (Ayrıca kutunun içinden aynı renk park ampülüde çıkıyor set olarak uyumlu bir görüntü oluyor) 

zP8BzS.jpeg

6T0BJL.jpeg

WbfRWM.jpeg

cPcP8a.jpeg

20190924_213008.png

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Farları akşam deneme şansı buldum standartlardan aşağı kalır yanı yok belki bir tık daha iyi aydınlatıyor olabilir. Yalnız ampülleri takarken far ayarı filan bozuldu gibi sökerken dikkat etmedim vidaları sıkarken açıyı değiştirme şansı var aşağı yada yukarı doğru. Birde ışık kırılma çizgisinden anlayan arkadaşlar var yorumlarlarsa sevinirim en olmadı far ayarı yaptırırım milleti rahatsız etmek istemem. Ama aydınlatma olarak ben memnun kaldım.

yU1zVe.jpeg

xLNxJ5.jpeg

fAA27J.jpeg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gayet iyi görünüyor. 10 metre mesafeden kesilme çizgisininin yerden yüksekliğini ölçersen ve farın üzerinde yazan"%" birimi yanındaki rakamı söylersen tam yorum yapabiliriz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Vasfi Gişten yazdı:

aynı renk park ampülüde çıkıyor set olarak uyumlu bir görüntü oluyor) 

zP8BzS.jpeg

uzunlar da H1 ni kullanıyorum harikalar. ömürleri nispeten biraz kısa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Servet Aydın yazdı:

Gayet iyi görünüyor. 10 metre mesafeden kesilme çizgisininin yerden yüksekliğini ölçersen ve farın üzerinde yazan"%" birimi yanındaki rakamı söylersen tam yorum yapabiliriz 

Fırsat bulunca ölçeyim far üzerinde %1 yazıyordu onu hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Aynı zamanda uzun mu o

Tek ampül içinde iki ayrı devre var. Bir taraf uzun bir taraf gündüz. H15 LED’ler var çift devreli ama performans vasat. Ya gündüz farı hikaye oluyor ya uzun.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Vasfi Gişten yazdı:

Fırsat bulunca ölçeyim far üzerinde %1 yazıyordu onu hatırlıyorum.

Duvara sıfır yanaş, kesilme çizgilerini ikisini de işaretle, 10 merte geri git dümdüz. 1 cm aşağıda olacaklar. Sağa sola kaçma veya yukarı aşağı sapma varsa uygun alet ile ayarını yaparsın. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben gündüz farlarını led yapmak istiyorum.

Ledi unut. H15 olarak biraz sıkıntılı. Gündüz farı çok parlak, uzun ise dağınık yanıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anladım, inceledim de.. H4 yapısında bir ampulmüş bu.. 

Bunun mavi boyalısı varmış.. Denk gelince onu alıp denemek gerek.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mert Yeldan yazdı:

Uzunlar ölür. Ampül tipi h15

Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynı zamanda uzun mu o

Mert Yeldan yazdı:

Tek ampül içinde iki ayrı devre var. Bir taraf uzun bir taraf gündüz. H15 LED’ler var çift devreli ama performans vasat. Ya gündüz farı hikaye oluyor ya uzun.

Mercek de takmayacağı için mecbur devam edecek :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Anladım, inceledim de.. H4 yapısında bir ampulmüş bu.. 

Bunun mavi boyalısı varmış.. Denk gelince onu alıp denemek gerek.. 

Abi uğraşma hiç. Üstündeki ile devam et. Değiştireceksen kısaları değiştir H7. Ha bu arada Vw araçlarda ampülleri kontrol eden bir elektrik sürücüsü var. Voltajını o ayarlıyor. Ek bilgi olarak söyleyeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Keleş yazdı:

Paraya kıy :) 

Ben farlardaki H7 leri performanslı yapayım yeter şimdilik.. Vazgeçtim ledden 😛

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Bünyamin Dedeoğlu yazdı:

Çok teşekkürler , Xenon filan konularına girmiyorum hocam , benim aradığım şey önümü görmek , yaş kemale erdi zaten Xenon gerek yok diye düşünüyorum, birde xenonlarin görüntü kalitesi hakkında yağmur vs durumlarinda verimsiz olduğu söyleniyor, ne kadar doğrudur bilmiyorum hatta elimde Xenon ampul var eski arabamdan kalan fluenceden sokmuştum ama markasi dandik uydurma bir şeydi balast filan vardı nereye attım bilmiyorum :)

Farınızın orjinal hella d2s xenonlusu var, bütçe ayırabiliyorsanız ona geçin. Ya da mercek montajı. Halojen ampulle beklediğiniz sonucu alamazsınız.

Yağmur vb. durumlarda iyi aydınlatabilen aydınlatma sistemi henüz üretilemedi (xenon yine en iyisi) çünkü sorunun insan görüşü ile ilgili kısmı da var.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

general electric 130 aldım gelince tiguanda dener soylerim.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben farlardaki H7 leri performanslı yapayım yeter şimdilik.. Vazgeçtim ledden 😛

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vaktinde 600 tl verip h4 olanını aldım. 5 yıl olmuştur. Oem olanda 4erli çip var ısıdan yandı. Repkika olanlar 3 çipli ve hala kullanıyorum kangoda 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Dogan Arsiray yazdı:

general electric 130 aldım gelince tiguanda dener soylerim.

Nerden? Fiyat?

Bende değiştireyim diyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...