İçeriğe Yönlendir

LPG taktıranlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

İbrahim Ayanoğlu

Valla bu site lpg taktıracak olanlara iyi geliyor.Gazı aldım bu hızla taktırırım ben bu kiti :)Metrol bey; sadık otogazın iyi oldugunu duymustum ama sizinki çok iddialı oldu sanırım.İnş öyledir.taktırır taktırmaZ paylaşacagım sizinle izlenimlerimi.

Yorum bağlantısı
İbrahim Ayanoğlu

Evet o mondeoyu bende görmüştüm.Sizinki demekki.Hatta düşünmedim değil.Adamda ne cesaret varmış sıfır mondeoya Lpg taktırmış diye :)Ayrıca referansta oluyor butür araçlar.En azından ben öyle düşünmüştüm.Mondeoya taktırıyorlarsa demekki kötü bir sistem değil diye.Aslen edremitli değilim ama artık kendimi akçaylı olarak görüyorum seviyorum buraları.İş güçte burda olunca artık akçaylı olduk.

Yorum bağlantısı
İbrahim Ayanoğlu

Metrol bey ben tebriğinizi iletirim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Ayanoğlu

Çarşamba günü balıkesir sadık otogazda 2004 model aracıma lpg taktırdım.Öncelikle titiz ve profosyonel çalışmalarından dolayı sadık otogaza teşekkürler.Aracıma easyjet lpg kiti takıldı.Şuana kadar 400km yol yaptım ve 65ytllik gaz kullandım.(deneme mahiyetinde oldugundan dolayı biraz hız yaptım :) )Depo tam bitmedi belki 20-30km daha yol yapar.Bu esnada otobanda aracı deneme şansım oldu inanın sanki hiç lpg kiti takılmamış gibi.Hiçbir perfonmans kaybı yaşamadım yada ben hissetmedim. :) Arkadaşlar önceleri soğuk baktıgım lpg olayına haksızlık yapmışım.Kararsız kalan varsa bence hiç düşünmesin.65-70liraya depo doldurmak harbiden güzel şeymiş :rolleyes: Neyse darısı diğer benzinlilerin başına :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
(düzenlendi)

hayırlı olsun, güle güle ve yakıt ibresine kilitlenmeden gezebilirsiniz artık.

ne kadara mal oldu?

tarihinde Ahmet Ertugay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Ayanoğlu

Teşekkürler.200 peşin.1300de 10böldük 1500ytlye mal oldu

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

motor arıza lambası yanması ve yüksek hızda hararet göstergesinin sona gelmesi gibi bir sorununuz yok değilmi.bende kütahyada olmama rağmen yaza doğru balıkesire gelip sadık otogaza bağlatma niyetindeyim

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Hayırlı olsun.

45lt'lik simit depo taktırdıysanız, 40lt gaz ile 450km yol yapabilirsiniz (tamamen kullanıma bağlı olarak).

Yorum bağlantısı
İbrahim Ayanoğlu

Motor arıza lambası yanmadı.inşallah yanmaz.Hararet göstergesi gibi bir sorunumda olmadı.Şunu söyleyeyim benzinlimi lpglimi farketmek çok zor.Sadece kredi kartı ekstresinde harcamalarınız azalınca farkediyorsunuz :)Sadık otogaz gerçekten doğru tercih olur işcilikleri mükemmel.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

hayırlı uğurlu olsun yine aynı paraları harcarsınız ama daha fazla km yaparsınız çünkü bn taktırmadan önce 200 ytl benzin alıyodum şimdi yine 200 ytl lpg alıyorum çünkü araba durmuyo artık ibreye bakmadan kullanmak çok güzel sizde anlarsınız zaten

Yorum bağlantısı
Hilmi Cavlı

Hayırlı olsun, umarım sornsuz ve keyifli binersiniz arabanıza...

Arkadaşlar önceleri soğuk baktıgım lpg olayına haksızlık yapmışım.

Sizin gibi o kadar çok insan varki tanıdığım... :) Önyargılı olmamak lazım

Yorum bağlantısı
İbrahim Ayanoğlu
Sizin gibi o kadar çok insan varki tanıdığım... :) Önyargılı olmamak lazım

Evet lpg olayına sıcak bakmayanların sayısı oldukça fazla..Ama bu tecrübe etmediklerinden kaynaklanıyor.Ben doğru yolu bulduğuma inanıyorum :) Bende Aynı paraya ikikatı daha fazla yol yapmak varken sürekli benzin ibresine bAkmanın bir anlamı yokmuş :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Hafta sonu Ankara dönüşü 150-160 km hızlarda yaptığım yolcukta da bir depo gaz (45 lt.) ile 400 km yol yaptım. Araçta nadiren duyulan bir metal sesi vardı. Titreme ile çarpışan metal bir parça olmalı derken regülatör çıktı. Bu parça değişti. Yeniden kalibrasyon yapamadılar. PC'leri bir türlü Ecu'ye bağlanamadı. Yeni ecu ile yapılan denemede sonuç vermedi. Ama yakıt tüketiminde kaygı verecek bir gelişme olmadı.

Bu arada öğrendiğimde göre doğal gaz istasyonları kurulmaya başlanmış. Yaygınlaştıktan sonra regülatör değişikliği ve yeni program ile (150 $ gibi bir maliyet) dönüşüm mümkün olabilecekmiş. YTL avantajı %35-40'lardan %70-75'lere çıkabilecekmiş. Hayırlısı. Değerler umarım doğrudur.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Engin Karadayan

Benim arabada da aldığım günden beri ki sıfır aldım benzinlidir kendisi..gaza bastığım zaman o fısss sesi geliyor.Ancak sadece kabut açıkken ve motorun başındayken duyuluyor.Normal dendi serviste.

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce
Havanın vakum sesidir o. Fazla ciddiye almayın.

Vallahi bende merak ediyordum, ama ben o sesi içerdeyken bile duyabiliyorum, vites boştayken birden (dip gaz değil) gaza basıp çekince bi fısss sesi geliyor, sürekli yapıncada melodik bi hal alıyordu :)

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :)

Yorum bağlantısı
Özcan Kılıç

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın.

allah gaz ibresine bakmadan kullanmak nasip etsin.

İngilterede kraliyet ailesine ait çoğu arabada lpg kullanılıyor. buna rağmen lpg'ye sıcak bakmamak ilginç gibi geliyor bana.:)

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Hayırlı olsun çok iyi yapmışsınız..Güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Belkide benim gibi lpg ye sıcak olmayan insanlar uğraşmak istemiyor yok rolantisi bozuldu yok gaz ayarı yok lpg taktırdım şu oldu yani güzelliğini kimse inkar edemez herkezde sorun olcakta oluyorda demiyorum fakat gider bütün sorunlar bana denk gelir :)

Yorum bağlantısı
Fikret Uluçay

Herkese iyiakşamlar diliyorum.Üç hafta kadar önce,ev alma umuduyla,büyük hevesle aldığım focusumu satmıştım.Aksilik oldu ev işimiz yattı.Bende kendimi daha Focussuzluğa mahkum etmemek için,bugün 2005 model gri renk Collection için anlaştım(19.500 ytl).Nasipse sabah tüm işlemleri bitecek.Araba 21.000 km de ve sağ kapı sacı değişmiş.Başka hiçbir sorunu yok.Daha önce kullandığım arabamda Tartarini marka kit mevcuttu.Bana başka bir marka tavsiye edebilirmisiniz ? Diğer aracımda simit tüp vardı.Biraz yüksek kalıyordu.Tavsiyede bulunursanız memnun olurum.Saygılar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...