İçeriğe Yönlendir

Halojen Far Ampulü (H1 H3 H4 H7 H11) Tavsiyeleri

Yücel Yıldız

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

general electric 130 aldım gelince tiguanda dener soylerim.

megalight ultra mı camın ucu mavi olan?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

ucunda azıcık mavi var. ucuz olan model. ömrü uzun denen.

+120 imiş benim aldığım.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

ucunda azıcık mavi var. ucuz olan model. ömrü uzun denen.

denemiştim ondan da sonra ne yaptım hatırlamadım, ışık rengi güzeldi, beğenmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tiguan ın farları çok başarılı zaten normal ampullerin yerine bunları takıp birazcık daha fazla ışık almayı planladım. benim için yeterli. sis farlarına 9006 3000K CSP led taktım, servet başganıma verdiğim mavi gövdelilerin sarı ışıklısından. müthiş oldu. karşıdan halojen rengi içeriden sarı renk aydınlatıyor nasıl oluyorsa.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kış farlarında bunları sevdim, kısalarda h7 narva contrast+ uzunlar philips extrem . özelikle uzunları çok beğenmiştim bu ampül ile oldukça ileriyi aydınlatıyor yolda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

Philips Xtreme vardı elimde.. Kısalara onları taktım. 

Ancak beni esas mutsuz eden h15 uzun farlar. Uzunlar yok gibi. Sadece sellektör yapıyor sanki :)

Dogan Arsiray yazdı:

Hımm bende de bir çift vardı bundan ama biri bozulunca sökmüştüm.. tek var elimde. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

120 imiş aldığım. dibi mavi olmayan.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Ge +120 leri taktım. Eski ampullerin filamanları cok kotu degildi az kullanılmıslardı ve yeteri kadar aydınlatıyorlardı. Ge ler belirgin sekilde parlak ve normal renkte. Bence basarılı. Oneririm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Tuncay Uludağ

Bana göre en iyisi Bosch Gigalight Plus 120 modeli. Osram Night Breaker Laserdan daha iyi. Philipstende daha iyidir.

Osram Night Breaker Laser   ile   Bosch Gigalight Plus 120 karşılaştırması:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Merhaba arkadaşlar,

Cuma akşamı karşımdakini kör ettiğim bir anda halojenlere dönmeye karar verdim. Arabayı böyle ledli aldım, eski sahibi yapmış. Kullandığım saatler ve güzergah nedeniyle kısa farlarımı hep yakıyorum. Dolayısıyla performans lambaları sanırım bana uygun olmayacaklar. Not: Aracımda mercek yok.

Aracım kısa ve uzunda da H7 tip sokete sahip. Önerebileceğiniz klasik far ampulleri var mıdır?

Aklımda Osram 64210 var. Bunu hem kısalara hem de uzunlara takabilir miyim?

Bir de karşıma şu ürün çıkıyor. 

https://urun.n11.com/ampul/bosch-h7-12v-55w-far-ampulu-2-adet-set-P405501746?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwjLD4BRAiEiwAg5NBFoJHrPPvcd7Sx5TlNLA0sMy_hNctbE08qGaE6-7k3lcvkqIh9dbgHxoCrS4QAvD_BwE

Önerilere açığım, küfür yemeden, siste kör olmadan gitmek istiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Deniz Kom yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Cuma akşamı karşımdakini kör ettiğim bir anda halojenlere dönmeye karar verdim. Arabayı böyle ledli aldım, eski sahibi yapmış. Kullandığım saatler ve güzergah nedeniyle kısa farlarımı hep yakıyorum. Dolayısıyla performans lambaları sanırım bana uygun olmayacaklar. Not: Aracımda mercek yok.

Aracım kısa ve uzunda da H7 tip sokete sahip. Önerebileceğiniz klasik far ampulleri var mıdır?

Bir de karşıma şu ürün çıkıyor. 

https://urun.n11.com/ampul/bosch-h7-12v-55w-far-ampulu-2-adet-set-P405501746?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwjLD4BRAiEiwAg5NBFoJHrPPvcd7Sx5TlNLA0sMy_hNctbE08qGaE6-7k3lcvkqIh9dbgHxoCrS4QAvD_BwE

Önerilere açığım, küfür yemeden, siste kör olmadan gitmek istiyorum. 

deniz bey çıkan ledlerin fotoğrafınıda atarsanız iyi birşey ise ben talip olurum anlaşırız 😃

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:

😂 biliyoruzda konusuyoruz 😂

Sahne senin :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Sahne senin :D

Daha kimse bilmezken 😂 hahahah😂 biz cifter cifter takardik 😎

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Metin Akbal yazdı:

GE son zamanlarda acaip öneriliyor. @Alpay Sumer

Alpay Sumer yazdı:

😂 biliyoruzda konusuyoruz 😂

https://urun.n11.com/ampul/h7-150-guclu-far-ampulu-general-electric-megalight-ultra-isik-P301231618?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwl4v4BRDaARIsAFjATPnf5bxcrXzPLhEzeYyCDSmQOC_JZ3vbX5dvFwWnQxN2ddWctE3bYusaAgCFEALw_wcB 

Linkini eklediğim ürün uygun mudur? Yoksa farklı bir ürün mü konu olan?

Mehmet Cihat yazdı:

deniz bey çıkan ledlerin fotoğrafınıda atarsanız iyi birşey ise ben talip olurum anlaşırız 😃

Tamamdır size bilgi vereceğim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

ayni urunu aldim bende hatta son aldigimin kutusu boyle degildi. aracimin konusuna bakin. hem kutu sekli hem gorsel var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

iki aracıma osram aldım cok memnun kaldım ama senesini doldurunca sırası ile patladı GE aldım osram kadar memnun kalmadım aydınlatma da ama o yaptıgım kaza da sizlere ömür oldu normal piyasada olan philipslerden taktım şimdilik uzunlarda lep far aslında kısa lara da istiyorum ama iş için kullandıgım güzergah kışın sok sisli oluyor onun icin uzunlarda güzel ama kısalarda normal halojen den yanayım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Osram ve ge nin (ismi tungsten gibi birşey oldu) performans serilerini kullandım, normal ampulden bı tık iyi ama ömrü 1 sene. Her sene 150-200 lira veririm bı tık performans için derseniz kullanılır ama son 2 senedir almıyorum ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Deniz Kom yazdı:

Uzun ve kısalarınız H7 ise takabilirsiniz. Sorduğunuz ürün osram original line serisi. Yani standart ampul. Bir tık üstü olsun derseniz osram süper serisi veya philips vision serisi alabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Ge mega %150 tavsiye ederim philips x treme vision dan farki yok ayni isik siddetinde ve fiyati 84 lira civarinda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ

Narva H7 Standart öneririm. Osram Night breaker laserle hemen hemen aynı performansda fiyatıda 15-20 tl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

OSram Night Braker Laser aracıma takalı 2 seneyi geçti hala patlamadı. Gayet memnunum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

OSram Halojen H7'lerden aldım şmdilik. Yetmezse Night Breaker alıp uzunlara takarım. Yorum yapan herkese çok teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...